Pieśń śmierci

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 25)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Creation in Death
zbrodnia, tortury, śmierć, wróg
Ewa

Eve widziała już identyczne miejsce zbrodni: młoda brunetka upozowana starannie na białym prześcieradle, rozłożone ręce, dłonie wnętrzem do góry, na ciele oznaki długich, bolesnych tortur, a na piersi wyryty czas umierania - godziny, minuty, sekundy. Na środkowym palcu lewej ręki srebrna obrączka. Eve przypomina sobie sprawę sprzed dziewięciu lat. Mężczyzna, którego media ochrzciły mianem...

Eve przypomina sobie sprawę sprzed dziewięciu lat. Mężczyzna, którego media ochrzciły mianem „Pan Młody” terroryzował wówczas miasto, zabijając cztery kobiety w ciągu piętnastu dni. Eve oraz jej partner i nauczyciel Feeney nie zdołali powstrzymać zabójcy. Tajemniczy oprawca zniknął na wiele lat, tylko po to, by od czasu do czasu pojawić się w jakimś odległym zakątku świata i ponownie zabijać. Teraz Pan Młody powrócił w miejsce, w którym zaczynał.
Zabójca ustawia sobie poprzeczkę dużo wyżej - pragnie ukoronować swoją krwawą karierę porwaniem, które będzie największym sprawdzianem jego umiejętności i zapewni mu satysfakcję, jakiej dotąd nie zaznał. Czas znów staje się wrogiem kolejnej kobiety…. I Eve.

gwiazdka | 2013-06-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 23 czerwca 2013

W parku miejskim znalezione zostają zwłoki młodej kobiety. Okazuje się, że powrócił zbrodniarz, którego Eve poszukiwała dziewięć lat wcześniej. Seryjny morderca, zwany „Panem Młodym”, staje się wiec celem całego policyjnego oddziału z Eve na czele a Roarke do pomocy. Typowe śledztwo, gdzie kolejne ślady pasują do całego obrazu i wskakują na swoje miejsce jak puzzle. Bardzo fajny kryminał.

Paulina | 2013-12-25
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Kocham, uwielbiam. Cytaty są wspaniałe i na zachętę! :D

"- (…) O, idą nasze panie. Na sam ich widok od razu chce się „mmm”, nie? – Pomrukowi towarzyszył wyraźnie seksualny ruch ciała. McNabb uśmiechnął się szeroko, patrząc na idące korytarzem Peabody i Eve.
A potem szybko spojrzał na Roarke’a.
- To znaczy, ja „mmm” moją, a ty twoją. Nie żebym od razu chciał „mmm” panią porucznik, bo by mi skopała tyłek, a moje zakrwawione szczątki rzuciła tobie do zabawy, a na koniec Peabody wdeptałaby je w ziemię i podpaliła. Chodziło mi o to, że…
- Wiem, o co ci chodziło – McNabb zawsze potrafił go rozbawić – I zgadzam się w całej rozciągłości, łącznie z zabawą zakrwawionymi szczątkami. Fascynujące kobiety. Pani porucznik – powiedział Roarke, gdy Eve zbliżyła się do niego długimi krokami.
- Cieszę się, że obaj spędzacie miło czas, popijając i gawędząc.
- Melduję, że informowałem Roarke’a o ostatnich aktualizacjach i przekazywałem pani rozkazy.
- Mnie to wyglądało na ślinienie się i wlepianie...

merusia | 2014-05-29
Przeczytana: 21 maja 2014

Małgorzata Chabzda | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Kryminał jak kryminał. Czytałam lepsze części o Pani porucznik. Ty razem Eva znowu ma do czynienia z przeszłością. Do tego dołożone kolejne etapy małżeństwa Pani detektyw. Z jednej strony już mnie nudzą te książki ale z drugiej znowu jestem ciekawa co będzie z następnej części.

Ingrid | 2015-12-06
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Szału nie było. Czytało się dobrze, jednak brakowało mi "tego czegoś".

Troszkę zbijały mnie z tropu nowości technologiczne, analizowanie danych, samochody powietrzne. Akcja dzieje się w połowie XXI w. więc połączenie konwencjonalnego prowadzenia śledztwa z postępem w technologii dekoncentrował mnie w czasie czytania.

Zdecydowanie nie byłam w stanie stwierdzić kto jest mordercą, ale to też ze względu na to, że nie było tropów prowadzących do kogokolwiek, wszyscy błądzili po omacku, natrafiali na nowe informacje, świadków, jednak aż do końca psychopata pozostał anonimowy. To jest plus i minus. Plus jest oczywisty - nie wiedziałam, minus - nie miałam możliwości typować morderców :P Układać sobie w głowie własnego scenariusza... Brakowało mi tego.

Jest to książka, która nie zostanie w mojej głowie na długo.

AniaKi | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

To nie była moja pierwsza książka tej autorki. Niestety nie mam dobrej oceny dla tego tytułu. Bardzo przeciętna. Jak na lekki thriller było za mało momentów, które by trzymały czytelnika w napięciu. Dość przewidywalna. Napisana prostym, lekkim językiem. To książka z serii " weź mnie na plażę" aby się nie nudzić.
Inne książki Nory Roberts, które miałam okazję przeczytać były zdecydowanie lepsze.

axi_1099 | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

Trzyma w napięciu, przeraża szczegółowością opisów i pokazuje to, czego często nie zauważamy. Że coś złego nie przytrafia się tylko osobom w TV, ale może spotkać każdego z nas. Bo nie wiadomo kiedy i gdzie spotkamy kogoś podejrzanego na swojej drodze. Jaki wniosek? Doceniajmy to co mamy i nie zostawiajmy niczego na później, bo możemy nie mieć już na to czasu.

knigoholiczka | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Zapraszam na recenzję kolejnej książki o detektyw z przyszłości- Eve Dallas. Muszę Wam zdradzić, że nie czytam książek Nory Roberts (piszącej jako J.D Robb) po kolei, ale jak dotąd nie miałam problemu z akcją, nie wspominano za bardzo o tym, co było poprzednio. Na czytanie zgodnie z chronologią mogą pozwolić sobie tylko Ci, którzy od początku kupują te książki. Ja wypożyczając z biblioteki biorę to, co w danej chwili jest, co uda się dostać.
Tym razem Eve i jej zespół musi zmierzyć się z seryjnym zabójcą, który wraca po kilku latach. Swoje zbrodnie skrupulatnie planuje, najpierw poznaje dziewczyny, które notabene, pracują w firmie Roarke'a, męża Eve, a potem podstępnie zwabia do siebie by torturować i zabić.
W sprawę "Pana młodego" (bo takim przydomkiem określono mordercę) zaangażowano wiele policjantów, a współpracownicy porucznik Dallas pracują na największych i tak jak ona nie mają czasu na sen. Ten fakt mnie trochę irytował. Kto pozwoli by ludzie pracowali bez przerwy, bez snu,...

Ewa | 2010-09-07
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 07 września 2010

Nora Roberts jeszcze do niedawna kojarzyła mi się głównie z romansami w stylu Danielle Steel. Odkąd jednak przeczytałam jedną z jej książek z serii o detektywie Eve Dallas, wręcz węszę w poszukiwaniu kolejnych "odcinków". Nora w niesamowity sposób potrafi sprawić, aby czytelnik poczuł atmosferę, aby wraz z bohaterami odkrywali kolejne części zagadki. Do tego trzeba dodać świetną charakterystykę postaci i ciekawą, niebanalną sprawę.
Książka "Pieśń śmierci" nie zawiodła mnie. Pochłania od pierwszych stron, nie pozwala się oddalić na dłużej, zajmuje myśli, nie daje spokoju. Jednym słowem: świetna.
Polecam!

Klaudia0705 | 2012-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2012

Pokochałam tą książkę od pierwszej strony. Tak samo autorkę. Jest to pierwsze jej dzieło, jakie przeczytałam, ale wiem, że na nim nie poprzestanę. Mam zamiar przeczytać wszystkie książki Nory Roberts, a w szczególności te, które napisała jako J.D Robb. Występuje w nich Eve, którą naprawdę bardzo polubiłam :) Polecam osobom lubiącym kryminały.