Droga do zdrowia

Wydawnictwo: Firma Księgarska Serwis
zdrowie, medycyna

Na nasze zdrowie, tak jak na trapiące nas choroby pracujemy latami. Ta właśnie filozofia jest motywem przewodnim książki. Autor wyraźnie zaznacza, że zdrowie to ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę. Przepisy autora umożliwiają poprawę zdrowia przez wykorzystanie naturalnych, łatwo dostępnych składników, bez tak charakterystycznego dzisiaj arsenału chemicznego.

Justyna_78 | 2011-09-16
Przeczytana: kwiecień 2010

Na początku zamierzałam wdrożyć w życie pewne zasady zawarte w książce Pana Tombaka, ale jak przeczytałam że zęby najlepiej czyścić gałązką sosny i codziennie stosować lewatywę to odpuściłam...To co jest polecane w książce inni uważają za bardzo szkodliwe dla zdrowia. Od czasu do czasu wykorzytsuję przepisy na świeże soki czy surówki i to wszystko.

Witold | 2010-08-24
Przeczytana: 2009 rok

Nie wiem jak traktować to co napisane w tej książce. Kiedyś podchodziłem do tego z wielkim entuzjazmem, a teraz z takim samym dystansem. Po przeczytaniu na pewnym forum internetowym, że ludzie podejmowali wysiłki aby odnaleźć tego człowieka w rosyjskiej bazie naukowców (co zresztą się nie udało) ludzie ci doszli do wniosku, że facet może być oszustem lub występować pod fałszywym nazwiskiem. Ludzie na forum nie odnaleźli żadnej jego pracy naukowej co poddaje w wątpliwość jego tytuł naukowy.
Same porady zawarte w książce mogą wydawać się bardzo pożyteczne, a niektóre może szkodliwe. Nie znam się na tym na tyle aby ocenić. Ale w książce zauważyłem kilka nieścisłości i literówek, które profesorowi raczej nie wypada popełnić.
Książka wydaje się jakby była próbą skompilowania wiedzy od różnych "uzdrowicieli" celem jak najszerszej sprzedaży i czerpania z tego zysku.
Mam mieszane uczucia co do książek tego autora, choć mogę się mylić.

ladybeard | 2015-03-13
Przeczytana: 2013 rok

Dzięki Tombakowi wprowadziłam w życie wiele cennych zmian. Warto przeczytać i poszerzyć swoja wiedzę na temat przyczyn naszych dolegliwości. Polecam wszystkie jego pozycje.

Katarzyna | 2011-04-19
Przeczytana: styczeń 2011

Świetne! wspaniałe! Przeczytaj i żyj tak jak radzi Tombak a po 30 dniach zauważysz różnicę! Szczerze polecam.

Ewa Kaczmarczyk | 2010-05-18
Przeczytana: 13 grudnia 2009

Uważam, że książka jest drastyczna i zabobonna. Nikomu z moich znajomych bym jej nie poleciła. Po przeczytaniu opisu w jaki sposób raz w tygodniu powinniśmy robić sobie lewatywę, doszłam do wniosku, że to jednak nie jest książka o zdrowiu. Nie polecam.

| 2013-05-10
Przeczytana: 2010 rok

Kolejna książka Tombaka na temat "jak żyć długo i zdrowo". Polecam dla wszystkich, którzy rzeczywiście chcą zastosować w swoim życiu rady polecane przez naukowca, a nie tylko przeczytać i odstawić na półkę.

Mel | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

uwielbiam jego pomysły na zdrowie. każda książka przeczytana od deski do deski. bardzo przyjemny i ciekawy język. przystępna dla każdego. polecam!

potulna | 2015-12-27

Bardzo dużo ciekawych porad, które przynoszą pozytywne efekty.

KomOmbo | 2016-06-13
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 13 czerwca 2016

Faktycznie książka zawiera bardzo dużo ciekawych porad. Najbardziej zainteresowało mnie oczyszczanie oczu. Wystarczy pół szklanki dżdżownic zasypać 2 łyżkami cukru, a potem upiec je w piekarniku, by uzyskać ciecz do zakraplania oczu. Wydaje to się dość dziwne, ale jeśli będziemy codziennie rano, na czczo pić łyżkę stołową spirytusu a kolejną wieczorem przed snem, jak zaleca pan Tombak, to nie powinniśmy mieć oporów przed zakraplaniem oczu sokiem z pieczonych dżdżownic. Ja odpadam

hopsa | 2012-11-22

Super książka, bardzo przekonująca i ciekawa :)