Galaktyczny smakosz

Cykl: Szpital Kosmiczny (tom 9) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
The Galactic Gourmet
Galaktyczny, smakosz

Gurronsevas, olbrzymi sześcionożny obcy, jest powszechnie znany jako najlepszy w Galaktyce szef kuchni. Jednak u szczytu swej kariery odkrywa, że sława, honor i armie pochlebców to za mało. Pragnie nowego wyzwania. Wyzwania na miarę wielkości swego ciała, talentu i pychy. Tylko Szpital Kosmiczny – potężny kompleks, w którym leczą i są leczeni zarówno ludzie, jak i obcy – pozwala na realizację...

Tylko Szpital Kosmiczny – potężny kompleks, w którym leczą i są leczeni zarówno ludzie, jak i obcy – pozwala na realizację takich marzeń. Gurronsevas, obecnie Naczelny Dietetyk, postanowił zrobić coś, co nie udało się przed nim żadnemu kucharzowi: chce sprawić, by szpitalne jedzenie było smaczne. Tylko czy pacjenci to przeżyją?

źródło opisu: [Rebis, 2006]

Efemeryda | 2017-03-25

Buszując w antykwariacie natrafiłam na małą książeczkę, cienką, w czarnej niczym się nie wyróżniającej okładce. Po otwarciu autograf na wklejce. Hmm.. autora nie kojarzyła, ale opis z tyłu był interesujący. Pod koniec lat 70 - tych nie mieliśmy zbyt wielu autorów "zachodnich". Nabyłam za kieszonkowe.
Przeczytałam i zaczęłam pożądać reszty. Przeczytałam powoli w mękach w oryginale ze 4 tomy, a potem po kilku latach, gdy wyszła po polsku reszta serii to ja nabyłam. Stoi sobie na półce, a ja czasem sięgam po nią by nostalgicznie powspominać.
Nie wszystkie tomy serii trzymają poziom, ale warto zapoznać się z każdym.

Jale | 2014-08-30
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Kiedyś trzeba wystawiać te ósemki. ;)

Rzadki przypadek kulinarnej fantastyki, w dodatku napisanej ze sporym poczuciem humoru. Mimo że to dziewiąty tom cyklu - forma autora zdaje się nieodmiennie utrzymywać na wysokim poziomie. Co więcej - to jeden z tych niewielu cykli, w których każdy tom jest o czym innym, więc nie trzeba pilnować kolejności czytanych książek, ani nawet niepokoić się, że na półce brak kompletu.

Kasia Kalbarczyk | 2017-03-09
Na półkach: Przeczytane, 2017, E-book