Spóźnione zaślubiny

Okładka książki Spóźnione zaślubiny Sabrina Jeffries
Okładka książki Spóźnione zaślubiny
Sabrina Jeffries Wydawnictwo: BIS Cykl: Stare panny Swanlea (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Stare panny Swanlea (tom 3)
After the Abduction
BIS
2009-08-01
2009-08-01
Elżbieta Zawadowska-Kittel
spóźnione zaślubiny romans Sabrina Jeffries

Miłość ,intrygi ,trochę humoru. Jednym słowem romans , który przyjemnie się czyta.

Dwie panny Sawanlea wyszły za mąż - przyszła pora na historię o trzeciej. Juliet jest najmłodszą siostrą - przed dwoma laty została porwana. Morgan obiecał jej małżeństwo, a potem porzucił - teraz w Londynie roznosi się coraz więcej plotek na temat dziewczyny i cierpi na tym jej reputacja. Teraz wraz z najstarszą siostrą Rosalind i Griffem (poprzednie książki) wyruszają na poszukiwanie, żeby zemścić się na porywaczu. Kiedy docierają do lorda Sebastiana Templemore'a ten twierdzi, że to nie on, a jego brat bliźniak stał za porwaniem. Juliet jest jednak przekonana, że to właśnie Sebastian był porywaczem. Trzeba sporo czasu, by dowiedzieć się, jaki cel miało porwanie, dlaczego tak bogaty i przystojny lord to zrobił.
Właśnie ten czas to było coś, co mi przeszkadzało, ta książka jakoś mi się dłużyła, nie było zbyt wielu naprawdę wciągających momentów i jak dla mnie trochę za dużo rozmów wciąż o tym samym. Mogę to tak podsumować - nie jest to wcale zły romans ale dwa poprzednie były dużo lepsze.
Myślałam, że to ostatnia część tej serii i zdziwiłam się, gdy przeczytałam, że są jeszcze dwie. Poszukam, bo jestem ciekawa o kim teraz.

Przyjemne czytadło. Początek nieco się dłuży, szczególnie, że zawiera masę faktów, imion i historii. Główna "intryga" jest mocno naciągana. Wątek miłosny poprowadzony bardzo umiejętnie – napięcie pomiędzy bohaterami powoli rośnie, aż w końcu przeradza się w prawdziwe uczucie. Dialogi są pełne taktu, kultury. Przyjemnie się je czyta, szczególnie w porównaniu do współczesnych romansideł, które aż ociekają bezpruderyjnym, obcesowym zachowaniem, pełnym przekleństw i wulgarności. Choć z tego gatunku wolę twórczość Christin Dodd, to i tak mogę śmiało przyznać, że spędziłam przyjemne chwile, czytając "Spóźnione zaślubiny", które pomimo niewyszukanej fabuły, potrafią mocno wciągnąć.

Świetna książka...

Świetna książka...

I tak zakończyłam całą serię o Pannach ze Swan Park.

Tym razem mamy do czynienia z 20-letnią Juliet, która razem ze swoją starszą siostrą Rosalind i jej mężem Griffem (znamy ich już z pierwszego tomu) udają się na poszukiwania Morgana - porywacza naszej młodej bohaterki, by móc wymierzyć mu sprawiedliwość. Niestety okazuje się, że w miejscu, gdzie mają nadzieję go spotkać, znajduje się jego brat bliźniak Sebastian, który twierdzi, że nic nie wie i nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Ale Juliet jest święcie przekonana, że to właśnie on lord Templemore jest osobą odpowiedzialną za wszystko, co przeżyła 2 lata wcześniej.

Historia Juliet i Sebastiana wyjątkowo mi się jakoś tak dłużyła, coś mi w niej nie do końca leżało szczególnie, kiedy nasi bohaterowie sprzeczali się co do wiadomego im tematu, który był wałkowany na wszystkie możliwe sposoby od początku do końca książki.

Bohaterowie nawet rozsądnie myślący, może Juliet jak to młoda, dojrzewająca kobietka miejscami była troszkę nieśmiała czy naiwna w pewnych sprawach, ale dało się to przeżyć, przymykając oko na niektóre jej zachowania. Według mnie nie było tu aż takich gorrrących scen namiętności jak to czasem bywa w romansach historycznych. Owszem pojawiły się może ze 2 lub 3 przyzwoicie napisane, bez wulgaryzmów, choć czterech literek mnie osobiście nie urwały.
Miejscami czytanie zakłócają pojawiające się literówki i tym podobne błędy.

Polecam dla relaksu, ale tylko najbardziej wytrwałym i zagorzałym miłośnikom romansów. Dla mnie tym razem było średnio, może dlatego, że bardziej podobała mi się część 1 i 2.

I tak zakończyłam całą serię o Pannach ze Swan Park.

2030

Śmiałe opisy erotycznych podbojów, ciekawy romans historyczny w którym wiele się dzieje. Intrygujące postaci jak Griff, Sebastian i Morgan. Juliet też niczego sobie.

Przez historię Juliet i Sebastiana przechodziłam najdłużej.
Mimo iż autorka nie szczędziła ciekawych opisów czasami miałam już dosyć.
Mimo to ciesze się, że jeszcze dodatkowo została opisana pewna część życia bohaterów pierwszej części.
Ogólnie książka nie jest szczególnie genialna, ale można przeczytać.

Przez historię Juliet i Sebastiana przechodziłam najdłużej.
Mimo iż autorka nie szczędziła ciekawych opisów czasami miałam już dosyć.
Ogólnie książka nie jest szczególnie genialna, ale można przeczytać.

Sabrina Jefferies to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych autorek romansów historycznych. Dlaczego piszę naszych? Ponieważ zarówno Ania jak i ja bardzo lubimy jej twórczość :)

Tym razem poznamy młodziutką i uroczą Juliet Loverick, która wraz ze swoją siostrą Rosalind oraz szwagrem Griffem przybywa do domu lorda Templemore'a w poszukiwaniu Morgana - mężczyzny, który przed dwoma laty porwał Juliet obiecując jej małżeństwo, a potem porzucił narażając ją tym samym na okropne plotki i zrujnowaną reputację. Teraz dziewczyna postanawia dowiedzieć się prawy, lecz kiedy przyjeżdża do posiadłości Templemore'a, okazuje się, że Morgan to brat bliźniak lorda i to podobno właśnie Morgan stoi za porwaniem. Jednak dziewczyna jest przekonana, że to Sebastian ją w sobie rozkochał, porwał, porzucił. Teraz wypiera się tego wszystkiego, aby uniknąć konsekwencji jakie mógłby ponieść za taki haniebny czyn. Jednak co go do tego zmusiło? Bohaty, niesamowicie przystojny, dobrze wychowany. Musiał być powód, że postąpił w taki sposób. Juliet postanawia się tego za wszelką cenę dowiedzieć, mimo tego, że lord cały czas się wypiera i zgania winę na swojego brata, jednak ona doskonale wie w kim się zakochała i kogo darzy uczuciem aż do teraz. Sprawy przybierają niespodziewany obrót zarówno dla Juliet jak i dla Sebastiana. Czy mimo krzywd jakie on jej wyrządził ich wspólna przyszłość jest możliwa?

Ta książka to takie połączenie miłości, namiętności, kłótni, strachu, tajemnic... Wszystko to odbywa się w okazałej posiadłości bogatego lorda oraz na balach gdzie spotkamy panny w pięknych sukniach i dżentelmenów w eleganckich strojach...

Kolejny romans historyczny, na które ostatnio reaguję naprawdę entuzjastycznie. Lekka, przyjemna lektura, idealna aby zabrać ją ze sobą na plac zabaw i poczytać w czasie kiedy nasze dziecko się bawi :) Autorka bardzo dobrze radzi sobie z wymyślaniem coraz to nowych i ciekawych historii. Każda z nich jest na swój sposób inna i każda wzbudza zainteresowanie i to jest zdecydowanie plusem. Może nie są to powieści jakoś bardzo dynamiczne i trzymające w napięciu, ale w końcu lekkie lektury od czasu do czasu również są człowiekowi potrzebne, tym bardziej jeśli ktoś tak jak ja lubi romanse :) Dlatego nie będę się już zbytnio rozpisywała, po prostu napiszę Wam, ze moim zdaniem jest to naprawdę ciekawa książka więc polecam!

Warta grzechu.

Warta grzechu.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans

Dodaj cytat z książki Spóźnione zaślubiny