Uleczyć nieuleczalne

Serwis Galaktyka
zdrowie, medycyna
typ
papier
6,68 (72 ocen i 10 opinii)

Opis książki

...My i tylko my odpowiadamy za nasze bóle i choroby, za nasze przedwczesne starzenie się. Żyjemy nieprawidłowo. Sami obniżamy poziom swoich sił życiowych... Nieuporządkowany tryb życia oto główna przyczyna przedwczesnego starzenia się i chorób...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
MinnieFlav | 2015-03-09
Przeczytana: 03 marca 2015

Autor radzi spać na podłodze, zastanawia mnie, czy aby nie można w ten sposób przeziębić nerek. (Krzywy kręgosłup uciska narządy i one chorują.) Poleca też konkretne zestawy ćwiczeń, książka pełna recept ziołowych. Przestrzega przed wysoko przetworzoną żywnością, reklamuje ruch, soki świeżo wyciśnięte, prysznice naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą. Pisana z emocjami, dość szkaradnie. No każdy hipochondryk znajdzie coś dla siebie. Zgodna z maksymą tabletka na jedno pomaga, ale na drugie szkodzi.

Witold | 2010-08-24

Nie wiem jak traktować to co napisane w tej książce. Kiedyś podchodziłem do tego z wielkim entuzjazmem, a teraz z takim samym dystansem. Po przeczytaniu na pewnym forum internetowym, że ludzie podejmowali wysiłki aby odnaleźć tego człowieka w rosyjskiej bazie naukowców (co zresztą się nie udało) ludzie ci doszli do wniosku, że facet może być oszustem lub występować pod fałszywym nazwiskiem. Ludzie na forum nie odnaleźli żadnej jego pracy naukowej co poddaje w wątpliwość jego tytuł naukowy.
Same porady zawarte w książce mogą wydawać się bardzo pożyteczne, a niektóre może szkodliwe. Nie znam się na tym na tyle aby ocenić. Ale w książce zauważyłem kilka nieścisłości i literówek, które profesorowi raczej nie wypada popełnić.
Książka wydaje się jakby była próbą skompilowania wiedzy od różnych "uzdrowicieli" celem jak najszerszej sprzedaży i czerpania z tego zysku.
Mam mieszane uczucia co do książek tego autora, choć mogę się mylić.

Dona | 2012-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Poradnik , bardzo przydatny , wiele wskazówek .Praktycznie pod ręką .

Mel | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

uwielbiam jego pomysły na zdrowie. każda książka przeczytana od deski do deski. bardzo przyjemny i ciekawy język. przystępna dla każdego. polecam!

Anna | 2010-03-26
Przeczytana: 26 marca 2010

książka, którą warto posiadać, mądra i dużo porad dotyczących zdrowia

Beata | 2011-12-27
Przeczytana: 2008 rok

zanim wybierzecie się do lekarza warto przeczytać

| 2013-05-10
Przeczytana: 2011 rok

Czy człowiek jest w stanie wyleczyć się z chorób powszechnie uznawanych za nieuleczalne, takie jak np. nowotwór? Na to pytanie stara się odpowiedzieć w swojej książce Michał Tombak. Oczywiście, autor stawia dość kontrowersyjne, zarówno dla wielu czytelników, jak i naukowców, stwierdzenie - można uleczyć choroby nieuleczalne, ale jest to proces długi i trudny. Kolejny utwór z serii medycznej tym razem różni się od poprzednich, choć dalej na charakter porad.
Polecam!

Callmelula | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Teraz nie obchodzi mnie zmowa farmaceutyczno-medyczna i ich pieniądze;)
Polecam, ale najpierw trzeba szeroko otworzyć swój umysł;>

ladybeard | 2015-03-13
Przeczytana: 2013 rok

Dzięki Tombakowi wprowadziłam w życie wiele cennych zmian. Warto przeczytać i poszerzyć swoja wiedzę na temat przyczyn naszych dolegliwości.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku