Food Pharmacy

Wydawnictwo: Otwarte
zdrowe odżywianie, dieta
zdrowie, medycyna
ola

Cześć! Jesteśmy Lina i Mia. Książka „Food Pharmacy” to efekt naszych długich obserwacji związku odżywiania ze stanem zdrowia. Jako fanatyczki żywieniowe postanowiłyśmy wgryźć się w ten temat i z nieocenioną pomocą profesora medycyny Stiga Bengmarka zaczęłyśmy prowadzić bloga o diecie przeciwzapalnej. Przetestowałyśmy na sobie różne sposoby odżywiania, a potem napisałyśmy tę książkę, aby podzielić się z Wami zdobytą wiedzą.
Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? Czy domyślacie się, co jest przyczyną większości dolegliwości? „Food Pharmacy” rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości. Oto sycąca porcja wiedzy doprawiona dobrym humorem. Ta książka to recepta na doskonałe samopoczucie!

Uwaga! Skutki uboczne występujące po przeczytaniu naszej książki:

nowe spojrzenie na jedzenie (podniebienie Ci podziękuje),
mnóstwo energii (także w poniedziałkowe poranki),
zadowolone bakterie jelitowe (zaufaj nam, chcesz, żeby były szczęśliwe),
zdrowa flora jelitowa (czyli lepszy komfort życia),
umiarkowany poziom cukru we krwi (bez utraty uroku osobistego),
lepszy gust muzyczny*.
* Tego ostatniego nie potrafimy do końca wyjaśnić, ale pozostałe rezultaty zawdzięczamy kuchni przeciwzapa

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,68261,Food-Pharmacy

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,68261,Food-Pharmacy

Rocinka | 2018-03-23
Przeczytana: 10 marca 2018

Gwiezdne wojny w brzuchu
Był już nóż w brzuchu, motyle w brzuchu i kamień na żołądku oraz rewolucja, a teraz po, mówiąc kolokwialnie, naszych kichach biegają stada Darthów Vaderów i Luke’ów Skywakerów. Sami twórcy kultowych "Gwiezdnych wojen" ze wszystkimi częściami, prequelami, sequelami i tym podobnymi, lepiej by tego nie wymyślili. To pewnie wizja fanatyczek żywieniowych - Mii i Liny – po powitalnym szocie według Food Pharmacy. Na tym, nota bene, dygresje się nie kończą, jest i Platon, i Lewandowski…
Ten poradnik obiecuje nowe spojrzenie na jedzenie, zastrzyk energii w poniedziałkowy poranek (wow!), uregulowany poziom cukru we krwi oraz szczęśliwe bakterie jelitowe. I tu dochodzimy do sedna sprawy, czyli odporności i stanów zapalnych w organizmie oraz ich ścisłego związku z tym, co jemy. Nie bez powodu mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Autorki w zabawny sposób piszą o kuchni przeciwzapalnej i kluczowej roli jelit i naszych mnogich sublokatorów – bakterii jelitowych (tych...

Happy Reader | 2017-02-22
Przeczytana: 18 lutego 2017

Pewnego dnia dwie przyjaciółki Lina i Mia, pijąc smoothie, doszły do wniosku, że pora napisać książkę o florze jelitowej. Temat trochę niekonwencjonalny. Bo cóż ciekawego może być w takiej książce?
Okazuje się, że pozycja ta dostarcza podstawowej wiedzy o związkach między florą jelitową, stanem zapalnym i zdrowiem człowieka. Autorki udowadniają, że bakterie znajdujące się w jelitach silnie wpływają na to, jak się czujemy. Pokazują również co jeść, żeby być zdrowym i jak należy dbać o swoją florę jelitową, która ma ogromny wpływ na naszą odporność , a nawet na prawidłową pracę mózgu.
„Food Pharmacy” napisana jest z pasją i dużym poczuciem humoru. Opowieść o wpływie jelit na nasze samopoczucie to interesująca pozycja dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o swoim zdrowiu.

filipinka | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 maja 2017

Jeśli ktoś jeszcze nie zaglądał na blog Food Pharmacy, to zachęcam (jest też w angielskiej wersji). Wtedy zakup książki można sobie raczej darować. Mnie niestety raził język tej publikacji – zbyt potoczny i pasujący według mnie znakomicie do bloga, ale już nie do wersji drukowanej.

Sama książka jest ciekawa i dla osób, które mają skromną wiedzę na temat związku flory jelitowej z odpornością organizmu, może być świetną „trampoliną” dla dalszych poszukiwań w tym temacie. Ja jednak wciąż wolę „Historię wewnętrzną” Giulii Enders, która w naukowy,ale przystępny sposób, a do tego z niewymuszonym i nienachalnym poczuciem humoru wprowadza czytelnika w te zagadnienia.

Aleksandra | 2018-02-25
Przeczytana: 19 lutego 2018

Autorki, dwie entuzjastycznie nastawione do życia szwedki napisały książkę, będącą podsumowaniem ich doświadczeń i badań związanych z właściwym odżywianiem. Bardzo interesujące podejście, sporo ciekawych pomysłów na urozmaicenie diety ukierunkowanej na właściwą pracę jelit.

sigma122 | 2018-03-07
Przeczytana: 06 marca 2018

No cóż...ogromną zaletą tej książki jest to, że jest bardzo ładnie wydana i szybko się czyta (lektura na jeden dzień). Od strony technicznej prezentuje się świetnie, gorzej ze stroną merytoryczną. Po prostu dwie szwedzkie entuzjastki zdrowego żywienia wpadły na pomysł, że swój blog wydadzą w formie papierowej...i o ile na blogu nie razi mnie potoczny język i historyjki z życia wzięte (które w zamierzeniu miały być śmieszne, a wyszły sztuczne) tak czytając "Food Pharmacy" strasznie mnie to denerwowało. W sumie książka dla totalnych żywieniowych laików, ja osobiście nie dowiedziałam się z niej niczego, czego już bym nie wiedziała...

FenekFelicjan | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Zacznę od plusów :)
Książka jest przepięknie wydana, myślę, że każdy esteta z przyjemnością ją wertuje, czy po prostu trzyma w ręce i ma ogromną ochotę mieć coś takiego na półce.
Jeśli założymy, że jest to publikacja napisana i wydana z myślą o osobach, które nie mają zielonego pojęcia o zdrowym odżywianiu, same żywią się głównie pizzą, kebabem, chipsami i nagle dostały olśnienia, że chciałby coś zmienić, to jest to książka dla nich. W prosty sposób, bez przeładowania treści nadmiarem informacji, pomaga zebrać podstawową wiedzę i naprowadzić na sposób zmiany nawyków żywieniowych, odpowiedni dla konkretnej osoby (metoda małych kroków).
Kilka fajnych przepisów, które zamierzam wypróbować.
Czyta się szybko, tekst jest okraszony dodatkowymi ciekawostkami - lektura na jeden dzień.
Jak dla mnie, na tym plusy się kończą. Dlaczego?
Ja osobiście odbieram treść tej książki z punktu widzenia osoby, która już wie co nieco na temat diety anty zapalnej (innych również) i na temat jedzenia w...

Kasia | 2018-01-26

Jeśli jesteście specjalistami od zdrowego odżywania to ta książka nie jest dla Was. Znajdziecie tu to co z pewnością już wiecie. Jeśli jednak dopiero wkręcacie się w tę tematykę, chcecie usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę to polecam tę pozycję. "Food pharmacy" to poradnik o tym co jeść, by uniknąć stanów zapalnych i utrzymać swoją florę jelitową w dobrym stanie, bo to właśnie ona ma ogromny wpływ na odporność naszego organizmu, a co za tym idzie za nasze zdrowie. Mimo fachowego przedstawienia tematu, książka napisana jest przystępnym językiem, a całość czyta się przyjemnie. To co mnie odrobinę irytowało to wtrącenia w postaci dialogów autorek, które w założeniu miały być chyba śmieszne. Na szczęście było ich niewiele i odznaczały się od reszty, więc można było je bez problemu ominąć. W książce zawarte są też ciekawe przepisy na zdrowe dania, które z pewnością wypróbuję. Dodatkowo dużym atutem jest oczywiście piękne wydanie, co widać już zresztą po samej okładce.

rude_recenzuje | 2017-02-02
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie, 2017

_________________________________

Food pharmacy to książka o temacie, który na pierwszy rzut oka wydaje się być niesmaczny – bo jak można pisać książki o jelitach, o ich prawidłowym funkcjonowaniu, i wydawać na tak dużą skalę i wcale nie jako typowe książki popularnonaukowe. Ano można, ale trzeba zrobić to z odpowiednią klasą i elegancją, żeby to wyszło na tyle dobrze, żeby znaleźli się potencjalni czytelnicy. Nie będę owijać w bawełnę – ta książka zwraca na siebie uwagę niesamowicie estetyczną okładką z grafikami stylizowanymi na „stare” książki i złotymi tłoczonymi napisami. Sama faktura oprawy też nie daje o sobie zapomnieć po tym, jak po raz pierwszy zdecydujemy się wziąć ją w ręce – ale o tym musicie się przekonać osobiście. Przez to, że książka rzuciła mi się w oczy przez swoją estetykę, a i miło mi się ją miziało, to zdecydowałam się na przeczytanie jej poza ustaloną kolejnością. Ale nie...

czytam_podrozuje | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Jestem osobą, która chętnie sięga po zdrowe jedzenie i zwracam uwagę na to co jem. Ta pozycja dla mnie jest podstawową wiedzą na temat zdrowego jedzenia, jednak z dużym podkreśleniem na podstawowa. Na pewno plusem tej książki jest bardzo ładne wydanie.

kinderchocolate | 2017-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2017

Dialogi i dowcip na poziomie gimnazjum, porady wyglądają jakby zostały zaczerpnięte z Wikipedii, a pomysł z niejedzeniem śniadań niezwykle oryginalny. Jedyny plus to ładne wydanie.