Pensjonat z marzeń

Okładka książki Pensjonat z marzeń Nora Roberts
Okładka książki Pensjonat z marzeń
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura piękna
Książki o miłości - Nora Roberts
From this Day
HarperCollins Polska
2017-06-05
2017-06-05
Adela Drakowska

Dla miłośników harlekinów. Bardzo słodko, landrynkowo , naiwnie. Tam gdzie miało być śmiesznie też sklejało sie ulepkiem. Zdecydowanie nie moje klimaty, spróbowałam i wystarczy. Z lekkiego czytałełka był upór , zaczęłam to skończę.

Aż ciężko mi uwierzyć, że jako nastolatka czytywałam harlequiny i mi się podobały. Jako dorosła kobieta muszę przyznać, że te romanse są mega słabe. Utrwalają stereotypy głupich kobiet, które na widok przystojnego mężczyzny tracą głowę, a miłość sprowadza się do przyspieszonego bicia serca i doznań cielesnych. Do tego dochodzi obraz mężczyzny, któremu kobieta się podporządkowuje, a on robi z nią co tylko chce bo tak. Słabe. Bardzo słabe te historie.

taka-jest-agata.blogspot.com

"Pensjonat z marzeń"
Czasami warto przeczytać coś lekkiego, relaksującego i niebudzącego większych emocji.
Ja wtedy wybieram utwory Nory Roberts.
Za mną lektura „Pensjonatu z marzeń”.
BJ ma 24 lata, lecz wygląda o wiele młodziej. Z tego też powodu, nie wszyscy traktują ją poważnie.
A dziewczyna piastuje dosyć ważne stanowisko- zarządza urokliwym pensjonatem w małym miasteczku.
Hotelik, którym opiekuje się BJ, ma swój indywidualny, starodawny klimat… Antyczne meble, wieczorki taneczne, domowa kuchnia. Ot idealne miejsce by odpocząć od zgiełku wielkiego miasta.
Oferta skierowana jest raczej do osób o przeciętnych zarobkach.
Nie ma tu atrakcji dla bogaczy typu jacuzzi, masaże, sale konferencyjne.
Pracownicy pensjonatu dowiadują się, że na dniach, ma przyjechać na wizytację właściciel placówki-Taylor Reynolds.
Jest to bezwzględny przedsiębiorca, zamierza przekształcić owo urokliwe miejsce jakim jest „Lakeside Inn” w nowoczesny hotel.
BJ nie chce jednak składać broni. Zamierza walczyć o pensjonat i ludzi, których kocha całym sercem.
Walka okazuje się jednak wyjątkowo trudna, bowiem Taylor jest bardzo przystojnym mężczyzną.
Dziewczyna bardzo szybko się zakochuje.
Nie jest jednak pewna, czy jej szef odwzajemnia to uczucie.
Owszem, zdaje sobie sprawę, że mu się podoba. Ale czy to tylko pożądanie, czy głębsze uczucie?
Tymczasem w „Lakeside Inn” pojawia się dekoratorka wnętrz Darla.
Kobieta jest przeciwieństwem BJ-Zadbana, elegancja, zdystansowana, bardzo chłodna, rzeczowa i co tu dużo mówić-umiejąca manipulować otoczeniem.
Darla jest też bliską przyjaciółką Taylora.
Czy łączy ich coś więcej?
Czy skromna BJ ma szanse w walce o serce swego wybranka?
O tym przekonacie się czytając „Pensjonat z marzeń”
Opowiadanie przypomina klimatem inny utwór N. Roberts pt. „Rajska jabłoń”
Polecam na samotny wieczór

taka-jest-agata.blogspot.com

"Pensjonat z marzeń"
Ja wtedy wybieram utwory Nory Roberts.
Za mną lektura „Pensjonatu z marzeń”.
A dziewczyna piastuje dosyć ważne stanowisko- zarządza...

Doskonała powieść na poprawę humoru, wspaniałe dwie powieści i poruszające...samo życie.
Bardzo mnie się podobały,,wzruszyły mnie

Bardzo mnie się podobały,,wzruszyły mnie

Mamy tu dwie krótkie historie napisane w typowym dla harlequina stylu.

Pierwsza "Pensjonat z marzeń" nie przypadła mi do gustu, ponieważ była dla mnie słaba, mdła, zbyt cukierkowa, szybka z naiwną, dziecinną, niedoświadczoną, zachowującą się jak dzik do mężczyzn bohaterką B.J, która pracowała jako menadżer w pensjonacie i ostro walczyła z naszym bohaterem, a właścicielem tegoż hotelu Taylorem - facetem wyjątkowo władczym, męskim, stanowczym i ogólnie nie znoszącym sprzeciwu. B.J. szczególnie zależało na tym, by jej miejsce pracy zostało zachowane w aktualnym stanie i nie było przekształcane w nowoczesny, hałaśliwy hotel.

Po skończeniu tej historii już miałam napisać, że Norze Roberts nie wychodzi pisanie czystych romansów czyli takich, które nie zawierają żadnych tajemnic czy wątków kryminalnych, kiedy rozpoczęłam czytanie drugiej części i tu spotkała mnie przyjemna niespodzianka.

Spodobało mi się poczucie humoru autorki, gdyż w "Rajskiej jabłoni" mamy bohaterkę o wdzięcznym i zarazem nietypowym imieniu Eden, która razem ze wspólniczką prowadzi letni obóz dla dziewcząt oraz "zakazane" jabłonie w sadzie zabójczo przystojnego sąsiada - Chase’a Elliota – producenta przetworów z owoców. A nasza bohaterka spada mu z drzewa niczym dojrzałe jabłuszko wprost w jego łapki.

Eden, jabłoń i wąż kuszący ją do złego pod postacią Chase’a czyli istny raj. O tak pani Roberts boki zrywać ;)
Drugi tytuł o wiele bardziej okazał się być moją bajką. Był znacznie weselszy i zadziorniejszy, tacy sami byli również bohaterzy w nim przedstawieni. ;)

Sięgając po "Pokusę" nie oczekujcie literatury wysokich lotów, bo się zawiedziecie, ale niezobowiązujące, odmóżdżające czytadełko na jeden wieczór z pewnością znajdziecie.

Mamy tu dwie krótkie historie napisane w typowym dla harlequina stylu.

W jednym zdaniu, przyjemna, lekka lektura. Można przeczytać.
Pozycja składa się z dwóch miłosnych opowiadań.

Pensjonat marzeń- opowiadanie przewidywalne do granic możliwości. Zachowania bohaterów nie realne. Nie wyobrażam sobie, aby zwykły pracownik taki jak BJ w ten sposób odnosił się do szefa na wizytacji, czy szef powinien być aż tak władczy i zarządzać pracownikiem nawet w jego wolnym czasie. Te opowiadanie nie podobało mi się, przez co zaniżyłam całokształt opinii.
W tej historii doszukalam się też irytującego podobnieństwa do trylogii 50 twarzy Greya:

1) Ona biedna, on bogaty, oferujący BJ luksusy
2) On przystojny, władczy, humorzasty
3) I własny samolot, drogie samochody :D

Rajska Jabłoń- opowiadanie wybroniło się, podobało mi się dużo bardziej niż poprzednie. Romans Eden z Chasem był widoczny i przewidywalny, ale nim para dotarła do siebie, było trochę zabawnych perypetii i przeszkód po drodze.

W jednym zdaniu, przyjemna, lekka lektura. Można przeczytać.
Pozycja składa się z dwóch miłosnych opowiadań.

Kiedyś czytałam romanse szybko, dla relaksu i odpoczynku pomiedzy cieższymi pozycjami. Byłam przygotowana ns coś lekkiego, bez głebi. Mocno działała mi pierwsza opowiastka na nerwy, druga była znośniejsza. To tempo rozwijania się romansu (zabójcze dwa dni) jakoś mnie mierzi, chyba wole historie gdzie bohaterowie docieraja się miesiacami. Za drugie opowiadanie daje mocne 5 /10.

ksiazka na jeden wieczor.Lubie ksiazki Nory Roberts.czyta sie je szybko ,napisane sa prostym jezykiem.Ta opowiada o dwoch twardych ,niezaleznych kobietach,ale niestety pod wplywem napotkanych panow ...........Dwa opowiadania zakonczone sa ...polecam

Liczba stron: 289
To moje trzecie spotkanie z tą autorką. Nie jest źle.
Książka jak dla mnie średnia.Pierwsze opowiadanie było nawet ciekawe,drugie zaś już niestety mniej.
W pierwszym trochę więcej się dzieje,są kłamstwa,intrygi,ale na końcu przepiękne,bajkowe zakończenie:-)
Drugie było trochę nudnawe i irytujące.
Plus w tym,że te opowiadania czyta się bardzo szybko,prosty język. Trochę się przy niej rozluźniłam,bo jest to książka na dwa wieczory:-)

''Pokusa to perfumy,które wdycha się tak długo,aż człowiek zapragnie miec flakon'' Jean Paul Belmondo.

Liczba stron: 289
To moje trzecie spotkanie z tą autorką. Nie jest źle.
Drugie było trochę nudnawe i irytujące.
Plus w tym,że te opowiadania czyta się bardzo...

Nie pamiętam która to już książka na moim koncie tej autorki. Czytałam jej romanse jak i te pozycje bardziej sensacyjne oraz z domieszką elementów fantasy. Nie spotkałam takiej, która by mi się nie podobała. Jedne robiły na mnie większe, inne mniejsze wrażenie, ale zawsze spędzałam przy nich miłe chwile zapomnienia.

Z tą jak najbardziej było podobnie. Książka zawiera dwa krótkie historie miłosne w iście harleqinowym wydaniu. Nie wymaga myślenia i zastanawiania się nad treścią. To dwa proste opowiadania do przeczytania i zapomnienia. Ale zacznę najpierw od rzeczy podstawowych.

Kupiłam ją ostatnio okazyjnie w gazecie "Viva", więc wkład pieniężny nie był wielki Przypuszczam, że gdybym nabyła ją po cenie widniejącej na okładce czułabym się oszukana. Opowiadania w środku ukazywały się już wcześniej, przeszło dziesięć lat temu. Poza tym jedno z nich ukazało się pod innym tytułem. Krótko mówiąc nie lubię naciągania, a tak się mimo wszystko poczułam. Dla czytelnika bardzo nieprzyjemne są takie zabiegi, kiedy to wymienia się tylko okładkę na bardziej nowoczesną i interesującą, a w środek wstawia się opowiadania z przeszło dziesięciu lat. Ja ich wcześniej nie czytałam, ale może zdarzyć się osoba, która trafi po raz drugi na to samo opowiadanie. Poza tym cena, czyli trzydzieści parę złotych za stare opowiadania, to chyba lekka przesada? Tą jednak kwestię zostawiam do przemyślenia wydawnictwu.

Jeżeli chodzi o treść, to jak każdą większą powieść czy krótkie opowiadanie czyta się naprawdę szybko. Opowiadania napisane są prostym językiem i oba dotyczą jak najbardziej miłości i wszelkich emocji z tym uczuciem związanych. Jak napisałam wcześniej nie ma czego podczas czytania analizować. To typowy romansik na rozluźnienie. Więc gdy chcemy oderwać się od codzienności po ciężkim dniu w pracy to jak najbardziej warto po nią sięgnąć. Historie opowiedziane są banalne, a bohaterowie raczej nie skomplikowani. Wszystko jak to w tego typu historiach przewidywalne do granic możliwości.

Książka spodobać powinna się osobom wychowanym na harleqinach, które ten tym opowieści lubią. W większości przypadków będą to kobiety starsze. Osobiście czytałam lepsze historie od tych, więc w praktyce nie powinnam jej polecać. Najgorsza jednak nie była, więc dałabym jej pięć punktów w skali dziesięciopunktowej. A ostatecznie swoje wrażenia po spotkaniu z nią opisałam, więc od każdego indywidualnie zależy czy po nią sięgnie. Poniżej jeszcze tylko lista kilku podobnych opowiadań miłosnych:

1. Sandra Brown "Huragan miłości"

2. Diana Palmer "W czułych objęciach"

3. Nora Roberts "Spirala czasu"

4. Susan Mallery " Rozstania i powroty"

5. Rebecca Winters "Rodzinny spadek"

Z tą jak najbardziej było podobnie. Książka zawiera dwa...

• Nora Roberts
  • Romans
  • Nora Roberts

Dodaj cytat z książki Pensjonat z marzeń