Fascynujące eksperymenty naukowe

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Science Experiments to Blow Your Mind
nauka, eksperymenty
Ag2S

Kolorowa bogato ilustrowana zdjęciami i rysunkami książka dla dzieci (wiek 8+, choć może służyć także młodszym dzieciom, jeśli podczas eksperymentu będą im towarzyszyć opiekunowie). Zawiera opisy 60 eksperymentów, z których prawie wszystkie ze względu na swoją atrakcyjność wizualną mogą aspirować do magicznego triku. Większość produktów do wykonania doświadczenia znajduje się w każdym domu.

Każdy opis zaczyna się od części „Będziesz potrzebować”, potem znajduje się ilustrowana instrukcja wykonania eksperymentu i informacja „Jak to działa?” – z naukowym wyjaśnieniem doświadczenia. Poniżej opisu eksperymentu znajdziemy dodatkowo poradę („Nasza rada”), która ułatwi wykonanie eksperymentu albo zminimalizuje skutki na wypadek jego niepowodzenia, oraz część „A co jeśli…?”, gdzie zaproponowane jest rozszerzenie zakresu doświadczenia. Na końcu znajduje się podsumowanie, czyli część zatytułowana „Zastosowanie w nauce” – stąd będziemy czerpać wiedzę, w jaki sposób prawdziwi naukowcy wykorzystują poznaną zasadę w swoich rozwiązaniach.

Eksperymenty są proste i niezbyt czasochłonne (co pomaga nie zanudzić i nie zniechęcić dzieci), a ich wyjaśnienia bardzo przystępne. Książka z pewnością poszerzy horyzonty nieco starszych dzieci i zainteresuje nauką te młodsze.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

DomowaKsięgarnia | 2017-06-26

Przedstawione w książce eksperymenty poszerzą ich wiedzę i nauczą kilku praktycznych umiejętności. A na dodatek będzie to połączenie czytania i aktywności - rzecz idealna dla dzieciaków, które nie potrafią usiedzieć w miejscu.

Propozycje eksperymentów zostały tak dobrane, że można je wykonywać z powszechnie dostępnych surowców, i co bardzo istotne, w sposób całkowicie bezpieczny.

więcej na domowaksiegarnia.blogspot.com

AnnaSikorska | 2017-05-07

Eksperymentowanie jest jednym z ważnych elementów nauki. Przez doświadczanie dzieci uczą się obserwować otoczenie. Rozwiązywanie kolejnych zagadek zachęca do zadawania kolejnych, nieszablonowych pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Warto od najwcześniejszych lat pracować nad dostarczaniem pociesze stymulujących bodźców. Jeśli brakuje nam pomysłów lub chcemy zachęcić naszych przedszkolaków lub uczniów do samodzielnej pracy możemy skorzystać z książki „Fascynujące eksperymenty naukowe”. To lektura, która małym zdobywcom podpowie jak przeprowadzać eksperymenty, bo warsztat badacza (otwartość i pomysłowość) jest bardzo ważny. Proponowane przez Thomasa Canavana eksperymenty pozwalają poznać zagadnienia z fizyki, chemii, biologii, architektury, akustyki i astronomii, czyli samych poważnych dziedzin, z którymi każdy maluch powinien się zaprzyjaźnić, aby nauka w szkole była przyjemna i sprawiała radość. Książka jest doskonałym wprowadzeniem do kształtowania fascynacji naukami...

IczerwoneSzpilki | 2017-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

W tej książce opisano mnóstwo fascynujących eksperymentów naukowych, które można bezpiecznie wykonać w domu. Większość gadżetów potrzebnych do eksperymentów znajdziecie w swoich domach, a jeśli czegoś Wam brakuje, zapewne uda się to bez trudu kupić w miejscowym sklepie.
Uwaga! Superrady informują, kiedy należy skorzystać z pomocy kogoś dorosłego. Oczywiście dozór danego eksperymentu zależy od wielu młodego eksperymentatora i specyfiki danego zadania. Książka jednak radzi, by dorosła osoba sprawowała kontrolę nad wykonywaniem zadań przy użyciu akcesoriów kuchennych (ostrych noży, sprzętu elektrycznego, baterii).
Książka zawiera mnóstwo eksperymentów, każdy opatrzony jest szczegółowym wyjaśnieniem całego przedsięwzięcia. Krótki wstęp do każdego doświadczenia, lista potrzebnych rzeczy, punkt po punkcie zarówno obrazkowe jak i słowne, wyjaśnienie jak wykonać krok po kroku eksperyment. Do każdego doświadczenia dołączono superrady, które pomagają nam sprawnie i bez kłopotów przeprowadzić...

kinga | 2017-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2017