Teściową oddam od zaraz

Wydawnictwo: Prozami
Ag2S

Teściowa potrafi zajść za skórę. Szczególnie nadopiekuńcza teściowa. Izabela opracowuje zatem chytry plan, jak się swojej teściowej zgrabnie pozbyć. Pomaga jej w tym przyjaciółka, Ama, która jeszcze nie wie, że wkrótce sama wplącze się w niezłe tarapaty. A to wszystko za sprawą ciotki nieboszczki, która przed śmiercią oddała do renowacji zabytkowy stolik, o który nagle dopominają się dziwne typy. Ama pragnie rozwikłać zagadkę, tym bardziej że chodzi przecież o jej rodzinę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że śledztwo w sprawie śmierci ciotki i jej tajemniczego stolika prowadzi wielce przystojny prokurator…

źródło opisu: http://www.empik.com/

• Wielka księga kaca
  • Ponad wszystko
  • Ostatni list
  • Nielubiana
  • Alicja w krainie czasów
  • Cień eunucha

Samotna gwiazda
Paullina Simons

7,57 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Aksamitt | 2013-12-09

Co tam temat. Nie tyle ważne o czym ale jak napisane! Dla mnie sam sposob pisania dialogów rewelacyjny. Zakochałam sie po pierwszych słowach w stylu autorki: lekki, przyjemny, klarowny, zabawnie prowadzone dialogi,do tego z sensem, akcja płynie bez zakłóceń i zbędnych opisów czy wymyślania niepotrzebnych zdarzeń. A przy tego typu lekturze to same zalety.
A wracając do treści to też całkiem nie głupia za to bardzo humorystycznie przestawiona. Bo czyż legendarny temat teściowych można potraktować lepiej niż w tej konwencji? To jak głaskanie kota pod włos, wiadomo że się futro zjeży, ale ile przy tym frajdy:D Oczywiście ten temat to zaledwie preludium do historii gdzie mamy akcje kryminalną, morderstwa, szybko postępujące śledztwo i pewnego prokuratora, dwie przyjaciółki i sprawy rodzinne, a wszystko gładko przemieszane.

Najpierw była Wielka Chmielewska, potem trafiłam na Obuch, a teraz Kursa do kompletu.Nic tylko aplikować w każdej godzinie nieszczęścia, ubaw zawsze gwarantowany....

Ania | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Zero gwiazdek, ale zaznaczam, że nie byłam w stanie przeczytać tej książki do końca.
No cóż, też nie jest mi czasem łatwo ;). Zwabiona chwytliwym tytułem, oczekiwałam dużej porcji rozrywki. Rozrywki inteligentnej i na poziomie.
Ta jednak okazała się infantylnym bełkotem i choćbym nie wiem z jakim przymrużeniem oka traktowała treść tej książki, nie dałam rady...
"... ale w Pawełku było coś, co ją urzekło. Stanowił przeciwieństwo jej byłego męża. Nie miał w sobie nic z macho. A nawet przy odrobinie uporu można go było oskarżyć o pewną rozlazłość. Asertywność również nie miała do niego przystępu i łatwo go było wykorzystać w dowolny sposób".

Agacha | 2015-12-08
Na półkach: Audiobooki, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Jedna z takich przy których nie trzeba myśleć za wiele.
Był to mój pierwszy audiobook i stwierdzam, że nawet odpowiada mi taka forma lektury. Jedno, co bardzo mi przeszkadzało, to osoba czytająca książkę. Jej barwa głosu i sposób interpretacji tekstu bardzo mnie denerwowały. Jednak nie jest to w stanie zrazić mnie do książki mówionej.

keys | 2013-04-30
Przeczytana: kwiecień 2013

Przykro mi ale nie polubiłyśmy się z panią Kursa:)
Dałam szansę do 3/4 książki ale niestety... Chciałam coś śmiesznego, wesołego na poprawę humoru i zawiodłam się. Ani mnie to nie śmieszyło, ani nie bawiło...no cóż, ale to tylko moje odczucie.

kasandra_85 | 2011-11-24
Przeczytana: listopad 2011

Piotr | 2012-01-25

Ile ja w życiu słyszałem dowcipów o teściowych? Zbyt wiele, ale sam nie mam głowy do ich zapamiętywania. Kiedy nadarzyła się okazja do przeczytania kolejnej książki o teściowej, nie potrafiłem sobie odmówić. A po przeczytaniu zapewnienia na tylnej okładce "UWAGA! TO NIE JEST KSIĄŻKA DLA WIECZNIE NIEZADOWOLONYCH PONURAKÓW!" wiedziałem, że inaczej być nie może. Poszukiwałem książki lekkiej, przy której wypocznę i będę się dobrze bawił. Książka liczy sobie ponad 200 stron, ale ile w niej przewrotnej treści? Historia zaczyna się niewinnie - Izabela Łęcka wie, jak teściowa potrafi zajść za skórę. Wraz z przyjaciółką obmyślają plan pozbycia się teściowej. Zaczyna się...każda kolejna strona to zwrot akcji, kolejne niespodziewane zawirowania i duże dawki śmiechu. Tego właśnie potrzebowałem. Ja po prostu uwielbiam komedie pomyłek i intrygi, a jak do tego jest dodany wątek sensacyjny to już mnie autor(ka) ma w garści. Autorka doskonale przedstawia postacie, są one wyraziste, a dialogi są...

Becia | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Świetna,świetna,świetna .Jak ja się uśmiałam czytając tę ksiązkę ,trudno było sie oderwać .Polecam,POLECAM .Ale ostrzegam nie czytajcie w miejscach publicznych,bo grozi nagłymi wybuchami śmiechu :-) .

summerak | 2014-08-28
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Przez całą książkę zastanawiałam się czy aby na pewno autorka nie pomyliła tytułu - bo wątek o "złośliwej , niedobrej " teściowej i sposobie na pozbycie się jej jest minimalny :)

beataj | 2012-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Znakomita ! Lekka, sympatyczna, ciekawie skonstruowana akcja, świetne pióro i całość jakaś taka radosna. Dawno się tak nie uśmiałam :) Właściwie ciężko określić charakter tego czytadła, bo jest w niej i romans (nie jeden), i morderstwo (też nie jedno), i problemy obyczajowe, i stosunki międzyludzkie, pokręcone mniej lub bardziej, jak to bywa w niejednej rodzinie... A wszystko to okraszone dużą dawką dobrego humoru.
Jako posiadaczka teściowej z chęcią przeczytałam, że nie ja jedyna czasem mam dość ;-) W sumie takie ogłoszenie to może być mądra decyzja :D

Gąska | 2014-08-19
Na półkach: Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Z trudem przebrnęłam przez książkę. Liczyłam na jakąś lekką, kobiecą opowiastkę o stosunkach teściowej z synową, a otrzymałam mało zabawny i nieciekawy kryminał. Prawdopodobnie za dużo książek w tym stylu przewinęło się przez moje ręce. Nie zasięgnęłabym po powieść drugi raz. Wkurzające bohaterki, powiew nudy, dobry tytuł i intryga. Niestety, jestem na NIE w tym wykonaniu. Nie daję jednak najniższej oceny. Liczę, że wpadną mi w ręce inne, lepsze powieści autorki.