Anne_Joy 
Miłośniczka dobrej literatury (zwłaszcza obyczajowej), kina, teatru i malarstwa Vermeera:) Tutaj podzielę się z Wami krótkimi opiniami nt. ostatnio przeczytanych książek – mam nadzieję, że okażą się dla Was przydatne:) Zapraszam:)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 17 książek, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-13 16:39:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-13 16:33:28
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-13 16:28:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-11-13 16:19:23
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-13 16:16:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Jantarnia (tom 1)
 
2018-11-06 11:37:56
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Cykl: Jantarnia (tom 2)
 
2018-10-06 12:14:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Maria Nurowska, Posiadam, Z opinią

Do 86-letniego Mieczysława Lewandowskiego zostaje przysłany pamiętnik jego żony, Janiny Lewandowskiej, córki gen. Dowbor-Muśnickiego, internowanej w obozie w Kozielsku, jedynej kobiety zamordowanej w Katyniu. Tak zaczyna się fabularyzowana biografia Janki, w której jej przedwojenne losy i pobyt w obozie przeplatają się ze wspomnieniami jej męża o jego wojennych i powojennych latach. Wyłania... Do 86-letniego Mieczysława Lewandowskiego zostaje przysłany pamiętnik jego żony, Janiny Lewandowskiej, córki gen. Dowbor-Muśnickiego, internowanej w obozie w Kozielsku, jedynej kobiety zamordowanej w Katyniu. Tak zaczyna się fabularyzowana biografia Janki, w której jej przedwojenne losy i pobyt w obozie przeplatają się ze wspomnieniami jej męża o jego wojennych i powojennych latach. Wyłania się z nich obraz Janki, dziewczyny i kobiety niezależnej, umiejącej postawić na swoim, żyjącej według własnych warunków, z powodu swoich wyborów będącej w konflikcie z ojcem, kobiety kochającej, pasjonatki latania, pilotki, awansowanej do stopnia podporucznika, kobiety dzielnej, wspierającej, opiekuńczej i religijnej. Nurowska wykonała kawał wspaniałej pracy, by przybliżyć nam postać i życie Janki. Książkę czyta się jednym tchem, choć im bliżej końca, tym z bardziej ściśniętym sercem, jako że wszyscy wiemy, jak tragicznie zakończyły się losy oficerów więzionych w Kozielsku. To niezwykle poruszająca i wartościowa opowieść, dzięki której dostajemy możliwość poznania Janiny Lewandowskiej oraz przypomnienia, jak ważna jest pamięć o Katyniu. Serdecznie polecam – naprawdę warto!!

Moja ocena: 6/6 lub 9/10

pokaż więcej

 
2018-09-26 19:39:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Z opinią

Miasteczko Holton Mills w stanie New Hampshire, lata 80. Adele po odejściu męża samotnie wychowuje 13-letniego syna Henry’ego. Adele bardzo rzadko wychodzi z domu, jej syn także jest wyobcowanym chłopcem, marzącym o tym, by uszczęśliwić matkę. Przed długim weekendem Święta Pracy razem wybierają się na zakupy do supermarketu. Tam spotykają Franka, podejrzanie wyglądającego mężczyznę, który... Miasteczko Holton Mills w stanie New Hampshire, lata 80. Adele po odejściu męża samotnie wychowuje 13-letniego syna Henry’ego. Adele bardzo rzadko wychodzi z domu, jej syn także jest wyobcowanym chłopcem, marzącym o tym, by uszczęśliwić matkę. Przed długim weekendem Święta Pracy razem wybierają się na zakupy do supermarketu. Tam spotykają Franka, podejrzanie wyglądającego mężczyznę, który prosi ich o pomoc. Podjęcie decyzji o zabraniu go do domu zmieni ich życie na zawsze. W niecodziennych okolicznościach, w jakich za sprawą Franka znajdą się bohaterowie, odnajdą to, czego od bardzo dawna szukali.
Joyce Maynard narratorem tej historii czyni syna Adele, dzięki czemu staje się ona ważną opowieścią o dojrzewaniu w każdym znaczeniu tego słowa. Autorka stopniowo ujawnia nam dramatyczne wydarzenia, jakie miały miejsce w życiu Adele i Franka, przez co coraz lepiej rozumiemy tworzącą się między nimi więź. To piękna, poruszająca, skłaniająca do refleksji opowieść o samotności i stracie, o potrzebie miłości, bliskości i zrozumienia oraz o tęsknocie za byciem rodziną. Jestem pod dużym wrażeniem i koniecznie muszę obejrzeć film z Kate Winslet i Joshem Brolinem. Książkę gorąco Wam polecam:) Naprawdę warto!!

Moja ocena: 6/6 lub 9/10

pokaż więcej

 
2018-09-14 16:36:52
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Z opinią
Seria: Galeria

Wypadek Angeli na skuterze skłania Timoteo, jej ojca, uznanego chirurga do spowiedzi ze swojego życia, opowieści o kobiecie, którą znał on i kochał, zanim urodziła się Angela, córka jego i jego żony, Elsy. W oczekiwaniu na wynik operacji wspomina swój romans, który ku jego zaskoczeniu stał się czymś o wiele więcej i który zmusił go do dokonania najtrudniejszego wyboru w życiu. Timo prowadził... Wypadek Angeli na skuterze skłania Timoteo, jej ojca, uznanego chirurga do spowiedzi ze swojego życia, opowieści o kobiecie, którą znał on i kochał, zanim urodziła się Angela, córka jego i jego żony, Elsy. W oczekiwaniu na wynik operacji wspomina swój romans, który ku jego zaskoczeniu stał się czymś o wiele więcej i który zmusił go do dokonania najtrudniejszego wyboru w życiu. Timo prowadził ustabilizowanie, komfortowe i przewidywalne życie ze swoją piękną żoną, dziennikarką Elsą, dopóki nie poznał Italii, samotnej, biednej i skrytej kobiety, przy której poczuł się naprawdę szczęśliwy i przy której pierwszy raz w życiu poznał, czym jest miłość. Postawiony między pragnieniami a obowiązkiem, dokona wyboru, który zaważy na życiu wszystkich.
Są książki, w których o miłości pisze się w sposób banalny, płytki i powierzchowny, ta jest tego przeciwieństwem. Obserwujemy dramat głównego bohatera, jego rozdarcie i życie z konsekwencjami tego wyboru. To opowieść bardzo smutna, poruszająca i przejmująca do głębi, pozwalająca doskonale wczuć się w sytuację Timoteo, zarówno tą przeszłą, jak i teraźniejszą. Wcale nie tak łatwa w odbiorze, ale z pewnością warta poznania. Powieść o idealnym wręcz tytule, która zatrzymuje nie tylko bohatera, ale i czytelnika. Książka została pięknie sfilmowana z Penelope Cruz i Sergio Castellitto w rolach głównych. Szczerze ją Wam polecam, warto!

Moja ocena: 5/6 lub 7/10

pokaż więcej

 
2018-08-29 12:29:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Z opinią

Bardzo ładna, mądra i ujmująca historia o wartości rodziny i wartości wspomnień. Historia pomysłowo opowiedziana poprzez zawieszki do bransoletki. Lolly, Arden i Lauren. Babcia, córka i wnuczka. Spotkanie trzech pokoleń kobiet będzie okazją dla Arden i Lauren do wysłuchania rodzinnych wspomnień, pięknie opowiedzianych przez babcię. Wspomnień pełnych życiowych prawd, które pozwolą bohaterkom... Bardzo ładna, mądra i ujmująca historia o wartości rodziny i wartości wspomnień. Historia pomysłowo opowiedziana poprzez zawieszki do bransoletki. Lolly, Arden i Lauren. Babcia, córka i wnuczka. Spotkanie trzech pokoleń kobiet będzie okazją dla Arden i Lauren do wysłuchania rodzinnych wspomnień, pięknie opowiedzianych przez babcię. Wspomnień pełnych życiowych prawd, które pozwolą bohaterkom przypomnieć sobie o tym, co tak naprawdę liczy się w ich życiu i zacząć odmienić swoje życie. Wydawać by się mogło, że to córka i wnuczka przyjeżdżają po to, by pomóc babce, a tak naprawdę to ona pomaga im:) Lekcje udzielane przez Lolly okażą się cenne także dla czytelników. Powieść jest hołdem dla starszego pokolenia, które ma wiele temu młodszemu do przekazania i którego warto wysłuchać, tak by pamięć mogła trwać. Szczerze polecam Wam tę opowieść – warto się przy niej zatrzymać:)

Moja ocena: 5/6 lub 7/ 10

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
344 128 2334
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (34)

Ulubieni autorzy (4)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd