Odwet Orków

Wydawnictwo: Red Horse
Der Schwur der Orks
978-83-60504-60-4
orki, red, horse

Kolejna powieść o najdzikszych istotach fantasy! Bracia-orkowie Balbok i Rammar w swojej ojczyźnie są czczeni jak bohaterowie. Objadając się Bru-Milem, popijanym mnóstwem posokowego, piwa orkowie toną

książek: 2076
onika | 2013-10-12
Przeczytana: październik 2013

Czy można zakochać się w orkach? Można i to bardzo :) Zwłaszcza w tych, o których pisze Michael Peinkofer. Orczy bliźniacy Rammar i Balbok są po prostu niesamowici. I niezastąpieni, gdy światu zagraża pradawne zło. Nie dość, że dyskusje tej dwójki zapewniają rozrywkę na szlaku, to w chwili zagrożenia zawsze można liczyć na topór Balboka. Również Rammar przyparty do muru będzie dzielnie walczył, zwłaszcza jeśli odpowiednio się go zmanipuluje - zresztą warto mieć przy sobie mistrza wycofywania się z groźnych sytuacji. Szczerze mówiąc nie wiem, którego z braci wolę bardziej. Balbok jest rozczulający w swej naiwności, ale waleczny i szlachetny. Lubi człowiecze mięso niestety. Rammar to tchórz i krzykacz ze skłonnościami megalomańskimi, ale jak on potrafi kombinować! No i nie jada ludzi.
A w ogóle to orki i elfy mają więcej wspólnego niż kiedykolwiek myślałam, co świetnie pokazała mi Allanah - to wredne elfie babsko swoją przebiegłością niejednego orka w kozi róg by zapędziło:)
Książki...

Buka | 2015-03-16
Na półkach: 2015, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 16 marca 2015

Trudno jest przebrnąć przez niby to lekką książkę, kiedy dwóch głównych bohaterów to: gburowaty, tchórzliwy, denerwujący i do tego notorycznie znęcający się nad młodszym bratem ork oraz rzeczony młodszy brat - ofiara i przy okazji naiwny idiota z przebłyskami inteligencji.

Pisać ponad 500 stron o kimś, kto już od 1 strony nie budzi sympatii, a wręcz przeciwnie ... Cóż, to chyba hmm. Głupota, czy ... ?

A takie miałam nadzieje! Pierwsza książka o orkach jaką dorwałam. Pomyślałam, będzie jatka. Bitwy, przygody, podboje. Zastałam rozczarowanie. Może kiedyś ... Do niej wrócę. Póki co absolutna strata czasu.

ohi | 2013-02-19
Przeczytana: 2009 rok

Peinkofer stworzył dla nas świat z punktu widzenia Orków - bardzo ciekawy świat. Postacie są sympatyczne, zabawne. Mają swoje minusy z którymi walczą do końca książki :)
Polecam.

Alfa | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Kolejny tom z przygodami Balboka i Rammara, czyli orczej wersji głupiego i głupszego. Po powrocie z wyprawy opisanej w pierwszym tomie mogłoby się wydawać, że naszym orkom niczego nie brakuje, lecz mimo otaczających ich skarbów powoli zaczynają się nudzić. W tym momencie pojawia się w ich wiosce poseł od króla Corwyna, oczywiście z prośbą o pomoc tych dwóch sławnych wojowników. W wyniku splotu wypadków, o których może poczytać w książce Balbok oraz Rammar ruszają w kierunku Kol Asar... znaczy Anar. Jakie złowrogie zło się tam czai i co spotka naszych orków po drodze? Kim jest Ankluas? (Chociaż to akurat łatwo zgadnąć) Dowiecie się wszystkiego z książki.

Książka znów napisana lekko i dzięki temu bardzo szybko się ją czyta. Co do samego stylu myślę, że można by się przyczepić. Wydaje mi się, że drugi tom jest minimalnie gorszy od pierwszego. Dla odmiany pojawiają się treści trochę bardziej poważne, przestępcy skazani na śmierć starają się rehabilitować, by odzyskać wolność. Choć i...

Kamil Olędzki | 2010-11-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Nieco gorsza od pierwszej części ale nadal przyjemnie się czyta. Jak to by Pani Foremniak powiedziała są momenty (zarówno zaskakujące jak i śmieszne). Bracia nadal tworzą genialny klimat i ta książka dzięki nim podnosi znacznie swój poziom. Humor i akcja doskonale połączone jak w pierwszej powieści pana Peinkofera.

gurajn | 2012-12-11

Ciężko było mi przebrnąć do końca, jakoś nie do końca pasował mi język oraz sposób przedstawienia świata. Troszkę infantylna chwilami.

konrad256b | 2011-02-04

Myślałem, że będzie trochę inna.. tzn o tym z czym kojarzą nam si orki, trochę się pomyliłem ale i tak mi się podobała

Danny_Boy | 2016-08-07
Bartłomiej | 2016-07-20