Lawendowe pola

Seria: Opowieści z pasją
Wydawnictwo: HarperCollins
Wild in the Field. Wild in the Moonlight. Wild in the Moment
persefona

Trzy siostry. Trzy historie. Jeden spokojny dom. Ukryty wśród lawendowych pól, wypełniony wspomnieniami beztroskiej radości dzieciństwa. Po latach stanie się miejscem, gdzie siostry rozpoczną swoje życie na nowo. Kolor lawendy Camille, najmłodsza z trzech sióstr Campbell, wciąż nie może otrząsnąć się z traumy, jaką przeżyła w Bostonie. Została napadnięta i brutalnie pobita na ulicy, a jej mąż...

Kolor lawendy
Camille, najmłodsza z trzech sióstr Campbell, wciąż nie może otrząsnąć się z traumy, jaką przeżyła w Bostonie. Została napadnięta i brutalnie pobita na ulicy, a jej mąż stracił życie. Camille powoli odzyskuje zdrowie, ale nie jest już tak pełna radości i energii jak kiedyś. Mimo upływu czasu dramatyczne przeżycia są wciąż żywe. Za namową starszej siostry wraca na rodzinną farmę, gdzie w samotności chce zająć się plantacją lawendy. Czy dawny przyjaciel z dzieciństwa pomoże jej odnaleźć drogę do szczęścia? Czy Camille nauczy się znów ufać innym?

Zapach lawendy
Ekstrawagancka, nieprzewidywalna i roztargniona – taka jest starsza siostra Camille, Violet. Już trzy lata upłynęły, od kiedy rozwiodła się i wróciła na rodzinną farmę. Świetnie sobie radzi sama: prowadzi sklep „Ziołowa Oaza” i hoduje własne eksperymentalne krzyżówki lawendy. Teraz ma szansę podpisać intratny kontrakt ze znaną francuską firmą kosmetyczną. Wszystko zależy od tego, jak Cameron Lachlan, naukowiec pracujący dla firmy z Francji, oceni jakość lawendy. Violet nawet nie przypuszcza, że ten mężczyzna zmieni wszystko w jej życiu.

Czar lawendy
Daisy, najstarsza z sióstr, wraca do rodzinnego domu z Francji. Wszyscy myśleli, że jest szczęśliwą żoną artysty malarza. Początkowo zakochana, nie zauważała egoizmu i nieodpowiedzialności męża. Z czasem sytuacja stała się nie do zniesienia. Daisy podjęła decyzję o rozstaniu i, zostawiając wszystko za sobą, z jedną walizką przyjeżdża do kraju. Teraz ta nad wyraz energiczna i pomysłowa kobieta, która zawsze z daleka opiekowała się siostrami, musi sama zająć się swoim życiem. Pierwszego dnia w zaskakujących okolicznościach poznaje Jacka Larsona. Oboje jeszcze nie wiedzą, jak ważne będzie dla nich to spotkanie.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

lidka | 2018-12-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

Po prostu nudny klasyczny harlequin.

Tytunia | 2018-11-26

Przewidywalna i nudna bez granic... Nic kompletnie się nie dzieje cudowne miłości i zakochania nawet pół intrygi nie ma czy jakiejkolwiek przeszkody,mężczyzna ideał każdy jeden i piękne kobiety ze załamanym sercem co od razu idą do łóżka.. Ktoś ma wyobraźnię... zgadzam się z pozostałymi durny harlequin i to w 3 historiach bzdety bzdety bzdety nie wiem skąd taka wysoka ocena..

Yasmine | 2018-02-11
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Nie ocenia się książki po okładce. W tym przypadku okładka jest dużo lepsza niż powieść. Spodziewałam się klimatycznej historii, a otrzymałam typowy harlequin, dlatego też po pierwszej z przeczytanych opowieści powiedziałam pass.

inkaa2000 | 2017-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2017, Wakkacje 2017
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Trzy siostry. Trzy niezwykłe historie. Wiem, tak samo zaczyna się ,,oficjalna" recenzja, ale inaczej nie można rozpocząć. Lekka i przyjemna lektura na wakacje, każda część kończy się szczęśliwie i można tylko pozazdrościć, że w normalnym życiu nie zawsze jest tak cudnie lawendowo...

Gretta | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 30 lipca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzy odrębne opowieści, każda o jednej z trzech sióstr. Fabularne powiązania między częściami są niewielkie, ale wszystkie dzieją się w tym samym miasteczku i w każdym pojawia się motyw lawendy.

Schemat każdego opowiadania jest z grubsza następujący. Bohaterka po wielu trudnych przeżyciach wraca w rodzinne strony, żeby odpocząć i zapomnieć o kłopotach z przeszłości. W rodzinnych stronach spotyka diabelnie seksownego mężczyznę. Nie znają się, zamieniają ze sobą kilkanaście zdań, ale od pierwszego wejrzenia ogarnia ich pożądanie, więc idą do łóżka. Seks jest boski. Po seksie pojawia się w bohaterkach miłość, którą dieblenie seksowni mężczyźni odwzajemniają. Miłość leczy bohaterki z wszystkich psychicznych ran. Żyją razem długo i szczęśliwie.

Tak, jest to napisane tak banalnie jak banalnie brzmi. Właściwie trochę jakby pisała to na swoim blogu nastolatka, która dopiero uczy się życia w dorosłym świecie. I snuje sobie fantazje, że prawdziwa miłość leczy z bezpłodności. Albo że...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2017-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2017

Różne są powody, które skłaniają czytelnika do sięgnięcia właśnie po tę, a nie inną książkę. Czasem jest to ciekawa rekomendacja, innym razem impuls chwili, intrygujący tytuł albo na przykład piękna okładka, której nie potrafimy się oprzeć. Do sięgnięcia po "Lawendowe pola" skłoniła mnie sama lawenda - ta w tytule, ta na okładce i ta pachnąca w moim ogródku. Miałam nadzieję, że dzięki powieści Jennifer Greene będę się delektować tą niesamowitą rośliną, a jej oszałamiający aromat będzie dosłownie przenikał ze stron powieści.

Niestety...

Powieść Pani Greene okazała się zbiorem trzech dłuższych opowiadań, typowych romansów, które łączą w całość osoby trzech sióstr Campbell oraz stary rodzinny dom w stanie Vermont będący ostoją dla każdej z kobiet.

"Kolor lawendy" opowiada historię Camille, która po tragicznych wydarzeniach i stracie męża wraca do rodzinnego White Hills i tu osiąga wewnętrzną równowagę pomagając siostrze w pracy na lawendowym polu. Nie bez znaczenia jest też...

blair17 | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Dość prosty, nieskomplikowany harlequin zawierający aż trzy historie rodzeństwa - sióstr. Z przymrużeniem oka muszę stwierdzić - gdyby główne bohaterki nie byłyby tak szybko "rozwiązłe" popadając w szczęśliwe związki, to książka nie skończyłaby się na trzech opowiadaniach, prędzej na kilku tomach ;)
Lektura do łóżka na jeden wieczór, nie mącąca czytelnikowi w głowie.

Adrianna | 2017-01-07

Trzy historie, trzy siostry i jedno miejsce, które odmieni ich życie na zawsze.

Missy | 2016-08-26
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

A taką miałam nadzieję, że może jednak któraś z bohaterek nie będzie mnie irytować, a jednak nie wyszło...

Nancy | 2016-08-02
Przeczytana: czerwiec 2016

Książka lekka, łatwa i przyjemna, podchodząca od Harlequina, jednak w porównaniu z nimi fabuła jest dość rozbudowana. :) Książka prosta, jedna z tych, które poleciłabym na spokojny, leniwy, letni wieczór.