Merle i Królowa Laguny

Wydawnictwo: Videograf II
Die Fließende Königin
83-7183-382-2
Shirts

Pierwszy tom głośnej trylogii Kaia Meyera - autora ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży, laureata prestiżowych niemieckich nagród literackich. Seria o przygodach Merle sprzedała się w Niemczech w łącznym nakładzie prawie 1 mln. egzemplarzy, została przetłumaczona na 20 języków, stała się też podstawą scenariusza 26-odcinkowego serialu, który przygotowuje niemiecka telewizja. "Merle i...

"Merle i Królowa Laguny" - to pełna magii powieść, której akcja toczy się w XIX-wiecznej Wenecji. Jej bohaterką jest osierocona dziewczynka imieniem Merle, która podejmuje się pełnej przygód misji, by ocalić ukochane miasto przed wojskami faraona. Lagunę wenecką przed obcą przemocą chroniła do tej pory cudowna siła, nazywana Królową Laguny. Jednak gdy egipskiemu szpiegowi udało się zagarnąć "esencję Królowej Laguny", Wenecja stoi dla wrogów otworem. Siły zła nieustannie czyhają na fantastyczną istotę i w labiryncie ciemnych uliczek i kanałów wybucha pełna przygód wojna. Syreny i latające lwy, złodzieje, wytwórcy czarodziejskich luster, wszyscy chcą dotrzeć do Królowej Laguny. Od chwili gdy Merle udaje się przechwycić karafkę z bezcenną substancją i zręcznie uciec pościgowi, rozpoczyna się dla niej walka z czasem i seria niebezpiecznych przygód. Przy okazji dowiaduje się, że to jej przypadła w udziale odpowiedzialna rola - została wybrana, żeby ocalić to magiczne miejsce. Musi tylko spełnić pewne warunki - wypić "esencję królowej", uwolnić latającego kamiennego lwa i nie dać się złapać, zanim Królowa Laguny nie odzyska swojej mocy. Baśniowa sceneria, zaskakujące zwroty akcji, mistrzowskie stopniowanie napięcia, niebanalna fabuła i pomysłowość w konstruowaniu wątków i postaci sprawiają, że trylogia Meyera jest przez czytelników odbierana równie entuzjastycznie jak Harry Potter.

Nika | 2012-03-20
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2011

A mi się ta książka nawet podobała. Przekopywałam się przez tony powieści fantasy w bibliotece, gdzie królowały wampiry, czarownice i smoki. "Merle i Królowa Laguny" jest czymś oryginalnym, czymś co się wyróżnia. Wypożyczyłam II tom.:)

Tomoyo99 | 2015-03-31

Chyba najnudniejsza książka jaką czytałam. Doprawdy nie wiem jak przeczytałam całość tej szmiry.

Sal | 2011-10-15

Nie umiałam przez to przebrnąć, w rezultacie końcówkę sobie odpuściłam.

Julia Capuletti | 2012-07-30

Fajne.

Evanlyn | 2011-07-18
Na półkach: Przeczytane, 2011

Z początku nudna, nie ciekawa, nie zachęcająca. Akcja zaczyna się rozkręcać po kilku rozdziałach. Niestety fabuła jednak za słaba. Czytałam książkę we wakacje i kompletnie nic z niej nie pamiętam, oprócz tego, że tam były czarodziejskie lustra. Czy tam latał lew? Czy tam była walka? Odpowiem na te pytania dopiero wtedy, gdy przeczytam książkę jeszcze raz. Mimo wszystko chcę przeczytać TOM 2.

Alenky | 2011-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Na początku wydawało mi się, że ta książka będzie nudna, wszystko było bardzo realistyczne. Potem zaczęły się niesamowite wydarzenia. Bardzo fajna książka, dobra dla tych, którzy lubią fantastykę.

Kajka | 2013-01-18

szkoda, że tak szybko się skończyła - cudowna historia Wybranej Dziewczynki. Bajeczka z dizeciństwa, pomimo to nawet teraz wzbudzała we mnie wiele emocji ;)

nilitili | 2013-08-02

Bardzo miła i przyjemna książka.
Polecam ;)

Ps. Druga część zaskoczyła mnie negatywnie ;/

Mia-Meow | 2011-07-04

Chcę przeczytać.Po opisie uważam,że jest
bardzo podobna do "Córki Laguny"

Olcia | 2013-04-04

nie mogę przeczytać zacięłam się na 2 rozdziale