Upadek Nadziei

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dygresje
9788365419446
Sorus

- Jestem złodziejem, a ty? - Spytaj siebie. Jestem tym, za kogo mnie uważasz. W mieście o wyjątkowo niefortunnej nazwie wszystko wydaje się uporządkowane i przewidywalne. Żar leje się z nieba, kupcy dorabiają się na handlu wodą, ale cień padający na pustynię od strony morza wydłuża się coraz bardziej. Nadzieję, a wraz z nią cały świat, czekają zmiany. Czy umrze ostatnia? Marzycielska kramarka...

- Jestem złodziejem, a ty?
- Spytaj siebie. Jestem tym, za kogo mnie uważasz.
W mieście o wyjątkowo niefortunnej nazwie wszystko wydaje się uporządkowane i przewidywalne. Żar leje się z nieba, kupcy dorabiają się na handlu wodą, ale cień padający na pustynię od strony morza wydłuża się coraz bardziej. Nadzieję, a wraz z nią cały świat, czekają zmiany. Czy umrze ostatnia? Marzycielska kramarka Rita i niepoprawny złodziej-sierota Tero, których losy łączy nadzwyczajny zbieg okoliczności, tylko razem mają szansę przetrwać nadciągający kataklizm. Co się stanie, gdy nieopatrznie uwolnią z lampy dżina? Niczym w skarbcu, do którego włamie się Tero, w tej wartkiej i pełnej humoru opowieści nic nie jest oczywiste.

źródło opisu: www.dygresje.pl

źródło okładki: www.dygresje.pl

E-T Novak | 2017-04-05
Na półkach: 2017
Przeczytana: 01 kwietnia 2017

Lektura, nie dość, że fabularnie świetnie skonstruowana i wciągająca, to przekazuje młodym ludziom niezwykle istotne wartości. Książka opowiada o tym, że nawet wielki majątek nie równa się z potęgą prawdziwej miłości siostrzano-braterskiej, nie tylko pomiędzy prawdziwym rodzeństwem. O wybaczeniu, uczciwości i wierze w swoje siły.

Autor wplata w wątek przygód Rity i Tero mnóstwo odwołań do Baśni 1000 i jednej nocy. Odnajdywanie tychże smaczków dostarcza dodatkowej rozrywki w trakcie podążania za losami bohaterów. Ciekawostką będzie też to, że piękne ilustracje do książki wykonała przyjaciółka autora, Nikola Prymka, a redakcję językową przeprowadził Piotr Tomza, pisarz, dziennikarz i podróżnik, autor m.in. Pokolenia Kolosów czy Afryki Nowaka.

Cała opinia na http://fabrykadygresji.pl/2017/04/03/kacper-rybinski-upadek-nadziei-konkurs-patronacki/

RosaCzyta | 2017-10-02
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 05 września 2017

Jak to się mówi "nadzieja umiera ostatnia" i tak też było w przypadku niniejszej książki. Cieniutka publikacja z dość spokojną okładką, przywołującą jednak na myśl bajkę o Aladynie. Miałam wobec niej niewygórowane nadzieje, aczkolwiek nie czuję się usatysfakcjonowana.

Nadzieja to miasto złożone z trzech dzielnic, mieszczące się na pustyni. W tej opowieści poznacie Ritę, nastolatkę, która zamieszkuje w Nadziei dzielnicę pomiędzy bogaczami a biedotą. Ma swój kram z owocami i w taki sposób się utrzymuje. Przygarnięta jako sierota przez bogatego Kupca, otrzymała od niego dobre wykształcenie, ale nie było dla niej miejsca w Wodnych Ogrodach. Tero natomiast nie miał tyle szczęścia, co dziewczyna i będąc również sierotą pozostał w dzielnicy biedoty, gdzie stał się złodziejem. W jakiś dziwny sposób losy tych dwóch postaci splatają się i pozostają już nierozerwalne do końca książki.

Jest to opowieść o przyjaźni, wytrwałości, cierpliwości, odwadze. Autor zawarł w niej całe mnóstwo ważnych...

redgirl_books | 2017-09-27
Na półkach: Przeczytane 2017 rok

,,Jeśli już musisz kraść, to kradnij tyle, żebyśmy mieli za co żyć, resztę rozdaj. Nadmiar pieniędzy zabija w ludziach to, co ludzkie.’’

Nadzieja to miasteczko, w którym od dawna nie było ani chmur, ani deszczu. Żar leje się z nieba, a woda jest produktem, który się sprzedaje, chociaż powinna być dla wszystkich.
W Nadziei mieszka Rita, marzycielska kramarka, która marzy o zobaczeniu tęczy oraz mały złodziejaszek Tero. Ich ścieżki się ze sobą krzyżują i już nic nie jest takie same. Co ich łączy? Obydwoje są sierotami i mają tylko siebie. Więź jaka zaczyna ich łączyć jest o wiele silniejsza. Są dla siebie jak brat i siostra. Z czasem w ich życiu zaczyna się wszystko układać, ale wtedy dowiadują się, że naciąga kataklizm. Wielki cień wydłuża się od strony morza, a nieprzyjaciele lada chwila przybędą do miasta. Nadzieję i ich mieszkańców czeka zguba.

''Upadek nadziei'' to krótka książka, która ma ledwo dwieście stron. Autor w umiejętny sposób operuje słowem ''nadzieja'' i wplata go...

silwana | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Bardzo udany debiut. Ostatnio czytałam kilka książek debiutujących polskich autorów i niestety nie były to dobre debiuty, więc zaczęłam czytać tą książkę z pewnymi wątpliwościami. Na szczęście bardzo się myliłam i książka była bardzo fajna. Jedynym minusem jak dla mnie było to, że książka liczy sobie tylko 179 stron. Fabuła książki została bardzo dobrze skonstruowana, nie było żadnych nieścisłości. Widać, że autor poświęcił na napisanie jej bardzo dużo czasu (zresztą na odwrocie książki możemy przeczytać, że książka była pisana przez rok). Książka ma dwójkę głównych bohaterów których można polubić. Dodatkowo co jakiś czas można w książce natkną się na ładne ilustracje, które wprowadzają w klimat książki.

Adriannaerys | 2017-06-21
Przeczytana: 10 czerwca 2017

,,Upadek Nadziei’’ – to opowieść pełna niecodziennego humoru z elementami fantastyki. 177 stron o przygodach małego chłopca złodzieja o imieniu Tero, który poznaje niewiele starszą od siebie dziewczynę. Dzieci (bo sądzę, że są dziećmi) mają pewne podobieństwo - są sierotami. Gdyby nie pewien przypadek na pewno nigdy by się nie poznali, ale jeden poranek, spojrzenie, a po chwili ani Tero, ani Rita nie są sami na tym świecie.
Akcja w tej opowieści rozgrywa się szybko, nawet momentalnie, co ułatwia czytelnikowi obserwację dziei bohaterów. W niektórych miejscach brakuje przejścia z jednego tematu, miejsca, wydarzenia do następnego, a krótkie zdania, które przeważają moim zdaniem czasem za często, dodają pędu dla biegu wydarzeń.
Przyjaźń, wiara, rodzina, poświęcenie się – tematyka szczególnie aktualna dzisiaj. XXI w., a jednak czasem zapominamy o tych najbliższych, co są obok nas. A gdybyśmy ich nie mieli? Gdybyśmy nie mieli brata? Siostry? Czy nasze życie byłoby inne?
Ta książka...

CichaWoda | 2017-09-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Płakałam, jak Rita umierała, czyli opowieść napisana przekonująco. Czyta się szybko i ciekawie, chociaż czasem akcja toczy się w takim tempie, że czytelnik za nią nie nadąża i gubi wątek. Ale, jak na debiut, i tak jest bardzo dobrze!
Nadzieja. Fajny pomysł na nazwę i grę słów,która doskonale urozmaica język literacki ksiązki. Mam więc NADZIEJĘ, że będzie ciąg dalszy przygód Tero!

Maura | 2017-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Jak na debiut książka udana.

Agnieszka P | 2017-09-03
Na półkach: Przeczytane 2017