Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Złodziejki czasu

Wydawnictwo: Rebis
Ag2S

Najnowsza powieść Hanny Cygler. Doskonała książka, która rozbawi i wzruszy do łez. Lata 2013-2014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk. Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania. Miłość i zdrada, problemy małżeńskie, skrywana przez lata tajemnica - wszystko, co przeżywają razem i osobno, jest doskonałą...

Najnowsza powieść Hanny Cygler.

Doskonała książka, która rozbawi i wzruszy do łez.

Lata 2013-2014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk.

Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania. Miłość i zdrada, problemy małżeńskie, skrywana przez lata tajemnica - wszystko, co przeżywają razem i osobno, jest doskonałą inspiracją dla ich twórczych umysłów. Czy połączenie horroru, romansu i kryminału to nie jest mieszanka zbyt wybuchowa?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Jolanta | 2016-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 05 marca 2016

Książka lekka, łatwa i przyjemna, trudno się od niej oderwać.
Raczej dla kobiet.
4 pisarki poznały się na jednym z festiwali literatury kobiecej. Zostały przyjaciółkami, są w różnym wieku i każda z nich specjalizuje się w pisaniu innego gatunku literatury: kryminał, horror, biografia, romans.
Ich życie jest tak barwne, jak właściwie pisane przez nich książki. Pełne przygód, tajemnic, miłości, porażek, sukcesów i niespodzianek. Smutków i radości. Zdarzeń, również i dowcipnych. W pokonywaniu problemów, przyjaciółki jak wiadomo udzielają sobie wsparcia. W życiu zawodowym i osobistym.
W pewnym momencie pragną osiągnąć jeden wspólny, szlachetny cel.
Jesteśmy świadkami jak w ciągu jednego roku, życie kobiet i ich dotychczasowe priorytety ulegają zmianie.
Nie sposób się nudzić podczas czytania tej książki. Autorka cały czas nas zaskakuje, a przy tym nie pozbawia humoru.
Dla mnie osobiście akurat świetny relaks, mimo, że czytałam właściwie w nocy. Bohaterki wywołują wiele emocji,...

Tytułowe Złodziejki Czasu to cztery, zaprzyjaźnione ze sobą kobiety, pisarki - swoją drogą, jak trafnie zostały nazwane, ile to razy sama rezygnowałam z wcześniej zaplanowanych, niejednokrotnie ważnych zajęć, bo po prostu nie byłam w stanie oderwać się od pasjonującej mnie książki, czyż więc ich autorki to -niejako- złodziejki mojego czasu? - i chwała im za to, że są i mi ten czas kradną!
Ale do rzeczy. Książka opowiada o 12 miesiącach pełnych różnorakich przeżyć i zwrotów życiowych, które wydarzają się naszym czterem bohaterkom. Rok ten to okres dzielący dwa kolejne festiwale literatury kobiecej, w których pisarki biorą udział. Kobiety różnią się między sobą dosłownie wszystkim, i wiekiem, i charakterem, i statusem rodzinno-towarzyskim. Łączy je pasja pisania książek. Każda z nich też tworzy inny rodzaj literatury - jedna jest autorką kryminałów, druga horrorów, a pozostałe romansów i biografii. Każda jest oczywiście mistrzynią swojego gatunku. W czasie wspomnianego roku u każdej...

Kasiek | 2015-03-02
Przeczytana: 02 marca 2015

Złodziejki czasu, czyli autorki powieści, których czytanie wypełnia nasz wolny czas i często wciąga na tyle, że trudno się oderwać. Cztery główne bohaterki, których losy przeplatają się wzajemnie, potrafią zaskoczyć i rozbawić. Ich historie są jak najbardziej nieprawdopodobne, bo trudno sobie wyobrazić, aby każdej z nich mogło przytrafić się tyle przygód w ciągu jednego roku. Czasami wręcz nie można nadążyć, przy ciągłym "przeskakiwaniu" z historii jednej bohaterki na drugą. Każda z nich niesie nieoczekiwane zwroty akcji. W książce nie brakuje niczego. Jest miłość, zdrada, przyjaźń, wybaczenie, a także śmierć. Jednak wszystko jest potraktowane z lekkim przymrużeniem oka. Raczej nie wzrusza, a wywołuje uśmiech.
Autorka, jak zwykle w swoich książkach, wraca epizodycznie do bohaterów poprzednich powieści, przez co przypomina o innych dobrych historiach, które stworzyła. Poza tym część fabuły osadzona jest w Trójmieście, co jak zwykle odbieram z sentymentem, czytając o znajomych mi...

filozof | 2016-09-28

Hanna Cygler weszła już dobrze w rytm moich książek.Gdańska pisarka jest przykładem.Że polska książka,też może być ciekawa.

Historia pań pisarek,jest bardzo ciekawa.Mamy tu humor,tragedię i ...fragmenty ich (co prawda) fikcyjnych książek.
Autorka,opisuje ich życie prywatne.
Które nie zawsze przypomina idylli.
Książka bardzo dobra.

Tatiasza Aleksiej | 2018-05-14

Cztery kobiety, pisarki, zaprzyjaźniają się. Ich życie na pewno nie jest nudne, często zaskakujące, ciekawe, trudne, pełne niespodziewanych zwrotów akcji.
Książka lekka i dość przyjemna.

Bardzo lubię książki Pani Hanny Cygler, jednak w tej czegoś mi zabrakło...

| 2018-01-09
Przeczytana: styczeń 2018

Akcja powieści rozgrywa się głównie w Trójmieście,epizodycznie w Warszawie.Bohaterkami są 4 koleżanki - pisarki,które spotykają się w Siedlcach na rozdaniu nagród literackich.Śledzimy ich losy od jednego konkursu w 2013 roku do następnego w roku 2014.W międzyczasie przeżywają one mnóstwo wzlotów i upadków,można by rzecz - proza życia.Mam jednak sporo zastrzeżeń do tego czy tak wygląda normalne życie.

Na okładce możemy przeczytac - 4 pisarki,1 tajemnica.To pierwsze się zgadza,to drugie nie (no chyba,że czegoś nie załapałem).
Akcja powieści podzielona jest bowiem tak,że w każdym rozdziale dostajemy kawałek życia każdej z 4 bohaterek.Czasem ich losy się przeplatają,czasem muszą sobie radzic same ze swoimi problemami.

Niestety nie do końca wyszedł autorce wątek sensacyjno - kryminalny,wg mnie jest infantylny.Książka dedykowana jest Joannie Jodełce,która tworzy kryminały.Cygler chyba chciała jakoś nawiązac do jej twórczości,ale nie wyszło.
Ponadto seria nieszczęśliwych i szczęśliwych...

Książkowo_czyta | 2015-04-30
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Z książkami autorstwa Pani Hanny Cygler miałam przyjemność zapoznać się już niejednokrotnie. W związku z powyższym nie mogło być inaczej i „Złodziejki czasu” także dołączyły do tego grona.

Jest to historia, której bohaterkami są cztery kobiety, pisarki. Spotykają się one na festiwalu literackim, który rokrocznie odbywa się w Siedlcach. Swój pobyt w mieście rozpoczynają od wizyty u wróżki, która każdej z kobiet ma wiele do powiedzenia…

Annę, Kingę Elwirę i Marię pozornie dzieli wiele – wiek, wykształcenie, doświadczenia życiowe – łączy natomiast pasja do pisania chociaż parają się one odmiennymi gatunkami literatury.

Autorka w ciekawy sposób ukazuje perypetie wykreowanych przez siebie kobiecych postaci, które uwikłane są w różnorodne sytuacje życiowe. Nie obca jest jej również emocjonalność kobiecego serca i duszy.
Pisarki, o których opowiada powieść dzięki pióru pani Hanny odsłaniają przed czytelnikiem swoje radości, smutki, zamiłowania, frustracje oraz głęboko skrywane...

keys | 2015-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Książka z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych...i taką rolę spełniła właśnie dla mnie.
Sporo tutaj różności takich jak miłość, zdrada, tajemnica, problemy rodzinne i małżeńskie. Do tego szybka akcja i wielowątkowość przez co książkę czyta się dość szybko.
Pewno jeszcze się kiedyś skuszę na jakiś utwór tej autorki.

Shimik | 2016-01-27

Wydaje mi się, że jest to typowo kobieca książka. Bohaterkami są pisarki, które spotkały się na uroczystości wręczenia nagród literackich. Mieszkają po dwie w pokojach i choćby z tego względu wynikają drobne nieporozumienia. Jednak starają się ze sobą dogadywać. Nie jest to książka dla mnie. Nie znalazłem w niej nic coby przyciągnęło moją uwagę. Po prostu losy kilku pisarek, które znalazły się w jednym miejscu (nic ekscytującego). Pozycja stworzona chyba tylko po to by zabić jakoś czas! Może pięknej płci się spodoba ale mi nie.

Madi | 2015-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Jest to moja bodajże czwarta powieść Pani Hanny i jak na razie w moim odczuciu najlepsza.
Czytało mi się bardzo dobrze,co jakiś czas pojawiał się uśmiech na mej twarzy,a wielowątkowość fabuły i szybkość akcji nie dawały się nudzić.
Perypetie czterech nieco roztrzepanych i zwariowanych bohaterek bardzo mnie rozbawiły(choć nieraz wiało grozą )i mile spędziłam z nimi czas.
Książka w sam raz na odprężenie podczas nerwowej bieganiny za prezentami i przygotowań świątecznych.