Przed świtem

Okładka książki Przed świtem Diana Palmer
Okładka książki Przed świtem
Diana Palmer Wydawnictwo: Harlequin Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Romans
Before sunrise
Harlequin
2006-01-01
2006-01-01
Weronika Żółtowska
kustosz dochodzenie śmierć tajemnica uczucie miłość morderstwo oszustwo

Piękna książka. Wciągająca, pełna emocji. Polecam, warto przeczytać.

Piękna książka. Wciągająca, pełna emocji. Polecam, warto przeczytać.

Zdecydowanie nie najlepsza książka Diany Palmer, ale nieźle się czyta. Pamiętać nalezy, że warto czytać tę książkę w kontekście lat, w których dzieje się akcja.

Książka z serii, Sol zapiera się kopytami zadnimi przed poznaniem autorki aż w końcu obrywa w środek czoła zadaniem przeczytania :P
W sumie nie było się za bardzo czego bać, ale żebym się fanką stała to też nie. Koleżanka nieświadomie (albo może świadomie, kto ją tam wie?) wcelowała w lubiane przeze mnie klimaty: FBI, Indianie, antropologia i może właśnie dlatego książka była całkiem zjadliwa. Ale, ale, coby całkiem w piórka nie obrosła, parę słów krytyki :P
Na początek najgorsze. Hot scenka? Przepraszam że co?
"Och nie jestem dziewicą, a nie czekaj jestem! Och nie mam gumek, ach czekaj! No i co z tego! Ach będziesz w ciąży! Super! A nie czekaj obrażę się na ciebie!"
Ja perniczę. Co to było? Przedszkole? No bo raczej nie dwójka dorosłych ludzi :P na dodatek ona ma 26 lat, jest dziewicą kompletnie nie wiedzącą o co chodzi? Ekhm… Pani Palmer chyba jest jeszcze w czasach zaprzeszłych, teraz to mało realne :P a książka osadzona rzekomo w czasach dość współczesnych :P
Sam wątek kryminalny i zagadka były całkiem okej, zastanawiało mnie jak to się skończy, ale reszta akcji… Indianie jakoś mało indiańscy, no i atmosfery tamtych rejonów mi brakło. Nie byłam tam na miejscu z bohaterami, tylko oglądałam wszystko przez szybkę.
Bohaterka była fajnie zadziorna na początku, potem się jakby wypaliła. Wiem że deprecha, ale przecież obiekt uwielbienia wrócił. A obiekt uwielbienia, no cóż, mojego serca nie podbił mimo że taką skończoną śfinią nie był. Brakło im trochę poczucia humoru.
Ale mimo wszystko coś czuję że to nie była książka która doskonale prezentuje możliwości pani autorki :P
I pewnie dlatego można powiedzieć że mi się podobało ;)

inny tytuł BRATNIE DUSZE. 2 tom cyklu PO PÓŁNOCY.

inny tytuł BRATNIE DUSZE. 2 tom cyklu PO PÓŁNOCY.

Rewelacyjny romans z kryminalną nutką. Polecam

Rewelacyjny romans z kryminalną nutką. Polecam

Po ostatnich wielkich oczekiwaniach i równie wielkich rozczarowaniach /o niektórych pisałam o innych nie warto wspominać/ potrzebowałam czegoś lekkiego, niewymagającego do czytania. Książkę poleciła mi pani w bibliotece jako czytadło na jedno posiedzenie. I jako takie się sprawdziło. Szybkie, wciągające, doprawione wątkiem kryminalnym. I tak wiem, infantylne, przewidywalne itp. Niektórzy nawet twierdzą, że im tego typu literatura coś z szarymi komórkami robi . Mnie co najwyżej na jakiś czas odcina od rzeczywistości ale moja głowa nadal ma się nieźle.;-)
W kategorii literatury lekkiej, przyjemniej i niewymagającej bardzo dobra.

Bardzo fajny pomysł na fabułę kryminalną, jednak w ostatnich kilku rozdziałach umiera to śmiercią nagłą. Rozwiązanie jest banalne. Kilka drażniących scen, ale ogólnie ksiażka przyjazna w obyciu. Ładnie przedstawione nawiązania do kultury indian, czasami przesadne pokazanie pracy policji i kryminalnych. Wątek miłosny troszkę naciagany.

Bardzo miło się czyta. Fajny kryminał na długie, letnie dni.

Bardzo miło się czyta. Fajny kryminał na długie, letnie dni.

Świetna książka na długie wieczory.

Świetna książka na długie wieczory.

Jak na romans, wspominam tą książkę naprawdę dobrze. Nie wkurzała mnie, tak jak niektóre powieści tej autorki ;)

• Diana Palmer
  • Romans
  • Palmer Diana

Dodaj cytat z książki Przed świtem