Pod spadającymi gwiazdami

Tłumaczenie: Jerzy Marcinkowski
Cykl: Groźba z morza (tom 2) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Under Fallen Stars

Morska wojna pustoszy Wybrzeże Mieczy, pozostawiając zatokę Wrót Baldura w pożodze. Wypełniając swoją szaloną misję, zły Iakhovas znalazł przejście do strzeżonych wód morza Spadających Gwiazd i teraz żadne wybrzeże nie jest bezpieczne przed jego armiami głębin...

źródło opisu: Wydawnictwo ISA, 2004.

Neryf | 2011-07-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Drugi tom "podmorskiej" opowieści. Po ataku na Waterdeep, Iakhovas wraz ze swoją armią morskich diabłów oraz pozostałych sprzymierzeńców najeżdża Wrota Baldura. Przy pomocy kolejnego zdobytego magicznego przedmiotu, gnany tylko sobie znanymi pobudkami, wyrusza na podbój wewnętrznego Morza Spadających Gwiazd. W podobnym czasie zjawia się tam Jherek na pokładzie pirackiego "Czarnego Czempiona" oraz Pacys, będący w gościnie u morskich elfów.. Podobnie jak w pierwszej części, bitwy opisane są w bardzo wciągający sposób, nie pozwalający oderwać się od wartkiej akcji. Dobra pozycja - polecam ;]

Elżbieta | 2016-05-22
Przeczytana: 14 czerwca 2016