Ostatnia przepowiednia

Wydawnictwo: W.A.B.
L’ultima profezia del mondo degli uomini

Ludzie i orkowie od wieków toczą ze sobą wojny. Wydaje się, że nawet potężna królowa Jutrznia nie zapewni Światu ludzi pokoju i ochrony, zwłaszcza teraz, gdy o jej wiernym Kapitanie Rankstrailu wszelki słuch zaginął. Tymczasem on rozpoczyna długą, usianą przeszkodami podróż przez imperium wroga. Co czeka Kapitana u kresu tej wędrówki? Czy jego córka Klara kiedykolwiek odzyska ojca? Jaki będzie los Świata ludzi? O kim tak naprawdę mówi ostatnia przepowiednia? Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu baśniowe światy i fantastyczne przygody są oprawą dla uniwersalnych wartości. Ostatnia przepowiednia i Rankstrail to przede wszystkim fascynująca historia o odwadze i wytrwałym dążeniu do celu. Oprócz znanych już czytelnikowi bohaterów pojawiają się nowe postaci, a wraz z nimi nowe wątki, niemniej tomy te stanowią autonomiczną całość. Wzruszająca, barwna i wielowarstwowa opowieść dla młodszych i starszych czytelników.

De Mari mówi o sprawach najistotniejszych - o wolności, godności i radości życia. O wojnie i pokoju. O cywilizacji i barbarzyńcach. Czasem porywa wartką akcją, czasem wzrusza, rozbawia czy wręcz ironizuje. Udowadnia, że o zwycięstwie nie zawsze decyduje siła. Że najważniejsze jest, by znaleźć innych, którzy tak samo mocno chcą walczyć po stronie dobra. I wygrać.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1460&v=_tw

Jakucja | 2015-05-08