Córka Gangstera. Prolog

Okładka książki Córka Gangstera. Prolog Monika Magoska-Suchar
Okładka książki Córka Gangstera. Prolog
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Monika Magoska-Suchar Cykl: Córka Gangstera (tom 0.5) literatura obyczajowa, romans
Córka Gangstera (tom 0.5)
Monika Magoska-Suchar
2024-02-14
2024-02-14
zakazane uczucie różnica wieku

Moja pierwsza prawie książka w całości przesłuchana. Pisze prawie książka, bo jest to opowiadanie, które jest wstępem do całej historii. A to czy poznamy całą historię zależy od nas i jakie będzie zainteresowanie tą historią. Ale zacznę od początku.
Jeśli czytaliście serie Pasierbica Gangstera to wiecie kim jest Lucia Scorazzi i dlaczego jej ojciec tak ją chroni, że zamknął ją w posiadłości.
Główna bohaterką tej historii jest właśnie 15 letnia Lucia, która z niecierpliwością czeka na spotkanie ze swoim przyrodnim bratem. Ich relacja nie jest do końca na poziomie rodzeństwa. Co z tego wyjdzie przekonajcie się sami 😉
Zacznę od tego, że książkę możecie dorwać na Legimi i empik go jako ebook i audiobook. Osobiście przesłuchałam tego, bo lektor jest genialny.
A co do historii. Nie da się ukryć, że Monia potrafi zaskakiwać i tak jest też i tu. Zakazana relacja między Lucia a Arrigiem. Fabio, który jest nadopiekuńczy względem córki.
Historia zaczyna się całkiem niewinne, aby potem rozpędzić się jakby sam diabeł przejął stery 😈
Jest tu ukazane wiele rozterek nie tylko samej Luci czy Arrigo, ale także Fabia.
Grzeszna fascynacja, zakazana relacja, konflikt między sercem a rozumem. Oj dzieje się wiele w tej krótkiej historii.
Mamy tu połączenie gangsterów, różnicy wieku ze szczyptą magii ✨
No wprost genialne ❤️💙
Jestem zakochana w tej historii i z niecierpliwością czekam, aż Monia ogłosi, że powstanie całość tej historii.
A Wam serdecznie polecam. Sami przekonajcie się co zrobią główni bohaterowie tej historii 😉

Jestem "fanką" cyklu "Pasierbica gangstera", więc musiałam przeczytać Prolog. Fabuła jest ciekawa, ale ... W opowiadaniu, jeśli dobrze obliczyłam, ona ma 15 lat, a on 27, uwiera mnie ta "15". Nie dziwię się, że ojciec dziewczyny się wściekł. Liczę, że dalsze losy będą dotyczyły już pełnoletniej bohaterki.

Gdy usiadłam do przeczytania tej opowieści przepadłam jak głupia! Bardzo wciągnęła mnie ta fascynująca historia opowiadająca o romansie osób, które z punktu widzenia, nie powinny być razem. Jednak chemia między nimi była i nie dało się tego ukryć. Główni bohaterzy zakochują się w sobie, jeszcze zanim rozpoznali(przez maski),że są rodziną! Co było dalej? Musicie sami się przekonać❤️

CÓRKA GANGSTERA. PROLOG
@mmsuchar_autorka

Opowiadania, lubicie, sięgacie po nie czy jednak wolicie dłuższe historię?
Ja lubie i z ogromną przyjemnością sięgam po nie.
Twórczość Moniki @mmsuchar_autorka poznałam dopiero niedawno, pomimo iż ma już niezły dorobek literacki.
Opowiadanie #córkagangstera jest pierwszym jako #selfpublishing.
Gratuluję Ci Moniko, że zdecydowałaś się na ten krok, pomimo iż napewno nie jest on łatwy.

Ale wracając do historii którą stworzyła wiem jedno :chcę więcej czytać takich opowiadań.

"Wyglądasz niczym anioł.
Powinnaś latać wysoko, zbliżając się do słońca, a nie schodzić do miejsc, do których to słońce nigdy nie dotrze, bo następnym razem możesz nie znaleść kogoś, kto Ci pomoże się z nich wydostać. Obiecaj mi że będziesz ostrożniejsza. "

Lucia to córka premiera Włoch, którą ojciec trzyma pod kloszem z powodu jej choroby, schizofremii,którą lekarze u niej zdiagnozowali. Tylko czy aby napewno trafnie?
Kiedy dowiaduje się od ciotki, że w jej rodzinie kobiety posiadały wyjątkową moc, zaczyna się zastanawiać, czy może i ona jest jedną z nich.
W nocy wraz z ciotką wymykają się do klubu nocnego i niestety znajduje się w sytuacji, która nią wstrząsnęła. Z opresji ratuje ją tajemniczy nieznajomy. A ponieważ impreza jest w maskach balowych nie widzą swoich twarzy.
W między czasie czeka niecierpliwie na powrót swojego przyrodniego brata, którego nie widziała już od 4 lat.
Kiedy się spotykają ona już wie, że słyszała ten głos, tylko czy to możliwe żeby to był On.

I koniec, więcej Wam nie zdradzę.
Powiem jedno, tą historię się pochłania, porywa nas całkowicie i koniecznie potrzebuje kontynuacji na już!!!

Monika w piękny sposób ujęła w słowa miłość. Miłość rodzicielska, miłość braterską i siostrzaną ale również i tą pierwszą, która powoduje że motyle w brzuchu zrywają się do lotu oraz miłość zakazaną. A wszystko to doprawiła szczyptą czarów i magii ❤️

Książkę możecie przeczytać w abonamencie na #legimi lub #empik.

Polecam i czekam z niecierpliwością Monika @mmsuchar_autorka na dalsze losy bohaterów.

CÓRKA GANGSTERA. PROLOG
@mmsuchar_autorka

Opowiadania, lubicie, sięgacie po nie czy jednak wolicie dłuższe historię?
Ja lubie i z ogromną przyjemnością sięgam po nie.
Opowiadanie #córkagangstera jest pierwszym jako #selfpublishing.
Gratuluję Ci Moniko, że...

Z niecierpliwością czekam na wersję papierową!

Z niecierpliwością czekam na wersję papierową!

Książka napisana stylem 14-latki, która tak wyobraża sobie wielki, mafijny świat. Infantylnie, prosto. Mafia miesza się z magią. Choroba psychiczna kreowana jest na magię. 15-latka pała namiętnością do swojego 27-letniego, przyszywanego brata. Niesmak to mało powiedziane, jeśli chodzi o to, co czułam czytając tę książkę. Absurdalne sytuacje takie jak nierozpoznanie przez ochroniarzy córki szefa klubu, który strzeże ją jak oka w głowie, bo fryzurę zmieniła. Brat z siostrą również się nie rozpoznali ani po wyglądzie (mieli maski),ani po głosie i poszli w ślinę po 15 minutach znajomości. Nie, nie i jeszcze raz nie.

Kto lubi magię, ten powinien sięgnąć po nową serię Córka Gangstera. Jest to kontynuacja losów bohaterów, którzy pozostali przy życiu obok Fabio Scorazzi. Autorka pochyli się nad Lucią, jedyną córeczką tatusia, który postanowił chronić ją za wszelką cenę.
Lucia Scorazzi samotna i nieszczęśliwa córka premiera Włoch. Jej ojciec zamknął ją w rezydencji, myślał, że w ten sposób obroni ją przed złem. Stojąc też na czele największej włoskiej rodziny mafijnej miał wielu wrogów. Nie zauważył, że brak towarzystwa bardzo źle na nią wpływa. Pogłębiały się u niej napady lękowe, jakby choroba wracała.
Arrigo Scorazzi był jedynym żyjącym członkiem rodziny Russo. Ocalał, został zaadoptowany przez Fabio. Kochał go i nienawidził zarazem. Podziwiał go za odwagę, pewność, mądrość i bezwzględność z jakimi prowadził interesy. Gdzieś głęboko tliła się złość i żal, że pozbawił go rodziny. Jedyną iskierką, jego promykiem, który rozświetlał mrok była młodsza siostra.
Nie widział jej cztery lata. Wyrosła na piękną kobietę.

Powiedzieć, że uwielbiam cykl "Pasierbica gangstera" to nie powiedzieć nic. Ja jestem zauroczona tym światem, jaki wykreowała w nim Monia. Dlatego też byłam zachwycona, gdy się dowiedziałam, że autorka pracuje nad "Córka gangstera". ❤️ Nie czekając dłużej sięgnęłam po tę nowelkę, która ma 125 stron, więc idealnie by przeczytać ją na raz. A dzieje się tam tak wiele, że nie ma sensu dzielić lektury 💜

Motyw gangsterów, różnicy wieku i szczypty magii pozwoli nam spędzić jak najlepiej czas. Serce będzie biło szaleńczo i będziemy chcieć więcej i więcej. Jestem przekonana, że jeśli Czytaliście poprzednie książki z serii, to ta za władnie waszym sercem. A jeśli jeszcze nie znacie, to jest idealny moment by sięgnąć po nią.

Ja jestem zakochana, zauroczona i ciągle mi mało. Chciałabym kolejnych tomów tej wciągającej historii, bo jest tego warta. Nie zdradzę wam tu już nic z fabuły, bo zepsuje frajdę z czytania, ale jeśli macie wolny wieczór wybierzcie właśnie te książkę do poczytania. Serdecznie wam polecam.

Znajdziecie ja na legimi, a czytając i wystawiając ocenkę i komentarz pomożecie autorce spełnić jej Marzenie! ❤️ Więc do dzieła! ❤️

Po przeczytaniu książki pt: "Serca ze śniegu i płomieni" miałam lekki niedosyt twórczości Moniki Z wielką chęcią sięgnęłam po najnowsza nowele pt Córka Gangstera. Prolog" i wiecie co? Ta kobieta potrafi doprowadzić do euforii i szybszego bicia serca.

Piętnastoletnia Lucia Scorazzi córka wielkiego polityka i premiera Włoch Fabia ma wszystko czego pragnie. Ojciec zapewnia jej same luksusy,  niestety poprzez obsesję względem jej bezpieczeństwa trzyma córkę pod kloszem w wielkiej rezydencji. Jedyną osoba, która ją wspiera to Arigo przyrodni brat chodź cztery lata temu zostało powierzone mu bardzo ważne zadanie i wyjechał z rodzinnego domu. Przyrodnie rodzeństwo wychowywało się razem. Wspierali, ufali sobie i obdarzali wzajemną braterska miłości. Lucia bardzo za nim tęskni i czeka chwili kiedy znowu go zobaczy. Wychowuje nią niania i ogrom służby. Jest sama a izolacja doprowadza ją do stanu w którym słyszy głosy i widzi nieistniejące rzeczy.
Ojciec strzegł przed nią sekretów rodu Candeloro, zmienił nazwisko i zataił magiczne zjawiska jakie miały miejsce w ich rodzinie. Wszystko dla jej bezpieczeństwa. Podejrzewając chorobę zapewnił jej opiekę specjalistów jednak czy oby na pewno mamy do czynienia z chorobą?

Przed świętami Fabio przywozi do domu jej ciotkę Alessiię córkę zmarłej Giulii, która wprowadzi do jej życia lekkie zawirowania. Ciotka namawia dziewczynę do postawienia się ojcu i wyślizgnięcia z domu. Zabiera ją na babskie wyjście: kosmetyczka fryzjer oraz zakupy a następnie do klubu na imprezę.
Niebezpieczna sytuacja w jakiej znajduje się młodziutka Lucia doprowadza ją do paniki oraz pożałowania wyjścia. Z pomocą przychodzi nieznajomy do którego mimo wszystko czuję zaufanie i pociąg. Kim okaże się mężczyzna który przychodzi z pomocą ?
Wkręciłam się w nowele po same uszy. Jest krótka, bardzo krótka, zbyt krótka ale za to jaka cudowna. Nie trzeba znać znajomości serii Pasierbica gangstera, żeby odnaleźć się w losach Lucii oraz Arrigo, jednak nie gwarantuje że po jej przeczytaniu nie sięgnięcie po tamte książki żeby dowiedzieć się jak potoczyła się historia Fabia i Chiary.
Ja się pytam Monika jak można tak zostawić czytelnika? Wzbudzić zainteresowanie i pyk skończyć temat. Cdn nastąpi.... No ja liczę że nastąpi i to szybciej niż później bo już chcę więcej! Historia ma wielki potencjał i zapowiada się na kolejny bestseller.
Jeżeli macie ochotę poznać tą historię zapraszam serdecznie na Legimi

Czasem zazdrościmy komuś nie wiedząc jaka jest jego prawdziwa sytuacja. Z zewnątrz dostrzega się tylko najczęściej część prawdy, czasem nawet nie nią, a dobrze wyreżyserowaną wersję dla otoczenia. Za nią bywa, że kryje obraz mocno odbiegający od faktycznej sytuacji…

Kiedy ma się wszystko o czym większość może pomarzyć to zdaje się, że każde pragnienie czegoś po za tym jest jedynie fanaberią. Lucia Scorazzi żyje w bajecznej rezydencji, jako dziedziczka rodzinnej fortuny nie ma trosk podobnych do swoich nastoletnich rówieśników. Problem w tym, iż egzystuje z daleka od wszystkiego tego, co dla nich jest oczywistością. Nie spotyka się z koleżankami i kolegami, ma do swojej dyspozycji prywatnych nauczycieli, a ojciec uważa ją za swój największy skarb. Tak, dziewczyna egzystuje w złotej klatce i coraz bardziej chciałaby się z niej wyrwać. Jej ojciec nie zamierza pozwolić dziewczynie na to. Kiedyś stracił ukochaną żonę i teraz nie zamierza dać komukolwiek sposobność by odebrał mu również ukochane i jedyne dziecko. Jedynie najbliższa rodzina ma dostęp do Lucii, bo z ich strony nic nie grozi, lecz czy na pewno? Niewiele wystarczy by to, co do tej pory sprawdzało się okazało czymś zupełnie odwrotnym, zwłaszcza jeśli w grę zaczynają wchodzić silne emocje… Co wydarzy się gdy Lucia przeciwstawi się ojcu i będzie chciała poznać prawdziwe życie oraz rodzinne tajemnice?

Zaostrzyć apetyt można na wiele sposobów. Monika Magoska – Suchar znakomicie zrobiła to opowiadaniem, będącym jednocześnie prologiem do książki. Dłuższy niż zazwyczaj wstęp na każdym kroku daje przedsmak tego, co będzie czekać czytelników w pełnowymiarowej książce. Autorka mocno zaznacza motyw oraz wątki, ale oczywiście nie odkrywa wszystkich kart. Pozwala jedynie zajrzeć do nich, jednak jak dalej potoczy się rozgrywka tego nie wiemy. Można być pewnym, że fabuła nie podąży prostymi ścieżkami, wprost przeciwnie, prolog zapowiada, że spokojnie nie będzie, za to niejeden zwrot czeka bohaterów oraz czytających. Zarys historii sprawia, że najlepiej od razu chciałoby się dokończyć lekturę. Monika Magoska – Suchar łączy różnicę wieku, mafijne powiązania i uczuciową relację z innymi jeszcze wątkami. Dawne tajemnice i nowe, zarysowujące się już wyraźnie, dodają temu, co dopiero będzie mieć miejsce dodatkowej atrakcyjności. Jak potoczą się losy postaci? Bez wątpienia niejednokrotnie zostaną one i czytelnicy zaskoczeni, gdyż jak już pisarka nas przyzwyczaiła raczej prosty i przewidywalny scenariusz raczej nie grozi książce, za to splot okoliczności sprawi, że czytanie będzie przypominało jazdę emocjonalnym, i nie tylko, rollercoasterem.

• 2024💚
  • ! Mam na LEGIMI