Teściową oddam od zaraz

Wydawnictwo: Prozami
Ag2S

Teściowa potrafi zajść za skórę. Szczególnie nadopiekuńcza teściowa. Izabela opracowuje zatem chytry plan, jak się swojej teściowej zgrabnie pozbyć. Pomaga jej w tym przyjaciółka, Ama, która jeszcze nie wie, że wkrótce sama wplącze się w niezłe tarapaty. A to wszystko za sprawą ciotki nieboszczki, która przed śmiercią oddała do renowacji zabytkowy stolik, o który nagle dopominają się dziwne typy. Ama pragnie rozwikłać zagadkę, tym bardziej że chodzi przecież o jej rodzinę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że śledztwo w sprawie śmierci ciotki i jej tajemniczego stolika prowadzi wielce przystojny prokurator…

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

eduko7 | 2017-02-01
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Za co? Dlaczego? Przyczyna prozaiczna a jakże dokuczliwa dla wielu młodych ludzi - nadopiekuńczość!!! Z drugiej strony, gdyby nie nadopiekuńczość teściowej, matki (kandydatki) na teściową, zmarłej ciotki, to losy wielu bohaterów tej opowieści przebiegałyby inaczej - niekoniecznie korzystniej. Sympatyczna, doprawiona odpowiednią dozą humoru, zachęcająca do myślenia książka.

Co tam temat. Nie tyle ważne o czym ale jak napisane! Dla mnie sam sposob pisania dialogów rewelacyjny. Zakochałam sie po pierwszych słowach w stylu autorki: lekki, przyjemny, klarowny, zabawnie prowadzone dialogi,do tego z sensem, akcja płynie bez zakłóceń i zbędnych opisów czy wymyślania niepotrzebnych zdarzeń. A przy tego typu lekturze to same zalety.
A wracając do treści to też całkiem nie głupia za to bardzo humorystycznie przestawiona. Bo czyż legendarny temat teściowych można potraktować lepiej niż w tej konwencji? To jak głaskanie kota pod włos, wiadomo że się futro zjeży, ale ile przy tym frajdy:D Oczywiście ten temat to zaledwie preludium do historii gdzie mamy akcje kryminalną, morderstwa, szybko postępujące śledztwo i pewnego prokuratora, dwie przyjaciółki i sprawy rodzinne, a wszystko gładko przemieszane.

Najpierw była Wielka Chmielewska, potem trafiłam na Obuch, a teraz Kursa do kompletu.Nic tylko aplikować w każdej godzinie nieszczęścia, ubaw zawsze gwarantowany....

gosia123 | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016

Jezu dawno się tak nie uśmiałam. Od pierwszej chwili teksty Amy i Belli powalily mnie na kolana.

żurawie_origami | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

Trochę się "nacięłam" na tę książkę. Tytuł mnie zmylił. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Jest to komedia (choć jak dla mnie nieśmieszna) ale bardziej kryminalna, w ogóle niezwiązana z tytulem. Mocno przegadana, banalna, nieśmieszna, przewidywalna. Nie polecam i nie sięgnę po inne pozycje autorki.

Ania | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Zero gwiazdek, ale zaznaczam, że nie byłam w stanie przeczytać tej książki do końca.
No cóż, też nie jest mi czasem łatwo ;). Zwabiona chwytliwym tytułem, oczekiwałam dużej porcji rozrywki. Rozrywki inteligentnej i na poziomie.
Ta jednak okazała się infantylnym bełkotem i choćbym nie wiem z jakim przymrużeniem oka traktowała treść tej książki, nie dałam rady...
"... ale w Pawełku było coś, co ją urzekło. Stanowił przeciwieństwo jej byłego męża. Nie miał w sobie nic z macho. A nawet przy odrobinie uporu można go było oskarżyć o pewną rozlazłość. Asertywność również nie miała do niego przystępu i łatwo go było wykorzystać w dowolny sposób".

Agacha | 2015-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2015, Audiobooki
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Jedna z takich przy których nie trzeba myśleć za wiele.
Był to mój pierwszy audiobook i stwierdzam, że nawet odpowiada mi taka forma lektury. Jedno, co bardzo mi przeszkadzało, to osoba czytająca książkę. Jej barwa głosu i sposób interpretacji tekstu bardzo mnie denerwowały. Jednak nie jest to w stanie zrazić mnie do książki mówionej.

Piotr | 2012-01-25

Ile ja w życiu słyszałem dowcipów o teściowych? Zbyt wiele, ale sam nie mam głowy do ich zapamiętywania. Kiedy nadarzyła się okazja do przeczytania kolejnej książki o teściowej, nie potrafiłem sobie odmówić. A po przeczytaniu zapewnienia na tylnej okładce "UWAGA! TO NIE JEST KSIĄŻKA DLA WIECZNIE NIEZADOWOLONYCH PONURAKÓW!" wiedziałem, że inaczej być nie może. Poszukiwałem książki lekkiej, przy której wypocznę i będę się dobrze bawił. Książka liczy sobie ponad 200 stron, ale ile w niej przewrotnej treści? Historia zaczyna się niewinnie - Izabela Łęcka wie, jak teściowa potrafi zajść za skórę. Wraz z przyjaciółką obmyślają plan pozbycia się teściowej. Zaczyna się...każda kolejna strona to zwrot akcji, kolejne niespodziewane zawirowania i duże dawki śmiechu. Tego właśnie potrzebowałem. Ja po prostu uwielbiam komedie pomyłek i intrygi, a jak do tego jest dodany wątek sensacyjny to już mnie autor(ka) ma w garści. Autorka doskonale przedstawia postacie, są one wyraziste, a dialogi są...

Beti | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Świetna,świetna,świetna .Jak ja się uśmiałam czytając tę ksiązkę ,trudno było sie oderwać .Polecam,POLECAM .Ale ostrzegam nie czytajcie w miejscach publicznych,bo grozi nagłymi wybuchami śmiechu :-) .

keys | 2013-04-30
Przeczytana: kwiecień 2013

Przykro mi ale nie polubiłyśmy się z panią Kursa:)
Dałam szansę do 3/4 książki ale niestety... Chciałam coś śmiesznego, wesołego na poprawę humoru i zawiodłam się. Ani mnie to nie śmieszyło, ani nie bawiło...no cóż, ale to tylko moje odczucie.

kasandra_85 | 2011-11-24
Przeczytana: listopad 2011