Powrót

Tłumaczenie: Natalia Wiśniewska
Wydawnictwo: Ex Libris
You I Never Knew
dom, ojciec, ocalenie

Po wielu latach Michelle wraca do swojego rodzinnego miasteczka, ponieważ dowiedziała się, że tylko ona może ocalić życie ojca. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że podróż do domu będzie jej ostatnią szansą, żeby ocalić siebie. Choć jest już dorosła, to ciągle boi się konfrontacji z bolesną przeszłością...

izabela81 | 2015-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 15 września 2015

Bardzo lubię twórczość Susan Wiggs, ale ta książka jest trochę słabsza od innych. Motywem przewodnim powieści jest miłość i jej różne odcienie. Mamy tu miłość rodzicielską, romantyczną, młodzieńczą. Autorka pokazuje, że trzeba kochać mimo bólu i braku gwarancji. Musimy dać z siebie wszystko, mimo że nigdy nie wiemy, co dostaniemy w zamian. To książka również o dawaniu sobie drugiej szansy i wybaczeniu. Nie wszystkie opisane relacje przekonały mnie w stu procentach, ale emocji nie zabrakło.

Kasiag | 2014-05-09

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Powieść na przyzwoitym poziomie, podejmująca wątek trudnego rozliczania się z przeszłością.
"Powrót" to prędzej obyczajówka niż romans, choć miłość występuje tu w roli głównej. Miłość w całym swoim wymiarze i niezgłębionej palecie barw i odcieni.
Bo mamy tutaj miłość rodzicielską, która nie zawsze jest łatwa, która wymaga poświęceń i cierpliwości. Relacje Michelle/Cody, czyli matka/syn, czy Michelle/Gavin czyli córka/ojciec, to nie są relacje łatwe i na tym polu autorka wykazała się dużą znajomością natury ludzkiej, choć nie ustrzegła się spłyceń i uproszczeń.
Wraz z pojawieniem się Sama pojawia się relacja Cody/Sam czyli syn/ojciec - jest to relacja chyba najtrudniejsza i najbardziej zagmatwana, głównie dlatego, że ta dwójka nie wiedziała wcześniej o swoim istnieniu, a ich spotkanie jest zaskakujące dla każdej ze stron. Jest dużo tarć i wiele nieporozumień, a przede wszystkim wiele emocji. Chociaż czegoś mi w tej relacji brakowało; czegoś mi było mało.
"Powrót" to...

virgo123 | 2015-07-05
Przeczytana: 08 marca 2013

Jakoś nie przypadła mi do gustu ta książka Wiggs.

manipadme | 2010-10-20

Książka bardzo średnia - typowe romansidło, banalna fabuła: kocham i cierpię, ale wszystko dobrze się kończy.

niquesati | 2017-09-02
gawlys | 2017-05-31