Ostateczna diagnoza

Cykl: Szpital Kosmiczny (tom 10) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Hinal Diagnosis
Ostateczna, diagnoza

Po zjedzeniu trującego owocu pessinith i upadku z wysokiego drzewa mały Hewlitt powinien być martwy. Przeżył, jednak cudowne ocalenie stało się początkiem koszmaru. Odtąd przez całe życie z jego organizmem dzieją się dziwne rzeczy, a kolejni lekarze sugerują hipochondrię i problemy psychiczne. Badania w Szpitalu Kosmicznym też zmierzają wyraźnie ku znienawidzonej przez Hewlitta diagnozie... dopóki nie okazuje się, że Ziemianin jest nosicielem wirusa, który może zagrozić całej Federacji.

źródło opisu: [Rebis, 2007]

wiejskifilozof | 2014-06-18

Kiedyś pisałem o chęci polubienia SF.Że bardziej wolę fantasty,bardziej mi odpowiadają smoki niż statki kosmiczne.
Próbowałem polubić tę książkę,bo i kosmitów masa i fabuła nawet niczego sobie.
Lecz nie byłem w stanie,dla mnie to jakiś bełkot.Czułem się tak jakbym czytał nie dobre SF,ale powieść moralizatorską.
A przecież nie oto mi chodziło,czułem się zniesmaczony.

Efemeryda | 2017-03-25

Buszując w antykwariacie natrafiłam na małą książeczkę, cienką, w czarnej niczym się nie wyróżniającej okładce. Po otwarciu autograf na wklejce. Hmm.. autora nie kojarzyła, ale opis z tyłu był interesujący. Pod koniec lat 70 - tych nie mieliśmy zbyt wielu autorów "zachodnich". Nabyłam za kieszonkowe.
Przeczytałam i zaczęłam pożądać reszty. Przeczytałam powoli w mękach w oryginale ze 4 tomy, a potem po kilku latach, gdy wyszła po polsku reszta serii to ja nabyłam. Stoi sobie na półce, a ja czasem sięgam po nią by nostalgicznie powspominać.
Nie wszystkie tomy serii trzymają poziom, ale warto zapoznać się z każdym.

czarnykwarc | 2017-11-18
Na półkach: Przeczytane, 2017