Food Pharmacy. Przepisy

Tłumaczenie: Justyna Högström
Wydawnictwo: Otwarte
Lady_Mosquito

Cześć, tu Mia i Lina! Jeśli czytałeś naszą książkę "Food Pharmacy", to już trochę nas znasz i pamiętasz, jak smakuje nasz... powitalny szot z kurkumy! Wiesz również, że chcemy zarazić wszystkich naszą pasją do jedzenia o przeciwzapalnych właściwościach, bogatego w przeciwutleniacze i wspierającego dobre bakterie układu pokarmowego jak Luke Skywalker Rebelię. Teraz oddajemy w Twoje ręce naszą...

Cześć, tu Mia i Lina!

Teraz oddajemy w Twoje ręce naszą książkę kucharską. Napisałyśmy ją dla każdego, kto chce wprowadzić do swojej kuchni zdrowe produkty – takie, które pomagają dobrej florze jelitowej, zapobiegają stanom zapalnym oraz odpierają ataki wielu chorób.

W naszych recepturach znajdziesz dużo warzyw, nasion, orzechów i przypraw. Potrawy są bezglutenowe, pozbawione nabiału oraz cukru, a co najważniejsze – są pyszne! Przetestowane przez wytrawnych smakoszy.

Uwaga!

Pyszności, które zdobędą podniebienie każdego łasucha, to między innymi:
optymalne popołudniowe smoothie (Twoje jelita będą zachwycone),
lasagne świata idei (naprawdę idealne),
najlepsze na świecie brownie (potwierdzone info!).

źródło opisu: empik

źródło okładki: empik

Agata76 | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Ciężko powiedzieć przeczytałam, podobnie jak książka "matka" jest to książka do której się wraca. Pięknie wydana, ciekawe przepisy, podane w przystępny sposób, nawet dla osób, które zaczynają przygodę z gotowaniem i wszystko jest nowe. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie i coś co absolutnie dla niego nie jest. Pyszna zabawa jednym słowem.

Na początku ubiegłego roku, na polskim rynku wydawniczym ukazał się pierwszy tytuł Mia Clase i Liny Nerby, który był połączeniem książki kucharskiej i lekturą o jelitach, w jednym. Na pozór to dość niecodzienne zestawienie. Jednak jak przekonywały autorki, jest to połączenie nierozerwalne i niezwykle istotne. „Food Pharmacy” odniosła sukces. Nie dziwi więc fakt, że teraz powstała jej kontynuacja zawierająca zbiór przepisów.

Jak piszą o tej publikacji jej autorki: „Food Pharmacy. Przepisy” to „książka kucharska napisana przez dwie przyjaciółki, które zaczęły karmić swoje dobre bakterie jelitowe, zafiksowały się na badaniach naukowych i odkryły, że jarmuż i lasagne mogą wzmocnić układ immunologiczny.”
Ja w związku ze swoją chorobą immunologiczną, śledzę i zagłębiam się w wielu publikacjach dotyczących zdrowego odżywiania, oraz jego wpływu na organizm. Przyznaję, że Mia Clase i Lina Nerby, nie są przez to dla mnie, w swoich dziełach znacząco odkrywcze i nie przedstawiają przełomowych...

zetbasia | 2017-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Spodziewałam się bogatszej treści, ale jaka piękna okładka ;)

Oliwia | 2017-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2017

O ile Food Pharmacy mi się podobała, tak jej młodsza "siostra" z przepisami jest jednym z największych tegorocznych rozczarowań literackich.

Mam wrażenie, że książka została napisana na siłę i tak naprawdę powstała z chęci zysku na popularności pierwszej części. Bardzo wyraźny jest przerost formy nad treścią - cztery strony poświęcone na przepis na owsiankę, to przynajmniej dwa razy za dużo.
Przepisy nie są odkrywcze, a część z nich może być wręcz szkodliwa dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby autoimmunologiczne.

Podsumowując: nie polecam.

Jolanta | 2018-02-26
Przeczytana: luty 2018

Bardzo ciekawa książka o zdrowiu.Zdrowe przepisy na każdy dzień.

Mariola Firlej | 2019-05-31
Kolegbba | 2019-04-25