Szlifierz umysłów

Cykl: Szpital Kosmiczny (tom 11) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Mind Changer
Szlifierz, umysłów

Przez lata udzielania pomocy medycznej przedstawicielom najrozmaitszych ras personel szpitala kosmicznego poradzić sobie musiał z wieloma zagrożeniami – od plagi wywołanej przez żywność do żywności wyglądającej jak pacjent. Teraz stanęło przed nimi kolejne – naczelny psycholog dr. O’Mara został mianowany szefem placówki, a co gorsza, jedynie na okres potrzebny do wyszkolenia następcy. Potem czeka go obowiązkowa emerytura. Nikt w całym Szpitalu Kosmicznym nie jest w stanie wyobrazić sobie, co zrobią bez niego, zakładając optymistycznie, że przetrwają na tyle długo, by się o tym przekonać.

źródło opisu: [Rebis, 2008]

Beata | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe

Jedenasta wizyta w Szpitalu Kosmicznym

Szpital Kosmiczny Sektora Dwunastego to jedyna placówka medyczna w Federacji, zapewniająca opiekę lekarską pacjentom wszystkich ras inteligentnych, zamieszkujących znany człowiekowi kosmos. Na trzystu osiemdziesięciu czterech poziomach Szpital odtwarza odpowiednie środowiska naturalne i zatrudnia personel wywodzący się ze wszystkich ras i kultur. Jest dumą Federacji i najbardziej pożądanym i prestiżowym miejscem pracy dla przedstawicieli zawodów medycznych i paramedycznych. Szpitalem zarządza administrator, a miejsce „drugiego po Bogu” zajmuje O’Mara – naczelny psycholog, od którego opinii zależy, czy stażysta zostanie zatrudniony na stałe – jeśli wykazuje choćby cień ksenofobii, nie ma szans na karierę. Ten ustalony od lat (i dziesięciu poprzednich tomów) porządek zmienia zarządzenie Rady Medycznej Federacji: O’Mara odchodzi na emeryturę, a jego ostatnim zadaniem jest znalezienie i wyszkolenie następcy…
Akcja całego cyklu osadzona jest w...

Efemeryda | 2017-03-25

Buszując w antykwariacie natrafiłam na małą książeczkę, cienką, w czarnej niczym się nie wyróżniającej okładce. Po otwarciu autograf na wklejce. Hmm.. autora nie kojarzyła, ale opis z tyłu był interesujący. Pod koniec lat 70 - tych nie mieliśmy zbyt wielu autorów "zachodnich". Nabyłam za kieszonkowe.
Przeczytałam i zaczęłam pożądać reszty. Przeczytałam powoli w mękach w oryginale ze 4 tomy, a potem po kilku latach, gdy wyszła po polsku reszta serii to ja nabyłam. Stoi sobie na półce, a ja czasem sięgam po nią by nostalgicznie powspominać.
Nie wszystkie tomy serii trzymają poziom, ale warto zapoznać się z każdym.

Mariusz | 2013-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Jak na tak małą książkę dostajemy trochę tematów do refleksji. Literatura krótka, lekka i przyjemna. Polecam.

*Czytana bez znajomości pozostałych książek cyklu.*

Gwidon40 | 2016-07-17
Przeczytana: 17 października 2016

Jedna z lepszych części cyklu.

pPablo | 2017-04-06
Przeczytana: 26 kwietnia 2017