By My Side-From This Day; Temptation
pensjonat, spór, pokusa, miłość

"Nieodparty urok" (From This Day) Bea prowadzi uroczy, nieco staroświecki pensjonat w Nowej Anglii. Kocha to miejsce i potrafi nadać mu niepowtarzalny charakter. Dlatego z oburzeniem przyjmuje plany modernizacji przedstawione jej przez właściciela. Jednak Taylor nie ma zrozumienia dla takich sentymentalnych bzdur. Przywykł do życia w szaleńczym tempie, i decyzje podejmuje równie szybko,...

"Nieodparty urok" (From This Day)
Bea prowadzi uroczy, nieco staroświecki pensjonat w Nowej Anglii. Kocha to miejsce i potrafi nadać mu niepowtarzalny charakter. Dlatego z oburzeniem przyjmuje plany modernizacji przedstawione jej przez właściciela. Jednak Taylor nie ma zrozumienia dla takich sentymentalnych bzdur. Przywykł do życia w szaleńczym tempie, i decyzje podejmuje równie szybko, kierując się wyłącznie chęcią zysku. Romantyczka i bezwzględny biznesmen toczą nieustanne spory, a przy okazji coraz lepiej się poznają...

"Rajska jabłoń" (Temptation)
Eden Carlbough wcale nie uważała, że prowadzenie obozu dla dziewcząt będzie łatwe. Nawet nie przemknęło jej przez głowę, że jej wychowanki okażą się małymi diablicami i zmuszą ją do ukrycia się na jabłoni. Na szczęście z opresji uratował ją właściciel sadu. Kiedy Eden wpadła w jego ramiona, Chase pomyślał z rozbawieniem, że oto wąż wodzi go na pokuszenie. Ale jak tu oprzeć się pokusie, skoro w jego ramionach znalazł się tak wspaniały zakazany owoc?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: Mira

AuroraBorealis | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Mamy tu dwie krótkie historie napisane w typowym dla harlequina stylu.

Pierwsza "Pensjonat z marzeń" nie przypadła mi do gustu, ponieważ była dla mnie słaba, mdła, zbyt cukierkowa, szybka z naiwną, dziecinną, niedoświadczoną, zachowującą się jak dzik do mężczyzn bohaterką B.J, która pracowała jako menadżer w pensjonacie i ostro walczyła z naszym bohaterem, a właścicielem tegoż hotelu Taylorem - facetem wyjątkowo władczym, męskim, stanowczym i ogólnie nie znoszącym sprzeciwu. B.J. szczególnie zależało na tym, by jej miejsce pracy zostało zachowane w aktualnym stanie i nie było przekształcane w nowoczesny, hałaśliwy hotel.

Po skończeniu tej historii już miałam napisać, że Norze Roberts nie wychodzi pisanie czystych romansów czyli takich, które nie zawierają żadnych tajemnic czy wątków kryminalnych, kiedy rozpoczęłam czytanie drugiej części i tu spotkała mnie przyjemna niespodzianka.

Spodobało mi się poczucie humoru autorki, gdyż w "Rajskiej jabłoni" mamy bohaterkę o...

Liczba stron: 289
To moje trzecie spotkanie z tą autorką. Nie jest źle.
Książka jak dla mnie średnia.Pierwsze opowiadanie było nawet ciekawe,drugie zaś już niestety mniej.
W pierwszym trochę więcej się dzieje,są kłamstwa,intrygi,ale na końcu przepiękne,bajkowe zakończenie:-)
Drugie było trochę nudnawe i irytujące.
Plus w tym,że te opowiadania czyta się bardzo szybko,prosty język. Trochę się przy niej rozluźniłam,bo jest to książka na dwa wieczory:-)

''Pokusa to perfumy,które wdycha się tak długo,aż człowiek zapragnie miec flakon'' Jean Paul Belmondo.

Doskonała powieść na poprawę humoru, wspaniałe dwie powieści i poruszające...samo życie.
Bardzo mnie się podobały,,wzruszyły mnie

mala5317 | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Nie pamiętam która to już książka na moim koncie tej autorki. Czytałam jej romanse jak i te pozycje bardziej sensacyjne oraz z domieszką elementów fantasy. Nie spotkałam takiej, która by mi się nie podobała. Jedne robiły na mnie większe, inne mniejsze wrażenie, ale zawsze spędzałam przy nich miłe chwile zapomnienia.

Z tą jak najbardziej było podobnie. Książka zawiera dwa krótkie historie miłosne w iście harleqinowym wydaniu. Nie wymaga myślenia i zastanawiania się nad treścią. To dwa proste opowiadania do przeczytania i zapomnienia. Ale zacznę najpierw od rzeczy podstawowych.

Kupiłam ją ostatnio okazyjnie w gazecie "Viva", więc wkład pieniężny nie był wielki Przypuszczam, że gdybym nabyła ją po cenie widniejącej na okładce czułabym się oszukana. Opowiadania w środku ukazywały się już wcześniej, przeszło dziesięć lat temu. Poza tym jedno z nich ukazało się pod innym tytułem. Krótko mówiąc nie lubię naciągania, a tak się mimo wszystko poczułam. Dla czytelnika bardzo nieprzyjemne...

Jaguś | 2012-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

Takie sobie czytadło na jeden dzień. Oba opowiadania są dość dobre, historie świeże, chociaż napisane wg schematu pani Roberts. Dobra książka na letnie popołudnia lub deszczowe dni jesienne.

Małgorzata Chabzda | 2013-10-29
Przeczytana: 29 października 2013

" Nieodparty urok" to miłość i nienawiść. Ona reprezentuje nienawiść, on miłość. Historia menadżerki pensjonatu, która wkłada całe swoje serce w ten biznes. W pewnym momencie pojawia się właściciel, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Ona zaś gardząca nim od samego początku. Czy tych dwoje zostanie jednak połączonych miłością? Czy między nimi dojdzie do porozumienia? Na te pytanie znajdziemy w tej książce odpowiedzi. Dla mnie ciepła i przyjemna książka. Pisana prostym językiem. Historia troszkę pogmatwana ale z dobrym zakończeniem. Ja daje dużego plusa.
" Rajska jabłoń" nie wciągneła mnie tak dobitnie jak : Nieodparty urok". Obie historie bardzo podobne. Dla mnie jest ona zbyt prosta. Nie trzyma w napięciu jak jej poprzedniczka. Aczkolwiek też dam plusa lecz mniejszego.

Karolina | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Lubię Roberts. Nie lubię jej romansów, a konkretniej kreowania bohaterów. Lubię romanse ogólnie, ale w tych dwóch opowiadaniach autorka się nie popisała.
Książkę mamy podzieloną na dwa opowiadania - "Pensjonat marzeń" oraz "Rajska jabłoń".
Pierwsze z nich jest katorgą. Bohaterka jest strasznie głupia, naiwna i płytka, daje sobą pomiatać, nie potrafi wyrazić swojego zdania, daje się manipulować i ona ma niby zarządzać pensjonatem? On za to typ maczo,który za nic ma kobiecą odmowę, ba! samą kobietę. Jego zdanie jest najważniejsze, nie liczy się z nikim i niczym. I to ma być niby miłość w ciągu kilku godzin? Cztery razy próbowałam nie rzucić w kąt tego czytadełka. Gdybym osobiście spotkała takiego zadufanego w sobie bufona, to skończyło by się na plaskaczu a nie pocałunkach. I jako bohater nie przedstawił sobą żadnych pozytywnych cech, więc niby za co go kochać? Za urodę?
Na szczęście, trochę lepiej napisana jest "Rajska jabłoń" - to przeczytałam dosyć szybko, w jeden spokojny...

Magda | 2011-10-05
Przeczytana: 05 października 2011

Dwa świetne historie... jedna o pensjonacie i - tradycyjnie - relacjach pomiędzy kierownikiem a właścicielem... druga o wakacjach w obozie dla dziewcząt. Która bardziej mi odpowiadała? Trudno stwierdzić. Obie świetnie się czytało. Obie sprawiły, że zapragnęłam cofnąć się w czasie i znów przeżyć wakacyjny romans mając nadzieję, że przetrwa nieco dłużej. Idealna pozycja na chłodne wieczory, by przypomnieć sobie, jak to być młodym i zakochanym w czasie gorących letnich dni.

Marta | 2015-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2015

Kolejny romans tej autorki.Dość ciekawy a jednocześnie banalny i przewidujący.

Czarna | 2016-03-18
Na półkach: Przeczytane, 52/2016
Przeczytana: 18 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W jednym zdaniu, przyjemna, lekka lektura. Można przeczytać.
Pozycja składa się z dwóch miłosnych opowiadań.

Pensjonat marzeń- opowiadanie przewidywalne do granic możliwości. Zachowania bohaterów nie realne. Nie wyobrażam sobie, aby zwykły pracownik taki jak BJ w ten sposób odnosił się do szefa na wizytacji, czy szef powinien być aż tak władczy i zarządzać pracownikiem nawet w jego wolnym czasie. Te opowiadanie nie podobało mi się, przez co zaniżyłam całokształt opinii.
W tej historii doszukalam się też irytującego podobnieństwa do trylogii 50 twarzy Greya:

1) Ona biedna, on bogaty, oferujący BJ luksusy
2) On przystojny, władczy, humorzasty
3) I własny samolot, drogie samochody :D

Rajska Jabłoń- opowiadanie wybroniło się, podobało mi się dużo bardziej niż poprzednie. Romans Eden z Chasem był widoczny i przewidywalny, ale nim para dotarła do siebie, było trochę zabawnych perypetii i przeszkód po drodze.