Godzina przed świtem

Tłumaczenie: Anna Gralak
Wydawnictwo: Muza
The Hour Before Down
83-7200-209-6

"Godzina przed świtem" to opowieść o rodzinnych sekretach i dramatach, które odbijają się echem w kolejnych pokoleniach. Owdowiała Fleur wyrusza z Londynu do Nowej Zelandii, aby odwiedzić swoją córkę Nikki. Podróż wiedzie przez Malezję, gdzie spędziła znaczną część dzieciństwa i młodości. Przypadkowe odkrycie, jakiego dokonuje w Singapurze, sprawia, że jej plany nieoczekiwanie ulegają...

Owdowiała Fleur wyrusza z Londynu do Nowej Zelandii, aby odwiedzić swoją córkę Nikki. Podróż wiedzie przez Malezję, gdzie spędziła znaczną część dzieciństwa i młodości. Przypadkowe odkrycie, jakiego dokonuje w Singapurze, sprawia, że jej plany nieoczekiwanie ulegają zmianie.

Zarówno Fleur, jak i jej córka muszą ponownie zagłębić się w dramatyczne wydarzenia z odległej przeszłaści, aby rozwikłać tajemnicę niewyjaśnionego zaginięcia Saffie, bliżniaczej siostry Nikki.

W bolesnej podróży do nieznanych zakamarków pamięci towarzyszą im dwaj detektywi. Egzotyczne zakątki Malezji przesycone zpachem kwiatów frangipani stanowią tło dla skomplikowanych relacji pomiędzy matką i córką, a wplecione w ich zmagania idee austriackiego malarza i architekta, Friedensreicha Hundertwassera podkreślają znacznie współbrzmienia człowieka z naturą.

teri | 2013-10-29
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 października 2013

Ksiazka nie nalezy do latwych i przyjemnych."To opowiesc o rodzinnych sekretach i dramatach."I rzeczywiscie,nie brakuje ich w tej powiesci.Bardzo smutna,z watkiem kryminalnym,jednym z gorszych bo dotyczy morderstwa piecioletniego dziecka.Historia Fleur i jej corek blizniaczek jest opowidziana z pietyzmem,niespiesznie.Podobala mi sie.La dramma in famiglia....
Specjalne podziekowania dla Anepor!

Zosienka | 2016-10-09
Przeczytana: listopad 2016