Podwójny kontakt

Cykl: Szpital Kosmiczny (tom 12) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Double Contact
Podwójny, kontakt

Zamykająca cykl "Szpitala Kosmicznego" powieść White'a. Załoga statku szpitalnego Rhabwar, z Priliclą jako medycznym szefem zespołu, trafia w kolejnej wyprawie ratunkowej na uszkodzony statek obcych. Systemy obronne nie pozwalają na udzielenie pomocy, blokując wszelkie urządzenia elektroniczne. Korpus Kontroli, który stracił tam wcześniej patrolowiec, gotów jest potraktować nową rasę jako...

Zamykająca cykl "Szpitala Kosmicznego" powieść White'a.

Załoga statku szpitalnego Rhabwar, z Priliclą jako medycznym szefem zespołu, trafia w kolejnej wyprawie ratunkowej na uszkodzony statek obcych. Systemy obronne nie pozwalają na udzielenie pomocy, blokując wszelkie urządzenia elektroniczne. Korpus Kontroli, który stracił tam wcześniej patrolowiec, gotów jest potraktować nową rasę jako potencjalnie wrogą. Prilicla nie przyjmuje takiej interpretacji do wiadomości. Rozpoczyna trudne dzieło rozplątania łamigłówki i nawiązania kontaktu z przedstawicielami nowego gatunku. Nie wie, że będzie to dopiero połowa tego, z czym przyjdzie mu się uporać...

Zamykająca cykl "Szpitala Kosmicznego" powieść White'a nawiązuje do najbardziej klasycznych wzorców SF, przypominając w tym utwory Clarke'a czy Hogana. Tyle że z typową dla opowieści o międzygatunowym szpitalu domieszką ciepła, dystansu i humoru.

źródło opisu: [Rebis, 2009]

Efemeryda | 2017-03-25

Buszując w antykwariacie natrafiłam na małą książeczkę, cienką, w czarnej niczym się nie wyróżniającej okładce. Po otwarciu autograf na wklejce. Hmm.. autora nie kojarzyła, ale opis z tyłu był interesujący. Pod koniec lat 70 - tych nie mieliśmy zbyt wielu autorów "zachodnich". Nabyłam za kieszonkowe.
Przeczytałam i zaczęłam pożądać reszty. Przeczytałam powoli w mękach w oryginale ze 4 tomy, a potem po kilku latach, gdy wyszła po polsku reszta serii to ja nabyłam. Stoi sobie na półce, a ja czasem sięgam po nią by nostalgicznie powspominać.
Nie wszystkie tomy serii trzymają poziom, ale warto zapoznać się z każdym.

Gwidon40 | 2016-07-18
Przeczytana: 21 października 2016

Szkoda, że to już ostatni tom.

Kasia Kalbarczyk | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, 2017, E-book