mala5317 
polecanekobietom.blogspot.com
35 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-29 21:51:33
Ma nowego znajomego: Annam
 
2018-09-29 21:51:17
Ma nowego znajomego: GrzegorzIgnacy
 
2018-09-29 21:49:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Nie wiem jak tam u was z czasem ale mi przydałoby się wydłużyć dzień o kolejne 24 godziny. Z niczym ostatnio się nie wyrabiam i strasznie mało zostaje mi na czytanie książek. A strasznie mi tego brakuje.


Tę pozycje przeczytałam już ze dwa tygodnie temu, ale znalezienie chwilki graniczyło z cudem. Udało mi się wygospodarować troszeczkę tej cenne jednostki i pokrótce kilka spostrzeżeń z...
Nie wiem jak tam u was z czasem ale mi przydałoby się wydłużyć dzień o kolejne 24 godziny. Z niczym ostatnio się nie wyrabiam i strasznie mało zostaje mi na czytanie książek. A strasznie mi tego brakuje.


Tę pozycje przeczytałam już ze dwa tygodnie temu, ale znalezienie chwilki graniczyło z cudem. Udało mi się wygospodarować troszeczkę tej cenne jednostki i pokrótce kilka spostrzeżeń z lektury.


To typowa opowieść obyczajowa w której prym wiedzie dwójka lekarzy. Chirurg i psycholog. Historia opowiedziana w dowcipny i zabawny sposób sprawia że szybko mijają nam kartki. Tamara to młoda pani psycholog, która pewnego dnia w szpitalu poznaje przystojnego chirurga Oliwiera. Od razu między tą dwójką zaiskrzy i powoli rozpocznie się ich wspólna przygoda. Dość zabawne były wymiany sms miedzy nimi, rozluźniały przy długie wstawki medyczne. Każde z nich ze swym ciętym językiem dopełniało drugą stronę.


Tamara zmaga się z wyrzutami sumienia i stara się nie okazywać otoczeniu swego szczęścia. Poznała Oliwiera w szpitalu w którym zmarł chłopak jej najbliższej przyjaciółki. Zdaje sobie sprawę, że Eliza przechodzi trudne chwile, a ta chce ją wspierać, jak przystało na przyjaciółkę. Ciężko jej jednak tłamsić swoje uczucie w środku wiedząc że Oliwier jest jej bratnią duszą i świetnie się z nim dogaduje. I gdy wydawałoby się że wszystko idzie ku dobrej drodze, los jak zwykle ma inne plany. Tamara odkrywa pewne niejasności i drobne kłamstwa w zachowaniu Oliwiera. Pewnego dnia niespodziewanie zrywa on wszelkie kontakty nie wyjawiając niczego. Załamana i zrozpaczona udaje się do swej przyjaciółki.


To lekka i przyjemna opowieść na jeden raz. Nie można powiedzieć że akcja trzyma w napięciu, gdyż wątek nagłego zerwania jest dość przewidywalny. Od początku wiadomo kto jest tym złym charakterem i tak naprawdę czekamy tylko na ujawnienie prawdziwych motywów.


Zdecydowanie przypadnie ona do gustu raczej starszej części odbiorców, choć mogę się mylić. Mnie osobiście, choć nie rzuciła na kolana to jednak wprawiła w dobry nastrój i zapewniła wspaniałą rozrywkę. Te wszystkie niedociągnięcia, które podczas czytania gdzieś się ujawniły poszły w niepamięć. Dziękuję bardzo wydawnictwu Novae Res za możliwość przeczytania i poznania kolejnej polskiej pisarki.


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

pokaż więcej

 
2018-09-01 21:02:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Dziś przedstawię wam pozycję obok której nikt nie powinien przejść obojętnie. Może i jest to fikcja literacka ale tak realistycznie nakreślona że podczas czytania miałam wrażenie jakbym oglądała program informacyjny w telewizji. Na pewno nie jest to łatwa pozycja przede wszystkim ze względu na treść. Zarówno w trakcie czytania jak i po skończeniu zmusza nas do zastanowienia się nad sensem... Dziś przedstawię wam pozycję obok której nikt nie powinien przejść obojętnie. Może i jest to fikcja literacka ale tak realistycznie nakreślona że podczas czytania miałam wrażenie jakbym oglądała program informacyjny w telewizji. Na pewno nie jest to łatwa pozycja przede wszystkim ze względu na treść. Zarówno w trakcie czytania jak i po skończeniu zmusza nas do zastanowienia się nad sensem życia niektórych osób.


Niewątpliwie zaliczyłabym tę książkę do kategorii thriller psychologiczny który opisuje wiele problemów spychanych w społeczeństwie pod dywan. Przede wszystkim autorka ukazała narcystyczną matkę i jej negatywny wpływ na domowników. Sam wątek narcyzmu jest w literaturze rzadko poruszany przez co treść jest bardziej oryginalna i na pewno ciekawsza. Ja z ogromnym zainteresowaniem śledziłam tę tematykę. Mając dość szczęśliwe dzieciństwo nie zdawałam sobie sprawy jak brak matczynej bliskości i bezwarunkowej miłości skutkuje uczuciem pustki, brakiem poczucia bezpieczeństwa i niską samooceną.Tak naprawdę nie zdawałam sobie sprawy jak wielki to problem i jakie skutki za sobą niesie. „Normalnie matka wchodzi w interakcję ze swoim niemowlęciem i reaguje na każde jego drgnienie, zakwilenie czy potrzebę. Wzmacnia w ten sposób więź, wzajemne zaufanie i miłość. Dziecko zyskuje pewność, że matka zaspokoi jego elementarne potrzeby fizyczne, a także potrzeby ciepła emocjonalnego, współczucia i akceptacji, co pozwala mu budować swą niezależność. Matka pozbawiona współczucia, która nie potrafi zbudować więzi ze swą córką, zaspokaja jej potrzeby tylko wtedy, gdy jest jej to na rękę. Córka uczy się więc, że na matkę nie można liczyć. Dorasta w poczuciu niepewności, lęku, że zostanie porzucona; na każdym kroku spodziewa się odtrącenia.” Karyl McBridge "Nigdy dość dobra".


W takim zamkniętym kręgu żyły dwie siostry pod opieką matki z zaburzeniami narcystycznymi. Cass poznajemy gdy wraca po trzy letnim zaginięciu. Wywołuje burzę medialną i w związku z nowymi dowodami wznowione zostaje śledztwo w sprawie odnalezienia jej siostry Emmy. Przydzieleni zostają ci sami śledczy sprzed trzech lat. Rozpoczyna się przesłuchanie.


Cass opowiada o zdradzie, porwaniu oraz o tajemniczej wyspie. W przerwach między przesłuchaniami z rozmyślań Cass dowiadujemy się jak wyglądało życie jej i Emmy gdy była w domu. A nie jest to kolorowa opowieść. Autorka bawi się z nami w kotka i myszkę. Z każdym rozdziałem wychodzą kolejne nowe warstwy historii. Gdy już zaczynamy powoli rozwiązywać zagadkę pojawia się nieoczekiwany wątek. Ta opowieść utrzymuje nas w napięciu do samego końca. Tak na prawdę opowieść Cass jest mocno naciągana i ciężko w nią uwierzyć. A jednak by się przekonać co jest prawdą a co tylko złudzeniem i wymysłem dziewczynki będziecie musieli sięgnąć po nią sami.


Dla mnie osobiście jeden wątek wydał mi się najbardziej wstrząsający. Choć narcystyczna matka jest straszna i poruszająca to mimo wszystko bardziej wstrząsnęła mną świadomość obojętności ludzkiej. Ludzie wierzą w to, w co chcą wierzyć. Łatwiej jest uwierzyć że ojczym zabił dziecko niż rodzona matka. Podobnie zresztą działa to w życiu codziennym. W większości przypadków w których rozwodzi się małżeństwo dzieci trafiają pod opiekę matki a nie ojca. W pędzie dzisiejszego dnia zapominamy o drobnych gestach które wzmacniają więzi społeczne. Choć pełno ludzi nas otacza, tylko nieliczni dostrzegają coś poza czubkiem swego nosa.


W książce autorka zastosowała dwu podmiotowość która stanowi ciekawe rozwiązanie. Oba podmioty się uzupełniają i tą samą historię przedstawiają z dwóch różnych końców.


Oczywiście nie będę wam opowiadać treści, gdyż po to jest książka by móc ją przeczytać i wszystkiego samemu się dowiedzieć. Nie spodziewajcie się romantycznych wzlotów, raczej słodko gorzkiej historii ku przestrodze. To nie jest lekka powieść która po przeczytaniu będzie do was wracać, ale warto po nią sięgnąć. Żeby doświadczyć dobrego musimy poznać i zło, dlatego też ta książka powinna się znaleźć na waszej liście czytelniczej. Wybierzcie tylko odpowiedni moment na zatopienie się w lekturze.


Bardzo dziękuję wydawnictwu Czarna Owca za możliwość przeczytania tej pozycji. Naprawdę było warto.


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : LOT NISKO NA D ZIEMIĄ ABENA GRABOWSKA

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Bez słów" Mia Sheridan

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : WBREW ZASADOM Samantha Young

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Na krawędzi nigdy" J.A. Redmerski

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Piekło Gabriela" Sylvain Reynard

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : CALDER Narodziny odwagi Mia Sheridan

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "BEZ WINY" Mia Sheridan

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : BEZ UCZUĆ Mia Sheridan

pokaż więcej

 
2018-08-24 21:30:51
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka którą wam dziś przedstawię w pewnym stopniu rozwaliła mnie na łopatki. W żadnym razie nie spodziewałam się tak dobrze wykreowanej historii, która do końca trzymała w niepewności a zakończenie i sam epilog na ostatniej kartce zmienił postrzeganie całej historii, a mnie zostawił w kawałkach niedowierzania.


Historia ta zawiera sporo elementów sensacyjnych które stanowią spójną całość z...
Książka którą wam dziś przedstawię w pewnym stopniu rozwaliła mnie na łopatki. W żadnym razie nie spodziewałam się tak dobrze wykreowanej historii, która do końca trzymała w niepewności a zakończenie i sam epilog na ostatniej kartce zmienił postrzeganie całej historii, a mnie zostawił w kawałkach niedowierzania.


Historia ta zawiera sporo elementów sensacyjnych które stanowią spójną całość z całą resztą treści. Nie ma tu przy długich opisów i zbędnego przeciągania. Inne wątki które wyjaśnię poniżej nie wpływają na odbiór i tempo akcji przez co elementy sensacyjne nie są zatracone i nie znikają w natłoku innych informacji. Rozkładają się również w całej treści więc dla fanów sensacji to pozycja jak znalazł.


Poza akcją i sensacją książka oczywiście posiada wątek miłosny, który do tak oczywistych nie należy. Losy głównych bohaterów przecinają się w niecodziennych okolicznościach a relacje między nimi do łatwych nie należą. Z uwagi na fakt, że postacie są bardzo dobrze wykreowane nie trudno uwierzyć w ich autentyczność i wzajemne przyciąganie. Czy jednak można w pełni zaufać porywaczowi, który przetrzymuje nas wbrew naszej woli?


I tu powoli dochodzimy do trzeciego najważniejszego wątku w tej książce, a mianowicie wątku psychologicznego. Dotyka on zarówno naszą główną bohaterkę jak i głównego bohatera w różnym aspekcie. Michał Krauze najstarszy syn polskiego biznesmena któremu przypada zadanie pomszczenia zamordowanej rodziny nie tak chciał żyć. Nigdy nie marzyła mu się taka rola w życiu. Nigdy nie chciał również zajmować się tym, co robił przez wiele lat jego ojciec. Niestety nie dane mu było wybrać a ojciec postawił go przed faktem dokonanym. W chwili śmierci jego ojca i młodszego brata naocznym świadkiem zostaje młoda Emilia Klark, kelnerka w restauracji której przed śmiercią ojciec Michała mówi coś na ucho. Targany chęcią zemsty postanawia odnaleźć Emilię i dowiedzieć się o ostatnich słowach ojca.


Emilia Klark będąc naocznym świadkiem strzelaniny zostaje wciągnięta w mafijny świat pełen zbrodni. Przez kilka dni udaje jej się uciekać i chować po kątach. Niestety nie trwa to jednak długo. Poszukiwana przez dwie zwaśnione strony w końcu wpada w ręce bezwzględnego Michała. Przetrzymywana wbrew własnej woli zdaje sobie sprawę w jak niekomfortowej sytuacji się znalazła. Choć momentami pada ze zmęczenia nie traci tej iskierki nadziei i wielokrotnie próbuje uciekać.


Pisałam że oboje walczą ze swymi słabościami. Okazuje się że Michała ciągle dręczą wyrzuty sumienia. Marzy mu się zupełnie inne życie, a im częściej przebywa w otoczeniu Emilii tym bardziej tego pragnie. Jej walka o przetrwanie, upór, siła charakteru i nastawienie życiowe sprawiają że nieświadomie przebija się przez pancerz ochronny tego mężczyzny. Autorka dość dokładnie ukazała nam tak zwany syndrom sztokholmski na przykładzie naszej głównej bohaterki. Natomiast na przykładzie Michała ukazana jest wewnętrzna walka człowieka o swoje sumienie.


Nie chciałabym wam za wiele opowiadać, gdyż zachęcam was gorąco abyście sami po nią sięgnęli. Na pewno się nie zawiedziecie. Początek może wydawać się lekko zagmatwany i dopiero gdzieś w połowie powoli zaczynamy składać w całość wydarzenia i sytuacje. Choć oczywiście nadal nie jesteśmy wszystkiego pewni. A gdy już po zakończeniu będziecie myślały że wszystko już wiecie te kilka stron epilogu rozwali całą koncepcję, której bynajmniej ja zupełnie nie zakładałam. I zmusi podświadomie do ponownego przeanalizowania całej treści.


Jest to na pewno smutno gorzka historia o szukaniu własnego miejsca w świecie pełnym przemocy i zbrodni. Jedni szukają spokoju inni człowieczeństwa. Książka posiada elementy zabawne i tragiczne przez co powinna przypaść szerokiemu gronu odbiorców. W świecie w którym żyje Michał Krauze aby przetrwać, trzeba być bezwzględnym i konsekwentnym człowiekiem który za najmniejszy błąd każe, a raczej rzadko nagradza.


Nie pisnę już ani słowa więcej. Życzę wam, miłej lektury i gorąco zachęcam do przeczytania jej. Dla mnie zapracowała ona na mocnych osiem punktów. Dziękuję bardzo wydawnictwu Novae Res za możliwość jej przeczytania.


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Mistrz" Katarzyna Michalak

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Zakręty Losu" Agnieszka Lingas - Łoniewska

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Zakręty Losu. Braterstwo Krwi" Agnieszka Lingas - Łoniewska

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Z E M S T A KATARZYNA MICHALAK

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Dotyk ciemności" C.J. Roberts

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Czuły Punkt" Dominika Van Eijkelenborg

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Zapach ciemności" C.J. Roberts

pokaż więcej

 
2018-08-12 00:33:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka którą wam dziś przedstawię przeniosła mnie w odległy świat magii, walki dobra ze złem i przede wszystkim czarów. Zupełnie się po niej tego nie spodziewałam, gdyż muszę przyznać szczerze okładka do bardzo intrygujących nie należy. Takie okładki popularne były kilkanaście lat temu, a teraz już rzadko się je spotyka. Gdybym zobaczyła ją na półce w sklepie niestety ale pewnie przeszłabym... Książka którą wam dziś przedstawię przeniosła mnie w odległy świat magii, walki dobra ze złem i przede wszystkim czarów. Zupełnie się po niej tego nie spodziewałam, gdyż muszę przyznać szczerze okładka do bardzo intrygujących nie należy. Takie okładki popularne były kilkanaście lat temu, a teraz już rzadko się je spotyka. Gdybym zobaczyła ją na półce w sklepie niestety ale pewnie przeszłabym obok niej nie zaszczycając ją nawet jednym spojrzeniem. A straciłabym świetną bajkę dla szerokiego grona odbiorców. Zarówno młode, jak i starsze osoby, podobnie jak nie tylko kobiety ale i mężczyźni, o ile lubią fantastykę znajdą w niej dla siebie coś ciekawego.


Autorka z którą mam styczność po raz pierwszy zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Jej drobiazgowe, plastyczne i pełne realności opisy sprawiły że nie chciało mi się jej odkładać. A zabawne dialogi to dla mnie mistrzostwo. Dzięki nim całość stanowiła lekką i przyjemną pozycję do przeczytania. Ciekawa i pełna zwrotów akcji fabuła zaskakuje i wciąga czytelnika szukającego chwili wytchnienia w tym pełnym niejednoznaczności, sprzeczności i magi świecie.


Trzy czarownice, które okazały się również wróżkami miały dość specyficzne charaktery. Miały w sobie zarówno elementy dobra jak i zła. Chyba nikt nie mógłby powiedzieć że są otwarte, przyjacielskie, sympatyczne i pełne miłości. Ich strój na co dzień i sposób bycia zaliczał je raczej w poczet tych złych charakterów a mimo wszystko to one ocaliły wiele istnień. Dzięki swym czarodziejskim zdolnościom mogłyby uchodzić za piękne istoty i mieszkać w zamkach. A one wybrały życie w biedzie blisko natury. Na co dzień oszczędne w słowach, pełne zgryźliwości i buńczuczne w obliczu zagrożenia i pomocy potrafią się zjednoczyć i wspólnie dokonać niemożliwego.


Wichora, jedna z czarownic mająca syna Natana do przykładu matek z których należy brać przykład nie należy. Ciągłe imperatywy które wykrzykuje w kierunku syna są tego doskonałym przykładem. Ale w momencie kiedy dowiaduje się że syn jej zaginął, odnajduje w sobie gdzieś głęboko zakorzenione pokłady matczynych uczuć

"Porwali go, ukradli mojego małego chłopczyka...

- Nie wymiękaj! Już nie taki mały, ma prawie 12 lat,

Hulajda próbowała trzymać swój hardy ton.

- Dwanaście lat, to prawię niemowlę, mój maluszek, mój mały plastuś, moje osobiste straszydło. I gdzie ja cię teraz znajdę? Gdyby nie twój striptiz na pewno byśmy zdążyły..."

Oczywiście jej charakter nie ulegnie diametralnie zmianie. Ale droga którą będą musiały pokonać by uratować biednego Natana zbliży ich do siebie i sprawi że staną się one bardziej ludzkie.


Podczas czytania zaskoczy nas wiele ciętych ripost i niespodziewanych wydarzeń. Nie zabraknie oczywiście miłosnych uniesień, zdrad i walki o władzę. Spotkamy tutaj tak wiele różnych postaci w których każdy powinien coś znaleźć ciekawego. Chyba najbardziej denerwujące były ich nazwy, gdyż ciężko je było zapamiętać. Ale to była świetna bajka na dobranoc którą polecam każdemu. Już dawno tak często nie pojawiał mi się uśmiech podczas czytania. To była ogromna przyjemność zanurzyć się w tej lekturze i dziękuję bardzo wydawnictwu Psychoskok za możliwość jej przeczytania. Życzę wszystkim udanej lektury i zachęcam do zapoznania się z nią.


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : BIAŁY WRÓBEL GABRIELA KUSZ

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : DEMONY- Grzech Pierworodny Lisa Desrochers

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : Dziewięć żyć Chloe King- Wybrana Liz Braswell

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : 7 Grzechów Głównych_NIECZYSTOŚĆ Robin

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : ŁZA Lauren Kate

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Nowoczesna Czarodziejka" Debora Geary

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Karmazynowa korona" Cinda Williams Chima ( seria Siedmiu Królestw)

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Cień żywiołu" Leigh Fallon

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wodospad" Lauren Kate

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : ATRAMENT I KREW RACHEL CAINE

pokaż więcej

 
2018-08-08 23:36:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Lubię czytać literaturę fantastyczną gdyż tam przeważnie dobro walczy ze złem. Dobro jest białe i nieskazitelne a zło czarne i pełne zbrodni w większości opisów różnych autorów. Muszę przyznać że nie czytałam fantastyki z pod pióra polskiego pisarza i to w dużej mierze skłoniło mnie do sięgnięcia po tę pozycję. A poza ciekawością, okładka w pewnym stopniu też ma w tym swój udział. Zwróciła... Lubię czytać literaturę fantastyczną gdyż tam przeważnie dobro walczy ze złem. Dobro jest białe i nieskazitelne a zło czarne i pełne zbrodni w większości opisów różnych autorów. Muszę przyznać że nie czytałam fantastyki z pod pióra polskiego pisarza i to w dużej mierze skłoniło mnie do sięgnięcia po tę pozycję. A poza ciekawością, okładka w pewnym stopniu też ma w tym swój udział. Zwróciła moją uwagę do tego stopnia, że w dniu dzisiejszym możecie pokrótce się z nią zapoznać.


Hybryda Lodu to postać fikcyjna o której nie dane mi było jeszcze czytać w innych publikacjach. Mimo że jej odpowiedniczka Arleta momentami mnie irytowała to jako całokształt jest to dobrze nakreślona postać której historia wciąga. Arletę poznajemy na jej osiemnastych urodzinach kiedy to powoli zaczyna dostrzegać tajemnicze wydarzenia rozgrywające się obok niej. Poznanie tajemniczego chłopaka jest początkiem nowego życia, do którego podświadomie się przygotowywała. Jej sposób bycia i postrzegania świata nabiera dla niej nowego sensu. I choć wszystko na początku będzie przerażające i pełne sprzeczności, z czasem nabierze innego, większego i głębszego sensu.


Poza Arletą mamy w książce jeszcze inne ciekawe postacie które stanowią dopełnienie naszej bohaterki. Podczas lektury okazuje się że nie wszystkie tzw. Dobre charaktery są w gruncie rzeczy dobre i godne naśladowania, podobnie jak te złe z których w odpowiednim momencie będziemy mogli brać przykład do naśladowania. Taka sytuacja jest niewątpliwym plusem, gdyż historia robi się nie jednoznaczna a bohaterowie mniej przewidywalni.


Cała historia zdecydowanie przypadnie do gustu młodszej części odbiorców, zważywszy że opowiada ona o nastolatkach. Momentami odnosiłam wrażenie, że troszkę za długie są opisy a za mało dialogu i akcji, ale to moje indywidualne upodobanie do bardziej wartkiej akcji. Podobnie zresztą w niektórych momentach zbyt łatwo szło naszej bohaterce przez co w historię wkradała się nieścisłość.


Nie zdradzę wam wielkiego sekretu gdy powiem, że głównym ukochanym okazał się sam demon ognia, który przysporzył wielu cierpień naszej bohaterce. A w głównej walce dobra ze złem, w walce o całe społeczeństwo każda z postaci będzie musiała podjąć decyzję czy opowiedzieć się po stronie Szatana czy po stronie Gabriela. I by przekonać się jaki wpływ na sam wynik ostatecznej walki miała sama Hybryda będziecie musieli sami do niej zajrzeć.


Samo zakończenie nie jest jednoznaczne przez co autorka zostawiła sobie dość szeroko otwartą furtkę do kolejnej części. Jako takiego happy endu też nie było, więc raczej w przyszłości powinno powstać rozwinięcie. Szczerze to jestem ciekawa bardziej dalszych losów "Świętego Oblicza", gdyż ta postać wśród tego zgromadzenia podobała mi się najbardziej.


Gdybym miała ją ocenić punktowo to przyznałabym jej mocnych sześć punktów. Czas spędzony w jej towarzystwie uważam za interesujący i dziękuje wydawnictwu Novae Res za możliwość jej przeczytania. Życzę wam miłej lektury i do zobaczenia za niedługo...


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : DEMONY- Grzech Pierworodny Lisa Desrochers

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : Dziewięć żyć Chloe King- Wybrana Liz Braswell

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : 7 Grzechów Głównych_NIECZYSTOŚĆ Robin

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : ŁZA Lauren Kate

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Nowoczesna Czarodziejka" Debora Geary

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Karmazynowa korona" Cinda Williams Chima ( seria Siedmiu Królestw)

7. Lauren Kate, cykl "Upadli"

8. L. H. Zelman " Tożsamość Anioła" i inne...

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Cień żywiołu" Leigh Fallon

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wodospad" Lauren Kate

11. P O L E C A N E K O B I E T O M : ATRAMENT I KREW RACHEL CAINE

pokaż więcej

 
2018-08-08 23:36:11
Ma nowego znajomego: Martaaa
 
2018-07-22 20:02:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Ostatnio trafiają mi się dość krótkie opowiadania, które na dobrą sprawę jesteśmy w stanie przeczytać w jeden wieczór. O ile oczywiście pozycja będzie na tyle interesująca i wciągająca. A ta obok zdecydowanie do takich należy. Lekka i przyjemna w środku i na zewnątrz sprawia że to idealna pozycja na leniwy letni wieczór bądź odpoczynek na plaży. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale... Ostatnio trafiają mi się dość krótkie opowiadania, które na dobrą sprawę jesteśmy w stanie przeczytać w jeden wieczór. O ile oczywiście pozycja będzie na tyle interesująca i wciągająca. A ta obok zdecydowanie do takich należy. Lekka i przyjemna w środku i na zewnątrz sprawia że to idealna pozycja na leniwy letni wieczór bądź odpoczynek na plaży. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale wydaje mi się że nie ostatnie i chętnie sięgnę po kolejną jej pozycje.


Historia od początku do końca była dopracowana. Nie było nudnawych, przydługich opisów i banalnych dialogów. Do tego dość krótkie rozdziały i prosty styl autorki sprawiły że w oka mgnieniu dobrnęłam do ostatniej strony. Ta wzruszająca historia o miłości, wybaczaniu i pokonywaniu własnych słabości pokazuje również że gdy wszystko wydaje się stracone a sami klęczymy na kolanach gdzieś w głębi zawsze tli się nadzieja i warto z tych kolan powstać gdyż nie wszystko jest czarne, tak jak nam się wydaje. My sami jesteśmy kowalami swego losu który mieni się wieloma barwami, sami za niego odpowiadamy i to nasze decyzje wpływają na otoczenie w którym się obracamy. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie a prawdziwa miłość potrafi przetrwać i wybaczyć naprawdę wiele. To dwa ważne wnioski które wypływają z książki ale po przeczytaniu wyciągnięcie ich znacznie więcej. Autorka w lekką opowieść wplotła ich naprawdę sporo przez co pozycja ta nie tylko bawi ale i uczy....


Nasza główna bohaterka Sofia, z pochodzenia Białorusinka pracuje w dużej agencji reklamowej. Z dwójką przyjaciół trzyma się na uboczu wewnętrznego wyścigu szczurów który kontrolowany jest przez właścicielkę. Potajemnie podkochuje się w jednym z wyższych managerów, dość snobistycznym, aroganckim Sebastianie. Pewnego dnia mężczyzna ten dostrzega Sofię a ona traci dla niego głowę. Oczywiście nie jest to idealny związek, gdyż Sebastian poza czubkiem własnego nosa nie widzi nic więcej. Pragnie kontrolować Sofię na każdym kroku żądając od niej zaangażowania w stu procentach a samemu tylko w minimum. Zaślepiona i zakochana Sofia zaczyna stopniowo ulegać zachciankom Sebastiana ignorując i okłamując swych najbliższych przyjaciół.


Gdy wreszcie otworzy oczy zorientuje się że stała się takim samym szczurem korporacyjnym z jakiego wcześniej się ze swą przyjaciółką śmiały. Sama wplątana w szereg intryg w firmie zacznie postępować niehonorowo, krzywdząc i wykorzystując przyjaciół. Czy zemsta na Sebastianie będzie smakowała równie słodko, gdy nie będzie obok przyjaciół? Czy przeistoczenie z brzydkiego kaczątka sprawi, że będzie bardziej szczęśliwsza? Czy dostrzeże w odpowiednim momencie kogoś na kim naprawdę jej zależy i czy odnajdzie w sobie na tyle odwagi by podążyć za swymi marzeniami? Na te i jeszcze wiele innych pytań będziecie musieli sami znaleźć odpowiedź w książce. Oczywiście o ile po nią sięgnięcie.


Gorąco mogę wam ją polecić, gdyż na pewno nie będziecie się przy niej nudzić. Gdybym miała ją ocenić to przyznałabym jej mocnych siedem punktów na skali dziesięciopunktowej. Natomiast gdybym miała wskazać odbiorców to raczej byłyby to osoby w przedziale wiekowym 18-40 lat bez podziału na płeć. Dziękuję bardzo wydawnictwu Novae Res za możliwość przeczytania tej pozycji i do zobaczenia niedługo....


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

9. POLECANE KOBIETOM: TO NIEMOŻLIWE

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : Na pięciolinii słów Sara Damaziak

11. P O L E C A N E K O B I E T O M : PIERŚCIONEK Z CYRKONIĄ

12. P O L E C A N E K O B I E T O M : CÓRKA KWIACIARZA KAROLINA KOWALSKA

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
272 272 4633
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (92)

Ulubione cytaty (18)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd