Klątwa przeznaczenia

Wydawnictwo: Novae Res
fantasy, romans, erotyk
Michelle

Arienne, młoda czarodziejka, szukając schronienia przed grożącym jej niebezpieczeństwem, postanawia zaufać Przeznaczeniu. Uzbrojona jedynie w magiczne umiejętności oraz kobiecą intuicję i spryt, przybywa do Czarnej Twierdzy, siedziby Związku- bractwa rządzonego twardą męską ręką, gdzie nie ma miejsca dla inteligentnych, uzdolnionych kobiet, takich jak ona. Zmuszona znosić liczne upokorzenia ze strony bezwstydnych Związkowców Arienne wchodzi pod protektorat jednego z najsilniejszych i najgroźniejszych z nich. Nie spodziewa się jednak, że za sprawą intrygującego, czarnowłosego mężczyzny cały jej plan się skomplikuje, zaś Los wyznaczy im wspólną misję.

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

awiola | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

"Jeśli decydujecie się poznać prawdę o przyszłości, to musicie pamiętać o tym, że każde wypowiedziane słowo staje się Przeznaczeniem. To, co zakryte, może się zmienić, ale raz ujawniona przepowiednia zawsze się ziści".

Po literaturę fantasty sięgam chyba najrzadziej w porównaniu z innymi gatunkami. Po lekturze wielce obszernej, bo składającej się z ponad 800 stron powieści pt. "Klątwa przeznaczenia" mój apetyt na tego typu klimaty został w pełni zaspokojony. To była prawdziwa "cegła" książkowa, którą trudno trzymało mi się w ręku. Na szczęście wszelkie techniczne trudy czytelnicze zrekompensowała treść, która zapewniła mi godziny dobrej rozrywki.

Autorkami powieści są Monika Magoska-Suchar oraz Sylwia Dubielecka – przyjaciółki, które poznały się w liceum, a które połączyło zamiłowanie do filmów kostiumowych, muzyki filmowej, mangi i anime. Monika uwielbia rysować, jest wielką fanką mody, natomiast Sylwia pasjonuje się językiem angielskim, kocha śpiewać i tańczyć.

Arienne to...

mania_kch | 2017-03-13

Arienne, maleńka i niewinna czarodziejka trafia do Zamku Związkowców w celu odnalezienia pewnej księgi. Przeznaczenie pcha ją w ramiona Mistrza Walk, Severo. Z początku niechętna mu dziewczyna ulega jego czarowi ze wzajemnością. Bo to co dla Severo miało być tylko prostym i łatwym dodatkiem do jego życia z czasem staje się jego jedyną wartością.

Wartka akcja, tajemnice, liczne intrygi i mroczny klimat a w to wszystko wplata się zakazane uczucie. Wybuchowa mieszanka, jestem zachwycona. Od samego początku wciąga w swój świat i tak trzyma do ostatniej strony. A ostatnia strona zostawia nas z ogromnym niedosytem i apetytem na zdecydowanie więcej i jeszcze więcej.
Pozostaje tylko cierpliwie czekać.

Pośredniczka | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

"Klątwa przeznaczenia" porwie Cię w dziką i niebezpieczną przygodę przepełnioną uczuciami i magią. Nieprzewidywalna fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie oraz zakończenie, które wbija w fotel i pozostawia miażdżące uczucie niedosytu, to tylko kilka zalet tego genialnego debiutu, którego nie powstydziłaby się S.J. Maas.
Cała opinia: http://www.posredniczka-ksiazek.pl/2017/03/monika-magoska-suchar-sylwia-dubielecka.html

„– Mieczem tyś mym. Rażącym Promieniem cię zwą, boś niepokonaną klingą, zahartowaną w boju. Jedynie mej woli się podporządkujesz. Jedynie ma ręka dzierżyć cię może i pod twym naporem się nie ugnie. Moim myślom dajesz posłuchanie i me rozkazy wykonujesz. Dlatego nakazuję ci. Ulegnij. Poddaj się dłoniom, które rękojeść twą obejmują. Lekkim się stań niczym puch, a ciężaru swego zaniechaj. Niech niewiasta cię poprowadzi. Jej, jak mnie, bądź posłusznym. I choć krwawe rzemiosło ci nieobce, tym razem miast zabójcą mnie czynić, w rycerza mej wybranki mnie przemień!” – fragment książki.

Tak jak kiedyś z zapartym tchem oglądałam zmagania bohaterów filmowej „Niekończącej się opowieści”, w której kraina Fantazji opierała się siłom zła i zanikającej mocy dziecięcej wyobraźni, tak teraz nie mogłam oderwać się od stworzonej przez debiutancki duet w osobach Moniki Magoski-Suchar oraz Sylwii Dubieleckiej „Klątwy przeznaczenia” – opowieści fantasy dla dorosłych czytelników. Autorki z wielkim...

Cyrysia | 2017-05-03

Fascynująca i hipnotyzująca. Taka jest właśnie ''Klątwa przeznaczenia''. Z właściwą sobie energią porywa w niezwykłą podróż do magicznej krainy, gdzie pragnienie dobra i szczęścia oplata pajęczyna zła, rozpostarta nad bagnem ludzkich potworności. Polecam wszystkim bez względu na preferencje czytelnicze. Na pewno się nie zawiedziecie.

izabela81 | 2017-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 30 marca 2017

To moje największe wyzwanie tegoroczne, ba! chyba nawet w ogóle. Ja i fantastyka? A jednak. Fantastykę czytuję od wielkiego dzwonu, a tę książkę, po tak szumnym debiucie dwóch młodych autorek, postanowiłam przeczytać z czystej ciekawości. Co z tego wyszło? Czy przekonałam się do tego gatunku?

Młodziutka, subtelna i wrażliwa czarodziejka Arienne trafia pod skrzydła czarnego bractwa, do świata pełnego przemocy, śmierci, seksu, gwałtów, braku poszanowania dla kobiet. I on, Lord Severo, odludek i dziwak, mężczyzna najgroźniejszy z Mistrzów Zakonu, nieprzewidywalny, wpadający w furię, bezwzględny, bezlitosny, potężny, mroczny, próżny, rozpustny, który poniżył i zhańbił Arienne, czyniąc ją swoją kobietą. Zastanawiające jest to, że ktoś tak wrażliwy na sztukę, nie może być chyba tak zły? To, w jaki sposób została nakreślona jego postać, robi niesamowite wrażenie. Czy dwie kompletnie różne osobowości może połączyć miłość? W tej historii wydaje się być to możliwe. Czy da się zmienić...

Rudaczyta | 2017-04-08

To nie jest książka. To jest lep książkopodobny, który "przykleja" nasz wzrok, naszą uwagę i nasze myśli do swej treści. Treści bogatej w magię, nasyconą niebanalnością i przenoszącą w alternatywną rzeczywistość. 800 stron doskonałej, hipnotyzującej lektury.

Młodziutka, piękna i subtelna czarodziejka Arienne trafia w najmniej odpowiednie dla niej miejsce. Delikatne dziewczę o alabastrowej cerze i błękitnych oczach, w których maluje się dobroć i niezwykła moc przybywa do Ravillonu – siedziby Związku, w którym aż kipi od testosteronu. Wszak gros jego członków stanowią mężczyźni, a kobiety które przebywają w Związku mają ściśle określoną rolę. Nałożnica, dziewka do chędożenia, pierwiastek żeński spełniający erotyczne zachcianki pierwiastka męskiego. Jak zwał, tak zwał – wiemy o co chodzi. Arienne ze swą cnotliwością i łagodnością ni w ząb do towarzystwa się nie nadaje. A jednak Przeznaczenie nie pozostawia jej wyboru, musi dostać się do Ravillonu i wypełnić misję, którą jej...

werka777 | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

TŁO
Ravillon, Czarna Twierdza, kolebka przestępców i miejsce, w którym władzę sprawują bezwzględni mężczyźni. To właśnie tutaj trafia główna bohaterka - w progi brutalnego świata, które swoim klimatem przypomina nieco słynną Grę o tron. Środowisko zdrajców i przyjaciół, miecza i magii, rzeczywistość surowych zasad, pośród których nie ma miejsca na błąd. Za takowy płaci się bowiem najwyższą cenę. Mroczną aurą poczęstowały autorki czytelnika zsyłając w jej czeluście delikatną, główną bohaterkę. Nie jednak samo tło powieści stanowi kontrast do jej postaci. Przeciwieństwem jej cnót wydaje się być srogi i owiany wieloma legendami Mistrz Severo.

KRUCHA ONA…
Na pierwszym planie tej powieści staje młodziutka czarodziejka Arienne, drobna dziewczyna, która oprócz wrażliwości skrywa w sobie wielką moc – odwagę oraz magię. Pośród całej masy mężczyzn tak krucha, a jednak od początku dająca się we znaki. Robiąc mocne wejście już na wstępie zyskuje wrogów oraz sprzymierzeńców. To dobrze, bo...

Kasik | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 10 marca 2017

Po jej skończeniu.... nie mogę się otrząsnąć - wow cudo.

Nie zawiodłam się, oj nie. Autorki oddały nam w ręce istne mistrzostwo....a to jest
ich debiut!!! Aż boje się pomyśleć co będzie dalej przy ich kolejnych książkach - braknie
mi skali w ocenach?

Historia osadzona jest w czasach średniowiecznych, ale nie jest to powieść
stricte historyczna gdyż do tego dołożona jest magia. To takie historyczne fantasy, które zachwyca, zniewala i oczarowuje.
Ta książka to istna petarda - Osiemset stron, które kradnie czytelnikowi serce i chwyta za gardło.

Akcja w książce jest niespieszna, czasami wręcz odniosłam wrażenie, że leniwa,
ale to tylko złudzenie bo jak się na co dzień czyta książki które maja ponad trzysta stron
to przyzwyczajamy się do pewnego tępa. Tu Autorki dały popis i przy takiej objętości mogły dokładnie opisywać świat przedstawiony, postaci, relacje, rozmowy. Tego jest w niej pełno,
a dzięki temu żyłam tą powieścią, czułam wiatr, który wiał, widziałam ich świat,...

Grazia_czytaninka_ | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Kto by pomyślał, że opasłe tomisko, które liczy sobie 810 stron, to książka, która dopiero co będzie debiutować, i w dodatku stworzyły ją dwie (powtarzam dwie!) autorki. Kolejna powieść fantasy, która przekonuje mnie, że coraz bardziej zaczynam lubić ten gatunek.

Arienne to młoda czarodziejka, która ma swój charakterek - przekonujemy się o tym, już na samym początku, kiedy przybywa do Czarnej Twierdzy. Jako jedyna potrafiła zrobić coś przeciwko Mistrzom, co w rzeczywistości jest zabronione, a wręcz karalne. Tutaj w Twierdzy nie liczy się zdanie kobiet, tutaj rządzą mężczyźni, którzy są pozbawieni jakiegokolwiek wstydu i zahamowania, wręcz potrafią być brutalni do granic wytrzymałości. Kiedy Adrienne zostaje Milady jednego ze Związkowców, jej plany się nieco komplikują.

"Zamiast niezdarnie się przepychać, stańcie do walki jak prawdziwi rycerze! Skoro tak jej pragniecie, to o nią walczcie... ze mną! Wyzywam każdego, komu zależy na uczynieniu z tej kobiety swojej Milady! Na...