Dama nie kłamie

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Cykl: Dama nie kłamie (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
A lady never lies
dama, romans, historia, włochy, wdowa, miłość
Ag2S

Uroczy, pełen pasji, porywający romans historyczny. Lady Alexandra Morley, pociągająca wdowa, postanawia uciec przed wierzycielami do Włoch i tam znaleźć sposób, by uporać się z finansowymi kłopotami. Przeszkadza jej w tym przypadkowo spotkany wysoki, barczysty i błyskotliwy Phineas „Finn” Burke, atrakcyjny wynalazca o szokującej przeszłości. Alexandra traci nadzieję, że kiedyś uda jej się...

Uroczy, pełen pasji, porywający romans historyczny.

Lady Alexandra Morley, pociągająca wdowa, postanawia uciec przed wierzycielami do Włoch i tam znaleźć sposób, by uporać się z finansowymi kłopotami. Przeszkadza jej w tym przypadkowo spotkany wysoki, barczysty i błyskotliwy Phineas „Finn” Burke, atrakcyjny wynalazca o szokującej przeszłości. Alexandra traci nadzieję, że kiedyś uda jej się osiągnąć to, czego potrzebuje… aż do ich pierwszego pocałunku.

Finn zawsze był odporny na damskie wdzięki i skupiony wyłącznie na udoskonaleniu swojego silnika do „bezkonnego powozu”, który teraz pragnie przedstawić na wystawie w Rzymie. Nigdy nie sądził, że spotka kobietę, taką jak Alexandra – równie upartą jak urodziwą. Finn pragnie pojąć Alexandrę za żonę, ale musi ją najpierw przekonać, że ich miłość jest jedyną wartością, która się liczy.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dama_nie_klamie-p-31080-1-30-.html

Zaskakująca fabuła,wartka akcja i trzyma w napięciu,to świetna i dobra książka.

katala | 2019-01-20
Na półkach: Przeczytane, Historycznie, 2014
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Przyznam, że myślałam, że będzie lepiej. Szczególnie po pierwszych stronach. Pierwszych kilkudziesięciu, ale potem sens jakoś mi się rozmył w dialogach, które kręciły się wokół w sumie nie wiem czego. I sporej ilości słów, która niewiele ze sobą niosła. Treść pierwszej połowy książki można byłoby streścić w trzech linijkach i wcale nie byłoby to z wielką szkodą dla czytelnika. Przepychanki słowne, niewiarygodne wręcz słownictwo (pie...rz się, bydlak, obracanie kobiet w bibliotekach, ja pier...ę i inne pojawiające się w rozmowach w kobietami), brak ogólnie znanych z romansów norm zachowania czy w sumie dosyć szczegółowe rozważania bohatera o dniach płodności jego kochanki są na początku ciekawe i w sumie niespotykane, ale potem zaczęły mnie męczyć. Coraz bardziej otoczenie historyczne ginie i w sumie można by całość przenieść w coraz bardziej współczesne czasy, a dla zachowania odrobiny sensu i logiki automobil przerobić na prom kosmiczny.
Trzech mężczyzn w poszukiwaniu spokoju i...

Liza | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

„Dama nie kłamie” to lekki romans historyczny, przewidywalny, ale też relaksujący. Alexandra to ciekawska i spostrzegawcza wdowa, bynajmniej nie zahukana w obecności mężczyzn, a wysoki Finn do tej pory nie angażował się w związki z kobietami.

Niestety autorka nie zachowała do końca stylu dawnych lat, szczególnie widoczne jest to w warstwie językowej, gdy bohaterowie wypowiadają słowa nazbyt współczesne. Aczkolwiek są nakreślone maniery dawnych lat, konwenanse np. nie wypada zarzucać damie kłamstwa. Także pojawia się wątek bezkonnego pojazdu, z silnikiem elektrycznych- co jest ewenementem w tamtym czasach.

Początek książki podobał mi się znacznie bardziej niż jej środek: na początku jest zabawnie, gdy bohaterowie muszą pokonywać przeciwności losu, raczą się kąśliwymi uwagami, pada pewien zakład: kto wytrzyma w ustronnym miejscu z dala od uroków życia towarzyskiego. Potem jest sporo scen miłosnych, fizycznego pożądania.

Na ten tytuł mogą zwrócić uwagę fanki romansów historycznych,...

kinia | 2014-10-19
Przeczytana: 14 października 2014

Świetna :*

Sakarya | 2014-08-06
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Trzech przyjaciół: Finn (Phineas Fitzwilliam Burk) członek brytyjskiej akademii nauk i konstruktor bezkonnego pojazdu o napędzie elektrycznym, książę Wallingford i jego brat lord Roland postanowili zrobić sobie roczny urlop od przyjemności londyńskich rozrywek, a przede wszystkim od kobiet. W tym celu wybrali się do Florencji, do wynajętego zamku. Tam również, w tym samym czasie, udały się trzy damy: królowa londyńskich salonów, wdowa lady Alexandra Morley, jej kuzynka Lilibet z sześcioletnim synkiem i siostra Abigail. Lady Morley ucieka przed długami, których nabawiła się na skutek źle zainwestowanych pieniędzy z funduszu "wdowiego" w przemysł motoryzacyjny, a Lilibet ucieka przed mężem. Cała szóstka (plus chłopczyk) spotyka się we włoskiej karczmie i dalej podróżują wspólnie. Panowie unikają spotkań z paniami, to jednak nie przeszkadza w nawiązaniu się romansu między lady Morley a Finnem. Lady morley w wieku lat 17 zakochana była w księciu Wollingfordzie, jednak tuż po czułym...

wiola | 2014-06-14

Książka jak najbardziej utrzymana i osadzona na początku XX wieku kilka faktów wyprzedza epokę ( ale autorka o tym wspomniana w notce ). Gdzieś od 223 strony opisy intymnych zbliżeń gównych bohaterów. Ogólnie książka na 3, góra 4 wieczorki :)

Lucyna Wiśniewska | 2014-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Dość fajnie się czytało. Oczywiście wiadomo było od początku jak się skończy chociaż są też zaskakujące sytuacje. Wiele niewyjaśnionych rzeczy w książce ... pewnie ma to coś wspólnego z napisem z tyłu książki "PIERWSZA CZEŚĆ ROMANTYCZNEJ TRYLOGII"
Ale o pozostałych częściach nic mi obecnie nie wiadomo.

Cóż za śmieszna książka! Tak, śmieszna, bo trudną ją inaczej określić. Miał być porywający romans z początku XX wieku, a raczej wyszedł pastisz i komedia.
Można ją podzielić na dwie części. Pierwsza to bardzo nieudolne próby naśladowanie stylu literatury historyczno-romansowej (przypomina mi się tutaj Philipp Gregory, ale do jej porywającego stylu pisania jest bardzo daleko). Druga to romans, ale niestety w stylu "50 twarzy Greya". Połączenie tych dwóch zupełnie różnych stylów daje naprawdę śmieszną mieszankę. Śmiech nie schodził mi z twarzy w czasie czytania.
Fabuła również nie jest porywająca, ot przypadkowa przygoda ludzi, którzy przez pomyłkę "agenta nieruchomości" muszą spędzić rok w jednym zamku. Idealne warunki do rozkwitu uczuć.
Dodatkowo, mimo, że czyta się w miarę sprawnie, to język jest męczący. Szereg słów, których na początku XX wieku się raczej nie używało, bo takich instytucji i zawodów ówczesny świat jeszcze nie znał. I te wulgaryzmy. Purystom językowym odradzam...

Muminka | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Dłużyło mi się czytanie. Niby ciekawe postaci, no i rzadki w romansach historycznych wątek naukowy, całkiem śmiałe sceny erotyczne ale tak od 220 strony, a jednak losy lady Morley nie wciągnęły mnie. Fabuła toczy się leniwie, brakuje chyba jakiegoś wątku szpiegowskiego czy awanturniczego. Oczywiście istnieje przepaść społeczna między wynalazcą, nieślubnym synem arystokraty i majętną wdową, ale jak to zwyczajowo bywa w romansach, przeszkody zostają pokonane, a parę zbliża pewien zakład i badania nad prototypem automobilu. Przy okazji mamy też szczyptę skandalu, gdyż ucieczka kuzyna Finna i siostry Alexandry, Abigail, sporo namiesza w życiu bohaterów. Ogólnie nie wymagająca myślenia lektura, ale ostrzegam ,że możecie się zirytować i po prostu odłożyć powieść po pierwszych 150 stronach.

Katherina87 | 2014-01-05
Na półkach: Przeczytane, Romans

Pierwsza część Romantycznej Trylogii.

Na okładce książki jest napis, że to pierwsza część romantycznej trylogii a zatem gdzie są dwa pozostałe tomy, bo szukałam informacji o tym ale nic niestety nie...