Polowanie na fortunę Rosewoodów

Okładka książki Polowanie na fortunę Rosewoodów Mackenzie Reed
Okładka książki Polowanie na fortunę Rosewoodów
Mackenzie Reed Wydawnictwo: We need YA literatura młodzieżowa
Iga Wiśniewska

Jedna wielka fortuna.
Jedna niespodziewana śmierć.
Jeden tajemniczy list.
I liczne wskazówki, które pozostawiła po sobie babcia Lily.
Czy dziewczynie uda się rozwikłać je wszystkie? I wygrać wyścig nie tylko z nieubłaganie upływającym czasem, ale i... innymi polującymi, skutecznie depczącymi jej po piętach?

Po przeczytaniu tej pozycji, mimo iż nie należę już do grupy docelowej, mam w głowie wyłącznie jedną myśl - ależ to się dobrze czytało! Bezsprzecznie potrzeba więcej takich tytułów na naszym wydawniczym rynku.

"Polowanie na fortunę Rosewoodów" to czysta rozrywka w najlepszym tego słowa znaczeniu. Mackenzie Reed za pomocą lekkiego, nasyconego humorem pióra serwuje nam mnożące się zagadki, wymagające analizy łamigłówki i pościg za nieokreśloną fortuną. A do tego wszystkiego dochodzi wciągająca bez reszty, niepozwalająca na chociażby chwilową nudę akcja oraz sceny rodem z najlepszych hollywoodzkich filmów sensacyjnych. Cóż, ta pozycja wręcz prosi się o przeniesienie na wielkie ekrany.

W tle tej wywołującej szybsze bicie serca gonitwy autorka skutecznie przemyca skomplikowane międzyludzkie relacje, takie jak chociażby pełne zawirowań przyjaźnie, liczne rodzinne nieporozumienia oraz złożone miłosne rozterki. Tym samym subtelnie uzmysławia, że dobra materialne, w porównaniu z łączącymi nas z innymi prawdziwymi więziami, są tak naprawdę niewiele warte.

To jak, macie ochotę dołączyć do wypełnionego emocjami oraz tajemniczymi wskazówkami wyścigu, którego zwycięzca opływał będzie w wielką fortunę? Ze swojej strony obiecuję Wam pierwszorzędną zabawę!

Jedna wielka fortuna.
Jedna niespodziewana śmierć.
Jeden tajemniczy list.
I liczne wskazówki, które pozostawiła po sobie babcia Lily.

Po przeczytaniu tej pozycji, mimo iż nie należę już do grupy...

"-To było niesamowite! - wykrzykuje, otwierając okna i wpuszczając do środka letnie powietrze. - Akcja jak z Ocean's Eleven!
- Rozlałeś trochę wody i zgasiliśmy światło - hamuje go Quinn, opierając stopy w vansach na desce rozdzielczej. - Trudno to nazwać napadem."
"- To potwór. Najgorsi kryją się na widoku."
************
Ta książka to definicja pojęcia "comfort read".

Młodszych czytelników pochłonie fabuła, gdzie razem z bohaterami będą poszukiwali zaginionej fortuny rodziny Rosewoodów, dla tych starszych z kolej (czytaj Ja),będzie ona sentymentalną podróżą do czasów, gdy z wypiekami na twarzy oglądli filmy przygodowe dla młodzieży, choćby wspominiany tutaj "Goonies".
Mackenzie Reed napisała książkę, która aż prosi się o adaptację filmową, w której nie zabraknie przygody, humoru, akcji, ba nawet romantyczne dusze znajdą tutaj coś dla siebie.
Poza znakomitą rozrywką, to opowieść o tym jak ważne są relacje między ludźmi i że tak naprawdę to one są najcenniejsze w życiu. Niby nic oryginalnego, wiem, ale uwierzcie mi, że w tym przypadku, ta prostota sprawdza się idealnie.

Bezpretensjonalna i pochłaniająca, to jedna z tych historii, które sprawiają, że dzieciaki zakochają sie w czytaniu.

"- To potwór. Najgorsi kryją się na widoku."
************
Ta książka to definicja pojęcia "comfort...

Książka "Polowanie na fortunę Rosewoodów" Mackenzie Reed to debiut, który serwuje lekką i wciągającą historię pełną łamigłówek oraz zagadek, które nie pozwalają nudzić się bohaterom, a tym bardziej czytelikowi.

Czwórka nastolatków, których losy splatają się ze sobą,zaczyna poszukiwać tajemnicy pozostawionej przez prezeskę Iris Rosewood, muszą podążać za wskazówkami, które są ukryte we fragmentach układanki.

Majątek może przynieść korzyści dla każdego z nich, ale jak wiadomo z pieniędzmi bywa różnie i mogą również tak samo podzielić rodzinne, jak i przyjaciół.

Mamy tutaj zaskakujące zwroty akcji, romans, tajemnice z intrygami w tle, które zafundowała nam sama prezes ogromnej fortuny po śmierci, a główna bohaterka Lily musi to wszystko poukładać w jedną całość. Kibicowałam jej i bardzo polubiłam i zaciekawieniem śledziłam każdy jej krok.

Świetnie się bawiłam, śledząc losy bohaterów i jestem w stu procentach usatysfakcjonowana zakończeniem, polecam Wam tę książkę na długi majowy weekend ❤️.

"Polowanie na fortunę Rosewoodów" z miejsca porównać można do "The Inheritance Games". Choć na pierwszy rzut oka dostrzec można pewne podobieństwa, śmiało mogę stwierdzić, że nie jest to kopia słynnej serii... może jedynie lekka inspiracja.

Książka Mackenzie Reed to wciągająca i lekka historia pełna zagadek i łamigłówek. Czwórka nastolatków, których losy splatają się ze sobą, wyrusza na poszukiwanie wielkiej tajemnicy pozostawionej przez Iris Rosewood, podążając za wskazówkami ukrytymi we fragmentach układanki. Pieniądze te mogą odmienić życie każdego z nich.

W rozwiązaniu zagadek kluczową rolę odgrywa Lily i wyjątkowa więź łącząca ją z babcią. Szkoda jednak, że nie ma więcej scen z nimi razem, ponieważ to osłabia nieco emocjonalny wydźwięk historii. Brakuje scen z przeszłości, które pozwoliłyby czytelnikowi lepiej zrozumieć uczucia Lily i głębiej wczuć się w jej sytuację.

Dużym atutem książki jest dynamika między bohaterami. Każdy z nich posiada unikalną osobowość, co prowadzi do zabawnych interakcji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

"Polowanie na fortunę Rosewoodów" to mieszanka komedii, romansu, tajemnicy, dramatu i zaskakujących zwrotów akcji. To świetna rozrywka – szybka, intrygująca i idealna dla miłośników młodzieżówek.

Już chyba standardem dla YA mystery jest, że pierwsza jedna trzecia jest nudna, w drugiej się rozgrzewa, a w trzeciej wreszcie czyta się z zapartym tchem. No i jak tak uśrednić to wychodzi gdzieś około 6 czy też 6+.

Tak jest też i w tym przypadku. Przez pierwsze kilkadziesiąt stron szło mi dość opornie. Główna bohaterka była mało sympatyczna, a zamiast morderstwa na start mamy śmierć naturalną. Dopiero wraz z rozwojem wydarzeń i pojawieniem się gromady dobrze zarysowanych postaci pobocznych zaczęłam czytać z większym zaangażowaniem. No i wreszcie przyszła ostatnia jedna trzecia, z arkami dla postaci - w tym głównej bohaterki - i przyśpieszeniem akcji aż do rozwiązania, które również mi się podobało.

Tak więc ogólnie jestem z lektury zadowolona.

• Młodzieżówki
  • Wishlist
  • Myślę
  • Mam ebooka2 - epub
  • Czekam aż przyjdzie
  • W drodze
  • Empik

Dodaj cytat z książki Polowanie na fortunę Rosewoodów