Dzikie orchidee

Tłumaczenie: Teresa Komłosz
Wydawnictwo: Świat Książki
Wild Orchids
Dzikie, orchidee

Przedwczesna śmierć Pat jest dla Forda Newcombe'a niepowetowaną stratą. Wzięty autor po odejściu żony przestaje wierzyć w swój talent i nie ma żadnego pomysłu na nową powieść. I wówczas spotyka tajemniczą Jackie: kobietę piękną i inteligentną, która opowiada mu niesamowitą historię o... diable i klątwie, rzuconej na jej rodzinne miasteczko. Wkrótce udają się tam, by wyjaśnić tragiczną zagadkę morderstwa sprzed lat. Ta podróż będzie miała dla nich obojga niezwykłe konsekwencje... Trzymający w napięciu romans przygodowy z siłami nadprzyrodzonymi w tle.

Joy Clifford | 2014-04-19

Moja mama mnie prosiła o wypożyczenie jakiejś fajnej książki. Mój wybór padł na Dzikie Orchidee.
To co mnie zainteresowało, to historia o diable.
Gdy mama skończyła od razu wzięłam się za czytanie i nie żałuję, bo książka należy do moich ulubionych.
Historia Jackie i tajemnica jaką skrywało miasto budziło u mnie przyjemne dreszczyki.
Podoba mi się też to, że książka jest pisana z dwóch perspektyw, a mianowicie Forda i Jackie, co było ciekawe.
Na pewno nie raz wrócę do tej książki. <3

atram_78 | 2012-03-24
Przeczytana: 24 marca 2012

Intrygująca historia! Napisana lekko i z humorem. Można się w niej zatopić i zapomnieć o otaczającym nas świecie.
Jestem pozytywnie zaskoczona tą powieścią. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego, ale to co dostałam podobało mi się.
Polecam!

shayer | 2010-12-03
Przeczytana: 2009 rok

Uwielbiam.Pokazała mi jak bardzo strata może wpłynąć na dotychczasowe życie. Uczy życia.

yakamoz | 2011-08-31
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 sierpnia 2011

Ta książka jest naprawdę rewelacyjna! Nie jest to może bardzo ambitna literatura, ale historia opowiedziana w tej książce bardzo mi się spodobała. Może dlatego, że nigdy wcześniej nie czytałam nic podobnego, natomiast wiele innych książek opowiada podobne historie.
Na pewno sięgnę po inne książki tej autorki, jestem ciekawa czy inne są równie pięknie napisane.

Baśka Tarnosch | 2010-07-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 lipca 2010

Jedna z moich ulubionych książek Historia o miłości, morderstwie za dobro , nieszczęściach ludzi oraz o diable.

Ford jako dziecko miał trudne dziecistwo matka oddawała go w ręce stryjów a oni nie mieli za grosz czułości , mimo to trafił na wspaniałą kobietę Pat , która została jego żoną . Ford miał cudowny dar umiał opowiadać oraz przelewać to na papier , dlatego został pisarzem . Pat miała wspaniałą rodzinę : ojca złotą rączkę oraz cudowną matkę.Niedawno po ślubie z Pat jego teściowa miała wypadek co popchneło Forda do napisania książki ,która stała się bardzo sławna, dalsze książki o jego dzieciństwie dawały mu jeszcze większy rozgłos, a dzięki Pat ,którą tak mocno kochał książki zyskiwały na wartości gdyż była jego agentem.

Ta sielanka mogłaby trwać dalej gdyby nie to ,że jego żona zmarła na raka.Ford załamany nie pisał książek aż do momentu gdy miał ok 50 lat i spotkał Jacki niską z dobrą sprawnością fizyczną osóbką , która opowiedziała mu niezwykłą historie, którą usłkyszała...

Blanka92 | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Kiedy przeczytałam streszczenie tej książki sądziłam, że będzie to dramat obyczajowy ewentualne romans w stylu Sparksa. Początek lekko mnie nudził, ale pomimo wszystko postanowiłam dokończyć czytanie.

Po przebrnięciu przez nijaki wstęp, akcja i jakość opowiadanej historii nabiera zupełnie innego wymiaru, kiedy bohaterowie przenoszą się do Cole Creek. Momentami aż czułam dreszcze przeczesując kolejne karty powieści. Autorowi udało się zachować do końca tajemniczy nastrój, co znacznie podniosło walory tej opowieści.

Przedstawienie wydarzeń z dwóch perspektyw czasami lekko irytuje, bo czujemy się jakbyśmy dreptali po swoich śladach w miejscu, ale często wprowadza też element komediowy. Zderzenie męskiego i żeńskiego punktu widzenia bywa zaskakujące! =)

kruszyna | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

Ford to słynny pisarz z ciężkim dzieciństwem. Prawdziwym darem niebios była dla niego ukochona żona i jej rodzice. Kochał tą całą trójke bezgranicznie. Śmierć matki Pat i cierpienie jakie w związku z tym przeżywał przyczyniło się do powstania jego pierwszej książki, która okazała się sukcesem. Po kilkinastu latach małżeństwa Pat umiera na raka. Ford nie może się otrząsnąć i przestaje pisać. Przeprowadza się z miejsce na miejsce szukając natchnienia i idealnej asystentki. W końcu poznaje Jackie. Młoda dziewczyna o ciętym języku opowiada historie o diable, który zafascynowała Forda. Proponuje jej posadę swojej asystenki. Przeprowadzają się do miasteczka, gdzie ta historia się rozegrała i okazuje się prawdziwa. Nad miastem ciąży klątowa, która jest związana z Jackie. Kobieta, która pokochała diabła i została ukamieniowana przez mieszkańców, była krewną Jackie. Na dodatek w mieście znowu pojawia się diabłem. Tymczasem Ford i Jackie zaczynają się w sobie zakochiwać... Fajna historia....

isabelle142 | 2013-03-12
Przeczytana: 12 marca 2013

Niesamowita historia... Trzymająca w napięciu, ciekawie zaprezentowana, łącząca fantastykę, kryminał i wątki romansowe (kilka!). Cięty język bohaterów i ich poczucie humoru, a także komizm niektórych sytuacji (scena z papierową żyrafą the best!) dodają lekturze smaczku. Do tego przepiękna, ciemnozielona okładka z dwiema orchideami (a tytuł i autorka napisane bardzo ładną czcionką...no co, jestem estetką!)... A przy zakończeniu autentycznie się popłakałam i nie mogłam uspokoić, co mówi samo za siebie... I pomyśleć, że przeleżała na półce ponad pół roku zanim się za nią zabrałam!

Lily76 | 2014-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2014

Książka ociera się o kicz, ale... jest cudna. Zachwyciła mnie humorem, świeżością, intensywnością przekazywanych uczuć i emocji.
Opowieść jest prosta - owdowiały pisarz w średnim wieku i młoda dziewczyna, która po nieudanej próbie wyjścia za mąż zastaje jego asystentką i wyjeżdża wraz z nim do miejscowości, w której spędziła część dzieciństwa, aby zbadać historię o diable, która ma się stać kanwą nowej powieści. Na miejscu okazuje się, że mieszkańcy miasteczka pilnie strzegą swoich tajemnic, a na dziewczynę i pisarza spada mnóstwo kłopotów i nieoczekiwanych zdarzeń.

dzieckowojny | 2013-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2013

Po mej dłuższej nieobecności, nadszedł czas trochę to nadrobić. Życie ma to do siebie, iż jak coś się psuje to na kilku frontach jednocześnie. Dodatkowo trafiłam na książkę, która także opowiada historię Forda próbującego żyć po śmierci żony.

Ale od początku... Ford i Pat są swoimi przeciwieństwami i jak los zawsze chce połączyli się i byli naprawdę szczęśliwym małżeństwem. On pisarz odnoszący sukcesy. Ona żona, redaktorka i agent w jednym. Tak naprawdę poznawali się przez całe swoje małżeństwo, mimo iż Ford twierdził - wszystko wiem o swojej żonie, okazywało się, że niezupełnie. Wtrącić tu mogę, iż wspólna praca ich scementowała. Jednak wszędzie są ciemne chmury, Pat po wypadku z dzieciństwa nie mogła mieć dzieci. Pełna optymizmu kobieta, która była nieocenionym wsparciem dla męża, jednak po ponad 20 latach małżeństwa umiera. Ford nie może pogodzić się z jej śmiercią i w dodatku nie potrafi nic na pisać.

Mamy też Jackie, młodą kobietę z ciętym językiem. Naprawdę ciętym, ale...