Exodus

Tłumaczenie: Miłosz Urban
Cykl: Starfire (tom 5) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
Exodus
starfire, weber, white, space opera, militarne, sf

Piąty tom cyklu "Starfire", którego poprzednie części współtworzył David Weber. Akcja rozgrywa się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach opisanych w "Powstaniu". Powracają znani bohaterowie, m.in. wyleczony admirał Trevaine, Miriam Ortega i inni. Muszą stawić czoło uciekającej z zagrożonego świata flocie Obcych, którzy okazują się wyjątkowo niebezpiecznymi przeciwnikami. Oprócz zdolności telepatycznych Obcy wierzą w zdolność reinkarnacji. Ludzie i ich sojusznicy stają w obliczu gardzącego śmiercią, atakującego z samobójczą furią wroga. Galaktyka znów musi się zjednoczyć przeciw śmiertelnemu zagrożeniu.

Steve White, autor kilkunastu powieści SF i fantasy, nominowany do Nagrody Prometeusza za powieść "Eagle Against the Stars".

Shirley Meier, współautorka pięciu powieści z cyklu "Fifth Millenium" napisanych wraz z S.M. Stirlingiem.

źródło opisu: [Rebis, 2009]

Altaville | 2012-07-27

Ciekawa choć po lekturze wcześniejszych pozycji cyklu autorstwa Dawida webera oczekiwałem czegoś lepszego. Mimo wszystko warta przeczytania. Choć tylko jeden raz ...

SlawekS | 2014-10-29

Całkiem ciekawa kontynuacja serii.

wiciu1 | 2016-05-08
Kasia | 2016-03-04