Z archiwów utworzonych podczas badań prowadzonych przez legendarnego Volo pochodzą opowieści o wszystkim, co magiczne w Krainach: artefaktach i wróżbach, czarodziejach i broniach, bohaterach i oszustach, opowiedziane przez kilkunastu popularnych autorów.

Mówiąc uczciwie, nad tą pozycją nieco się męczyłam.
Owszem, przyjemnie było wrócić do Faerunu, czytać o czarach i czarodziejskich przedmiotach, o potężnych magach i chorych ambicjach mogących obrócić w perzynę wszystko... ale momentami miałam wrażenie, że pisane były te opowiadania na siłę, by zapchać kolejne strony a nie zadowolić czytelnika.
A mimo wszystko, ocena wysoka. Czemu?
Bo mam słabość do kilku pisarzy, którzy się udzielili w tej książce. I to głównie przez nich ocena jest tak wysoka.

Promilekrk | 2016-10-14
moniaL | 2016-10-03