Do trzech razy Natalie

Okładka książki Do trzech razy Natalie
Olga Rudnicka Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Natalii 5 (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Natalii 5 (tom 3)
Prószyński i S-ka
2017-02-03
2015-01-01
powieść polska ciało ofiara morderstwo

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jaka szkoda, że to już ostatnia część przygód Natalii. Wprawdzie uważam ten tom za nieco słabszy, bo najlepiej siostry bawią, gdy są wszystkie razem i w domu, to wciąż jest to miła, relaksująca i wciągająca lektura. Wyrazy uznania dla wytrwałości i cierpliwości dla naszych panów i po cichu liczę, że z Anielką i Przemkiem kiedyś faktycznie się spotkamy.

Re we la cja! Czytało się świetnie. Sama intryga z pozoru banalna okazała się naprawdę bardzo interesująca. Te dialogi mnie naprawdę rozśmieszały, ich urok tkwi w absurdalnym humorze ale na poziomie a o to przecież nie tak łatwo. To co mi się też baaaardzo podobało to rozmyślania bohaterów - znowu ten świetny humor. Styl pisania podobny do Cobena ale przyznam szczerze że żadna z książek Harlana nie podpasowala mi jak ta. Zobaczymy jak będzie z innymi pozycjami. Można było się pośmiać, nie było nużących i niepotrzebnych opisów. To moja pierwsza książka Pani Rudnickiej ale z pewnością nie ostatnia. Spodobała mi się także krytyka i naśmiewanie zarówno z kobiet jak i facetów - świetna książka napisana z przymrużeniem oka. Na taką historię miałem chęć i cieszę się że ta książka trafiła w moje ręce. Jak dotychczas najlepsza książka przeczytana w tym roku a było ich już 9 więc to też o czymś świadczy :)

U Natalii, razy pięć rzecz jasna, dużo się dzieje, ale niekoniecznie tak jak by one tego chciały. Czyli norma u pań Sucharskich, można by rzec. Wiadomo, że na liczne niepowodzenia mają wpływ mężczyźni. A każdy z nich mimo ogromnej miłości, posłałby te wiedźmy w kosmos😅
No, ale Natalie też nie lubią próżnować, toteż kiedy panowie nabroili, chcąc dać im prztyczka w nos, podejmują szybką decyzje o wakacjach 😁na placu boju powstaje troje facetów z trójką dzieci, nieuświadomionych gdzie wybranki ich serc się udały ani kiedy wrócą 🙈
Oczywiście Sucharskie nie potrafią trzymać trzymać od kłopotów z daleka, toteż już pierwszego dnia w Międzyzdrojach ma miejsce incydent, który zaważy na powodzeniu całego urlopu 🙉
No było absurdalnie, wesoło i komicznie 😁jak zawsze dzieciaki dołożyły swoją cegiełkę do całego bałaganu🙈 lubię tą autorkę za to poczucie humoru i cieszę się, że w końcu przeczytałam tą serię.
Trochę ironi, trochę sarkazmu, dużo śmiechu😁

Szkoda, że to już koniec przygody z Nataliami. Było fajnie - a zamieszanie w związku z Zofią Sucharską, tak mnie rozbawiło, że nie zdołałam powstrzymać śmiechu - z resztą podobnie było, kiedy Adrian, Marcin i Marian zostali zmuszeni zajmować się Anielką, Przemkiem i Tosią. Było bosko - a rozstrzygnięcie się w wątku z zamordowaną Matyldą Kłoś było interesujące. Poza tym, samo zakończenie serii niezwykle mi się spodobało. Książki z bohaterami takimi jak Anna, Natalia, Magda, Nata i Natka zajmą szczególne miejsce na mojej półce - z resztą tak stało się i tym razem.

Kolejna część przygód Natalii.. całej piątki Natalii :) Jak to z kolejnymi częściami bywa ... z każdą następną emocje słabną.

Tą część oceniam w kontekście przeczytanych dwóch poprzednich. W ostatniej części Natalii podobała mi się sama akcja powieści, choć oczywiście nie był to żaden górnolotny kryminał, to jednak był ciekawy. Autorka wykorzystywała różnorodność bohaterek. Czytało się łatwo i szybko ze względu na prosty język i dużo dialogów.

Mam nieco zastrzeżeń co do punktu spojrzenia bohaterek na męską płeć. Niby oparte to na stereotypach i może i śmieszne, ale niestety naprawdę spotykane w życiu i głęboko krzywdzące mężczyzn zachowanie kobiet. Cóż - nie popieram i obniżam przez to ocenę. Spoglądając na ilość "plusów za opinie" które czasami otrzymuję dla tej książki jest ona znikoma, a jest to pośrednio wynikiem, że nikt już tego nie czyta. Szybko zapomniano o tej serii, cóż - ja też po niej płakać nie będę.

Mam nieco zastrzeżeń co do punktu spojrzenia...

Ostatnia i - niestety, najsłabsza część. Niby wszystko się zgadzało, było sporo akcji, sporo zabawnych momentów, ale jednocześnie miałam wrażenie, że wszystko działo się chaotycznie i trochę na siłę. Intryga zdawała się nieco wymuszona, postacie, które zdążyłam polubić w poprzednich tomach w tej części były irytujące i męczące. Antagoniści okazali się nieciekawi, a wątek osobistych problemów bohaterów mało interesujący i rozwiązany sztampowo aż do bólu.
To nie jest zła książka, spędziłam z nią kilka całkiem przyjemnych godzin, ale porównując do poprzednich tomów, szału nie ma.

Trzecia część historii sióstr Sucharskich. Może trochę mniej sytuacji, w których się śmiałam, w porównaniu do poprzednich części, ale książka wciągnęła mnie bardzo. Polecam. Świetny relaks.

Lekka, fajna lektura. Natalie kolejny raz nie zawiodły.

Lekka, fajna lektura. Natalie kolejny raz nie zawiodły.

Chyba mam przesyt tym stylem, 3 część Natali5 moim zdaniem słaba. Dalsze losy sióstr. Tym razem wyjechały do Międzyzdrojów.......