Sprzysiężenie Czerwonego Wilka

Cykl: Rejs Chathranda (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
fantasy marynistyczne

Cesarski Statek Kupiecki Chathrand (znany też jako Wspaniały Żaglowiec, Wietrzny Pałac, Największa Słabostka Jego zwierzchności i tak dalej) zaginął na pełnym morzu jak się obawiamy z całą załogą. Jego zwierzchność cesarz zapłakał, usłyszawszy tę nowinę, i nazwał statek Skarbem, którego nic nie zastąpi. Właścicielka statku, lady Lapadolma Yelig, mówiła o zmierzchu dwudziestu wieków sztuki budowy okrętów. Chathrand, który ostatni raz zawinął do portu na Simji, ruszył w rejs dwanaście tygodni temu w czasie najłagodniejszego z letnich szkwałów i zmierzał do macierzystego portu w Etherhorde, z sześciuset żeglarzami, setką cesarskich marynarzy, sześćdziesięcioma smołownikami oraz najrozmaitszymi pasażerami, począwszy od nisko urodzonych, a skończywszy na szlachetnie urodzonych. Listy złożone w Simji opisują porządek na statku u nadzwyczajnie spokojny rejs.

Bacha85 | 2014-02-01
Przeczytana: styczeń 2014

Z debiutami bywa różnie, niektóre zachwycają świeżością, inne nużą powielanym schematem. Czasem wydawnictwa zarzucają czytelników przeciętnymi powieściami, wokół których wrze różnie pojęta reklama, gdy inne powieści przechodzą zupełnie bez echa. Ten drugi los spotkał, niestety, rewelacyjną, debiutancką powieść „Sprzysiężenie czerwonego wilka”. Wydana w 2008 roku, pogrążyła się w niebycie i aż trzy lata czekała kiedy pojawi się w Polsce tom drugi. Sama sięgnęłam po nią dopiero teraz, mimo, że kilka ładnych lat zbierała kurz na regale. Mam szczerą nadzieję, że informacje o planowanej na drugie półrocze tego roku premierze tomu trzeciego okażą się prawdziwe, gdyż recenzowana powieść mocno pobudziła mój apetyt na więcej.

Autor stworzył pasjonujący świat- Alifros, gdzie większość życia skupia się na morzu. Niewielkie połacie, niezbyt gościnnych lądów i mnogość wysepek rozsianych po trzech oceanach sprawia, że nie sposób uniknąć marynistycznego języka pojawiającego się w powieści....

| 2012-09-18
Przeczytana: 18 września 2012

Godna polecenia pozycja. Książka trzyma w napięciu i bardzo wciąga. Jak na debiutancką książkę jest ona bardzo dobrze napisana i zasługuje na uwagę. Zaraz zabieram się za drugi tom ;)

MrKite | 2013-09-05
Przeczytana: 05 września 2013

skrzyżowanie titanica i harrego pottera?
generalnie, fajnie się czyta. od początku do końca :)
przyjemna pozycja

Harashiken | 2011-09-20
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, Posiadam

Fidel-F2 | 2016-02-19

Recenzja pierwotnie zamieszczona na portalu www.szortal.com

Debiutancka powieść Roberta V. S. Redicka to epicka fantasy z elementami powieści marynistycznej skąpanej w sosie awanturniczych opowieści spod znaku płaszcza i szpady. Sprzysiężenie Czerwonego Wilka jest jednocześnie Pierwszą Księgą Rejsu Chathranda, historii zaplanowanej na cztery tomy.

Osią powieści jest wyprawa nieprawdopodobnie wielkiego okrętu, cudu sztuki szkutniczej i magicznej. „CSK Chathrand” płynie z misją dyplomatyczną, która ma pomóc w zakończeniu wielowiekowych wojen pomiędzy dwoma imperiami. Na tym tle rozwija się fabuła skonstruowana w dość ciekawy sposób. Kolejne plany pozytywnych bohaterów, w sposób odmienny od tradycyjnych historii epickiej fantasy, zwykle zawodzą, a gdy zdarzy się sukces to i tak zwykle jest połowiczny. Ale też i porażki nie są definitywne, przynoszą straty ale nie zamykają drogi do zwycięstwa. Umiejętne żonglowanie tymi wydarzeniami, atmosfera tajemnicy i zwroty akcji, budzą...

ZłaKrólewna | 2014-08-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Stateczki

Książkę kupiłam totalnym przypadkiem i tylko dlatego, że na okładce znajduje się przepiękny żaglowiec. Głupie, wiem - książki nie ocenia się po okładce. Cieszę się jednak, że przyciągnęła ona moją uwagę. Początkowo nie za bardzo mogłam złapać klimat świata stworzonego przez autora, jednak po 'kilku' stronach wciągnął mnie na tyle, że nie mogłam się oderwać. Nie mogę się doczekać aż sięgnę po Księgę Drugą i doczytam co będzie dalej. :)

Szczerze polecam.

Joan8 | 2016-08-05