Ostatnie zaklęcia

Wydawnictwo: W.A.B.
Gli ultimi incantesimi
fantastyka, fantasy
Pistacia

Dalszy ciąg przygód "Ostatniego elfa", "Ostatniego smoka" i "Ostatniego orka". Więzienie, noc. Dwóch samotnych karłów poznaje się w celi śmierci. Niespodziewanie ktoś ratuje ich przed tragicznym losem. Od tej chwili chcą walczyć razem. Ale czy mogą sobie nawzajem ufać? Ich przeciwnikiem jest Zarządca, który zbratał się z największymi wrogami ludzi i karłów - orkami. Kto zwycięży? Za jaką...

Dalszy ciąg przygód "Ostatniego elfa", "Ostatniego smoka" i "Ostatniego orka".

Kto zwycięży? Za jaką cenę? Stawka jest większa niż życie dwóch istot...

źródło opisu: [W.A.B., 2011]

HealyRoom | 2014-05-29

'' Ostatnie zaklęcia '' opowiada o karle Inskaju, który zostaje porwany przez złego Zarządce. W celi poznaje tajemniczego karła - Błazna. Inskaj wie, iż nie powinien mu ufać, lecz nie może się oprzeć pokusie i opowiada mu o swej rodzinie oraz miejscu zamieszkania. Tym sposobem spisuje lud karłów na straty. Błazen oszukał naszego karła. Opowiedział wszystko złemu Zarządcy, który od razu wyruszył na poszukiwania wioski. Inskaj zatracony w żalu i smutku zaczyna żegnać się z światem na szubienicy, gdy na pomoc przychodzi mu wielka, pulchna kobieta, Masciak. Dzięki jej odwadze Inskajowi udaje się uciec, lecz nie na długo. Jedyną drogą, którą można uciec z Alyi jest ścieżka prowadząca do wioski orków. Czy karłowi uda się uratować rodzinę ? A jeśli nie da sobie rady, kto przyjdzie im z pomocą ? Po za tym co oznacza tajemnicza rymowanka mówiąca o wojnie ?

Silvana cudownie posługuje się bogatym językiem. Wręcz...

Zabajka | 2015-05-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Wspaniała i wzruszająca opowieść niezwykłej autorki. Myślę,iż aby poznać piękno zawarte w tej książce należy ją samemu przeczytać. Tak będzie najlepiej.Każdy według własnego osądu zrozumie zawartą w niej kwintesencję szczęścia.
Gorąco polecam! ;)

Saszen | 2013-03-24
Przeczytana: 2012 rok

Uwielbiam wszystkie powieści Silvany de Mari (z serii ,,Ostatni"), dlatego sięgałam po tę książkę z dużymi oczekiwaniami. I nie zawiodłam się.
Autorka po raz kolejny udowodniła, że potrafi ciągle tworzyć coś lepszego od swoich poprzednich dzieł. Tak samo, jak ,,Ostatni smok" był lepszy od ,,Ostatniego elfa", tak ,,Ostatnie zaklęcia" są lepsze od ,,Ostatniego orka". Tym razem pisarka wprowadziła do powieści sporo nowych postaci (Inksay, Masciak, Atacleto), a niektóre rozwinęła (Trakrail). Jest w tej książce mnóstwo nowych, zaskakujących wątków. Powieść jest także przesiąknięta subtelnym humorem, lecz również wzruszająca. W pewnym momencie aż łzy stanęły mi w oczach - a to naprawdę rzadko zdarza mi się przy lekturze. Polecam każdemu, bez względu na wiek.

SennaHerbaciana | 2011-09-17
Przeczytana: 17 września 2011

Wspaniała książka.
Jeżeli ktokolwiek zacznie umniejszać rolę matki, twierdzić, że kobieta powinna być niewidzialna dla wszystkich, oprócz męża, mówić, o tym, jakie życie jest bezsensu, dam mu do przeczytania tę książkę.
Jak cała seria, jest zwyczajnie i prosto niesamowita.
Czyta się z zapartym tchem a między literami kryje się ogromna siła. Siła życia i nadziei.

Amarantowe | 2012-08-17
Przeczytana: lipiec 2012

Moje spotkanie z kolejnym tomem powieści Silvany De Mari było dość dziwne. O tyle dziwne, że od przeczytania trzech poprzednich tomów upłynęło tak wiele czasu, że już prawie nie pamiętałam niektórych wątków. Wszak minęło nie mniej jak trzy lata. Jednak w miarę czytania kolejnych rozdziałów, z wolna powracałam do porzuconego już tak dawno Daligar, do Jutrzni, która tak bardzo różniła się od Juny z poprzednich części. Niezwykle silna, bohaterska królowa rozpacz po śmierci swego męża, ostatniego, najpotężniejszego elfa stara się uciszyć białym serem miodem. Nie miałam problemu z ponownym wczuciem się w sytuację, a sposób narracji autorki i kolejne strony tej powieści wydobywały z mojej pamięci coraz to nowe fakty. Tym razem akcja (chociaż ściśle powiązana z Jutrznią i jej dziećmi) nie koncentrowała się głównie na nich - Silvana zdecydowała się na osadzenie w jej centrum Inskaya, króla rodu karłów. Losy postaci w przedziwny sposób łączą się ze sobą, przenikają, a ich dynamiczny...

ffer | 2011-05-17
Przeczytana: 15 maja 2011

Gdy tylko w księgarni zobaczyłam ,,Ostatnie zaklęcia", stwierdziłam, że muszę je kupić. Oczywiście, po powrocie do domu od razu zabrałam się do czytania. Poszło mi bardzo szybko, bo książka wciąga niesamowicie, więc nie radzę zaczynać jej, gdy ma się coś ważnego do zrobienia. :-)
Wzrusza, śmieszy, zaskakuje.
Pojawiają się nowe wątki i postaci, dowiadujemy się więcej o rodzie karłów, a także orków (jednak posiadających uczucia!). Nic nie jest takie, jak by się na pierwszy rzut oka wydawało...
Bardzo, bardzo polecam!

Kurczak | 2016-04-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka ma niezwykłą siłę wyrazu. Obrazy, które są w niej ukazane na długo zapadają w pamięć, a fantastyczni bohaterowie, choć nieco schematyczni, trzeba rzec, doskonale pokazują postawy prawdziwych ludzi. Najbardziej zapadła mi w pamięć scena z tańczącym niedźwiedziem... Piękna, mądra, poruszająca książka. Dla dorosłych i nastolatków, raczej nie dla dzieci - zbyt drastyczna (kto to słyszał, by w książce dla dzieci bohater topił się w rtęci?!) i smutna.

Patryk Kluk | 2014-11-16

Książka ma bardzo dobre fragmenty i ... to by było na tyle. Historia strasznie rozwleczona, postacie irytujące (nawet te które poznało się już w poprzednich częściach), co chwile możemy przeczytać o tym kto został czyim mężem a kto żoną mimo, że dane osoby widzą się pierwszy raz na oczy. Da się znaleźć tu kilka morałów i życiowych dewiz, a książka broni się głównie historią którą opowiada, bo do samej fabuły ciężko się przyczepić.

Fistaszek_23 | 2013-02-09
Przeczytana: 06 lutego 2013

REWELACYJNA książka. W tej części głownym bohaterem staje się Inskay karzeł, który próbował uratować swój rud i wylądował w lochach Ayil. Tam zaczyna się jego prawdziwa przygoda. Niczego nie potrafiłam przewidzieć, nic mi się nie dłużyło dużo rzeczy NAPRAWDĘ mnie zaskoczyło. Jeżeli przeczytaliście trzy wcześniejsze części to nie pozostaje Wam nic innego jak wziąść się za tą! POLECAM

MounteVedey | 2016-03-27

Choć jest bardzo dużo zbędnych fragmentów, które można by pominąć dla zachowania przejrzystości książki, szybko się czyta. Ciekawy pomysł na książkę, i choć nie jestem zwolenniczką fantastyki sięgnęłam po nią. Od początku nie spodziewałam się niczego wybitnego, w każdym razie nie zawiodłam się.