Jedyne, czego pragnął

Wydawnictwo: Świat Książki
All He Ever Wanted

Gdyby Nicholas Van Tassel nie pomógł Etnie Bliss podczas pożaru hotelu w 1899 roku, w jego życiu nie zagościłaby wielka namiętność, nie wiedziałby, czym jest niegasnące pożądanie. Gdyby nie poznał tajemniczej Etny, nie wiedziałby też, jak smakuje chorobliwa zazdrość, jak boli jednostronna miłość i do czego on sam może się posunąć, by zatrzymać jedyną kobietę, której pragnie…

wiejskifilozof | 2014-08-18

Autorkę lubię i czasem trafiam na coś dobrego w bibliotece.
Książka,na początku mnie odstraszyła :drobne litery,ciężki teks (początek),ale potem było lepiej.
Autorka,przedstawia naiwnego bohatera,który oddaję swe serce dla kobiety.Kobiety,która tak naprawdę mało zna.
Wynikają z tego,pewne problemy.
Książka chyba napisana,ku przestrodze czy watro powierzać uczucia w taki sposób jak bohater.

Magdusia00091 | 2013-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ach ta miłość! Prawdą jest , że niektórzy od niej tracą rozum. Przykładem jest bohater tej książki.
Początek nie zachęca , ciężko się mi czytało, ale byłam ciekawa co zrobi Etna. Czy będzie z Nicholasem pomimo, że go nie kocha czy wygrają stare namiętności? Szkoda mi głównego bohatera. Na prawdę kochał tę kobietę, myślę że gdyby ona go także pokochała ich życie byłoby przepiękne. Cóż zrobić, serca nie zmusimy do kochania wtedy kiedy akurat tego byśmy chcieli.

Anna | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Najkrócej mówiąc jest to opowieść-wyznanie mężczyzny, który tak pragnął pewnej kobiety, że poślubił ją mimo tego, że ona go nie kochała. Dodajmy garść faktów – wykładowca akademicki, w sumie pozytywna opinia w środowisku, odpowiedni status społeczny, niezgorsze maniery i oczywiste przecież pragnienie stworzenia szczęśliwego domu z pokochaną kobietą. A, no i jeszcze przełom XIX i XX wieku.

Bohaterowie zachowują się dokładnie tak, jak bym tego oczekiwała po ludziach z tamtego okresu. On intencje ma czyste i miłość w sercu ogromną, bierze na siebie wszystko i wierzy, że jak się zaangażuje bez reszty i szczerze to wszystko będzie dobrze. Wydaje mu się, że wystarczy jeśli on na przykład zerwie z dawnym wstydliwym zwyczajem w zakresie kontaktów z „damami”, jego małżeństwo nie może być nieszczęśliwe. Sam sobie stawia wymagania, stara się, jego dążeniem staje się uszczęśliwić poślubioną kobietę.

Ona jest tylko obiektem uczuć, w każdym razie tak ją główny bohater traktuje. Oczywiście,...

Ula | 2013-10-25

Miłość - uczucie budujące,ale również destruktywne. W przypadku głównego bohatera można mówić głównie o zgubnym wpływie. Miłości nie sposób zrozumieć, nauczyć się czy też ją na kimkolwiek wymusić. Nicholasowi wydawało się,że kochał prawdziwie Etnę, podczas gdy tak naprawdę zniewolił ją swą szaleńczą, wręcz obłąkaną miłością. " Prawdziwie kochać to pozwolić komuś odejść". Bohater nigdy nie pojął sensu tych słów i w rezultacie obrócił w niwecz szczęście nie tylko swoje, ale i rodziny, którą stworzył. Jedyne,czego pragnął, było niestety dla niego nieosiągalne i zniszczyło wszystko, co udało mu się stworzyć. Jego szczęście, największe pragnienie spaliło się w ogniu miłości nieodwzajemnionej i w rezultacie tragicznej.

ursi | 2011-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2011

Pożądanie, namiętność, obsesja, to emocje, które często mają przewagę nad zdrowym rozsądkiem, dając tym asumpt do życia uwikłanego w trudne sytuacje. Treść niniejszej książki obfituje w tego typu zdarzenia i emocje. Jej konstrukcja (w mojej ocenie), jest na tyle skomplikowana, że miałam często wątpliwości natury etycznej, czy jestem po stronie głównego bohatera Nicholasa Van Tassela, czy też przeciwko niemu. Był po prostu postacią z krwi i kości, ani białą ani czarną. To duży plus dla autorki, która potrafiła stworzyć taką niejednoznaczną postać, a w czytelniku wyzwoliła również silne emocje.

korrnelia | 2013-06-03

Książka nie należy do najciekawszych jednak kiedy już zaczęłam czytać postanowiłam skończyć.

"Jedyne, czego pragnął" - sama nie wiem jak traktować sam tytuł.
Mężczyzna pragnął zdobyć kobietę, jej ciało, jej duszę, czego najbardziej jednak pragnął?
Udaje mu się poślubić Etnę, ale jakże to wszystko jest dziwne, niezrozumiałe, można tu sporo napisać o postępowaniu bohatera.
Jaki mężczyzna - lub jaki człowieka bez względu na płeć - jest w stanie poślubić kobietę, w której oczach widzi smutek i rozpacz, niechęć i jednocześnie odrazę.. Jaki człowiek nie zadaje pytań widząc coś takiego by partnerka jednak nie zrezygnowała, nie odeszła.. Jak wielkim egoistą trzeba być żeby postąpić w taki sposób!

"Czy w ciągu następnych dni nawiedziły mnie jakieś wątpliwości? (...) Czy inny mężczyzna, o silniejszej władzy nad swoim umysłem, nie wycofałby się na wieść, że jego miłość nie może zostać odwzajemniona?"

14 lat po ślubie z Etną Bliss, Nicholas pisze, że żyją jak dobre małżeństwo - chore....

iog | 2011-09-09
Przeczytana: 08 września 2011

Zanim zabrałam się do lektury przeczytałam opinie i czasami miałam wrażenie, że każdy pisze o innej książce. Niewątpliwie ciekawa lektura, ukazująca losy małżeństwa - z jednej strony zawartego z wielkiej miłości, a z drugiej z rozsądku. Studium psychologiczne, świat widziany oczami głównego bohatera. Walka o miłość ukochanej żony. Świetna książka, warta polecenia.

kasia2133 | 2013-09-14
Przeczytana: 12 września 2013

Książka przyjemna w czytaniu, fajnie skonstruowana fabuła, ciekawy męski punkt widzenia

Kinga Kulig | 2015-11-27
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Noc, 1899 r. W pobliskiej restauracyjce wybucha pożar, z którego Nicholasowi Van Tasselowi udaje się ujść z życiem. Podczas ochotniczej walki o innych gości, spostrzega kątem oka w niedalekiej odległości młodą kobietę z małym dzieckiem oraz towarzyszącą jej starszą kobietę. Kiedy tylko kończy swoją misję ratowniczą, podchodzi do tajemniczej kobiety, pragnie ją poznać. Od pierwszego wejrzenia uważa, że jest mu przeznaczona, że będą szczęśliwi. Bynajmniej...

Etnie Bliss jest kobietą zdystansowaną, a przede wszystkim nie epatuje emocjami, przeżywa je w sobie, można by pomyśleć, że jest zimna i oschła. W jej zamiarze nie jest zamążpójście, ale nie potrafi odmówić, kiedy Nicholas o nią tak gorąco zabiega. W pełnym znaczeniu tego słowa Etna poświęca się związkowi, ma swoje tajemnice, o których nie mówi mężowi, a są to głównie tajemnice związane z jej przeszłością, pierwszymi miłościami.
Kiedy na świecie pojawiają się ich dzieci wydaje się, że nie będzie nic lepszego na scementowanie ich...

Deezia | 2011-08-24
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

książkę oceniam na dobrą. Lubie klimaty starych czasów. Ale głupota głównego bohatera zniechęcała do dalszego czytania.