Droga do zdrowia

Firma Księgarska Serwis
2000-01-01
2000-01-01

Nie wiem czemu to czytałam XD
Autor często daje dobre rady, zmiany jakie należy podjąć w życiu i zaleca spojrzeć na problem "od środka". Są informację, które są potwierdzone i zalecane do stosowania w co życiu, ale autor często wspomina o skrajny i moż nawet niebezpiecznych nawykach. Zdarza się również, że Tombak sobie zaprzecza (powinnam była tu dać różne przykłady, ale nie)

Nie wiem czemu to czytałam XD

W większości jakieś pseudonaukowe bajania. Moja śp mama miała tę książkę i święcie wierzyła autorowi :)

Uwielbiam tego autora. Kawa na ławę i konkrety

Uwielbiam tego autora. Kawa na ławę i konkrety

Pozycja obowiązkowa dla każdego świadomego człowieka, chcącego zadbać w swoje ciało. To źródło nieocenionej wiedzy na temat jedzenia i jego wpływu na nasze ciało. Warto zachować czujność i nie przyjmować ślepo każdej z rad.
Jedna z ważniejszych książek jakie przeczytałem w życiu.

Jedna z ważniejszych książek jakie przeczytałem w życiu.

Szczerze nie wiem o co tutaj chodzi, 2/3 książki to jest kopiuj-wklej z książki "Uleczyć nieuleczalne" (tak dosłownie kopiuj-wklej). Pozwolę zastosować tą samą metodę przy pisaniu tej opinii. Skopiuję moją opinię o "Uleczyć nieuleczalne". W końcu w 2/3 jest to ta sama książka, a reszta się niewiele różni.
Autor mówi o niekonwencjonalnych (trochę kontrowersyjnych) metodach leczenia. Gdy brałem tę książkę do czytania, to pierwsze na co zwróciłem uwagę to rok jej produkcji i od razu nabrałem pewnego dystansu. Niestety są książki polecające rzeczy dzisiaj już obalone. Sam posiadam wiedzę z zakresu fizjoterapii i łagodnie mówiąc, lekko zdziwiłem się czytając polecane przez autora ćwiczenia, ponoć leczące kręgosłup (niestety większość z nich nawet nie zbliżała się do kręgosłupa).
Autor stosuje metodę "Amerykańscy naukowcy odkryli...". Czyli pisanie, że "badania udowodniły to i tamto...". Ale jakie badania? Nie ma żadnego odwołania się do tych badań. Posiadam w swojej biblioteczce książki medyczne, których 1/3 objętości (nie przesadzam) to są odwołania do badań. Mogę wejść na internet (czego nie chce mi się robić, ale mogę to zrobić) i zobaczyć, że takie badania faktycznie miały miejsce. W tej książce niestety nie ma czegoś takiego. Dla mnie jest to powód, żeby nie wierzyć na słowo w nic, co znajduje się w tej książce.

Autor mówi o niekonwencjonalnych (trochę kontrowersyjnych) metodach...

Bardzo ciekawa książka. Wprowadza nas w tajniki naszego organizmu. W naturalny sposób możemy oczyścić, odmłodzić nasz organizm. Wiem, że wprowadzę w swoje życie niektóre rady i polecenia.

beznadziejna książka, nie sprawdzone teorie, oparte często o jakieś wierzenia astrologiczne, znaki zodiaku itp.

ciekawych rzeczy można się dowiedzieć aż mnie korci aby przetestosować co niektóre sposoby

Faktycznie książka zawiera bardzo dużo ciekawych porad. Najbardziej zainteresowało mnie oczyszczanie oczu. Wystarczy pół szklanki dżdżownic zasypać 2 łyżkami cukru, a potem upiec je w piekarniku, by uzyskać ciecz do zakraplania oczu. Wydaje to się dość dziwne, ale jeśli będziemy codziennie rano, na czczo pić łyżkę stołową spirytusu a kolejną wieczorem przed snem, jak zaleca pan Tombak, to nie powinniśmy mieć oporów przed zakraplaniem oczu sokiem z pieczonych dżdżownic. Ja odpadam

Bardzo dużo ciekawych porad, które przynoszą pozytywne efekty.

Bardzo dużo ciekawych porad, które przynoszą pozytywne efekty.

• Zdrowie
  • Poradniki
  • Zdrowie
  • Nieprzeczytane

Dodaj cytat z książki Droga do zdrowia