Laila Winter i Królestwo Pięciu Słońc

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Laila Winter". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
Laila Winter y las arenas de Solaïre
978-83-7513-786-6
Laila Winter
Ag2S

Laila Winter, dziewczyna o naturalnie zielonych włosach, uczy się w ekskluzywnej szkole Lomondcastle w Szkocji. Dziwna i ekscentryczna, czuje się obco wśród rówieśników i jest nieszczęśliwa. Kiedy na szesnaste urodziny dostaje od ojca tajemniczą książkę, nie podejrzewa, że wkrótce jej życie diametralnie się zmieni. Oprawiony w skórę tomik okazuje się kluczem do innego świata, gdzie nareszcie pozna przyjaźń, przeżyje niezwykłe przygody i zmierzy się z niebezpieczeństwami. Odkryje też tajemnicę swego pochodzenia i sekret zielonej czupryny…

michaelka | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Zacznę od tego,że nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem,zachwytu nad tą książką.
W mojej opinii,ta książka jest okropnie przewidywalna. Akcja budowana w tej książce,w ogóle nie wciąga,bo zakończenie każdej pojedynczej ''akcji'',''przygody'' było dla mnie do bólu przewidywalne. Czytając jedną stronę,wiedziałam co będzie działo się na drugiej.
Świat ''ziemski'' i problemy w szkole głównej bohaterki,dało się jeszcze czytać,ale już ten wróżkowy,nierealny świat,wręcz mnie odpychał i męczył.
Lubię fantastykę,choć nie tak jak kiedyś,ale tak słabej fantastyki,a raczej fantasy,jeszcze nie czytałam.
Kiedy ją czytałam,wręcz czułam zmęczenie. Dobrze,że to już za mną.
Nie rozumiem jak można porównać,tak słabą książkę,do tak genialnych(o ile i nie najgenialniejszych) książek ówczesnego pokolenia,jakimi jest seria pt. ''Harry Potter'' autorstwa wspaniałej J.K. Rowling. To wręcz uwłaszcza,tej wspaniałej autorce.
Za moją opinią przemawia też to,że zanim sięgnęłam po tą książkę,przeleżała ona u mnie...

tombraiderka009 | 2012-03-26
Na półkach: Przeczytane, 17. Ulubione
Przeczytana: 2011 rok

Wspaniała książka. Może się wydawać po tytule, że jest dla dzieci, bo "Pięć Słońc''. Ale wszyscy co tak myślą, OGROMNIE się mylą. I żałujcie. Książka wciąga już od pierwszych stron i nie wypuszcza do ostatniej kartki. Chętnie przeczytałabym następną część, bo nawet dałoby się coś tam napisać :D

Zaczytana | 2013-08-22

Jestem świeżo po przeczytaniu książki. Właściwie to tematyka nie bardzo mi podchodziła, bo nie przepadam za takimi rzeczami, ale koleżanka mnie zmusiła, więc...
Muszę powiedzieć, że książka miło mnie zaskoczyła. Myślałam, że będzie nudna, przesłodzona... A tu proszę! Było kilka walk z rożnymi stworami, parę zagrożeń życia, ale nie zabrakło też tych "uroczych" chwil :)
Akcja raz zwalnia, raz przyśpiesza, ale mimo to czyta się szybko. Autorka pięknie i obrazowo opisuję krainy w których dziewczyny się akurat znajdują.
Autorka świetnie rozplanowała wydarzenia, tak, że przez całą (dość grubą, bo jakieś 615 stron) książkę cały czas się coś dzieje :)

Cecily | 2011-07-22
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2011

Świetne fantasy. Obfitujące w niespodziewane wydarzenia i zwroty akcji, ciekawych bohaterów i magiczny klimat. Gorąco polecam.

Klaudia | 2011-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

Książkę pt. „Laila Winter i Królestwo Pięciu Słońc” - Bárbary G. Rivero przeczytałam praktycznie przez przypadek. Dlaczego? Otóż, buszując w bibliotece znalazłam tę pozycję. Uwiódł mnie tytuł, potem okładka a na końcu opis i po prostu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Trzymając ją w rękach czułam, że jak na książkę jest ciężka, ale jak powiedziała Cornelia Funke: „Książki muszą być ciężkie, bo w nich jest cały świat”. Tak, w pełni się zgadza.
Laila Winter – dziewczyna o naturalnie zielonych włosach, uczy się w szkole w Szkocji, polubiłam ją po tym, jak dowiedziałam się, że pisze pamiętnik (dziwne, prawda?), nie znała swojej mamy. W dniu 16 urodzin dostaje od ojca dziwną książkę, która ma jej pomóc odkryć tajemnicę dziwnych włosów. Tajemnicza książka, która jest pamiątką Laili po mamie wprowadzi ją do Królestwa Pięciu Słońc, w której przeżyje pełno niesamowitych przygód, a czytający razem z nią.
Byłam zdziwiona tym, że książka była aż tak dobra, poniekąd przerażała mnie liczba...

judoed | 2016-01-23
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka odniosła ogromny sukces w Hiszpanii. Młodzi czytelnicy pokochali niezwykłe przygody Laili i jej trzech zbuntowanych przyjaciółek.Książka ma szansę stać się hiszpańskim "Harrym Potterem". Już jest tak samo popularna w Hiszpanii, a przy tym równie udana.
Moim zdaniem książka jest wyśmienita: ekscytująca, momentami straszna, momentami śmieszna - po prostu idealna. Jedyne co mnie smuci to to, że dalsze części nie są przetłumaczone na język polski.

Monik00 | 2012-05-25
Przeczytana: 11 maja 2012

To świetna książka!Od początku do końca prawie nie ma nudnych momentów, nie można się od niej oderwać.Polecam!!

tessa75 | 2013-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Kiedy pierwszy raz w bibliotece zobaczyłam okładkę tej książki pomyślałam, że to jakaś bajka dla dzieci. Nie zorientowałam się, że z tą zielenią chodzi o włosy. Potem przeczytałam opis z tyłu i stwierdziłam, że przygody Laili Winter mogą mnie zaciekawić, zważywszy na to, że książka jest ceniona na równi z "Harrym Potterem".
Wzięłam się do czytania i od razu stwierdziłam, że autorka stworzyła piękny i zaskakujący świat. Ekscentryczne przyjaciółki i jedna zielonowłosa dziewczyna, która musi odkryć własne korzenie, ale przy okazji zyskuje najlepsze przyjaciółki, których nigdy nie miała.
Książka jest naprawdę świetna. Zapewne nikt, kto lubi fantastykę nie zawiedzie się. Barbara G. Rivero była nieznaną mi dotąd autorką, ale pokochałam ją dzięki tej książce. Według mnie ona jak nikt innych potrafi wykreować niesamowity, tajemniczy świat. Jej postacie są charakterystyczne i zapadają w pamięć. Mnie najbardziej podobała się Aurige. Była wybuchowa i czasem porywcza, nie lubiła okazywać...

HubaBuba | 2011-05-29
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

SUPER KSIĄŻKA. POLECAM

julka | 2015-03-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Laila od zawsze różniła się od innych dziewczynek.Ma zielone włosy i to nie przez przypadek,bo jakoś tak ,tylko po prostu barwa ,,oryginalna''to zielony.Dziewczyna nie rozumie swojego daru,czasami ma niekontrolowane przeskoki do świata wróżek.Nie tylko ona jest taka,w jej szkole pojawiają się inne wróżki,ale nawet tam jej nikt nie rozumie,bo nikt nie wie ,jak mając rodziców ludzi może urodzić się ktoś jako wróżka,no właśnie może ,jeśli nagle okaże się,że twoja matka żyje i po prostu uciekła,bo bała się wychowywać dziecko pół -człowieka i pół-wróżkę,o przzewadze wróżki.Tak to jest życie Laili,bardzo ciekawy świat,wróżki lepsze niż te u Melissy Mar i lepszy plan.(Nie odstraszajcie się ilośią stron 500 coś i pierwszymi rozdziałami,akcja się rozkręca)