Food Pharmacy

Wydawnictwo: Otwarte
zdrowe odżywianie, dieta
zdrowie, medycyna
ola

Cześć! Jesteśmy Lina i Mia. Książka „Food Pharmacy” to efekt naszych długich obserwacji związku odżywiania ze stanem zdrowia. Jako fanatyczki żywieniowe postanowiłyśmy wgryźć się w ten temat i z nieocenioną pomocą profesora medycyny Stiga Bengmarka zaczęłyśmy prowadzić bloga o diecie przeciwzapalnej. Przetestowałyśmy na sobie różne sposoby odżywiania, a potem napisałyśmy tę książkę, aby podzielić się z Wami zdobytą wiedzą.
Czy słyszeliście, że za odporność organizmu w 80% odpowiada jelito grube? Czy wiecie, co jeść, aby uniknąć stanów zapalnych? Czy domyślacie się, co jest przyczyną większości dolegliwości? „Food Pharmacy” rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości. Oto sycąca porcja wiedzy doprawiona dobrym humorem. Ta książka to recepta na doskonałe samopoczucie!

Uwaga! Skutki uboczne występujące po przeczytaniu naszej książki:

nowe spojrzenie na jedzenie (podniebienie Ci podziękuje),
mnóstwo energii (także w poniedziałkowe poranki),
zadowolone bakterie jelitowe (zaufaj nam, chcesz, żeby były szczęśliwe),
zdrowa flora jelitowa (czyli lepszy komfort życia),
umiarkowany poziom cukru we krwi (bez utraty uroku osobistego),
lepszy gust muzyczny*.
* Tego ostatniego nie potrafimy do końca wyjaśnić, ale pozostałe rezultaty zawdzięczamy kuchni przeciwzapa

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,68261,Food-Pharmacy

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,68261,Food-Pharmacy

Happy Reader | 2017-02-22
Przeczytana: 18 lutego 2017

Pewnego dnia dwie przyjaciółki Lina i Mia, pijąc smoothie, doszły do wniosku, że pora napisać książkę o florze jelitowej. Temat trochę niekonwencjonalny. Bo cóż ciekawego może być w takiej książce?
Okazuje się, że pozycja ta dostarcza podstawowej wiedzy o związkach między florą jelitową, stanem zapalnym i zdrowiem człowieka. Autorki udowadniają, że bakterie znajdujące się w jelitach silnie wpływają na to, jak się czujemy. Pokazują również co jeść, żeby być zdrowym i jak należy dbać o swoją florę jelitową, która ma ogromny wpływ na naszą odporność , a nawet na prawidłową pracę mózgu.
„Food Pharmacy” napisana jest z pasją i dużym poczuciem humoru. Opowieść o wpływie jelit na nasze samopoczucie to interesująca pozycja dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o swoim zdrowiu.

filipinka | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 maja 2017

Jeśli ktoś jeszcze nie zaglądał na blog Food Pharmacy, to zachęcam (jest też w angielskiej wersji). Wtedy zakup książki można sobie raczej darować. Mnie niestety raził język tej publikacji – zbyt potoczny i pasujący według mnie znakomicie do bloga, ale już nie do wersji drukowanej.

Sama książka jest ciekawa i dla osób, które mają skromną wiedzę na temat związku flory jelitowej z odpornością organizmu, może być świetną „trampoliną” dla dalszych poszukiwań w tym temacie. Ja jednak wciąż wolę „Historię wewnętrzną” Giulii Enders, która w naukowy,ale przystępny sposób, a do tego z niewymuszonym i nienachalnym poczuciem humoru wprowadza czytelnika w te zagadnienia.

FenekFelicjan | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017

Zacznę od plusów :)
Książka jest przepięknie wydana, myślę, że każdy esteta z przyjemnością ją wertuje, czy po prostu trzyma w ręce i ma ogromną ochotę mieć coś takiego na półce.
Jeśli założymy, że jest to publikacja napisana i wydana z myślą o osobach, które nie mają zielonego pojęcia o zdrowym odżywianiu, same żywią się głównie pizzą, kebabem, chipsami i nagle dostały olśnienia, że chciałby coś zmienić, to jest to książka dla nich. W prosty sposób, bez przeładowania treści nadmiarem informacji, pomaga zebrać podstawową wiedzę i naprowadzić na sposób zmiany nawyków żywieniowych, odpowiedni dla konkretnej osoby (metoda małych kroków).
Kilka fajnych przepisów, które zamierzam wypróbować.
Czyta się szybko, tekst jest okraszony dodatkowymi ciekawostkami - lektura na jeden dzień.
Jak dla mnie, na tym plusy się kończą. Dlaczego?
Ja osobiście odbieram treść tej książki z punktu widzenia osoby, która już wie co nieco na temat diety anty zapalnej (innych również) i na temat jedzenia w...

rude_recenzuje | 2017-02-02
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie, 2017

_________________________________

Food pharmacy to książka o temacie, który na pierwszy rzut oka wydaje się być niesmaczny – bo jak można pisać książki o jelitach, o ich prawidłowym funkcjonowaniu, i wydawać na tak dużą skalę i wcale nie jako typowe książki popularnonaukowe. Ano można, ale trzeba zrobić to z odpowiednią klasą i elegancją, żeby to wyszło na tyle dobrze, żeby znaleźli się potencjalni czytelnicy. Nie będę owijać w bawełnę – ta książka zwraca na siebie uwagę niesamowicie estetyczną okładką z grafikami stylizowanymi na „stare” książki i złotymi tłoczonymi napisami. Sama faktura oprawy też nie daje o sobie zapomnieć po tym, jak po raz pierwszy zdecydujemy się wziąć ją w ręce – ale o tym musicie się przekonać osobiście. Przez to, że książka rzuciła mi się w oczy przez swoją estetykę, a i miło mi się ją miziało, to zdecydowałam się na przeczytanie jej poza ustaloną kolejnością. Ale nie...

czytam_podrozuje | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Jestem osobą, która chętnie sięga po zdrowe jedzenie i zwracam uwagę na to co jem. Ta pozycja dla mnie jest podstawową wiedzą na temat zdrowego jedzenia, jednak z dużym podkreśleniem na podstawowa. Na pewno plusem tej książki jest bardzo ładne wydanie.

kinderchocolate | 2017-02-26
Przeczytana: 24 lutego 2017

Dialogi i dowcip na poziomie gimnazjum, porady wyglądają jakby zostały zaczerpnięte z Wikipedii, a pomysł z niejedzeniem śniadań niezwykle oryginalny. Jedyny plus to ładne wydanie.

laurence | 2017-02-21
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Dieta to dość skomplikowana, a nawet nieco intymna sprawa. Każdy ma swoje ulubione smaki, dania, potrawy oraz przyzwyczajenia żywieniowe wyniesione z domu. Jak pogodzić to, co się lubi jeść z tym, co należałoby spożywać, by dostarczyć sobie wymaganej ilości witamin, minerałów, antyoksydantów, błonnika i zdrowych tłuszczów? Jak pogodzić swoje żywieniowe preferencje (lub preferencje domowników) z zaleceniami nowoczesnej dietetyki?

Mia i Lina to młode mamy i autorki bloga foodpharmacy.blog (od niedawna istnieje wersja bloga w języku angielskim) którym udało się stworzyć niezły kompromis między tym co "trzeba" (choć niekoniecznie jest to super smaczne), a tym co się lubi. Kilka prostych zabiegów (podanych w formie przepisów) może pomóc wzbogacić florę bakteryjną i znacząco podnieść efektywnośc trawienia i zdolności obronne całego organizmu. Autorki dołożyły starań, aby kompletny laik w dziedzinie odżywiania zrozumiał dlaczego powinien jeść określone pokarmy i jaki wpływ na organizm...

Bonia | 2017-04-08
Przeczytana: kwiecień 2017

Garść pożytecznej wiedzy dla osób, które są zainteresowane wpływem odżywiania na nasze zdrowie. Informacje na temat składników naszego pożywienia, sposobu przygotowania w taki sposób, aby zachowały możliwie największą wartość dla naszego zdrowia. Autorki próbują przekazać garść wiedzy na temat zależności odżywiania się człowieka na długość i jakość życia.

kultur-alnie | 2017-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 05 marca 2017

Dodatkowe punkty za piękne wydanie. Treść ważna, podana lekkostrawnie. Taka historia wewnętrzna w pigułce.

shczooreczek | 2017-03-07