Do trzech razy Natalie

Cykl: Natalii 5 (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Ag2S

Natalie powracają, by uciec w wielkim stylu... W Międzyzdrojach, uroczej nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, gdzie zazwyczaj najgorszą plagą są kieszonkowcy, zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Nikt nie wie, kim była ofiara morderstwa. W tym samym czasie ktoś włamuje się do pustego pokoju w eleganckim hotelu. Nie ma żadnych śladów, nic nie ginie. Policja jest bezsilna. Traf chce, że...

Natalie powracają, by uciec w wielkim stylu...

W Międzyzdrojach, uroczej nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, gdzie zazwyczaj najgorszą plagą są kieszonkowcy, zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Nikt nie wie, kim była ofiara morderstwa. W tym samym czasie ktoś włamuje się do pustego pokoju w eleganckim hotelu. Nie ma żadnych śladów, nic nie ginie. Policja jest bezsilna. Traf chce, że właśnie wtedy nad polskim morzem odpoczywają siostry Sucharskie. Nieoczekiwanie mężczyźni ich życia sprawili im zawód, tak więc Natalie postanowiły uciec z domu. Ale jak długo można leżeć bezczynnie na plaży? I co robić, gdy z nieba leje się piekielny żar? Siostry na własną rękę zaczynają prowadzić śledztwo, wchodząc w drogę miejscowym stróżom prawa. Jak to Natalie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Opinie czytelników (1951)
Gosia | 2016-04-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 kwietnia 2016

To trzecia i (według zapowiedzi autorki - Olgi Rudnickiej) na razie ostatnia część przygód pięciu zwariowanych sióstr Sucharskich o tym samym imieniu.
Pięć Natalii po raz kolejny pakuje się w środek intrygi kryminalnej. Niby pojechały na wakacje odpocząć od swoich facetów, ale nie potrafią znieść bezczynności.
Znowu jest śmiesznie, znowu doprowadzają swoich facetów do szaleństwa pod każdym względem, ale oni nie potrafią już wrócić do nudnego życia bez nich.
Mnóstwo komicznych sytuacji, niezłe charakterki, fajne dialogi, a do tego dwa fragmenty, które mogłyby stanowić świetne felietony.
Szkoda się z nimi rozstawać.

mclena | 2016-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

"Małżeństwo będzie najlepszą formą zemsty."

Kurcze, zawsze dziwnie się czuję, kiedy coś podoba się wielu a mnie nie, lub na odwrót, kiedy innym się nie podoba a mi bardzo... bo tak własnie jest z ta książką. Podobała mi się najbardziej z całej trójki, a wybuchy niekontrolowanego śmiechu wręcz przyprawiały mnie o ból brzucha. Do tego intensywność fabuły, zagadki kryminalnej i problemów rodzinnych sióstr Sucharskich przerósł moje najsmielsze oczekiwania. Genialna propozycja. Podobała mi się tak bardzo, że kiedy uświadomiłam sobie, że to już koniec, nie będzie więcej pięciu Natalii, nie będzie niepoważnych dialogów, zabawnych komentarzy, ciętego języka i rozbrajających akcji, zrobiło mi się tak cholernie smutno, że musiałam od razu znaleźć pocieszenie w innej książce, która postara się wystarczająco zdominowac mój umysł.
Z trylogia o Nataliach miałam trudne przeprawy od samego początku - ale to chyba tylko świadczy jak bardzo prawdziwe były ich osobowości, bo nikt normalny nie byłby...

Alicja | 2018-03-10
Przeczytana: 10 marca 2018

"Prędzej wielbłąd przez ucho igielne się przeciśnie niż kobiecie dogodzisz" (str 42)
Trzecie i ostatnie spotkanie z nieprzewidywalnymi, charakternymi, zabawnymi i pakującymi się w kłopoty siostrami. Tym razem chcąc dać swoim partnerom nauczkę wybierają się na wakacje, nie informując ich o podjętej spontanicznie decyzji,zostawiając dom i dzieci w męskim władaniu (było zabawnie i ciekawie). Tam nasze urocze panie mimo solennego zapewnienia, iż będą odpoczywać po zawirowaniach osobistych, wchodzą w drogę policji prowadzącej dochodzenie w sprawie zabójstwa.Dzieciaczki jednej z bohaterek coraz starsze i cwańsze są niezbitym dowodem, że odziedziczyły geny i gorącą krew po mamusi.Smaczku i pikanterii dostarcza wizyta jednej z matek sióstr zaburzając i tak niestabilną atmosferę domową.Książka skrzy się humorem, zbiegami okoliczności, dowcipnymi zwrotami, a zabawne zdarzenia gonią się nawzajem.

Gala | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

I tak oto moja przygoda z siostrami Sucharskimi dobiegła końca . Czy żałuję czasu spędzonego z szalonymi Nataliami wpadającymi ciągle w nowe tarapaty. ? Raczej nie. W pewnym sensie nawet z nimi się zżyłam.
Czas na podsumowanie. Nadać pięciu kobietom to samo imię i wykreować zupełnie różne charaktery to naprawdę sztuka. Mam mieszane odczucia... Styl i ogólny zarys postaci bez zarzutu, ale czułam zmęczenie materiału czytając trzecią część... Autorka powiela schemat znany z poprzednich części, siostry ciągle się nie bardzo dogadują, ale jak trzeba, to się wspierają.
Ale pomimo sugestii niektórych czytelników , iż to najsłabsza książka z całej trylogii ja jednak dałam się zaskoczyć i akurat mnie podobała się najbardziej. Tym razem nawet uśmiech parę razy zagościł na mojej twarzy.
Pomysł na intrygę niezły, choć prosty, a wykonanie bez większych zarzutów. No może przyczepiłabym się do wieku dzieci. Niestety autorce coś się pomyliło, bo w poprzednich częściach Anielka z Przemkiem byli z...

ewula | 2015-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Po prawie dwóch tygodniach spędzonych w towarzystwie Natalii w mojej wyobraźni nagle ucichło!Bawiłam się świetnie przy tej lekturze,ale najważniejsze jest to,że autorka do ostatniej kartki trzyma poziom,a to przy kontynuacjach jest trudne i rzadko się zdarza.Całość gorąco polecam!

Stworek_vel_Oka | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Czekałam na tę książkę jak na księdza po kolędzie! I jakież to wspaniałe uczucie, kiedy każda strona cieszy jak cukierek w dzieciństwie!
No Rudnicka, jesteś coraz lepsza! :)
Co mogę powiedzieć o Nataliach? Gęba mi się śmiała przez większość książki, nie tylko z radości na wielki powrót moich ulubionych bohaterek, ale także ze względu na grę słów, komiczne sytuacje i te pięknie zarysowane sylwetki, które, choć może chciały skryć się pod opalenizną, wciąż były humorzaste, nieznośne i nie do wytrzymania. :D
Wątek kryminalny przewidywalny i można powiedzieć dość błahy, ale czy to ma znaczenie? Dobrze, że intryga była prosta, bo dzięki temu cała uwaga mogła paść na naszych detektywów w krótkich spodenkach.
I nie chcę, żeby to był koniec!! Chcę, żeby Natalie ciągnęły się jak "Dynastia", czy inny "Klan". Koniecznie muszę o nich jeszcze poczytać, bez nich produkcja endorfin w moim mózgu będzie zaburzona! ;)

Podsumowując jednym słowem - REWELACJA!
Po prostu cud, miód, Natalie!...

gwiazdka | 2015-02-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 24 lutego 2015

Nastawiona byłam na zabawę na poziomie tomu pierwszego i drugiego, tym razem jednak wiało nudą. Cała akcja mogłaby się zmieścić na jakichś trzydziestu stronach, reszta to czcze gadanie. Nasze tytułowe bohaterki też jakieś bez wyrazu, gdyby nie imiona chyba można by powiedzieć, że cała książka opowiada o jednej osobie w pięciu postaciach. W dodatku bardzo niesympatycznych postaciach. Miało być chyba śmiesznie i Rudnicka przypisała bohaterkom wszystkie wady, ale przypisała do akcji wielkie miłości, tylko kto wytrzymałby z takimi zołzami. A faceci też opisani jakoś niekonsekwentnie, z jednej strony kobiety nimi pomiatają, oni się na to godzą, z drugiej nic nie umieją, mają bez kobiecej opieki zginąć marnie jako ci przyzwyczajeni do całodobowej obsługi kobiet- służących.

Nawet dzieci, które poprzedniej części pamiętam jako najbardziej zabawne i sympatyczne postaci tutaj są wrednymi szantażystami i manipulatorami, zachowujący się jak ostatnie chamy na pograniczu rozwydrzonymi ...

Ela | 2015-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Muszę przyznać, że choć od lat jestem wielbicielką twórczości Olgi Rudnickiej to książki o Nataliach dotąd nie wzbudziły u mnie specjalnego entuzjazmu. Bardziej chodziło w nich o akcenty komediowe – nawet nieco na siłą - niż kryminalne. Trzecia część, choć równie zabawna, jest zdecydowanie mniej zwariowana, dlatego bardziej przypadła mi do gustu.

Tym razem siostry Sucharskie postanawiają odpocząć od otaczających je problemów z facetami i wyjechać nad morze. Oczywiście i one, i pozostawieni z dziećmi mężczyźni natychmiast pakują się w tarapaty prowokując mnóstwo zarówno zabawnych, jak i groźnych sytuacji.

Zróżnicowane i wyraziście nakreślone postaci to chyba największy atut tej książki. Jak to w komediach bywa większość postaci jest przerysowana, ale na szczęście nie karykaturalnie. Niektóre osoby budzą sympatię, a nawet rozczulenie, niektóre są nieopisanie irytujące, ale wszystkie są jakieś. Najmniej przekonywający w tej galerii postaci są zdecydowanie przestępcy. Wątek...

Koronczarka | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Postanowiłam poznać tak licznych ostatnimi czasy polskich autorów powieści kryminalnych i chyba trafiam kulą w płot. Pewnie dlatego, że wybierając je w bibliotece, nie mam pod ręką opinii Szanownych Klubowiczów z LC. W tej powieści kolejna odsłona wojny damsko-męskiej wydała mi się oparta na wielokrotnie powielanych schematach, dowcip trochę na siłę, a objętość książki pompowana licznymi drobiazgowymi opisami nieistotnych rzeczy. A Szanowni Czytelnicy ostrzegali - to najsłabsza część z cyklu o Nataliach. Nie znam innych, ale ta na najsłabszą się nadaje:)

Trzecie i ostatnia odsłona zwariowanych sióstr Sucharskich. Pięć Natalii po raz kolejny nie obejdzie się bez kłopotów, tym razem postanawiają odpocząć od swoich facetów i wyruszyć na wakacje w Międzyzdroje, a panom zostawiają pod opiekę dzieci.
Dziewczyny mają ciekawe charaktery i talent do pakowania się w kłopoty, więc jest zabawnie. I Natalie nie byłyby sobą gdyby nie wmieszały się w śledztwo "pomagając" lokalnej policji. Siostry Sucharskie angażują się w sprawę kryminalną, gdyż zabita została młoda dziewczyna, na którą kobiety natknęły się wcześniej w kawiarni.
Przekomiczne sytuacje, intrygi, wprowadzające humor, błyskotliwe dialogi i oczywiście kobiety z charakterem. Lekkie pióro oraz dowcip autorki powodują, że wszystkie książki o Nataliach czyta się po prostu z przyjemnością. Naprawdę polecam wszystkim tę książkę na poprawę humoru. ŚWIETNA!!!

zobacz kolejne z 1941