Tajemnice Bostonu

Tłumaczenie: Martyna Żurawska
Wydawnictwo: Dreams
From This Moment
brenda95

Artystyczny talent Stelli West uczynił z niej czołową postać londyńskiej bohemy. Kiedy jednak jej ukochana siostra ginie w tajemniczych okolicznościach, kobieta rzuca wszystko i udaje się do Bostonu. Z determinacją walczy o przerwanie zaklętego kręgu milczenia wokół śmierci Gwendolyn. Gdy spotyka Romulusa White'a, wydawcę posiadającego liczne znajomości wśród miejscowych oficjeli, szybko uświadamia sobie, że mógłby on okazać się ważnym sprzymierzeńcem w jej prywatnym śledztwie.
Wcześniej Romulus przez lata przekonywał Stellę, aby zgodziła się pracować dla jego czasopisma. Tworzone przez nią ilustracje mają mu zapewnić szczyty rynkowej popularności. Mężczyzna nie cofnie się zatem przed niczym, byle tylko ściągnąć Stellę do redakcji.
Między bohaterami dość szybko zaczyna iskrzyć, co zresztą niepokoi samego Romulusa – obawia się, że atrakcyjność Stelli może zagrozić jego wywalczonej z trudem niezależności. Widzi w kobiecie pokrewną duszę, zarazem jednak zadaje sobie pytanie, czy warto udzielać jej pomocy w rozwikłaniu zagadki śmierci siostry, jeśli wiązałoby się to z ryzykiem utraty dorobku całego życia?

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/tajemnice-bostonu,produkt201/

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/tajemnice-bostonu,produkt201/

Cobenove_love | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Po otrzymaniu tragicznej wiadomości o śmierci siostry Stella rzuca wszystko i udaje się do Bostonu. Kobieta uważa, że jej siostra Gwendolyn nie zginęła w nieszczęśliwym wypadku jak podaje policja, lecz została zamordowana. Stella ma zamiar rozwiązać zagadkę, przy czym sama wpada w poważne kłopoty. Podczas pobytu w Bostonie poznaje Romulusa, który postanawia pomóc jej w rozwikłaniu tajemnicy. Z czasem zadaje sobie pytanie czy był to dobry pomysł... Między bohaterami dość szybko zaczyna iskrzyć. Czy Romulus zdoła pomóc Stelli? Czy między nimi narodzi się uczucie? Co przydarzy się Stelli podczas prowadzenia śledztwa? Jeśli chcecie się dowiedzieć, musicie koniecznie przeczytać "Tajemnice Bostonu". :)
Książka wciągająca, lekko napisana, więc czyta się bardzo przyjemnie. Może nie ma wielu zrywów akcji, ale jest ciekawy wątek kryminalny i autorka stwarza interesujący świat. Historia opisania jest z perspektywy trzech osób: Stelli, Romulusa i Evelyn (kuzynki Romulusa, która również...

Przylaszczka | 2017-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2017 rok
Przeczytana: 24 października 2017

Wartka akcja, świetna intryga kryminalna i sympatyczny wątek romantyczny. To elementy fabuły, które sprawiły, że chciałam przeczytać "Tajemnice Bostonu" jak najszybciej.
Szczególnie lubię "Pytania do dyskusji", które Elizabeth Camden umieszcza na końcu każdej swojej powieści. Są one cenne dla mnie, gdyż otwierają nowe, ciekawe perspektywy spojrzenia na właśnie przeczytaną książkę.
Chciałabym przeczytać wszystko co napisała ta autorka, więc mam nadzieję, że będą ukazywały się kolejne polskie wydania.

Marta | 2017-04-30
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Od początku miałam mieszane uczucia w stosunku do „Tajemnice Bostonu”, nawet przez pewien czas zastanawiałam się, dlaczego w ogóle sięgnęłam po tę powieść, oprócz ładnej okładki. Opis nie przedstawiał tej historii w ekscytujący sposób, ale postanowiłam dać szansę kryminałowi z wątkiem romansu historycznego. Autorka w dużej części podołała zadaniu, jakim przed nią postawiłam, ale muszę też napomknąć, że nie były to wysokie oczekiwania.

Powieść ta ma niewiele wad. Jest przyjemna, lekka, ale zarazem pełna sprzecznych uczuć i rozczarowań. Takie zestawienie bardzo mi się spodobało, nie podlega to żadnej dyskusji. Jedną wadą, którą, zapewniam Was, da się przełknąć, jest współczesny język bohaterów. Akcja dzieje się w XIX wieku, co nakazuje nam i autorce przestrzegania pewnych etykiet, ale nie będę się czepiać, historia ta i bez tego zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Ja pewnie się domyślacie, była główna...

Muszę przyznać, że zazwyczaj z dużym dystansem podchodzę do książek, których akcja nie dzieje się współcześnie. Być może wynika to z faktu, że nie lubię historii i wzbraniam się przed nią jak tylko mogę. Pomimo tego postanowiłam dać szansę autorce i sięgnąć po powieść "Tajemnice Bostonu" -choć opisuje ona wydarzenia z 1897 roku - ponieważ opis zawierał coś takiego, że nie byłam w stanie odmówić sobie tej lektury. Czy moja niechęć do tego typu książek okazała się słuszna? A może dzięki Elizabeth Camden zacznę coraz częściej zwracać uwagę na powieści historyczne? Zapraszam was do zapoznania się z dalszą częścią recenzji, z której z pewnością się tego dowiecie.

Stella West wiedzie wręcz doskonałe życie w Londynie. Wszystko komplikuje się kiedy jej siostra ginie w tajemniczych okolicznościach. Bohaterka rzuca wszystko i udaje się do Bostonu, aby odkryć prawdziwą przyczynę śmierci Gwendolyn. Stella robi co w jej mocy, by dowiedzieć się w co zamieszana była jej siostra. W mieście...

Mariposa | 2017-04-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Ekscentryczna artystka i wydawca z wielkim ego
na tropie śmiertelnie niebezpiecznej tajemnicy

Przypadkowa śmierć młodej i zdrowej osoby zawsze budzi wątpliwości. Kiedy ciało Gwendolyn zostało wyłowione z bostońskiej rzeki, uznano, że przytrafił się nieszczęśliwy wypadek. Jej starsza siostra, Stella, nie może się z tym pogodzić. Jak to możliwe, że tak znakomita pływaczka jak Gwen, zatonęła w płytkiej rzece? Wątpliwości Stelli potęgują dodatkowo dziwne listy jakie otrzymywała od siostry przed wypadkiem, z których jasno wynikało, że wplątała się w coś bardzo niebezpiecznego. A to jest dla kobiety jednoznacznym dowodem, że jej siostrze wcale nie przytrafił się nieszczęśliwy wypadek, tylko coś o wiele gorszego.

Młoda artystka zawiesza swoją karierę ilustratorki i rozpoczyna prywatne śledztwo. W mieście przesiąkniętym korupcją i nieczystymi układami, nie jest jednak prosto czegokolwiek się...

dopoilcaffe | 2017-09-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Stella West mieszka w Londynie, jednak jej życie komplikuje się w chwili, gdy jej siostra znika w tajemniczych okolicznościach. Wtedy Stella wyrusza do Bostonu, chce odkryć prawdziwą przyczynę śmierci swojej siostry. Wkrótce kobieta poznaje wydawcę pisma naukowego, którego pomoc może być dla niej niezmiernie ważna, posiada on bowiem niezwykłe umiejętności. Wkrótce między bohaterami zaczynają się rodzić uczucia, jednak nie wypowiadają ich na głos.

Główni bohaterowie są świetnie wykreowani przez autorkę, Stella i Romulus to postaci bardzo charakterystyczne. To osobowości różne od siebie, ale bardzo barwne i dopełniające się nawzajem w tej całej historii. Romulus to mężczyzna o przerośniętym ego, wysokiej pewności siebie, jego życie jest prowadzone w sposób odważny. Jest to także postać dowcipna, ale estrawagancka, da się go lubić i od razu możemy obdarzyć go sympatią. Stella to zaś typowa artystka, skłonna do szaleństw, nie dopuszcza do siebie myśli, że ktoś może jej odmówić, jest...

Paola30 Paulina | 2018-01-20

Powieść o rodzinie, miłości, przetrwaniu. Bohaterka jest w stanie zrobić wszystko, aby wyjaśnić śmierć siostry i dąży do tego nie zważając na nic i nikogo. Książka ukazuje nam jak silna jest siostrzana więź. Ile mamy w sobie siły by dotrzeć do prawdy, która jest nam niezbędna by dalej żyć. Jednak czasem zapatrzeni w siebie nie zauważamy że krzywdzimy innych. Autorka wprowadza nas w świat Bostonu pod koniec lat 90 XIX w. Jazda powozami, budowa pierwszego metra w Ameryce przedstawione bardzo dokładnie i ujmująco pozwalają wczuć się w historię dawnego Bostonu. Wszystkie miejsca akcji przedstawione dokładnie i zrozumiale, dzięki temu można zatracić się w powieści i wczuć się w klimat dawnych lat.

karlin91 | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

Aleksandrabook | 2018-02-08
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Rzecz dzieje się w Bostonie, tajemnica i nutka grozy to dwa aspekty towarzyszące czytelnikowi podczas lektury. Młoda Stella za wszelką cenę pragnąca wyjaśnić zagadkę śmierci jej siostry, tajemniczy przystojniak Romulus pragnie jej w tym pomóc, choć jego uczucie do młodej damy rośnie z chwili na chwilę, to jednak stara się o tym nie myśleć i jako główny redaktor Świata Nauki pragnie rzucić się w wir pracy, lecz niebezpieczeństwo, które czeka na Stelle mu na to nie pozwoli.
Jestem oczarowana książką Elizabeth Camden, zwłaszcza realiami Bostonu lat XIX wieku, autorce bardzo dobrze udaje się przedstawić czytelnikowi życie tamtejszej społeczności, nie jest to jednak życie nudne, lecz owiane tajemnicą.
Romulus jest zapatrzony w Stelli, ale przede wszystkim jako znakomitej i znanej ilustratorce, natomiast ona lęka się pracy w redakcji, ale pomaga głównemu bohaterowi, tworząc piękne rysunki do reklam, a jest to spowodowane tylko i wyłącznie w podzięce za pomoc udzieloną jej przy...

Ania Sta | 2017-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

„Zakochali się w sobie podczas instalacji pompy w szklarni, potem zaś pielęgnowali swój związek, rozmawiając o bateriach alkaicznych i generatorach.” :)