Ostatni smok

Cykl: Ostatni (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
L'Ultimo Orco
fantastyka, fantasy

Znamy już Yorsha, ostatniego, a teraz na dodatek dorosłego elfa. Bohater poprzedniej książki De Mari w groźnych okolicznościach spotyka Rankstraila, zwanego Niedźwiedziem &&ndash, najemnika walczącego w bitwie przeciwko orkom. Rankstrail nigdy nie miał łatwego życia. W dzieciństwie mieszkał z biednym ojcem na obrzeżach warownego miasta, terroryzowanego przez okrutnego zarządcę. za murami czyhała banda potworów &&ndash, orków, którzy siali spustoszenie we wsiach i miasteczkach. Chłopak postanowił więc zaciągnąć się do wojska i, gdy dorósł, rozpoczął batalię ze złem. Jako kapitan, z pomocą wiernego przyjaciela Lisentraila, wilka i dziewczynki, mistrzyni strzelania z łuku &&ndash, odkryje, że jego drogi w dziwny sposób krzyżują się z drogami Yorsha. Okaże się też, że Rakstrail musi stawić czoła nie tylko pewnemu wojownikowi, lecz także smokowi, którego nikt, zupełnie nikt nie potrafił do tej pory poskromić&&hellip, Pełna pasji opowieść o dążeniu do wolności i szukaniu swojej drogi w życiu. W tym świecie pełnym magii, niesamowitych bohaterów i fantastycznych przygód autorka pisze o uczucia jak najbardziej rzeczywistych. Piękna historia w prawdziwie tolkienowskim duchu.

Marzena P | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

Dość długo zajęło mi przeczytanie całej książki. Nie dlatego, że była nudna (bo na pewno nie była), tylko po prostu czytałam w tym czasie sporo innych pozycji. Silvana De Mari jest psychologiem, dlatego jej książki pokazują bardzo trafnie uczucia, problemy i charakter bohaterów. Za to ode mnie wielki plus. W poprzedniej części opisywała to w bardziej prosty, zrozumiały i trochę dziecinny sposób. Tutaj trzeba się już bardziej zastanowić, książka jest dojrzalsza. W tej części styl pisania autorki bardziej mi się podobał. Chociaż nie było już takich zabawnych sytuacji, jak dziecinny elf itd. Myślę, że jest bardziej poważna i ma wyraźniejsze przesłanie (jeśli można tak powiedzieć). Jak dla mnie- tak jest lepiej.

Poza tym historia zaczyna się rozkręcać, poznajemy bliżej postacie, sytuacje krainy. Na początku byłam zawiedziona, bo nie było Yorsha. Pomyślałam sobie "Po co mam czytać o jakimś Rankstrailu! Co mnie on obchodzi!", a okazało się, że jego historia jest naprawdę ciekawa. No i...

Asia-Polihymnia | 2013-07-30
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Jeden z najlepszych cykli dla dzieci. W tej pozornie zwykłej historii, kryje się mnóstwo zarówno prostych, jak i tych głębokich, myśli i prawd o życiu i świecie.
Jest tu wszystko co lubią dzieciaki - wartka akcja, smoki, elfy, bohaterstwo. Ale są też WARTOŚCI i to przekazywane w cudowny, nienatarczywy sposób.

Kuroneko | 2011-07-01

Kontynuacja 'Ostatniego elfa'. Wspomniane elfiątko przeczytałam bardzo szybko i bardzo mi się podobał. Tak więc z radością zabrałam się też za 'Ostatniego smoka' sama nie wiedząc, czego mam się spodziewać.

Moim zdaniem ani styl, ani kreacja, ani nic nie zostało zmienione. Ale na samo wspomnienie coś niebezpiecznego zaczyna mi się dziać z brzuchem, czuję się niespokojna. Autorka, Silvana De Mari, zdecydowanie potrafi zaskoczyć czytelnika nagłym zwrotem akcji, dziwnym wydarzeniem, a nawet śmiercią ulubieńszego bohatera... Dodam, że nie pierwszą z kolei.

Albo się ją lubi, albo ewidentnie niespecjalnie przepada i omija szerokim łukiem. Chociaż druga kategoria czytelników powinna odpaść po pierwszej części, 'Ostatnim elfie'. Mnie osobiście odwaga, z jaką De Mari się bawi własną powieścią, odrobinę przeraża...

AgnElsha | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Całkiem fajna książka z zaskakującym zakończeniem. Zadziwiająco duże jest też podobieństwo tamtego świata z naszym światem więc warto przeczytać. Co prawda w niektórych momentach książka była trochę nudna i ciężko było przez nią przebrnąć ale po za tym to naprawdę fajna książka i polecam ją wszystkim miłośnikom fantasy.

Goszka | 2012-04-19

Dużo lepsza, według mnie, niż część pierwsza. W odróżnieniu od tamtej, nie była miejscami nużąca. Opisywane są ciekawsze wydarzenia, i jest napisana jakby (nie obrażając autorki :D ) dojrzalej od poprzedniej.

Ala | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Podeszłam do książki z dużymi oczekiwaniami, ponieważ pierwsza część bardzo mi się spodobała i czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tego dzieła. Wiedziałam, że na początku będzie wiało nudą, ale mimo wszystko "Ostatni smok" mi się nie podoba. Pierwsza księga mnie nie zachwyciła, ale lekko i szybko się ją czytało, wątek Kapitana, jego gromadki oraz ich przygód był ciekawy, choć nie od razu go polubiłam. Zaś druga kompletnie nie przypadła mi do gustu, czytało mi się ją ciężko i gdyby nie mój tata ("A kiedy skooończysz czytać?"), z pewnością bym ją porzuciła i zabrała się za coś innego. W książce znajdziemy wiele opisów, co w danej chwili czują bohaterowie, a nawet opisy pogody czy przyrody.
Wystawiam ocenę 3, ale tylko za Kapitana, jego świtę i ich przygody. Za nic więcej.

dhampirka19 | 2013-01-15

I... wielkie bum!
totalne rozczarowanie, nudne i tyle, nie wiem co się stało tym co było w poprzednich częściach. Ostatniego smoka nie polecam; już wiem, że kolejnej części Ostatni zaklęcia-nie wypożyczę nawet z biblioteki. Smutne rozczarowanie...
Nie przeczytałam całej, nie dało się nawet dojść do połowy...

Fistaszek_23 | 2013-01-01
Przeczytana: 28 grudnia 2012

Genialna książka! Jeszcze lepsza od pierwszej części! Nie mogłam przestać czytać. "Ostatni smok" jest pisany trochę trudniejszym językiem niż "Ostatni elf". Przygoda nie jest monotonna i ciągle dzieje się coś nowego.
bardzo mi się podobała! :D

Patryk Kluk | 2014-09-23

Druga część cyklu i książka na pewno nie gorsza od pierwszej części. Po "Ostatnim elfie" ciężko przyzwyczaić się się do nowego głównego bohatera ale z czasem zaczynamy go rozumieć i lubić. Warto przeczytać.

Somniātor | 2011-09-10

Smutne, piękne, z przekazem. Polecam.