Powrót królów

Wydawnictwo: W.A.B.
Gli ultimi incantesimi
fantastyka, fantasy
Pistacia

Ciąg dalszy Ostatnich zaklęć Nadszedł czas, którego wszyscy się obawiali, trudny dla każdego bohatera serii Ostatni..., ale w szczególności dla kobiet. Odmawia się im podstawowych praw, wolności i niezależności. Królowe, przywódczynie wszystkich ras, orków, karłów i ludzi, muszą obronić swój lud przed zmianą porządku świata. Przyszedł czas, aby wreszcie kobiety stanęły do walki. Powrót królów...

Ciąg dalszy Ostatnich zaklęć

Powrót królów po raz kolejny udowadnia kreacyjny talent autorki, która nie używa wytartych schematów fabularnych gatunku. Korzysta ze swojej bogatej wyobraźni, ale wykazuje się też zrozumieniem dla ludzkich relacji i wiedzą na temat złożoności natury człowieka i społeczeństwa. Za wartką akcją i ciętą ironią kryję się diagnoza, pod którą podpisałby się niejeden psycholog czy filozof. Niezwykle mądra książka tak naprawdę o każdym z nas.

[opis wydawcy]

Etna | 2016-07-10

I na zakończenie.Uważam, że trzeba przeczytać całą serię bez względu jak czasami ciężko jest przez nią przejść. Jest to jedna z historii , które uczą. Napisana zupełnie w inny. Sposób niż wszystkie dotychczas znane mi książki. Autorka zwraca uwagę na wartości ważne dla każdego człowieka. Coś co uważamy, na pierwszy rzut oka za przeznaczone dla dziecka, ale tylko dojrzali potrafią zrozumieć jej przekaz.

książek: 1915
Asia-Polihymnia | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

Tym razem dużo pięknych prawd o rodzicielstwie, jak ważna jest dla dziecka świadomość miłości rodziców.
Silvana de Mari niezmiennie mnie zachwyca.

Zabajka | 2015-06-10

Początkowo szczerze powiedziawszy lekko mnie nużyła ... dopiero później, kiedy to sir Rankstrail wyruszył do Pożyczkodawcy,akcja nabrała tempa. I cóż, był to niezmiernie niewypowiedziany ból,kiedy przeczytałam,iż Joss - mały książęcy skrzat umarł.... długo tego nie zapomnę ... będzie on w mojej pamięci niczym jesienny liść zagubiony wśród kartek losu i książki .... żegnaj Książę .. elficki Królu Umarłych.

Patryk Kluk | 2014-11-24

Po Ostatnich zaklęciach byłem bardzo sceptyczny tym bardziej że Powrót królów to bezpośrednia ich kontynuacja, ale zostałem pozytywnie zaskoczony. Dużo akcji, świetna historia i pozostawienie jednej z kluczowych spraw nierozwikłaną. Duży plus i ocena w pełni zasłużona.

Kitsune101c | 2014-01-15
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Kolejna książka Silvany De Mari i kolejny zachwyt! Wydanie jak zawsze piękne, przeczytałam ją ekstremalnie szybko, choć może to być wina tego, że była dosyć krótka. Część ta była bardzo wzruszająca, piękna, magiczna.

Amarantowe | 2012-08-17
Przeczytana: lipiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Powrót królów" pożarłam momentalnie. Po części odpowiedzialność za to ponosi fakt, że w porównaniu z poprzednikami pozycja ta jest krótka - liczy zaledwie nieco ponad 200 stron (dla porównania "Ostatnie zaklęcia" miały ich blisko 600). Jest to wspaniała kontynuacja poprzedniej części serii, dopełnienie i zwieńczenie, niepozbawione tragizmu. Śmierć małego Yorsha była dla mnie chyba najbardziej przykrą ze wszystkich śmierci bohaterów, jakie przeżywałam na kartach książek. Piękna historia o miłości, poświęceniu, oddaniu, współczuciu. O tym, że nawet ork nie jest pozbawiony ludzkich odruchów. Piękne i wzruszające. Mam nadzieję, że nie ostatnie.

Fistaszek_23 | 2013-02-21
Przeczytana: 18 lutego 2013

"Powrót królów" to piąta część serii "ostatni...". Książka fantastyczna jak jej poprzednie części, ale stanowczo za krótka! Ma tylko ponad dwieście stron. Prawdę mówiąc kiedy ją przeczytałam miałam wrażenie jakbym przeczytała zaledwie dwa rozdziały. Na dodatek nie wiem czy następna część "ostatnie przepowiednie" są już przetłumaczone na język Polski... Wracając do tematu, "Powrót królów" to niesamowita książka, występują w niej naprawdę ciekawe postacie, wzruszająca opowieść (chciało mi się płakać!) co tu dużo mówić. Jeżeli przeczytaliście poprzednie tomy to i tą część przeczytacie. POLECAM!

Chyba najbardziej dająca do myślenia część tej bajecznej, epickiej historii, gdzie ludzie chcąc chronić siebie i swoich bliskich, muszą walczyć. Walczyć na śmierć i życie, gdzie to pierwsze niestety często zwycięża. Rankstrail zaginął. Mały Joss wraca do Królestwa Śmierci, a Jutrznia zaczyna żyć.

Hannah Kathleen | 2012-01-12

Świetna książka o miłości, przeżywaniu żałoby, poświęceniu.

Twiggy | 2012-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Erbow + Książę Wilków =