Irlandzkie łąki

Tłumaczenie: Anna Pliś
Cykl: Mieć odwagę, by marzyć (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
Michelle

Brianna i Colleen O’Leary wiedzą, że ich ojciec – irlandzki imigrant osiadły w Stanach Zjednoczonych – oczekuje, że dobrze wyda za mąż swoje córki. W ostatnim czasie naciska na nie coraz mocniej, insynuując wręcz, że przyszłość ich stadniny na Long Island, zwanej Irlandzkimi Łąkami, zależy od tego, czy znajdą bogatych mężów. Jednakże obie siostry mają inne wizje na przyszłość. Brianna, cicha...

Brianna, cicha i bystra, marzy o college’u. Tymczasem, pełna życia Colleen byłaby nawet chętna na zamążpójście – o ile tylko kandydat ojca spełni jej wygórowane wymagania. Kiedy po ukończeniu studiów z przedsiębiorczości do domu wraca Gilbert Whelan, dawny stajenny, a w ramach praktyk seminaryjnych przybywa Rylan Montgomery, daleki krewny rodziny, komplikują się wszystkie plany.

Ze względu na niesprzyjające okoliczności farma zbliża się na skraj bankructwa, a James staje się coraz bardziej zdesperowany. Obie siostry będą potrzebowały wykazać się nie lada odwagą, by nie stać się pionkami w strategicznej grze ojca i móc podążać za własnymi pragnieniami. Ale nawet jeśli uda im się przeciwstawić tacie, to czy spełnienie marzeń na pewno będzie możliwe?

źródło opisu: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/irlandzkie-...(?)

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/zapowiedzi/irlandzkie-...»

Stokrotka | 2018-04-18
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 18 kwietnia 2018

„Irlandzkie Łąki” to historia rodziny O’Leary, właścicieli stadniny koni na Long Island. Akcja rozgrywa się w ciągu kilku miesięcy 1911 roku. Wątki skupiają się wokół dwóch panien O’Leary – Colleen i Brianny.
Powieść bardzo mi się spodobała, była ciekawa i wciągająca. Bohaterowie wydali mi się barwni i realistyczni. Zachowywali się tak, jak przystało na młodych ludzi spętanych konwenansami i zobowiązaniami wobec rodziny, która aranżowała małżeństwa.
„Irlandzkie Łąki” to powieść o lojalności wobec rodziny, marzeniach, poszukiwaniu własnej drogi życiowej, odwadze i miłości. Urocza książka, z gatunku tych, które działają jak balsam na skołataną duszę.

Wiola | 2018-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Książką zaraziła mnie koleżanka, która jest również molem książkowym.
Będąc u niej na kawie zauważyłam na stoliku kawowym piękna okładkę książki. Sięgnęłam po nią aby przeczytać pierwszą stronę i się przekonać czy warto po nią sięgnąć...I tak zatraciłam się w lekturze:)
Jak dla mnie powieść piękna. Ma w sobie wszystko co powinna zawierać dobra książka. Bawi, wzrusza, wywołuje momenty gorąco i co najważniejsze- nie pozwala się nudzić.
Dwie młode dziewczyny, pochodzące z dobrego domu pragną każda coś innego. Briee chce studiować, rozwijać się. Tymczasem jej starsza siostra marzy tylko o tym aby zachwycać i kokietować mężczyzn. Czy będą w stanie odnaleźć wspólny cel w obliczu nadciągającego nieszczęścia?
Każda z nich na swój sposób charakterna, zaborcza i dążąca do swego celu. Jednak gdy na drodze każdej z nich staje wymarzony mężczyzna, wszystko się komplikuje i pociąga za sobą szereg ciekawych wydarzeń. Przy tej powieści nie idzie się nudzić:)

andzia12 | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Historia o tym, jak silne jest miłość. O wytrwałości w walce o swoje szczęście, a z drugiej strony, jak wiele trzeba pokonać trudności, że dwoje ludzi mogło być ze sobą, pomimo sprzeciwu jednego z rodziców.
Czasy, gdy interesy oraz odpowiednie dobranie małżonków pod względem statusu społecznego weryfikowały oraz łamały serce nie jednej z wielu młodych panien.

"Irlandzkie łąki" jest własnie taką historią kobiet!
Polecam!

Brianna i Colleen O'leary to dwie siostry, bardzo dobrze same wiedzą, że ich ojciec irlandzki imigrant osiedlony w Stanach Zjednoczonych chce swoje córki wydać za mąż. W ostatnim obecnym czasie naciska mocno na nie insynuując wręcz, że przyszłość ich stadniny w Long Island zwane Irlandzkimi Łąkami, bardzo zależy, czy znajdą właściwych, bogatych mężów. Natomiast obie siostry mają inne spojrzenie na to wszystko i na tą wizję na całą przyszłość.
Pierwsza Brianna to cicha, mądra,bystra, marząca się dostać do college’u, żeby dalej kontynuować swą naukę, a Colleen to pełna życia, pozytywna osoba pragnąca zamążpójścia o ile kandydat ojca spełni jej wygórowane wymagania.Gdy po ukończonych studiach z przedsiębiorczości przyjeżdża do domu Gilbert Whelan, dawny jej stajenny, a w ramach praktyk seminaryjnych to wraca Rylan Mongomery to daleki, dalszy krewny rodziny zaczynają się komplikować ich wszystkie plany. Farma ojca staje na skraju bankructwa, a James ojciec córek jest bardzo...

Teresa | 2018-07-24

Piękna i mądra powieść obyczajowa z historią w tle.Opowieść o losach dwóch młodych dziewcząt w tamtych czasach które walczyły o swoje marzenia ,szczęście a także swoją przyszłość co nie było takie proste ponad 100 lat temu niż w czasach dzisiejszych.W powieści mamy również skomplikowaną miłość a także ukazaną Irlandię i tęskonote za nią jak również silny wpływ religii i wierzenie w Boga przez człowieka.Całość dopełniają piękne opisy natury i krajobrazów które zostały barwnie przedstawione a także zaskakujące zakończenie Polecam.

DomowaKsięgarnia | 2016-10-17

Irlandzkie łąki. Mieć odwagę, by marzyć. Tom I to osadzona w realiach początku dwudziestego wieku powieść o miłości i dojrzewaniu.

Brianna i Colleen O’Leary to córki zamożnego irlandzkiego imigranta, który emigrując do Stanów Zjednoczonych postawił sobie za cel podniesienie statusu I znaczenia swojego nazwiska.

Susan Anne Mason napisała uroczą powieść o dziewczętach marzących o edukacji, przyjemnościach ora prawdziwej miłości.

więcej na: http://domowaksiegarnia.blogspot.com/

boziaczek | 2017-08-05

"Irlandzkie łąki" po prostu mnie urzekły. Jest to dobry romans i książka obyczajowa chciało by się powiedzieć "w starym dobrym stylu". Niezwykła dbałość o język i realia, ciekawi bohaterowie - nie można było się oderwać od lektury. Choć wiadomo jak takie powieści się kończą, to jednak nie tracą nic ze swojej wartości.
Polecam czytelniczkom!

książek: 1914
mad28 | 2017-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2017

„Zwierzęta kochają za to, kim się naprawdę jest, nie za bogactwo albo kręgi towarzyskie, w których się bywa” s. 89

Susan Anne Mason jest kanadyjską pisarką specjalizującą się jak to sama opisuje w „romansach okraszonych wiarą”. Lubiła pisać od zawsze. Swoją pierwszą powieść napisała jako nastolatka. W swoich powieściach lubi szczególnie poruszać temat przebaczenia i odkupienia.

„Irlandzkie łąki” to jej pierwsza powieść historyczna, dzięki której wygrała konkurs Fiction from the Heartland. Powieść stanowi pierwszą część trylogii pt: Mieć odwagę, by marzyć.

Bohaterkami powieści są Brianna i Colleen O`Leary. Są one córkami irlandzkiego imigranta osiadłego w Stanach Zjednoczonych. Jest on właścicielem stadniny koni na Long Island, zwanej Irlandzkimi Łąkami. Akcja powieści rozgrywa się w roku 1911, gdy akurat zakazano rozgrywania wyścigów konnych. Dla właściciela stadniny specjalizującego się w koniach wyścigowych jest to duży cios. Jedynym rozwiązaniem dla uratowania rodzinnego...

Ja, miłośniczka powieści obyczajowych, a wśród nich także sag rodzinnych nie musiałam się zbyt długo zastanawiać nad sięgnięciem po "Irlandzkie łąki" - pierwszą część trylogii zatytułowanej "Mieć odwagę, by marzyć". Autorka powieści - Susan Anne Mason po wielu latach prób i przygotowań wydała pierwszą powieść i spełniła tym samym swoje ogromne marzenie. Książka jest więc debiutem autorskim, swego rodzaju preludium do całej późniejszej twórczości pani Mason, co stanowi dla mnie dodatkową zachętę. Opowieść porusza wiele życiowych problemów, także dylematów moralnych, spraw trudnych i nietypowych, które moim zdaniem są najlepszą stroną tej historii.

Autorka i jej bohaterowie - sympatyczna rodzina O'Leary o irlandzkich korzeniach zaprasza nas, czytelników, na swoją farmę o nazwie Irlandzkie Łąki znajdującą się na Long Island w Stanach Zjednoczonych. To tutaj od dość dawna hoduje się konie i szkoli je do wyścigów. Jest rok 1911 i nad biznesem od pewnego czasu gromadzą się czarne...

Wiesława | 2018-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Saga... dobra saga. Aż ręce świerzbią, by chwytać za kolejny tom. Klimat tego typu książek zawsze mi odpowiadał i czarował romantycznymi historiami, tajemnicami rodzinnymi i wartościami z dawnych czasów, które najczęściej odeszły w zapomnienie. Może, żeby dobrze rozumieć dzisiejszy świat, warto sięgać do czasów, kiedy obowiązywały jakieś zasady? Trochę przekorna teza, ale czy pozbawiona sensu? Polecam