fantasy, romans, erotyk
Michelle

Arienne, młoda czarodziejka, szukając schronienia przed grożącym jej niebezpieczeństwem, postanawia zaufać Przeznaczeniu. Uzbrojona jedynie w magiczne umiejętności oraz kobiecą intuicję i spryt, przybywa do Czarnej Twierdzy, siedziby Związku- bractwa rządzonego twardą męską ręką, gdzie nie ma miejsca dla inteligentnych, uzdolnionych kobiet, takich jak ona. Zmuszona znosić liczne upokorzenia ze strony bezwstydnych Związkowców Arienne wchodzi pod protektorat jednego z najsilniejszych i najgroźniejszych z nich. Nie spodziewa się jednak, że za sprawą intrygującego, czarnowłosego mężczyzny cały jej plan się skomplikuje, zaś Los wyznaczy im wspólną misję.

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

Wioleta Sadowska | 2017-05-27
Przeczytana: 27 maja 2017

"Jeśli decydujecie się poznać prawdę o przyszłości, to musicie pamiętać o tym, że każde wypowiedziane słowo staje się Przeznaczeniem. To, co zakryte, może się zmienić, ale raz ujawniona przepowiednia zawsze się ziści".

Po literaturę fantasty sięgam chyba najrzadziej w porównaniu z innymi gatunkami. Po lekturze wielce obszernej, bo składającej się z ponad 800 stron powieści pt. "Klątwa przeznaczenia" mój apetyt na tego typu klimaty został w pełni zaspokojony. To była prawdziwa "cegła" książkowa, którą trudno trzymało mi się w ręku. Na szczęście wszelkie techniczne trudy czytelnicze zrekompensowała treść, która zapewniła mi godziny dobrej rozrywki.

Autorkami powieści są Monika Magoska-Suchar oraz Sylwia Dubielecka – przyjaciółki, które poznały się w liceum, a które połączyło zamiłowanie do filmów kostiumowych, muzyki filmowej, mangi i anime. Monika uwielbia rysować, jest wielką fanką mody, natomiast Sylwia pasjonuje się językiem angielskim, kocha śpiewać i tańczyć.

Arienne to...

Pistacia_Vera | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

zaczynając książkę myślałam, że będzie to pozycja skierowana raczej do młodszych czytelników ale po przeczytaniu fragmentu o defloracji musiałam zmienić zdanie. co prawda fantasy to nie mój ulubiony gatunek ale muszę przyznać, że ta historia jest bardzo sprawnie opowiedziana i autorki wciągnęły mnie w wykreowany przez siebie świat. świat bardzo brutalny, w którym kobiety pełnią jedynie role nałożnic. dobry debiut. czekam na drugą część bo zakończenie było niepokojące.

mania_kch | 2017-03-13
Na półkach: Ulubione ♥, Przeczytane, 2017

Arienne, maleńka i niewinna czarodziejka trafia do Zamku Związkowców w celu odnalezienia pewnej księgi. Przeznaczenie pcha ją w ramiona Mistrza Walk, Severo. Z początku niechętna mu dziewczyna ulega jego czarowi ze wzajemnością. Bo to co dla Severo miało być tylko prostym i łatwym dodatkiem do jego życia z czasem staje się jego jedyną wartością.

Wartka akcja, tajemnice, liczne intrygi i mroczny klimat a w to wszystko wplata się zakazane uczucie. Wybuchowa mieszanka, jestem zachwycona. Od samego początku wciąga w swój świat i tak trzyma do ostatniej strony. A ostatnia strona zostawia nas z ogromnym niedosytem i apetytem na zdecydowanie więcej i jeszcze więcej.
Pozostaje tylko cierpliwie czekać.

„– Mieczem tyś mym. Rażącym Promieniem cię zwą, boś niepokonaną klingą, zahartowaną w boju. Jedynie mej woli się podporządkujesz. Jedynie ma ręka dzierżyć cię może i pod twym naporem się nie ugnie. Moim myślom dajesz posłuchanie i me rozkazy wykonujesz. Dlatego nakazuję ci. Ulegnij. Poddaj się dłoniom, które rękojeść twą obejmują. Lekkim się stań niczym puch, a ciężaru swego zaniechaj. Niech niewiasta cię poprowadzi. Jej, jak mnie, bądź posłusznym. I choć krwawe rzemiosło ci nieobce, tym razem miast zabójcą mnie czynić, w rycerza mej wybranki mnie przemień!” – fragment książki.

Tak jak kiedyś z zapartym tchem oglądałam zmagania bohaterów filmowej „Niekończącej się opowieści”, w której kraina Fantazji opierała się siłom zła i zanikającej mocy dziecięcej wyobraźni, tak teraz nie mogłam oderwać się od stworzonej przez debiutancki duet w osobach Moniki Magoski-Suchar oraz Sylwii Dubieleckiej „Klątwy przeznaczenia” – opowieści fantasy dla dorosłych czytelników. Autorki z wielkim...

Pośredniczka | 2017-03-18
Przeczytana: 18 marca 2017

"Klątwa przeznaczenia" porwie Cię w dziką i niebezpieczną przygodę przepełnioną uczuciami i magią. Nieprzewidywalna fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie oraz zakończenie, które wbija w fotel i pozostawia miażdżące uczucie niedosytu, to tylko kilka zalet tego genialnego debiutu, którego nie powstydziłaby się S.J. Maas.
Cała opinia: http://www.posredniczka-ksiazek.pl/2017/03/monika-magoska-suchar-sylwia-dubielecka.html

ultramaryna | 2017-08-17
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Okładka i tytuł wydawały mi się od samego początku strasznie kiczowate i, co tu ukrywać, gdzieś tam w środeczku czułam, że to nie będzie dobra książka. Ale potem naczytałam się tylu peanów na jej cześć, że "Klątwa przeznaczenia" mnie jednak zaintrygowała. Zbiera zaskakująco dobre opinie. Naprawdę, bardzo dobre opinie. Autorkom udało się całkiem nieźle rozkręcić promocję - nie wykluczam, że ta popularność nie sięga daleko poza książkowy Internet, ale trzeba przyznać, na bookstagramie ta powieść ma grono oddanych fanek i robi jakiś szał. Byłam ciekawa. Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła.

Tekst zawiera względne spoilery. Najbardziej spoiluję coś, co dzieje się jakoś po 100. stronie, książka ma stron ponad 800. To prawie początek, dla mnie żaden spoiler, ale ostrzegałam.

"Klątwa przeznaczenia" zapędza się bardzo mocno w stronę taniego harlequina, ale w gruncie rzeczy to mogłoby być nie najgorsze rozrywkowe fantasy. Gdyby. Gdyby była lepiej napisana, a dialogi nie były...

izabela81 | 2017-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 30 marca 2017

To moje największe wyzwanie tegoroczne, ba! chyba nawet w ogóle. Ja i fantastyka? A jednak. Fantastykę czytuję od wielkiego dzwonu, a tę książkę, po tak szumnym debiucie dwóch młodych autorek, postanowiłam przeczytać z czystej ciekawości. Co z tego wyszło? Czy przekonałam się do tego gatunku?

Młodziutka, subtelna i wrażliwa czarodziejka Arienne trafia pod skrzydła czarnego bractwa, do świata pełnego przemocy, śmierci, seksu, gwałtów, braku poszanowania dla kobiet. I on, Lord Severo, odludek i dziwak, mężczyzna najgroźniejszy z Mistrzów Zakonu, nieprzewidywalny, wpadający w furię, bezwzględny, bezlitosny, potężny, mroczny, próżny, rozpustny, który poniżył i zhańbił Arienne, czyniąc ją swoją kobietą. Zastanawiające jest to, że ktoś tak wrażliwy na sztukę, nie może być chyba tak zły? To, w jaki sposób została nakreślona jego postać, robi niesamowite wrażenie. Czy dwie kompletnie różne osobowości może połączyć miłość? W tej historii wydaje się być to możliwe. Czy da się zmienić...

Cyrysia | 2017-05-03

Fascynująca i hipnotyzująca. Taka jest właśnie ''Klątwa przeznaczenia''. Z właściwą sobie energią porywa w niezwykłą podróż do magicznej krainy, gdzie pragnienie dobra i szczęścia oplata pajęczyna zła, rozpostarta nad bagnem ludzkich potworności. Polecam wszystkim bez względu na preferencje czytelnicze. Na pewno się nie zawiedziecie.

To nie jest książka. To jest lep książkopodobny, który "przykleja" nasz wzrok, naszą uwagę i nasze myśli do swej treści. Treści bogatej w magię, nasyconą niebanalnością i przenoszącą w alternatywną rzeczywistość. 800 stron doskonałej, hipnotyzującej lektury.

Młodziutka, piękna i subtelna czarodziejka Arienne trafia w najmniej odpowiednie dla niej miejsce. Delikatne dziewczę o alabastrowej cerze i błękitnych oczach, w których maluje się dobroć i niezwykła moc przybywa do Ravillonu – siedziby Związku, w którym aż kipi od testosteronu. Wszak gros jego członków stanowią mężczyźni, a kobiety które przebywają w Związku mają ściśle określoną rolę. Nałożnica, dziewka do chędożenia, pierwiastek żeński spełniający erotyczne zachcianki pierwiastka męskiego. Jak zwał, tak zwał – wiemy o co chodzi. Arienne ze swą cnotliwością i łagodnością ni w ząb do towarzystwa się nie nadaje. A jednak Przeznaczenie nie pozostawia jej wyboru, musi dostać się do Ravillonu i wypełnić misję, którą jej...

Bursikowa | 2018-03-25
Przeczytana: 24 marca 2018

Często wybieram książki po okładce. Oczywiście ukochanych autorów biorę w ciemno. Tu przyciągnęła mnie właśnie okładka. Nie czytam opisów z tyłu książki ani tym bardziej opinii.
Klątwa przeznaczenia to niesamowita historia. Nie chcę tu spoilerować, ale bomba która miała miejsce na początku też w moim odczuciu była ogromna. Obawiałam się, że to nie będzie opowieść dla mnie. Jednak to co się dzieje później nie pozwala się oderwać ani na chwilę. Nie czyta się tego szybko, bo to 800 str drobnym drukiem ale wnika się w ten świat niesamowicie. Wspaniale jest tu wszystko wykreowane. Pokochałam Klątwę i czekam na kolejne tomy tego wspaniałego dzieła.
To jest debiut dwóch Polek :D Nie chcę nawet myśleć, co to będzie później :)

Polecam :)