Król przypraw

Okładka książki Król przypraw Elizabeth Camden
Okładka książki Król przypraw
Elizabeth Camden Wydawnictwo: Dreams Cykl: Nadzieja i honor (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Nadzieja i honor (tom 1)
The Spice King
Dreams
2021-10-07
2021-10-07
2019-09-03
Magdalena Peterson

ciekawe opisy, dobrze mi się czytało.

ciekawe opisy, dobrze mi się czytało.

Cudowna książka, aż brakuje mi słów. Jest naprawde świetnie napisana, bohaterowie są plastyczni, a wszystko aż kipi. Polecam.

🌸 "Król przypraw" autorstwa Elizabeth Camden to fascynujący romans historyczny oraz pierwsza część serii "Nadzieja i honor".

🌸 Annabelle pracuje w muzeum i dostaje misję dotarcia do prywatnej kolekcji roślin, która znajduje się w posiadaniu Gray'a Delacroix, który jest właścicielem przedsiebiorstwa zajmującego się handlem przyprawami.

Czy Annabelle wykona powierzone jej zadanie?
Czy Gray zaufa dziewczynie?
Czy ich wspólne zainteresowania zbliżą ich do siebie?

🌸 Po przeczytaniu drugiej i trzeciej części tej serii, których recenzje możecie znaleźć na moim profilu, musiałam nadrobić pierwszą, gdyż te książki są naprawdę wyjątkowe i nie tylko skupiają się na uczuciach, ale również ukazują problemy w przemyśle żywieniowym w 1900 roku, zwłaszcza walkę o umieszczanie na etykietach wszystkich dodatków i konserwantów, jakie znajdują się w danym produkcie. Dla mnie było to naprawdę interesujące i pouczające.
Znajdziecie tu także intrygi polityczne, barwnych bohaterów, dylematy, walkę o rodzinę i o wiele wiecej. Autorka zrobiła naprawdę dobre rozeznanie i w autentyczny sposób oddała realia panujące w tamtych czasach.
W każdej z części mamy przedstawioną historię innego z rodzeństwa z rodziny Delacroix, a ta książka opowiada o najstarszym z nich Grayu, który jest właścicielem przedsiebiorstwa zajmującego się handlem przyprawami oraz Annabelle, która bedzie musiała dokonać trudnego wyboru.
Jeśli szukacie wartościowej książki i lubicie romanse historyczne, to zachęcam was do sięgnięcia po tą wspaniałą serię.

Czy Annabelle wykona powierzone jej...

2083

Patriotyczna końcówka do bani. Po co te pytania na końcu?
Spodziewałam się więcej przypraw i nimi zachwytem.

Patriotyczna końcówka do bani. Po co te pytania na końcu?
Spodziewałam się więcej przypraw i nimi zachwytem.

Bardzo miłę zaskoczenie. Lektura idealna na przejście lata w jesień. Po okładce oczekiwałam kostiumowego romansu a dostałam dobrze zbudowaną fabułe i bohaterów. Jak najbardziej polecam.

Przejmująca, nie banalna opowieść z tłem historycznym. Bardzo dobrze mi się czytało. Jestem ciekawa co będzie dalej

Na półkach: , , , , , , ,

Kolejne spotkanie z twórczością Elizabeth Camden i kolejne jakże udane! Jak zawsze jestem zachwycona i dałam się wciągnąć w świat egzotycznych roślin, pachnących przypraw oraz intryg. W książkach Camden uwielbiam w zasadzie wszystko: od jej lekkiego stylu, po barwnych bohaterów, których nie sposób nie polubić, a także akcję, która co prawda rozkręca się powoli, ale za to kończy z przytupem.
Annabelle Larkin to wspaniała bohaterka, oddana nie tylko pracy, wierze, ale również rodzinie, której poświęca naprawdę dużo. Podoba mi się jej niezłomny charakter i odwaga, którą musiała znajdować w sobie w obliczu bardzo trudnych sytuacji. A było ich całkiem sporo, bo w końcu dzielna dziewczyna dała się wciągnąć w niebezpieczne intrygi!
Gray Delacroix to kolejny świetnie wykreowany bohater. Był ujmujący, ale nie brakowało mu również stanowczości i zacięcia. Wykazywał się także opiekuńczością wobec rodzeństwa, które nie raz przysparzało mu trosk i przyprawiało go o siwe włosy. Z rozdziału na rozdział zachodziła w nim zmiana, która bardzo mi się podobała. Na początku wydawał się takim nieprzystępnym gburem, a potem zmienił się w otwartego i uśmiechniętego człowieka.
Reszta bohaterów okazała się barwnym i ciekawym tłem dla historii Annabelle i Gray’a, bardzo polubiłam rodzeństwo głównego bohatera: Luke’a i Caroline - ta dwójka czasami dawała niezły wycisk starszemu bratu.
Elizabeth Camden jak zawsze wykazała się świetną znajomością ludzkich charakterów i wcieliła je na karty powieści, dodając do tego przemyślane intrygi, które niemal do samego końca trzymały mnie w napięciu. Może jestem trochę nieobiektywna, ale nic nie poradzę, że jestem absolutnie zachwycona tą historią.
Muszę też dodać, że autorka jak zawsze stanęła na wysokości zadania i zrobiła porządny, na pewno pracochłonny research o etykietach, produkcji żywności czy chociażby pracy nad badaniami odmian roślin. To bardzo się chwali i sprawia, że oprócz romansu jest coś więcej, co sprawia, że Król przypraw to taka zajmująca i ciekawa lektura.
Nie mogę się doczekać oczywiście kolejnych tomów serii “Nadzieja i honor”, bo seria zapowiada się naprawdę świetnie.
Serdecznie polecam! ❤️😍

📚 Bardzo lubię książki @authorelizabethcamden.

📕 „Król przypraw” to pierwsza część z serii „Nadzieja i honor” - nowość @dreams_wydawnictwo.

🧳 Początek XX wieku. Annabelle Larkin, znawczyni zbóż, przeprowadza się wraz ze swoją od niedawna niewidomą siostrą Elaine do Waszyngtonu, by pokazać jej, że wciąż może żyć w pełni angażując się w bibliotekę dla niewidomych.

🪴 Annabelle, by utrzymać siebie i siostrę, zostaje czasowo zatrudniona w instytucie botanicznym, ale jest szansa na pracę na stałe, gdyby przekonała znanego producenta przypraw, Graya Dalacroix, by udostępnił jej pewną, bardzo poszukiwaną roślinę.

💪🏻 Gray nie jest chętny do żadnej współpracy, ale Annabelle nie daje za wygraną i dzielnie walczy.

💝 Dość szybko przypadają sobie do gustu i zaczynają się przyjaźnić. Aż Annabelle dostaje pewne patriotyczne zadanie, które na dłuższą metę będzie wyzwaniem dla ich relacji.

🧃 W tle historii rozwijający się przemysł żywności i walka o to, aby wszystkie dodatki, stosowane przez niektórych producentów, by obniżyć koszty, były wymieniane na etykietach, co w tamtych czasach nie było tak oczywiste.

📖 Książka bardzo ciekawa, także z powodu tła historycznego.

Na koniec jeszcze mój ulubiony cytat „Bóg nigdy nie obiecywał życia wolnego od cierpienia, ale dawał narzędzia, które pomagały przetrwać burze”.

📗 Czekam na drugą część - o siostrze Graya - Caroline, która jest osobistą asystentką Pierwszej Damy.

📚 Bardzo lubię książki @authorelizabethcamden.

🪴...

Bardzo spokojnie napisana historia, ale nie nudna. Sięgnę po kolejne tomy, choć lubię większe emocje.

,,Nieważne, jakie trudności teraz przeżywali i jak ciemniał przed nimi horyzont, liczyło się, by dostrzegać nawet niewielkie przebłyski radości’’

Witajcie Kochani! Już dawno mnie tutaj nie było, niestety jestem przytłoczona nadmiarem obowiązków, ale mimo to udało mi się sięgnąć po kilka książek.

Jedną z nich jest moja pierwsza styczność z wydawnictwem Dreams - ,,Król przypraw’’ Elizabeth Camden. Powieść rozpoczyna trylogię ,,Nadzieja i honor’’, której akcja rozwija się w XIX wiecznej Ameryce, a konkretnie w Waszyngtonie.

W serii poznajemy trójkę osobliwego rodzeństwa. Każda z tych postaci tworzy własną, nietuzinkową historię. Gray Delacroix to dojrzały, elegancki mężczyzna, właściciel ogromnego przedsiębiorstwa handlującego przyprawami i pasjonat roślin.

Pewnego dnia poznaje osobę, która podziela jego zamiłowania - Annabelle Larkin. Kobieta dostała zadanie jako botanik waszyngtońskiego muzeum i aby je wypełnić będzie potrzebowała pomocy i przysługi głównego bohatera. Czy mężczyzna tak nieufny wobec Departamentu Rolnictwa zmieni swoje poglądy i pozwoli Annabelle na pokonanie pewnych barier w swoim życiu i sercu?

Autorka w bardzo subtelny, a zarazem piękny sposób przedstawia rodzące się uczucie i trudne wybory, przed jakimi oboje staną. Annabelle będzie musiała wybierać między Grayem, a lojalnością wobec ojczyzny…

Czego odważy się dokonać i jak to wpłynie na cały bieg historii? Tego dowiecie się sięgając po tę niesamowitą książkę!

Na uwagę zasługuje także płynny język autorki, który sprawia, że powieść pochłania się w dość szybkim tempie. Historia bardzo mnie wciągnęła i z pewnością na moim profilu zobaczycie dalsze części serii!

Jedną z nich jest moja pierwsza styczność z wydawnictwem Dreams - ,,Król...

• Romans
  • Romans historyczny