mala5317 
polecanekobietom.blogspot.com
35 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 1 cytat, ostatnio widziana 4 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-12 00:33:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka którą wam dziś przedstawię przeniosła mnie w odległy świat magii, walki dobra ze złem i przede wszystkim czarów. Zupełnie się po niej tego nie spodziewałam, gdyż muszę przyznać szczerze okładka do bardzo intrygujących nie należy. Takie okładki popularne były kilkanaście lat temu, a teraz już rzadko się je spotyka. Gdybym zobaczyła ją na półce w sklepie niestety ale pewnie przeszłabym... Książka którą wam dziś przedstawię przeniosła mnie w odległy świat magii, walki dobra ze złem i przede wszystkim czarów. Zupełnie się po niej tego nie spodziewałam, gdyż muszę przyznać szczerze okładka do bardzo intrygujących nie należy. Takie okładki popularne były kilkanaście lat temu, a teraz już rzadko się je spotyka. Gdybym zobaczyła ją na półce w sklepie niestety ale pewnie przeszłabym obok niej nie zaszczycając ją nawet jednym spojrzeniem. A straciłabym świetną bajkę dla szerokiego grona odbiorców. Zarówno młode, jak i starsze osoby, podobnie jak nie tylko kobiety ale i mężczyźni, o ile lubią fantastykę znajdą w niej dla siebie coś ciekawego.


Autorka z którą mam styczność po raz pierwszy zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Jej drobiazgowe, plastyczne i pełne realności opisy sprawiły że nie chciało mi się jej odkładać. A zabawne dialogi to dla mnie mistrzostwo. Dzięki nim całość stanowiła lekką i przyjemną pozycję do przeczytania. Ciekawa i pełna zwrotów akcji fabuła zaskakuje i wciąga czytelnika szukającego chwili wytchnienia w tym pełnym niejednoznaczności, sprzeczności i magi świecie.


Trzy czarownice, które okazały się również wróżkami miały dość specyficzne charaktery. Miały w sobie zarówno elementy dobra jak i zła. Chyba nikt nie mógłby powiedzieć że są otwarte, przyjacielskie, sympatyczne i pełne miłości. Ich strój na co dzień i sposób bycia zaliczał je raczej w poczet tych złych charakterów a mimo wszystko to one ocaliły wiele istnień. Dzięki swym czarodziejskim zdolnościom mogłyby uchodzić za piękne istoty i mieszkać w zamkach. A one wybrały życie w biedzie blisko natury. Na co dzień oszczędne w słowach, pełne zgryźliwości i buńczuczne w obliczu zagrożenia i pomocy potrafią się zjednoczyć i wspólnie dokonać niemożliwego.


Wichora, jedna z czarownic mająca syna Natana do przykładu matek z których należy brać przykład nie należy. Ciągłe imperatywy które wykrzykuje w kierunku syna są tego doskonałym przykładem. Ale w momencie kiedy dowiaduje się że syn jej zaginął, odnajduje w sobie gdzieś głęboko zakorzenione pokłady matczynych uczuć

"Porwali go, ukradli mojego małego chłopczyka...

- Nie wymiękaj! Już nie taki mały, ma prawie 12 lat,

Hulajda próbowała trzymać swój hardy ton.

- Dwanaście lat, to prawię niemowlę, mój maluszek, mój mały plastuś, moje osobiste straszydło. I gdzie ja cię teraz znajdę? Gdyby nie twój striptiz na pewno byśmy zdążyły..."

Oczywiście jej charakter nie ulegnie diametralnie zmianie. Ale droga którą będą musiały pokonać by uratować biednego Natana zbliży ich do siebie i sprawi że staną się one bardziej ludzkie.


Podczas czytania zaskoczy nas wiele ciętych ripost i niespodziewanych wydarzeń. Nie zabraknie oczywiście miłosnych uniesień, zdrad i walki o władzę. Spotkamy tutaj tak wiele różnych postaci w których każdy powinien coś znaleźć ciekawego. Chyba najbardziej denerwujące były ich nazwy, gdyż ciężko je było zapamiętać. Ale to była świetna bajka na dobranoc którą polecam każdemu. Już dawno tak często nie pojawiał mi się uśmiech podczas czytania. To była ogromna przyjemność zanurzyć się w tej lekturze i dziękuję bardzo wydawnictwu Psychoskok za możliwość jej przeczytania. Życzę wszystkim udanej lektury i zachęcam do zapoznania się z nią.


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : BIAŁY WRÓBEL GABRIELA KUSZ

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : DEMONY- Grzech Pierworodny Lisa Desrochers

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : Dziewięć żyć Chloe King- Wybrana Liz Braswell

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : 7 Grzechów Głównych_NIECZYSTOŚĆ Robin

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : ŁZA Lauren Kate

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Nowoczesna Czarodziejka" Debora Geary

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Karmazynowa korona" Cinda Williams Chima ( seria Siedmiu Królestw)

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Cień żywiołu" Leigh Fallon

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wodospad" Lauren Kate

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : ATRAMENT I KREW RACHEL CAINE

pokaż więcej

 
2018-08-08 23:36:41
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Lubię czytać literaturę fantastyczną gdyż tam przeważnie dobro walczy ze złem. Dobro jest białe i nieskazitelne a zło czarne i pełne zbrodni w większości opisów różnych autorów. Muszę przyznać że nie czytałam fantastyki z pod pióra polskiego pisarza i to w dużej mierze skłoniło mnie do sięgnięcia po tę pozycję. A poza ciekawością, okładka w pewnym stopniu też ma w tym swój udział. Zwróciła... Lubię czytać literaturę fantastyczną gdyż tam przeważnie dobro walczy ze złem. Dobro jest białe i nieskazitelne a zło czarne i pełne zbrodni w większości opisów różnych autorów. Muszę przyznać że nie czytałam fantastyki z pod pióra polskiego pisarza i to w dużej mierze skłoniło mnie do sięgnięcia po tę pozycję. A poza ciekawością, okładka w pewnym stopniu też ma w tym swój udział. Zwróciła moją uwagę do tego stopnia, że w dniu dzisiejszym możecie pokrótce się z nią zapoznać.


Hybryda Lodu to postać fikcyjna o której nie dane mi było jeszcze czytać w innych publikacjach. Mimo że jej odpowiedniczka Arleta momentami mnie irytowała to jako całokształt jest to dobrze nakreślona postać której historia wciąga. Arletę poznajemy na jej osiemnastych urodzinach kiedy to powoli zaczyna dostrzegać tajemnicze wydarzenia rozgrywające się obok niej. Poznanie tajemniczego chłopaka jest początkiem nowego życia, do którego podświadomie się przygotowywała. Jej sposób bycia i postrzegania świata nabiera dla niej nowego sensu. I choć wszystko na początku będzie przerażające i pełne sprzeczności, z czasem nabierze innego, większego i głębszego sensu.


Poza Arletą mamy w książce jeszcze inne ciekawe postacie które stanowią dopełnienie naszej bohaterki. Podczas lektury okazuje się że nie wszystkie tzw. Dobre charaktery są w gruncie rzeczy dobre i godne naśladowania, podobnie jak te złe z których w odpowiednim momencie będziemy mogli brać przykład do naśladowania. Taka sytuacja jest niewątpliwym plusem, gdyż historia robi się nie jednoznaczna a bohaterowie mniej przewidywalni.


Cała historia zdecydowanie przypadnie do gustu młodszej części odbiorców, zważywszy że opowiada ona o nastolatkach. Momentami odnosiłam wrażenie, że troszkę za długie są opisy a za mało dialogu i akcji, ale to moje indywidualne upodobanie do bardziej wartkiej akcji. Podobnie zresztą w niektórych momentach zbyt łatwo szło naszej bohaterce przez co w historię wkradała się nieścisłość.


Nie zdradzę wam wielkiego sekretu gdy powiem, że głównym ukochanym okazał się sam demon ognia, który przysporzył wielu cierpień naszej bohaterce. A w głównej walce dobra ze złem, w walce o całe społeczeństwo każda z postaci będzie musiała podjąć decyzję czy opowiedzieć się po stronie Szatana czy po stronie Gabriela. I by przekonać się jaki wpływ na sam wynik ostatecznej walki miała sama Hybryda będziecie musieli sami do niej zajrzeć.


Samo zakończenie nie jest jednoznaczne przez co autorka zostawiła sobie dość szeroko otwartą furtkę do kolejnej części. Jako takiego happy endu też nie było, więc raczej w przyszłości powinno powstać rozwinięcie. Szczerze to jestem ciekawa bardziej dalszych losów "Świętego Oblicza", gdyż ta postać wśród tego zgromadzenia podobała mi się najbardziej.


Gdybym miała ją ocenić punktowo to przyznałabym jej mocnych sześć punktów. Czas spędzony w jej towarzystwie uważam za interesujący i dziękuje wydawnictwu Novae Res za możliwość jej przeczytania. Życzę wam miłej lektury i do zobaczenia za niedługo...


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : DEMONY- Grzech Pierworodny Lisa Desrochers

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : Dziewięć żyć Chloe King- Wybrana Liz Braswell

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : 7 Grzechów Głównych_NIECZYSTOŚĆ Robin

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : ŁZA Lauren Kate

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Nowoczesna Czarodziejka" Debora Geary

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Karmazynowa korona" Cinda Williams Chima ( seria Siedmiu Królestw)

7. Lauren Kate, cykl "Upadli"

8. L. H. Zelman " Tożsamość Anioła" i inne...

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Cień żywiołu" Leigh Fallon

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wodospad" Lauren Kate

11. P O L E C A N E K O B I E T O M : ATRAMENT I KREW RACHEL CAINE

pokaż więcej

 
2018-08-08 23:36:11
Ma nowego znajomego: Martaaa
 
2018-07-22 20:02:04
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Ostatnio trafiają mi się dość krótkie opowiadania, które na dobrą sprawę jesteśmy w stanie przeczytać w jeden wieczór. O ile oczywiście pozycja będzie na tyle interesująca i wciągająca. A ta obok zdecydowanie do takich należy. Lekka i przyjemna w środku i na zewnątrz sprawia że to idealna pozycja na leniwy letni wieczór bądź odpoczynek na plaży. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale... Ostatnio trafiają mi się dość krótkie opowiadania, które na dobrą sprawę jesteśmy w stanie przeczytać w jeden wieczór. O ile oczywiście pozycja będzie na tyle interesująca i wciągająca. A ta obok zdecydowanie do takich należy. Lekka i przyjemna w środku i na zewnątrz sprawia że to idealna pozycja na leniwy letni wieczór bądź odpoczynek na plaży. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką, ale wydaje mi się że nie ostatnie i chętnie sięgnę po kolejną jej pozycje.


Historia od początku do końca była dopracowana. Nie było nudnawych, przydługich opisów i banalnych dialogów. Do tego dość krótkie rozdziały i prosty styl autorki sprawiły że w oka mgnieniu dobrnęłam do ostatniej strony. Ta wzruszająca historia o miłości, wybaczaniu i pokonywaniu własnych słabości pokazuje również że gdy wszystko wydaje się stracone a sami klęczymy na kolanach gdzieś w głębi zawsze tli się nadzieja i warto z tych kolan powstać gdyż nie wszystko jest czarne, tak jak nam się wydaje. My sami jesteśmy kowalami swego losu który mieni się wieloma barwami, sami za niego odpowiadamy i to nasze decyzje wpływają na otoczenie w którym się obracamy. Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie a prawdziwa miłość potrafi przetrwać i wybaczyć naprawdę wiele. To dwa ważne wnioski które wypływają z książki ale po przeczytaniu wyciągnięcie ich znacznie więcej. Autorka w lekką opowieść wplotła ich naprawdę sporo przez co pozycja ta nie tylko bawi ale i uczy....


Nasza główna bohaterka Sofia, z pochodzenia Białorusinka pracuje w dużej agencji reklamowej. Z dwójką przyjaciół trzyma się na uboczu wewnętrznego wyścigu szczurów który kontrolowany jest przez właścicielkę. Potajemnie podkochuje się w jednym z wyższych managerów, dość snobistycznym, aroganckim Sebastianie. Pewnego dnia mężczyzna ten dostrzega Sofię a ona traci dla niego głowę. Oczywiście nie jest to idealny związek, gdyż Sebastian poza czubkiem własnego nosa nie widzi nic więcej. Pragnie kontrolować Sofię na każdym kroku żądając od niej zaangażowania w stu procentach a samemu tylko w minimum. Zaślepiona i zakochana Sofia zaczyna stopniowo ulegać zachciankom Sebastiana ignorując i okłamując swych najbliższych przyjaciół.


Gdy wreszcie otworzy oczy zorientuje się że stała się takim samym szczurem korporacyjnym z jakiego wcześniej się ze swą przyjaciółką śmiały. Sama wplątana w szereg intryg w firmie zacznie postępować niehonorowo, krzywdząc i wykorzystując przyjaciół. Czy zemsta na Sebastianie będzie smakowała równie słodko, gdy nie będzie obok przyjaciół? Czy przeistoczenie z brzydkiego kaczątka sprawi, że będzie bardziej szczęśliwsza? Czy dostrzeże w odpowiednim momencie kogoś na kim naprawdę jej zależy i czy odnajdzie w sobie na tyle odwagi by podążyć za swymi marzeniami? Na te i jeszcze wiele innych pytań będziecie musieli sami znaleźć odpowiedź w książce. Oczywiście o ile po nią sięgnięcie.


Gorąco mogę wam ją polecić, gdyż na pewno nie będziecie się przy niej nudzić. Gdybym miała ją ocenić to przyznałabym jej mocnych siedem punktów na skali dziesięciopunktowej. Natomiast gdybym miała wskazać odbiorców to raczej byłyby to osoby w przedziale wiekowym 18-40 lat bez podziału na płeć. Dziękuję bardzo wydawnictwu Novae Res za możliwość przeczytania tej pozycji i do zobaczenia niedługo....


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

9. POLECANE KOBIETOM: TO NIEMOŻLIWE

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : Na pięciolinii słów Sara Damaziak

11. P O L E C A N E K O B I E T O M : PIERŚCIONEK Z CYRKONIĄ

12. P O L E C A N E K O B I E T O M : CÓRKA KWIACIARZA KAROLINA KOWALSKA

pokaż więcej

 
2018-07-15 21:59:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Dziś mam wam do zaproponowania książkę troszkę bardziej tajemniczą i więcej w niej będzie akcji, ale to za chwilę... W internecie pod tym samym tytułem i tego samego autora możemy znaleźć jeszcze jedną taką pozycję, ale wydaje mi się że jest to wydanie w wersji elektronicznej, natomiast ta pozycja z okładką tą obok to pierwsze wydanie w wersji papierowej pod patronatem wydawnictwa Novae Res.... Dziś mam wam do zaproponowania książkę troszkę bardziej tajemniczą i więcej w niej będzie akcji, ale to za chwilę... W internecie pod tym samym tytułem i tego samego autora możemy znaleźć jeszcze jedną taką pozycję, ale wydaje mi się że jest to wydanie w wersji elektronicznej, natomiast ta pozycja z okładką tą obok to pierwsze wydanie w wersji papierowej pod patronatem wydawnictwa Novae Res. Nie jest to gruba pozycja gdyż liczy sobie niecałe 200 stron, więc do pochłonięcia w dwa wieczory. Styl autorki jest prosty, do tego krótkie rozdziały sprawiają że szybko jesteśmy w stanie ją pochłonąć.


A jeżeli chodzi o treść to mam co do tej pozycji mieszane uczucia. Na jednej ze stron internetowych skategoryzowana była jako thriller, natomiast wydaje mi się że to trochę za mocne określenie. Oczywiście przepełniona jest akcją i szybkimi jej zwrotami ale jako całość nie tworzy to zwartej pozycji trzymającej w napięciu. Założenie tematyczne bardzo ciekawe, tylko potraktowane zostało tak troszkę po macoszemu. Strasznie dużo zostało tu włożone różnych scen, które odbierają realności i sprawiają że książka trochę traci na wartości. Nie chciałabym wam wskazywać które, gdyż odbiorę wam całą przyjemność z czytania i analizowania pozycji już po skończeniu.


Nasza główna bohaterka Karolina, wychowana w domu dziecka nie ma szczęścia do mężczyzn spotykanych na swej drodze. Gdy pewnego dnia umówi się z internetowym znajomym, zapoczątkuje szereg nieprawdopodobnych wydarzeń w których nawet mnie, z dość bujną wyobraźnią ciężko było uwierzyć. Porwania, gwałty, przymusowe przetrzymywanie, kradzież i sprzedaż nielegalnie organów, do tego mafijne porachunki w rodzinnym gronie, a to wszystko w tak cienkiej książeczce.


Podczas czytania nie utożsamiłam się z główną bohaterką, gdyż ten typ osobowości raczej do mnie nie przemawia, a jej zachowanie czasami było irracjonalne. Ale gdzieś po drodze ta cała historia mnie wciągnęła i gdybym wiedziała o dalszych losach to sięgnęłabym po kontynuację. Nie spotkałam innych książek tej autorki, poza tym samym e-bookiem więc domniemam przypuszczać że są to początki pisarskie, a w związku z tym wszelkie niedociągnięcia są wybaczalne. Podziwiam autorów którzy realizują swoje marzenia. Nie od razu powstają arcydzieła literackie i w każdej dziedzinie potrzebne jest doświadczenie, więc życzę autorce wielu sukcesów na swym koncie.


Książka i historia nie były złe, może trochę za bardzo powierzchowne, ale zupełnie jej nie skreślam i muszę przyznać że spotkanie z nią uważam za owocne. Dziękuję bardzo wydawnictwu za możliwość jej przeczytania. Poniżej umieszczę jeszcze kilka pozycji o podobnej tematyce i do zobaczenia niedługo....

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Mistrz" Katarzyna Michalak

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Zakręty Losu" Agnieszka Lingas - Łoniewska

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Zakręty Losu. Braterstwo Krwi" Agnieszka Lingas - Łoniewska

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "ZAKRĘTY LOSU. NOWE POKOLENIE. AGNIESZKA LINGAS ŁONIEWSKA

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : ZEMSTA KATARZYNA MICHALAK

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : Pierwszy Dotyk Laurelin Paige

pokaż więcej

 
2018-07-11 23:51:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka którą dziś przedstawię zaskoczyła mnie z wielu powodów. Przede wszystkim nie jest to nowość literacka. Swoją premierę miała ona kilka lat temu. Dlatego też poniżej umieściłam wam poprzednią wersję okładki. Drugie wydanie, (to po lewej stronie) wydane zostało w 2018 roku z uzupełnioną treścią w stosunku do pierwszego wydania. Nie wiem dokładnie co się zmieniło bo wydania pierwszego nie... Książka którą dziś przedstawię zaskoczyła mnie z wielu powodów. Przede wszystkim nie jest to nowość literacka. Swoją premierę miała ona kilka lat temu. Dlatego też poniżej umieściłam wam poprzednią wersję okładki. Drugie wydanie, (to po lewej stronie) wydane zostało w 2018 roku z uzupełnioną treścią w stosunku do pierwszego wydania. Nie wiem dokładnie co się zmieniło bo wydania pierwszego nie czytałam.


Zacznę może od wizualnego wyglądu, czyli od okładki, która jako tako wyróżniająca nie jest. Osobiście wychodzę z założenia że okładka bardzo dużo mówi o samej książce i gdy kupuję w sklepie jakąś pozycję to pierwszym elementem na który zwracam uwagę jest właśnie okładka, następnie w drugiej kolejności czytam streszczenie z tyłu okładki. I gdybym miała kupić tę książkę stojącą na półce w sklepie to na dziewięćdziesiąt procent przeszłabym obok niej obojętnie. A szkoda by było bo straciłabym ciekawą opowieść o miłości.


A jeżeli mówimy już o miłości to powielana jest ona prawie w każdej książce obyczajowej w przeróżny sposób. Raczej ciężko sobie wyobrazić ten gatunek bez tej tematyki. W tej książce spotkamy miłość szkolną, młodzieńczą, prawdziwą a zarazem i nieszczęśliwą. Ale dla mnie dużą niespodzianką był fakt że o tej miłości opowiada mężczyzna w bardzo wzruszający sposób. Raczej rzadko spotykamy mężczyznę piszącego w tym gatunku a do tego w taki sposób. Mnie ta opowieść urzekła i już chyba nikomu nie uwierzę w stwierdzenie że mężczyźni nie potrafią mówić o uczuciach..

Myślałem, że Bóg jest i to taki, jak opowiadały ci o nim babcie – dobry, kochający wszystkich, sprawiedliwy, wybaczający, umiejący zrozumieć człowieka i jego słabości. Ale mam też oczy i widzę, a także rozum, wolny umysł, myślę i pytam. Widzę, ile jest zła na świecie, ile tu cierpienia, fałszu, obłudy. Widzę, jak chorują dzieci takie jak ty. Niektóre nie dość, że cierpią, to na końcu i tak odchodzą.

Książka zaczyna się dość zaskakująco gdyż znajdujemy się na pogrzebie żony profesora Piotra Bonerskiego - Ewy. A o dziwo nasz główny bohater raczej jest zadowolony z odzyskanej wolności niż cierpi po stracie. Wieczorami profesor wraca wspomnieniami do swej przeszłości i powoli wyjaśnia, tłumaczy i przedstawia nam swoją biografię. Przedstawia nam miłość swego życia Małgorzatę i ich dość krótką i burzliwą przeszłość na której drodze stanął pan Sztorc. Autor dość dobitnie uświadamia nam jak można być małżeństwem ale zupełnie nie znać tej drugiej osoby i żyć obok siebie. Jak puste jest nasze życie bez miłości, wzajemności i zrozumienia. Pokazuje nam że nie ważne w jakim jesteśmy wieku na miłość zasługuje każdy, a jeżeli jest ona prawdziwa to przetrwa latami.


Autor w książce porusza też wątek rodzicielstwa który w pewien sposób mnie poruszył. Ale nie będę go wam rozwijać, gdyż odbiorę wam przyjemność z czytania. A uwierzcie mi warto po tę książkę sięgnąć. Dochodzi jeszcze problem alkoholizmu, depresji i braku akceptacji własnej osoby. Duża rzesza czytelników powinna więc znaleźć dla siebie interesujący temat, którego dopełnieniem będzie gama emocji podanych w przystępny i delikatny sposób.


Kontynuację losów Piotra i Małgorzaty możecie znaleźć w książce "Wzgórze Młynarza" tegoż samego autora. Nie mam jej i nie czytałam więc nie mogę nic więcej na jej temat powiedzieć, choć myślę że po tej części z przyjemnością poznam dalsze losy tej dwójki. Książka niesie ze sobą dość ważne przesłanie, które powinno być ważne dla każdego z nas: Gdy kochamy i jesteśmy kochani, warto czekać na tę jedyną, przy której życie nabiera sensu..."


Dziękują bardzo za możliwość przeczytania wydawnictwu Psychoskok i zachęcam wszystkich do przeczytania tej lekkiej i odprężającej historii z szczęśliwym zakończeniem....1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

9. POLECANE KOBIETOM: TO NIEMOŻLIWE

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : Na pięciolinii słów Sara Damaziak

11. P O L E C A N E K O B I E T O M : "DRUGIE ŻYCIE WIKTORII"

pokaż więcej

 
2018-07-07 22:58:13
Ma nowego znajomego: blackandpurple
 
2018-07-02 20:27:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Kolejna polska publikacja na mojej liście czytelniczej w przeciągu kilku tygodni którą dość szybko pochłonęłam. Idealnie wpasowała się w mój urlop, choć czytając opis na początku zastanawiałam się czy ją ze sobą zabrać. Na tyle okładki widnieje napis "Mroczna Historia Rodzinna" i tak nie do końca byłam przekonana czy na plaży chcę czytać o ciężkich sprawach. Ale zaryzykowałam, a książka jak... Kolejna polska publikacja na mojej liście czytelniczej w przeciągu kilku tygodni którą dość szybko pochłonęłam. Idealnie wpasowała się w mój urlop, choć czytając opis na początku zastanawiałam się czy ją ze sobą zabrać. Na tyle okładki widnieje napis "Mroczna Historia Rodzinna" i tak nie do końca byłam przekonana czy na plaży chcę czytać o ciężkich sprawach. Ale zaryzykowałam, a książka jak się okazało aż taka mroczna nie była.


Jeżeli miałabym opisać fabułę to autorka miała fajny i ciekawy pomysł. Początek książki też zapowiadał że będzie ciekawie i wzruszająco, zważywszy że na początku musiałam odkładać książkę bo była dla mnie za bardzo wzruszająca. Ale niestety bardzo szybko to minęło a dalsza opowieść już stała się bardzo schematyczna.


Naszą główną bohaterkę, dwunastoletnią Wiktorię poznajemy gdy pewnego dnia zostaje podrzucona do swej ciotki o której istnieniu w ogóle nie wiedziała. Dziewczynka w brudnych i podartych ciuchach staje przed obcym sobie domem z rezygnacją na twarzy. Gdy pierwsze lody zostają przełamane Wiktoria powoli się otwiera i przedstawia swoją dotychczasową egzystencję, a raczej wegetację. Podobnie jak jej ciotkę tak i mnie osobiście wzruszała ta opowieść i z niedowierzaniem czekałam co będzie dalej.


Niestety ku mojemu rozczarowaniu już późnej ciekawie nie było. Zabrakło emocji i wzruszeń. Choć było jeszcze sporo wątków i wydarzeń to one jednak już nie przykuwały uwagi. Dialogi między bohaterami były aż zanadto koloryzowane. Sytuacje które powinny powalić czytelnika od emocji były strasznie płasko opisane. Za dużo zostało wrzucone do jednego worka a poszczególnym sytuacjom autorka poświęciła za mało miejsca.


Oczywiście jest to debiut autorski więc jestem pełna podziwu za odwagę w realizacji swoich marzeń. Książka może i nie jest bestselerem ale też nie jest beznadziejna. Czas który poświęciłam na jej przeczytanie nie uważam za stracony. Szybko się czytało a cała historia skończyła się dobrze prawie dla wszystkich więc czegóż można chcieć więcej. Według mnie powinna ona przypaść do gustu starszym paniom które pragną poczytać o cieple domowego ogniska, raczej młodszemu odbiorcy może nie przypaść do gustu. Dziękuję bardzo za możliwość przeczytania tej książki wydawnictwu Novae Res. Poniżej załączam kilka linków do podobnych pozycji i miłej lektury życzę...

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

9. POLECANE KOBIETOM: TO NIEMOŻLIWE

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : Na pięciolinii słów Sara Damaziak

pokaż więcej

 
2018-06-30 17:12:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Ostatnio dość często trafiają mi się pozycje polskich autorów, które potrafią mnie zaskoczyć. Podobnie było z tą pozycją która idealnie wpasowała się w mój urlop i wypoczynek na plaży. Lekka, przyjemna i przede wszystkim mówiąca o czymś konkretnym, ale w nieprzytłaczający sposób. Rodzinna a zarazem pełna tajemnic opowieść które pewnego dnia wychodzą na światło dzienne.


Na duży plus...
Ostatnio dość często trafiają mi się pozycje polskich autorów, które potrafią mnie zaskoczyć. Podobnie było z tą pozycją która idealnie wpasowała się w mój urlop i wypoczynek na plaży. Lekka, przyjemna i przede wszystkim mówiąca o czymś konkretnym, ale w nieprzytłaczający sposób. Rodzinna a zarazem pełna tajemnic opowieść które pewnego dnia wychodzą na światło dzienne.


Na duży plus zasługuje jej wielopoziomowość narracyjna, przez co możemy poznać uczucia nie tylko jednej ale kilku postaci. Do tego dochodzą podziały w rozdziałach i dość spora czcionka przez co czyta się ją naprawdę szybko. A będąc na plaży.... Jeszcze szybciej...


Ale zacznijmy od początku. Poznajemy młodą dziewczynę Carolin która jest kochającą matką i żoną. Czuje się szczęśliwa i spełniona i tak naprawdę nic jej więcej do szczęścia nie trzeba. Ale tak jak w prawdziwym życiu los nie pozwala za długo na radość i przypomina jej że życie niesie ze sobą również nie zawsze miłe niespodzianki a tajemnice skrywane gdzieś pod dywanem w najmniej oczekiwanym momencie wychodzą na światło dzienne. Carolin ukrywa przed mężem swoją przeszłość która niestety powoli wysuwa się na światło dzienne.


Ale jak się okazuje autorka miała dla nas ciekawą niespodziankę gdyż nie tylko Carolin ma przed swym mężem tajemnice. Tom, były rockman może poszczycić się burzliwą przeszłością w której kobiety i imprezy były na porządku dziennym. Porzucił wszystko dla miłości, znalazł stabilną pracę i założył rodzinę. Okazuje się jednak że nie wszystkie sprawy pozamykał dokładnie a jedno nieszczęśliwe wydarzenie może przynieść na niego i całą jego rodzinę wile nieszczęścia.


Niespodziewanie do kraju wraca trzeci bohater naszej historii, Alex, brat Toma. Alex kilka lat temu porzucił dziewczynę, rodzinę i brata i bez słowa wyjechał chcąc zrobić karierę. Udało mu się osiągnąć sukces zawodowy, stał się znanym projektantem ubrań ale kosztem czego... Wraca do kraju by odnowić swoje relację z rodziną, przeprosić porzuconą dziewczynę i odnaleźć sens w swym życiu.


Historie tej trójki osób są ze sobą dość mocno poprzeplatane tworząc jedną spójną całość na sam koniec. Czasami aż ciężko w nią uwierzyć. Autorka porusza w niej dość ważny problem dotyczący każdego z nas, a mianowicie ile wiemy i jak znamy swoją drugą połówkę? Czy dzieląc ze sobą życie i łóżko jesteśmy w stanie poznać drugiego człowieka i przewidzieć każde jego zachowanie? Poza tym ile jesteśmy w stanie wybaczyć tej drugiej osobie?. Takich pytań mogłabym mnożyć jeszcze wiele, ale to wy sięgający po tę książkę przekonacie się o nich na własnej skórze.


Dla mnie był to miły czas spędzony z niebanalną i dającą do myślenia książką o tym, że tak naprawdę nikogo nie da się poznać do końca. A skrywane tajemnice wcześniej czy później ukarzą światło dzienne i wyjdą na powierzchnie. Polecam wam ją, szczególnie w leniwe popołudnie. Dziękuję bardzo za możliwość przeczytania tej pozycji wydawnictwu Novae Res. Spotkanie z tą książką zaliczam do udanych i czekam na więcej takich okazji...


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "W samą porę" Katarzyna Busłowska

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Letnie Przesilenie" Robyn Carr

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Smak szczęścia" Santa Montefiore

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : Nora Roberts "Pokusa"

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wszystkie chwyty dozwolone" Liz Fielding

6 P O L E C A N E K O B I E T O M : "Lato w Rzymie" Kate Hardy, Susanna Carr, Cathy Williams

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Spotkajmy się w Prowansji" Carole Mortimer, Catherine Spencer

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pomyślne wiatry" Nora Roberts

9. POLECANE KOBIETOM: TO NIEMOŻLIWE

pokaż więcej

 
2018-06-15 16:50:17
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Dziś w me ręce trafiła zaskakująca pozycja, którą mimo wszystko że skończyłam czytać to nadal analizuję. Nie jest ona łatwa w odbiorze i na prawdę ciężko ją scharakteryzować. Ale pozostawia po sobie szereg emocji i myśli do przeanalizowania. Wypełniona jest sytuacjami które nie są obojętne chyba dla żadnego człowieka a przynajmniej z jedną z nich czytelnik mógłby sam się utożsamić.


Czy...
Dziś w me ręce trafiła zaskakująca pozycja, którą mimo wszystko że skończyłam czytać to nadal analizuję. Nie jest ona łatwa w odbiorze i na prawdę ciężko ją scharakteryzować. Ale pozostawia po sobie szereg emocji i myśli do przeanalizowania. Wypełniona jest sytuacjami które nie są obojętne chyba dla żadnego człowieka a przynajmniej z jedną z nich czytelnik mógłby sam się utożsamić.


Czy nazwałabym ją powieścią obyczajową? Pewnie w pewnym sensie tak ją można skategoryzować, ale chyba większy nacisk położyć trzeba na elementy psychologiczne niż obyczajowe. Nie jest łatwa w odbiorze, ale po przeczytaniu zastanawiamy się dlaczego już koniec i co najdziwniejsze nie dostajemy żadnego złotego środka pozwalającego wyjść z sytuacji... Ale po kolei....


Książka podzielona jest tak jakby na dwie części. Część pierwsza opowiada życie naszej głównej bohaterki przed niespodziewanymi wypadkami. Ta część jest mało skomplikowana i prosta jak życie Weroniki Przybyszewskiej. Wychowywana w domu rodzinnym w którym prym wiodło przekonanie że w życiu trzeba być tylko przeciętną osobą. Nie można się wyróżniać z tłumu i wybiegać przed szereg. Przeciwstawia się jednak tym stereotypom i mimo wszystko zaczyna w dorosłym życiu realizować swoje marzenia. Pracuje w ukochanym zawodzie, poznaje miłość swego życia i wbrew przekonaniom swego ojca jest szczęśliwa i cieszy się życiem. Pierwsze pęknięcie w jej życiu pojawia się w momencie gdy dowiaduje się że nie mogą mieć ze Sławkiem dzieci, ale mając kochającą osobę przy sobie jest w stanie sobie z tym poradzić.


Niestety jej idylla nie trwa wiecznie. Gdy jej podpora i opoka ginie w wypadku samochodowym jej życie ulega załamaniu. Nie daje już sobie rady z samotnością i nie może poradzić sobie z rozpaczą i żałobą. I w tym momencie zaczyna sie tak jakby druga część tej historii, czyli "poradnik" jak żyć bez kochanej osoby. Ta część jest pełna niedopowiedzeń i niedomówień. Tak naprawdę już po skończeniu nie wiemy co było prawdą a co tylko urojeniami. Nasza bohaterka zaczyna wynajmować mieszkanie po rodzicach lokatorom z którymi próbuje wejść w bliższe relacje. Momentami ich szpieguje, innym razem matkuje a wszystko po to by zapełnić pustkę w swym sercu. I nie byłoby w tym nic złego, każdy ma prawo by radzić sobie z problemami na swój własny sposób, o ile nie robi się krzywdy innym osobom. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że tak naprawdę nie dostajemy złotego środka jak sobie radzić ze stratą. Warunkuje ją tak wiele czynników podobnie jak zdefiniowanie czy nasza Weronika to tak do końca to pozytywna postać. Ja w dalszym ciągu się zastanawiam. Na pewno nie można okreśłić ją jednoznacznie. Mimo że wychowana w szarym świecie w sobie przejawia wiele kolorów osobowości.


Nie chciałabym wam jej opowiadać całej i zagłębić się w niej głębiej. Ta książka jest o czymś istotnym i naprawdę warto ją przeczytać. Zostawia po sobie coś, co zmusza czytelnika do zastanwienia się nad swoim życiem i własnymi wyborami. Choć nie czyta jej się łatwo, to nie zniechęcajcie się do niej. Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu ZWIERCIADŁO. BYłO WARTO...

pokaż więcej

 
2018-06-10 12:26:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Książka którą wam dziś przedstawię jeszcze za nim po nią sięgnęłam już mnie zaintrygowała. Zasługa to wielka pewnej pani która ją do mnie wysłała w dość niecodziennym opakowaniu sprawiając że choć powinnam przeczytać inną książkę sięgnęłam po tą.


Gdybym dokonywała zakupu sama pewnie bym po nią nie sięgnęła. Ta okładka raczej nie przyciąga i nie skupia na sobie wzroku. Przeszłabym obok niej...
Książka którą wam dziś przedstawię jeszcze za nim po nią sięgnęłam już mnie zaintrygowała. Zasługa to wielka pewnej pani która ją do mnie wysłała w dość niecodziennym opakowaniu sprawiając że choć powinnam przeczytać inną książkę sięgnęłam po tą.


Gdybym dokonywała zakupu sama pewnie bym po nią nie sięgnęła. Ta okładka raczej nie przyciąga i nie skupia na sobie wzroku. Przeszłabym obok niej i nie zwróciłabym uwagi. Dopiero po lekturze doceniłam ją. Dopiero po przeczytaniu nabrałam przekonania do tej okładki. Bardzo trafnie sprawdza się tu powiedzenie: "Nie szata zdobi człowieka". A ja dostałam należnego prztyczka w nos.


Niezmiernie cieszę się bardzo że miałam możliwość przeczytania tej pozycji. To moja druga książka czytana pod rząd w których postacie kobiece są twardymi jednostkami i pełnymi życia kobietami. Tutaj główną bohaterką jest Elizabeth Gould. Autentyczna postać historyczna która choć dość zapomniana przyczyniła się dla dobra nauki niezwykłymi osiągnięciami. Mimo że żyła w czasach w których kobiety nie miały prawie nic do powiedzenia. Ich głównym zajęciem miało być zajmowanie się domem ona to pogodziła z walką o własne ja. Znalazła w tym panującym świecie pełnym ograniczeń dla kobiet kompromis który przynosił zarówno jej jak i jej mężowi satysfakcję i zadowolenie.


Autorka bardzo drobiazgowo przedstawiła powstające rysunki i metody dzięki którym uzyskiwano określone kolory. To były ciekawe opisy ale niestety jak dla mnie troszkę przy długie przez co dłużyło mi się czytanie. W książce niestety dość skrupulatnie autorka podzieliła się również profesją męża naszej głównej bohaterki Johna Goulda który dla dobra nauki preparował zwierzęta. Podobnie jak Elizabeth Gould ja również odnosiłam mieszane uczucia co do jego profesji. Zdaję sobie sprawę że wniósł on potężny wkład do ornitologii i ilustracji zoologicznej plasując się wysoko w szeregach badaczy naukowych ale zabijanie nadal pozostaje zabijaniem. Oczywiście to dzięki tym opisom cała ta opowieść nabiera dodatkowego realizmu więc nie wyobrażam też sobie żeby ich nie było.


Nie da się ukryć że Elizabeth stawiana była w cieniu Johna Goulda. Jak zaznacza autorka książki szczególnie to widać w przypadku jej biografii, w której stawiano ją jako wierną i wspirającą żonę, albo pełną zapału pomocnicę i asystentkę. Ja czytając tą pozycję również się na takim jej postrzeganiu łapałam. Ale po przeczytaniu całości stwierdzam że przede wszystkim była ona matką która nad wszystko kochała swe dzieci, a miała ich liczną gromadkę. Do tego była mądrą, utalentowaną, odważną i nader elestyczną osobistością godząc swe życie rodzinne z pasją artystyczną. Dość dobrze oddaje postawę Elizabeth wypowiedź Virgini Woolf:

"...od wielu wieków kobiety służą mężczyznom za zwierciadła, posiadające tę magiczną i bardzo użyteczną moc, że odbijają postać męską w co najmniej dwukrotnym powiększeniu..."


Nie jest to łatwa powieść w czytaniu, jest dużo opisów które momentami są strasznie nużące ale niewątpliwie to warta uwagi książka którą polecam przeczytać. Realna postać połączona z elementami fikcyjnymi daje nam przykład osobowości godnej naśladowania. Każdy z nas odpowiada za własne życie i sam decyduje jak je przeżyje. Elizabeth dostosowała się do narzuconych jej norm a mimo wszystko nie zatraciła siebie. A mimo że stawiana gdzieś w cieniu męża odniosła wielki sukces po latach.


Dziękuję bardzo za możliwość przeczytania tej pozycji wydawnictwu Czarna Owca. Cieszę się niezmiernie że udało mi się poznać tak ciekawą postać. Życzę wszytkim miłej lektury.


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : Hinduska Miłość Javier Moro

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Czarownice z Pirenejów" LUZ Gabas

pokaż więcej

 
2018-05-27 16:58:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Harper McClain (tom 1)

Na swoim koncie nie mam za dużo książek w tej kategorii. Nie wiem dlaczego się przed nimi opierałam. Ta książka jest dowodem na to że nie powinnam się bronić i cieszę się niezmiernie że udało mi się ją przeczytać. Jest tak strasznie wciągająca że kartki same się przekręcały i nie pozwalały odkładać. W dużej mierze jest to zasługa dość prostego stylu autorki. Krótkie zdania i nie za długie... Na swoim koncie nie mam za dużo książek w tej kategorii. Nie wiem dlaczego się przed nimi opierałam. Ta książka jest dowodem na to że nie powinnam się bronić i cieszę się niezmiernie że udało mi się ją przeczytać. Jest tak strasznie wciągająca że kartki same się przekręcały i nie pozwalały odkładać. W dużej mierze jest to zasługa dość prostego stylu autorki. Krótkie zdania i nie za długie opisy w pewien sposób się do takiego odbioru przyczyniły.


Ale pierwszoplanowa rola tej książki to kreacja naszej głównej bohaterki. Uwielbiam takie postacie kobiece, pewne siebie, otwarte, walczące o siebie i nietuzinkowe. Harper McClain jest tak wyrazistą bohaterką że nie sposób jej nie docenić. Jej pewność siebie i konsekwencja w dążeniu do celu jest pełna podziwu. Nieszablonowe podejście do sprawy sprawia że jesteśmy przez nią dość często zaskakiwani i przez to jej zachowanie staje się dla nas nieprzewidywalne. Traumatyczne dzieciństwo wywarło na niej swe piętno i jak się okazuje po piętnastu latach wcale nie osłabło. Jako dwunastolatka znajduje w swym domu zwłoki swej zamordowanej mamy i tak naprawdę w tym też dniu kończy jej się dość wcześnie dzieciństwo. Wychowana przez babcię, niechciana przez ojca i pod opieką policyjnego sierżanta zmaga się ze swymi demonami które odżywają podczas zwyczajnego dnia w pracy. Tego dnia policja znajduje zwłoki młodej kobiety wielokrotnie ranionej nożem w kuchni. Identyczne miejsce zbrodni Harper pamięta z własnego doświadczenia kiedy to wracając ze szkoły zastaje swą mamę w kuchni, nagą w identycznej pozie. Na przekór wszystkim ostrzeżeniom postanawia przeprowadzić własne śledztwo w tej sprawie. I choć na szali tej sprawy stawia własną karierę, przyjaźń i miłość niezmiernie drąży temat.


Nie czytałam dużo kryminałów. W moje ręce trafiło swego czasu kilka sztuk ale jestem pewna że temat ten zaserwowany przez autorkę nie jest wyszukany. Podobnie zresztą jak same śledztwo które wbrew pozorom było raczej przewidywalne. Nie wymagało od czytelnika nieustającej uwagi i skupienia oraz pamiętania każdej ewentualnej poszlaki. A mimo wszystko autorce udało się mnie w nie wciągnąć. Powoli, systematycznie poznawaliśmy kolejne dowody lub wracaliśmy do punktu wyjścia. Świetnie to współgrało z życiem zawodowym i prywatnym naszej głównej bohaterki. Autorka w dość dokładny sposób ukazała jak każda jej decyzja w jednej sferze życia niesie ze sobą konsekwencje w innych. Dane nam było obserwować wewnętrzne rozterki Harper i decyzje które musiała podjąć. A co za tym idzie skutki jakie one za sobą pociągały.


Uważam że nie tylko Harper była dobrze wykreowaną postacią. Większość postaci tutaj nie da się określić jako jednoznaczne osobowości. Mają zarówno pozytywne jak i negatywne cechy przez co nabierają bardziej ludzkiego charakteru. A co za tym idzie książka nabiera jeszcze większej realności.


W książce nie zabraknie wątku miłosnego ale myślę że rozwinie się on w kolejnej części. Tutaj potraktowany był jako poboczny wątek mało rozwinięty. A nie ukrywam że przykuwa uwagę i aż się prosi o rozwinięcie. Samo zakończenie raczej mnie nie zaskoczyło. Podczas czytania już gdzieś tam w głowie układała mi się moja własna teoria odnośnie mordercy. I o dziwo nie pomyliłam się. Natomiast płynne przejście od jednej sprawy do drugiej zostawiło autorce szeroko otwartą furtkę do kolejnej części, której oczywiście doczekać się już nie mogę.


Nie chciałabym was zanudzać i odbierać przyjemności podczas lektury więc mogę wam tylko powiedzieć że czyta się ją jednym tchem i nie sposób się od niej oderwać. Czy warto ją przeczytać? ZDECYDOWANIE TAK. Za co ja od siebie bardzo dziękuje wydawnictwu Czarna Owca.


1. POLECANE KOBIETOM: OBSESJA Nora Roberts

2. POLECANE KOBIETOM: Niebezpieczny DAR Marcus Sakey

pokaż więcej

 
2018-05-19 23:56:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Cykl Demoniczny (tom 3.2) | Seria: Obca Krew

Jak tylko skończyłam część pierwszą sięgnęłam po drugą. Zakończenie pierwszej nie pozwalało postąpić inaczej i moim pierwszym spostrzeżeniem, jest fakt, iż ta część jest zdecydowanie lepsza. Nie ma retrospekcji które dominowały w części pierwszej. Akcja może nie nabrała zawrotnego tempa, ale troszkę przyspieszyła. Niestety nie jest na tym poziomie co Malowany Człowiek i to widać i czuć już po... Jak tylko skończyłam część pierwszą sięgnęłam po drugą. Zakończenie pierwszej nie pozwalało postąpić inaczej i moim pierwszym spostrzeżeniem, jest fakt, iż ta część jest zdecydowanie lepsza. Nie ma retrospekcji które dominowały w części pierwszej. Akcja może nie nabrała zawrotnego tempa, ale troszkę przyspieszyła. Niestety nie jest na tym poziomie co Malowany Człowiek i to widać i czuć już po przeczytaniu kilkudziesięciu stron.


Odnoszę wrażenie, podobnie jak duże grono czytelników, że z książki na książkę jest coraz gorzej. Mam nadzieję że kolejne części nabiorą tego wigoru i tej tajemniczości co pierwsze księgi.


Arlen osiągnął kolejny stopień magicznych zdolności i wydaje się być nieśmiertelny. Towarzyszy mu Renna, którą osobiście zbytnio nie trawię. Choć zdobyła kilka plusów swym zachowaniem w tej części. Moc Rojera ciężko jest mi zrozumieć i mam głębokie wrażenie, że potraktowana jest trochę po macoszemu. Jednak mimo wszystko grającemu skrzypkowi uroku dodają dwie żony które potrafią wprowadzić wiele komicznych sytuacji.


Co do Leshy to ciężko mi się do niej odnieść. Mam co do niej mieszane uczucia. Raz pokazuje się z interesującej strony a innym razem irytuje niemiłosiernie. Ciekawa jednak jestem jak autor rozwinie wątek jej brzemiennego stanu. W tej części bohaterowie pierwszoplanowi są troszkę nijacy. Natomiast wiele postaci drugoplanowych, na których do tej pory patrzyłam z przymrużeniem oka zaimponowało mi i zwrócili moją uwagę.


W fabule widać niedociągnięcia autora i pewne braki w wykreowanym świecie. Mimo wszystko nadal jest on do przełknięcia. Nadal jest na tyle interesujący że wciąga i szybko zapominamy o bożym świecie zatapiając się w ten świat fantastyki. Język i styl jest na tyle lekki że ułatwia on nam zdecydowanie szybką lekturę.


Tytułowa wojna podczas Nowiu którą zapowiada księga pierwsza wreszcie następuje. Po długich przygotowaniach niestety szybko się kończy i zostawia kolejnych wiele niezakończonych wątków. Stanowczo za krótkie starcie które zostawia wielki niedosyt w stosunku do tak długiego i wyczekiwanego przygotowania. Za dużo tym razem autor poświęcił uwagi miłosnym rozterkom naszych bohaterów i ciągłym powrotom do przeszłości niż samej akcji.


Nie będę tracić więcej waszego czasu. Sami zdecydujcie czy warto po nią sięgać. Oczywiście jeżeli ktoś zaczął serię to przypuszczam że chcąc ją dokończyć będzie zmuszony do zapoznania się z tą. Choć ma ona wady to ja osobiście nie żałuję swojej decyzji o przeczytaniu jej i na pewno sięgnę po Tron z Czaszek. Odczekam tylko troszkę by nabrać d niej dystansu.


1. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Malowany człowiek. Księga I" Peter V. Brett

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Malowany człowiek. Księga II" Peter V. Brett

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : PUSTYNNA WŁÓCZNIA część 1 Peter V. Brett

4. POLECANE KOBIETOM: PUSTYNNA WŁÓCZNIA KS. 2

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : ANGELFALL Susan Ee

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "ACHAJA" tom I Andrzej Ziemiański

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Łabędzi Śpiew" Robert Mc Cammon

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Karmazynowa korona" Cinda Williams Chima

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Morderstwo Wron" Anne Bishop

10. Polecane kobietom: Wojna w blasku dnia ks 1

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
269 269 4564
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (91)

Ulubione cytaty (18)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd