Ostatni Ork

Tłumaczenie: Anna Filip
Cykl: Ostatni (tom 3)
Wydawnictwo: W.A.B.
L’Ultimo Orco

Dalszy ciąg przygód bohaterów "Ostatniego smoka". Walka z przerażającymi orkami trwa. Wojskiem ludzi dowodzi Kapitan Rankstrail. Tymczasem okazuje się, że Yorsh, ostatni elf, wcale nie jest niezwyciężony… Czy ktoś go pomści? Czy to możliwe, że jego żona, spodziewająca się elfiego potomka, stanie na czele armii walczącej z potworami? Juna jest odważna i umie rzucać uroki na orków, ale czy to...

Dalszy ciąg przygód bohaterów "Ostatniego smoka".

Walka z przerażającymi orkami trwa. Wojskiem ludzi dowodzi Kapitan Rankstrail. Tymczasem okazuje się, że Yorsh, ostatni elf, wcale nie jest niezwyciężony… Czy ktoś go pomści? Czy to możliwe, że jego żona, spodziewająca się elfiego potomka, stanie na czele armii walczącej z potworami? Juna jest odważna i umie rzucać uroki na orków, ale czy to wystarczy? Gdy ona bierze do ręki miecz Yorsha, Ranstrail wciąż walczy z orkami. Czy uda mu się ich wreszcie pokonać?

Nowi bohaterowie i wciąż wielkie emocje. W świecie pełnym niespodzianek, niesamowitych postaci i fantastycznych przygód toczy się opowieść o uczuciach jak najbardziej rzeczywistych, o wolności wyborów, przyjaźni i walce dobra ze złem. Co zwycięży?

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2009

źródło okładki: Wydawnictwo W.A.B., 2009

Patryk Kluk | 2014-09-26

Książka jest wciągająca, momentami też zaskakuje, przekazuje w sobie ogólne zasady postępowania w życiu i to w naprawdę prosty, łatwy i przyjemny sposób. Po za tym fabuła utrzymuje napięcie poprzedniej części. Książka bez kategorii wiekowych, dla każdego będzie odpowiednia.

Brukselka | 2014-05-16

Pełna pięknych idei, mądrości i myśli. Każda kolejna książka jest lepsza do powszedniej. "Ostatni Elf" wydawał mi się jakby niedokończony, ale przy tym subtelny. "Ostatni Smok" był zaskakujący, zagmatwany i momentami naprawdę się bałam. (Dodam tylko, że ledwo udało mi się powstrzymać łzy podczas śmierci jednego z bohaterów, tylko ze względu na pobyt w miejscu publicznym.) Natomiast "Ostatni Ork", był naprawdę najbardziej pełny idei, myśli, dobra i rozważań. Choć głównie akcja toczy się podczas oblegania Daligar, to naprawdę przez pół książki miałam łzy w oczach. Przykro mi, że tak mało TAKICH książek dla dzieci i młodzieży powstaje. Książek uczących podejmowania właściwych wyborów, myślenia; dających nadzieję, przełamujących stereotypy. P. De Mari zdobyła moje serce, duszę oraz umysł. Mam nadzieję, że powstaną książki uzupełniające historię jej krain, a także mapy, czego niezmiernie mi brakowało.

Zabajka | 2015-03-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ogólnie rzecz biorą to wg mnie mimo ataku orków,sytuacji w zamku itd. to nic ciekawego się nie dzieje ... nie ma zbyt wielkiej akcji ,ale sam styl pisania i niektóre elementy np. Ebrow,Aurora i ich moce czy jakieś historie itp. przyciągają jeszcze bardziej uwagę i zachęcają do czytania ;) Nie wiem czemu ale np. głowy orków powtykane na bale wcale mnie nie wzruszyły w wyobraźni ;) ... pewnie jakbym widziała to na filmie to .... ;) Pomimo takiej sytuacji lekko się czyta ...

Fistaszek_23 | 2013-01-08
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Ja już nie wiem! Nie wiem, która część mi się najbardziej podoba. Najpierw byłam zachwycona "Ostatnim Elfem", potem "Ostatnim smokiem", a teraz " Ostatnim Orkiem". Zachwyciła mnie i oczarowała. Ciągle się coś działo! Tym razem wkradł się również malutki wątek romantyczny. Ani jeden rozdział, strona mnie nie znudził. Czym dłużej czytałam tym bardziej lubiłam książki Silvany De Mari :) Polecam!
Wiek: 12+ (tak pisało na okładce)

Książka bardzo dobra, ciekawa. Opowiada nie tylko o fantastycznych przygodach, takie jak walka z orkami. Mówi też, że nieważne jakąmamy "krew". Jesteśmy podobni tylko do siebie samych i sami wybieramy drogę. :)

Goszka | 2012-05-26

Świetnie napisana, dużo ciekawsza zwłaszcza od pierwszej części, mnóstwo zwrotności akcji. Świat w niej przedstawiony jest nieco lustrzanym odbiciem naszego, prowadzi za sobą jakieś przesłanie, przekazanie.

dhampirka19 | 2013-01-15

Tą część w całości już nie przeczytałam, bo ominęłam kilka kartek , ale i tak świetna to lektura.

ZaczytanyElf | 2012-06-06

Fantastyczna tak jak poprzednie części,szkoda tylko że niema Yorsha i Erbrowa

Hannah Kathleen | 2012-01-12

Polecam! Niesamowita książka o przyjaźni, miłości i żałobie.

Ania | 2015-10-05