Jedyna taka noc

Only such a night
9788323852056
święta, opowiadania, magia

Inne wydania

W książce zamieszczono dwa opowiadania świąteczne. W pierwszym "Niczego więcej nie pragnę" dwóch sześcioletnich bliźniaków samotnie wychowywanych przez ojca pragną na Gwiazdkę otrzymać mamusię. Mają już nawet na oku idealną kandydatkę, problem w tym, że ich ojciec nie ma czasu na romanse z kobietami. W drugim opowiadaniu pt. "Dom na gwiazdkę" mężczyzna po dziesięciu latach wraca do rodzinnego miasteczka i pragnie spotkać się ze swoją młodzieńczą miłością. Czy magiczna noc wigilijna - jedyna taka w roku - sprawi cud i tych dwoje wreszcie zrozumie, że ich miłość ciągle trwa?

Liczba stron: 239

''Sympatyczna książka'', czyta się w bardzo szybkim tempie.Jest na jeden wieczór. Opowiadania nie są wybitne i nie wyróżniają się niczym nadzwyczajnym. Pierwsze jest po prostu banalne,powrót do pierwszej miłości,dziecko i na końcu szczęście.Przy tej książce bardzo się odprężyłam i rozerwałam, mogłam się pośmiac,a także i wzruszyc,mimo,że trwa tam czas Bożego Narodzenia, co nie jest na czasie;)
Polecam,szczególnie na święta,by móc poczuc tą prawdziwą moc:))

wiejskifilozof | 2014-03-28

Ta książka powinna być czytana przez samotne osoby,tuż przed Wigilią.
No,trudno przeczytałem w marcu i nie żałuję.
Nora Roberts jak zwykle przygotowała lekko powieść obyczajowo-romantyczno,która zapewne wywoła uśmiech na buziach czytelników.
Bo i lekko się czyta i jest mało skomplikowana przy odbiorze.
A daję mnóstwo radości.
Składa się książka z dwóch stosunkowo nie dużych historii.
Pierwsza to Dom Na Gwiazdkę,poznajemy tu reportera wojennego.Mężczyzna wraca do swojego miasteczka,tam spotyka swoją dawno miłość.

Druga historia,bez dwóch zdań lepsza to Niczego Więcej nie Pragnę.
Wzruszająca i czasem zabawna historia,od dwóch braciach.Chłopcy zamarzyli sobie na Gwiazdkę nową mamę.

Książka, jest bardzo domyślna.Właściwie gdy zaczynałem każde z opowiadań wiedziałem jak skończy.
Mimo,to polecam serdecznie.

marcia | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

"Jedyna taka noc" to zbiór dwóch opowiadań "Niczego więcej nie pragnę" i "Dom na gwiazdkę". W obu autorka zawarła magię świąt Bożego Narodzenia, czasu kiedy dzieją się cuda, a magia jest wręcz wyczuwalna w powietrzu.

Książka jest bardzo pozytywna i nastrojowa, chociaż mamy dopiero listopad i do świąt zostało sporo czasu to Nora Roberts podarowała mi je już teraz. :)

Naprawdę miło mi się czytało "Jedyna taka noc".
Polecam, nie tylko w okresie świątecznym. :)

P.s. Fajnie, że tym razem to na facetach skupiają się opowiadania.

Katarzyna Busłowska | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Obie historie są bardzo przyjemne i czytało się je świetnie. Mimo, że nie przepadam za śniegiem, żałowałam, że za oknem nie jest biało.

"Dom na Gwiazdkę" to opowieść o Jasonie - chłopaku z wielkimi marzeniami i małymi szansami, żeby je spełnić. Choć wcale nie miał zamiaru wybierać między miłością i rodziną a karierą zawodową, los postanowił inaczej. Jason zwiedził świat, napisał wiele wspaniałych reportaży i prowadził życie, którego wielu by mu zazdrościło. Czasem jednak, gdy wreszcie wtoczymy już swój wielki, ciężki głaz na upragniony szczyt, okazuje się, że nie na tą górę się wspinaliśmy.

W "Niczego więcej nie pragnę" poznajemy Maca - samotnego ojca rezolutnych bliźniaków. Już jesienią chłopcy postanowili, co Mikołaj powinien podarować im na Gwiazdkę. Napisali więc list, w którym dokładnie opisali wszystkie swoje wymagania. Dzięki temu, że zrobili to tak wcześnie, Mikołaj miał wystarczająco dużo czasu, by wykonać swoje zadanie perfekcyjnie i chłopcy dostali wreszcie swoją...

izabela81 | 2014-10-28
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2014

W książce znajdziemy dwa opowiadania, które wzruszają, jak i bawią. Bohaterowie to ludzie z krwi i kości, którzy pragną miłości, bezpieczeństwa i rodziny - jak to w życiu. Świetna książka na odprężenie.

Ziraelka | 2015-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Dwa świąteczne opowiadania:

"Niczego więcej nie pragnę" - piękna świąteczna opowiastka o dwóch chłopcach, którzy poprosili Świętego Mikołaja o wyjątkowy prezent na Gwiazdkę - mamusię!, podnosząca na duchu, wypełniona ciepłym świątecznym nastrojem, po prostu rewelacja na święta

"Dom na Gwiazdkę" - miernota rodem z Harlequina, tak słabe, że to doprawdy nie do wiary, żeby jedna autorka popełniła dwa tak różne opowiadania

książek: 2025
Miśkaa | 2015-03-09
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane

Książka nastrojowa, ciepła. Ale nic więcej, czytało się miło i przyjemnie, nie porwała mnie.

beataj | 2015-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

Książka w sam raz na jeden wieczór. Dwa opowiadanka z ciepłym przesłaniem w siłę Bożego Narodzenia, klimatyczne, ciepłe, śnieżno-magiczne, pozytywne.

klaudiabla2 | 2014-01-17
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Kolejna książka, która zawiera dwie mini powieści. Tym razem akcja toczy się w Wigilię.
,,Dom na gwiazdkę”. Jason Law postanawia na święta wrócić do swojego rodzinnego miasteczka. Zdobył sławę jako reporter, ale nie odnalazł prawdziwej miłości. Co stanie się, gdy spotka Faith- swoją pierwszą miłość?
,,Niczego więcej nie pragnę”. Mac Taylor jest wiecznie zajęty. Dużo pracuje, wychowuje samotnie swoich bliźniaków, dlatego nie ma czasu na romanse. Jego synowie jednak w liście do Świętego Mikołaja proszą o mamusię. Idealną kandydatką wydaje się nauczycielka Nell Davis.
Bardzo ciepłe, dające nadzieję raczej dłuższe opowiadania niż powieści. Wolałabym jednak, gdyby było troszkę bardziej rozbudowane, ponieważ te dwie historie mają w sobie to ,,coś” i można by je rozwinąć. Przeczytałam je w jeden wieczór i czuje pewien niedosyt. Historie są dość przewidywalne i banalne, ale nie liczyłam na więcej. Takie książki mają to do siebie. Czuć w nich klimat świąt Bożego Narodzenia i nadzieję, że...

Małgorzata Chabzda | 2015-02-05
Przeczytana: 03 lutego 2015

Książka dość banalna i przewidywalna ale dobrze i szybko się ją czyta. Dwa sympatyczne opowiadanka pasują jak dobranocka przed snem. Polecam.