Marta 
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 cytaty, ostatnio widziana 3 godziny temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-13 20:10:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Umęczyłam się nad książką bardzo, ale jakoś przebrnęłam. Denerwowały mnie bohaterki. Eleanor wiecznie niewyspana i w brudnym dresie zachowuje się tak jakby tylko ona miała małe dziecko. Bea, która udaje osobę rozrywkową , a tymczasem jest szarą myszką borykającą się z upiorami przeszłości i walnięta Karen, która uważa, że uzdrawia świat i ludzi. Ubawiło mnie to, że czteroletnie dziecko... Umęczyłam się nad książką bardzo, ale jakoś przebrnęłam. Denerwowały mnie bohaterki. Eleanor wiecznie niewyspana i w brudnym dresie zachowuje się tak jakby tylko ona miała małe dziecko. Bea, która udaje osobę rozrywkową , a tymczasem jest szarą myszką borykającą się z upiorami przeszłości i walnięta Karen, która uważa, że uzdrawia świat i ludzi. Ubawiło mnie to, że czteroletnie dziecko opiekuję się młodszą od siebie o trzy lata siostrą jak matka. Nie wiem czy istnieje takie dziecko,które w tym wieku jest nadzwyczaj obowiązkowe i rozumiejące powagę sytuacji, bo mamusią nie opiekuje się dzieckiem właściwie.
Czasami nie mogłam zrozumieć dialogów pań i musiałam czytać je po kilka razy. Ogólnie nie jest to to czego się spodziewałam. Chwilami książka przewidywalna i jak dla mnie nudnawa.

pokaż więcej

 
2018-12-07 10:59:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Alibi na szczęście (tom 3)
 
2018-12-07 10:58:47
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Alibi na szczęście (tom 2)
 
2018-12-07 10:34:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Kolejna książka, napisana została przez kobietę, która poślubiła Araba. I jak powszechnie wiadomo nic dobrego z tego nie wynika. Nie mogę zrozumieć kobiet wiążących swoje życie z Arabami. Facet, którego poślubiła bohaterka to nie byle kto, tylko jeden z najbogatszych szejków. I tu o razu pojawiło się w ,mojej głowie pytanie: czy kochasz jego , czy jego ogromne bogactwo. Ile będziesz w stanie... Kolejna książka, napisana została przez kobietę, która poślubiła Araba. I jak powszechnie wiadomo nic dobrego z tego nie wynika. Nie mogę zrozumieć kobiet wiążących swoje życie z Arabami. Facet, którego poślubiła bohaterka to nie byle kto, tylko jeden z najbogatszych szejków. I tu o razu pojawiło się w ,mojej głowie pytanie: czy kochasz jego , czy jego ogromne bogactwo. Ile będziesz w stanie znieść dla tego bogactwa. Początkowo wydawało mi się, że Izabela jest fajną dziewczyną, później wydała mi się próżna.
Szokowały mnie opisy wyścigów samochodowych, a jeszcze bardziej historia malutkich chłopców wykorzystywanych do wyścigów na wielbłądach. To dla mnie jakaś masakra.
Kolejna refleksja po przeczytaniu tej lektury jest taka, że to pieniądz rządzi światem i tak na prawdę bogaci ludzie stoję ponad prawem. Nie mogłam zrozumieć jak ma się zachowanie bogatych szejków do ich religii, której są ponoć gorliwymi wyznawcami. Zona zakryta po same oczy, bo kobietę trzeba chronić, a z drugiej strony orgie do bladego świtu i wykorzystywanie innych kobiet.
Izabela sama sobie zgotowała los i na długie lata zamknęła się w złotej klatce.

pokaż więcej

 
2018-12-04 21:57:00
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
 
2018-12-04 21:53:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane dawno

Jestem fanką Anny Jantar od lat i chyba nigdy nie przestanę nią być. Szkoda, że tak szybko odeszła. Książka bardzo fajnie napisana . Polecam

 
2018-12-01 22:33:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-12-01 22:29:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Niedoczytane
Autor:

Nie lubię tego typu książek. W zasadzie o niczym. Za dużo pisania, a za mało treści. Dobrnęłam dzielnie do połowy, a potem przekartkowałam w nadziei, że coś drgnie, ale nic takiego się nie stało. Nie polecam

 
2018-11-29 16:35:33
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

bardzo mnie ta książka wciągnęła. Trochę romans, trochę kryminał. Ogólnie miło się czyta. Powieść o losach córki słynnej aktorki, która w wyniku skandalu traci swoją popularność i podupada na zdrowiu. Razem z córką Sarą trafia do rodziny swojego męża i w ich posiadłości dożywa końca swoich dni. Sara pozostaje z ciotkami,które są dość ekscentryczne, i próbuje ułożyć sobie życie bez matki.... bardzo mnie ta książka wciągnęła. Trochę romans, trochę kryminał. Ogólnie miło się czyta. Powieść o losach córki słynnej aktorki, która w wyniku skandalu traci swoją popularność i podupada na zdrowiu. Razem z córką Sarą trafia do rodziny swojego męża i w ich posiadłości dożywa końca swoich dni. Sara pozostaje z ciotkami,które są dość ekscentryczne, i próbuje ułożyć sobie życie bez matki. Odnajduje ojca, ale jego miłością i oddaniem również nie cieszy się długo, gdyż jest poważnie chory.
W tle tajemnica związana z perłami stanowiącymi rodzinną wartość. Opowieść o Cejlonie i uprawie herbaty i przygody Sary. Zaskoczyło mnie zakończenie, bo akurat osoby, która była winna wszystkich dziwnych zdarzeń nie obstawiałam.

pokaż więcej

 
2018-11-23 20:23:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane dawno

Mój kochany pies i książka, która opisuje w zabawny sposób jego charakter. Polecam wszystkim, którzy kochają psy

 
2018-11-23 20:19:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Przeczytane dawno
Autor:

Losy kobiety, która próbuje żyć w świecie mężczyzn. Książkę czytałam dawno temu, ale pamiętam,że zrobiła na mnie wrażenie.

 
2018-11-23 19:53:02
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Spodziewałam się czegoś innego, a spotkałam małolaty napalone na starszych od siebie facetów i ćpuna z bogatej rodziny. Nic szczególnego, jak dla mnie oczywiście

 
2018-11-13 15:58:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Bardzo ciekawie opisane losy córki papieża Aleksandra VI. Lukrecja Borgia nie miała łatwego życia i od wczesnych lat wykorzystywana była przez swoją rodzinę do osiągnięcia swoich celów. Pojąć nie mogłam jak papież może być odpowiedzialny za śmierć tylu niewinnych osób, jak może posuwać się do haniebnych intryg , a wszystko po to , aby zaspokoić swoje ambicje.
Bardzo dobrze się czyta, polecam

 
2018-10-05 16:25:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Kolejna książka o przemocy w rodzinie . Temat bardzo ważny i często stanowiący tabu. Kolejny raz przekonujemy się jak pozornie szczęśliwe małżeństwo może poza oczami innych funkcjonować na prawdę. Podziwiam wszystkie kobiety, które trwają w takich związkach i jeszcze czują się wszystkiemu winne.

 
Moja biblioteczka
165 128 405
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (5)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd