Dama nie kłamie

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Dama nie kłamie (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
A lady never lies
dama, romans, historia, włochy, wdowa, miłość
Ag2S

Uroczy, pełen pasji, porywający romans historyczny. Lady Alexandra Morley, pociągająca wdowa, postanawia uciec przed wierzycielami do Włoch i tam znaleźć sposób, by uporać się z finansowymi kłopotami. Przeszkadza jej w tym przypadkowo spotkany wysoki, barczysty i błyskotliwy Phineas „Finn” Burke, atrakcyjny wynalazca o szokującej przeszłości. Alexandra traci nadzieję, że kiedyś uda jej się...

Uroczy, pełen pasji, porywający romans historyczny.

Lady Alexandra Morley, pociągająca wdowa, postanawia uciec przed wierzycielami do Włoch i tam znaleźć sposób, by uporać się z finansowymi kłopotami. Przeszkadza jej w tym przypadkowo spotkany wysoki, barczysty i błyskotliwy Phineas „Finn” Burke, atrakcyjny wynalazca o szokującej przeszłości. Alexandra traci nadzieję, że kiedyś uda jej się osiągnąć to, czego potrzebuje… aż do ich pierwszego pocałunku.

Finn zawsze był odporny na damskie wdzięki i skupiony wyłącznie na udoskonaleniu swojego silnika do „bezkonnego powozu”, który teraz pragnie przedstawić na wystawie w Rzymie. Nigdy nie sądził, że spotka kobietę, taką jak Alexandra – równie upartą jak urodziwą. Finn pragnie pojąć Alexandrę za żonę, ale musi ją najpierw przekonać, że ich miłość jest jedyną wartością, która się liczy.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dama_nie_klamie-p-31080-1-30-.html

Katherina87 | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, Romans

Pierwsza część Romantycznej Trylogii.

Na okładce książki jest napis, że to pierwsza część romantycznej trylogii a zatem gdzie są dwa pozostałe tomy, bo szukałam informacji o tym ale nic niestety nie...

Liza | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

„Dama nie kłamie” to lekki romans historyczny, przewidywalny, ale też relaksujący. Alexandra to ciekawska i spostrzegawcza wdowa, bynajmniej nie zahukana w obecności mężczyzn, a wysoki Finn do tej pory nie angażował się w związki z kobietami.

Niestety autorka nie zachowała do końca stylu dawnych lat, szczególnie widoczne jest to w warstwie językowej, gdy bohaterowie wypowiadają słowa nazbyt współczesne. Aczkolwiek są nakreślone maniery dawnych lat, konwenanse np. nie wypada zarzucać damie kłamstwa. Także pojawia się wątek bezkonnego pojazdu, z silnikiem elektrycznych- co jest ewenementem w tamtym czasach.

Początek książki podobał mi się znacznie bardziej niż jej środek: na początku jest zabawnie, gdy bohaterowie muszą pokonywać przeciwności losu, raczą się kąśliwymi uwagami, pada pewien zakład: kto wytrzyma w ustronnym miejscu z dala od uroków życia towarzyskiego. Potem jest sporo scen miłosnych, fizycznego pożądania.

Na ten tytuł mogą zwrócić uwagę fanki romansów historycznych,...

grażyna | 2013-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2010 - 2015
Przeczytana: 2013 rok

Lekki romans historyczny zawierający dużo miłości, trochę tajemnicy. Książka przewidywalna ale odrobina relaksu też nikomu nie zaszkodzi. Nie trzeba się zanadto skupiać na fabule. Mało bohaterów do spamiętania nie trzeba się koncentrować na osobach bo tych akurat w tej książce jest niewiele. Czytałam wiele ciekawszych romansów historycznych ale "może być".
Historia Aleksandry Morley - wdowy, oraz wynalazcy pasjonującego się automobilami Finnem Burke.

Cóż za śmieszna książka! Tak, śmieszna, bo trudną ją inaczej określić. Miał być porywający romans z początku XX wieku, a raczej wyszedł pastisz i komedia.
Można ją podzielić na dwie części. Pierwsza to bardzo nieudolne próby naśladowanie stylu literatury historyczno-romansowej (przypomina mi się tutaj Philipp Gregory, ale do jej porywającego stylu pisania jest bardzo daleko). Druga to romans, ale niestety w stylu "50 twarzy Greya". Połączenie tych dwóch zupełnie różnych stylów daje naprawdę śmieszną mieszankę. Śmiech nie schodził mi z twarzy w czasie czytania.
Fabuła również nie jest porywająca, ot przypadkowa przygoda ludzi, którzy przez pomyłkę "agenta nieruchomości" muszą spędzić rok w jednym zamku. Idealne warunki do rozkwitu uczuć.
Dodatkowo, mimo, że czyta się w miarę sprawnie, to język jest męczący. Szereg słów, których na początku XX wieku się raczej nie używało, bo takich instytucji i zawodów ówczesny świat jeszcze nie znał. I te wulgaryzmy. Purystom językowym odradzam...

Muminka | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Dłużyło mi się czytanie. Niby ciekawe postaci, no i rzadki w romansach historycznych wątek naukowy, całkiem śmiałe sceny erotyczne ale tak od 220 strony, a jednak losy lady Morley nie wciągnęły mnie. Fabuła toczy się leniwie, brakuje chyba jakiegoś wątku szpiegowskiego czy awanturniczego. Oczywiście istnieje przepaść społeczna między wynalazcą, nieślubnym synem arystokraty i majętną wdową, ale jak to zwyczajowo bywa w romansach, przeszkody zostają pokonane, a parę zbliża pewien zakład i badania nad prototypem automobilu. Przy okazji mamy też szczyptę skandalu, gdyż ucieczka kuzyna Finna i siostry Alexandry, Abigail, sporo namiesza w życiu bohaterów. Ogólnie nie wymagająca myślenia lektura, ale ostrzegam ,że możecie się zirytować i po prostu odłożyć powieść po pierwszych 150 stronach.

wiola | 2014-06-14

Książka jak najbardziej utrzymana i osadzona na początku XX wieku kilka faktów wyprzedza epokę ( ale autorka o tym wspomniana w notce ). Gdzieś od 223 strony opisy intymnych zbliżeń gównych bohaterów. Ogólnie książka na 3, góra 4 wieczorki :)

Sakarya | 2014-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Trzech przyjaciół: Finn (Phineas Fitzwilliam Burk) członek brytyjskiej akademii nauk i konstruktor bezkonnego pojazdu o napędzie elektrycznym, książę Wallingford i jego brat lord Roland postanowili zrobić sobie roczny urlop od przyjemności londyńskich rozrywek, a przede wszystkim od kobiet. W tym celu wybrali się do Florencji, do wynajętego zamku. Tam również, w tym samym czasie, udały się trzy damy: królowa londyńskich salonów, wdowa lady Alexandra Morley, jej kuzynka Lilibet z sześcioletnim synkiem i siostra Abigail. Lady Morley ucieka przed długami, których nabawiła się na skutek źle zainwestowanych pieniędzy z funduszu "wdowiego" w przemysł motoryzacyjny, a Lilibet ucieka przed mężem. Cała szóstka (plus chłopczyk) spotyka się we włoskiej karczmie i dalej podróżują wspólnie. Panowie unikają spotkań z paniami, to jednak nie przeszkadza w nawiązaniu się romansu między lady Morley a Finnem. Lady morley w wieku lat 17 zakochana była w księciu Wollingfordzie, jednak tuż po czułym...

Audrey | 2013-06-20
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: czerwiec 2013

Dama nie kłamie! :) Książka jest nudna, banalna i irytująca, przynajmniej dla mnie. Szkoda na nią czasu... Pojawia się co prawda kilka ciekawych wątków, ale nie udaje im się przebić drętwej fabuły.

Lucyna Wiśniewska | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Dość fajnie się czytało. Oczywiście wiadomo było od początku jak się skończy chociaż są też zaskakujące sytuacje. Wiele niewyjaśnionych rzeczy w książce ... pewnie ma to coś wspólnego z napisem z tyłu książki "PIERWSZA CZEŚĆ ROMANTYCZNEJ TRYLOGII"
Ale o pozostałych częściach nic mi obecnie nie wiadomo.

teewslove | 2013-07-25
Przeczytana: czerwiec 2012

Lekko się czyta, po mimo że fabuła nie jest nie wiadomo jak zaskakująca chciałabym przeczytać kolejną część z samej ciekawości :)