Remember When
powieść, miłość, tajemnica, skarb
Ewa

Powieść łącząca współczesną historię miłosną oraz kryminalne zagadki przyszłości. Jest opowieścią o oszustwie i mrocznych tajemnicach, o silnych kobietach i fascynujących mężczyznach. Powieść zbudowana jest z dwóch części, odsuniętych od siebie w czasie. Współcześnie żyjąca bohaterka części pierwszej, Laine, właścicielka sklepu z antykami, a jednocześnie córka sławnego złodzieja, poszukuje skradzionych brylantów. Pomaga jej detektyw, z którym bohaterkę połączy gorące uczucie. Akcja drugiej części toczy się pięćdziesiąt sześć lat później. Skarb nie został odnaleziony, i teraz, po latach, ktoś znowu szuka zaginionych klejnotów... ktoś, kto gotów jest popełnić morderstwo. Do akcji wkracza inteligentna i seksowna porucznik Eve Dallas, która świetnie radzi sobie z tropieniem przestępców w naszpikowanym zaawansowanymi technologiami świecie przyszłości.
Roberts, prawdziwa mistrzyni rzemiosła pisarskiego, stworzyła wyjątkową opowieść o wyraziście zarysowanych postaciach bohaterów i żywej akcji. Z całą pewnością po raz kolejny zachwyci swoich wiernych czytelników.

beatka18 | 2015-11-06

świetna książka, bardzo ciekawa, wciągała mnie coraz bardziej z każdą przeczytaną stroną, przeczytałam każdą książkę tej autorki i każda mi się podobała ale ta była zupełnie inna i bardzo interesująca

Anna | 2013-02-18

Jak dla mnie książka rewelacyjna - w sumie jak każda z Eve Dallas :)
Chociaż ta ma jakiś dziwny kształt, jest trochę za duża i te strony są duże i bardzo wolno mi się ją czytało i nieporęcznie trzymało.
Więc wydanie kiepskie, ale treść fantastyczna. Fajne połączenie wątków z przeszłością :)

Polecam tę książkę oraz wiele innych z serii In Death.

Andrew Vysotsky | 2010-10-21
Przeczytana: 21 października 2010

Po Skarby przeszłości (oryg. REMEMBER WHEN), ze względu na mało chwytliwy i nic nie mówiący polski tytuł, pewnie bym sam nie sięgnął, tym bardziej iż to pierwszy mój kontakt z prozą Nory Roberts. Jednak moja ukochana małżonka wypożyczyła toto z biblioteki. Widząc wyraźne ukontentowanie jakie miała z tej lektury i ja się skusiłem.
Nora Roberts (właściwie Eleanor Marie Robertson) jest bardzo znaną, i uznaną, amerykańską pisarką; autorką ponad stu powieści, w tym kilkunastu napisanych pod pseudonimem J.D.Robb. Dowiedziałem się tego z notki na okładce oraz internetu i zacząłem czytać powieść z pewną dozą obaw spowodowanych wieloma przykrymi zawodami jakich doznałem podczas lektury amerykańskich „bestsellerów”.
Fabuła Skarbów jest prosta jak większość kryminałów i sensacji made in USA. Próżno tu szukać wielowątkowości, wielopłaszczyznowości, nurtów równoległych. Nie grożą nam też żadne problemy społeczne i tematy do moralnych rozważań będące wyznacznikiem świetnej klasyki gatunku...

Judyta | 2013-11-03
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2013
Przeczytana: 03 listopada 2013

Pierwsza część bardzo dobra. Intrygująca, nie pozwalająca odłożyć książki, trzymająca w napięciu. Może za dużo było cukierkowatego romansu jak z kiepskiej komedii romantycznej, ale dało się to przeżyć.
Druga część bardzo słaba, a do tego przewidywalna. Za dużo scen miłosnych, które pasowały jak pięść do nosa, za dużo kombinowania, za mało opisów przyszłości, w której dzieje się akcja.
Zdecydowanie lepiej by było jakby była tylko pierwsza część, rozbudowana o pewne wątki, jak choćby dalsze losy Jacka O'Hary.

Małgorzata Chabzda | 2014-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Świetna książka ale zbyt przewidywalna, mało trzymająca w napięciu. Pierwsza część super, wątek miłosny dość oklepany ale ogólnie historia przykuwająca oko. Druga zaś część z wątkiem kryminalistycznym. Świetnie się obie części zgrywają. Ogólnie książka bardzo ciekawa i wciągająca. Polecam wszystkim.

Gosia9101 | 2015-06-01
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 30 maja 2015

Pierwsza część książki jest fascynująca:) za to drugiej części mogłoby w ogóle nie być:-)

Kiniur | 2014-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 września 2014

Moja mistrzyni! Biorąc którąkolwiek książkę z cyklu "In Death" odpływam. Dwie płaszczyzny czasowe, tajemnicze brylanty, morderstwa. Idealnie skomponowane. Na początku czytania zadawałam sobie pytanie "no ale gdzie jest moja ukochana Eve?". Byłam troche zdezorientowana, jednak po przejściu do drugiej części - wszystko się wyjaśniło!

polecam gorąco!

książek: 1944
rumiko | 2016-03-11
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Ewa | 2011-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 12 lipca 2011

Przepiękna historia. Ale mimo to mam pewien niesmak - po raz pierwszy niemal od razu domyśliłam się kto jest zabójcą. W poprzednich powieściach tej autorki tak nie było, historia była lepiej i bardziej tajemniczo napisana. Innymi słowy, brakowało mi tu elementu zaskoczenia.

Pierwsza część książki a raczej jej 3/4 są bezbłędne. Idealna opowieść o romansie z polotem intrygi i błyskotkami. Wychodzi w niej Pani Nora, reszta to klasyczna J.D Robb... fani wiedzą.