Krainy Magii

Okładka książki Krainy Magii Mark Anthony, William W. Connors, David Cook, Elaine Cunningham, Tom Dupree, Christie Golden, Ed Greenwood, Dave Gross, Jeff Grubb, Mary H. Herbert, J. Robert King, Allen C. Kupfer, Roger E. Moore, Douglas Niles, Kate Novak-Grubb, Jean Rabe, Robert Anthony Salvatore, Brian M. Thomsen
Okładka książki Krainy Magii
Mark AnthonyWilliam W. Connors Wydawnictwo: ISA Cykl: Forgotten Realms: Anthologies (tom 3) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Forgotten Realms: Anthologies (tom 3)
Forgotten Realms
Realms of Magic
ISA
2001-01-01
2001-01-01
Olga Zawadzka

Zbiór opowiadań ze świata FR poświęcony magom i bardziej czarodziejskim sprawom. Moja opinia jest dokładnie taka sama jak w przypadku "Krain Chwały".

Krainy Magii, czyli takie spoko opowiadanka, bardzo family friendly, jedyny autor warty czytnaia tam to chyba R.A Salvatore szczerze mówiąc ;)

Zapomniałem, że czytałem chore ilosci fantasy za dzieciaka, pora je pododawac... Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Kolejny zbiór opowiadań ze świata Zapomnianych Krain, tym razem traktujący o magii.

W zbiorze znalazły się opowieści dotyczące chociażby pochodzenia Guenhwyvar, tego jak młody mistrz magii Wiglaf Pleciuga (którego mieliśmy już okazję poznać w innej jego historii, tej o magicznym zaczynie na chleb) wynalazł zaklęcie na rzut warzywami, poprzez historię magicznego kastrata, który dzięki magii starożytnego Netherilu posiadł moc o jakiej mógł tylko śnic, aż do kolejnej historii Liriel Baenre. Całość rozpoczyna prolog i epilog, kiedy to Volo przedstawia genezę przewodnika po magii swojemu wydawcy.

Opowiadania bardzo różnego poziomu, ale nie mogę powiedzieć żebym się wynudził czytając tę książkę. Ciekawa odskocznia od trylogii, czy pięcioksiągów ze stadni FR :)

Mówiąc uczciwie, nad tą pozycją nieco się męczyłam.
Owszem, przyjemnie było wrócić do Faerunu, czytać o czarach i czarodziejskich przedmiotach, o potężnych magach i chorych ambicjach mogących obrócić w perzynę wszystko... ale momentami miałam wrażenie, że pisane były te opowiadania na siłę, by zapchać kolejne strony a nie zadowolić czytelnika.
A mimo wszystko, ocena wysoka. Czemu?
Bo mam słabość do kilku pisarzy, którzy się udzielili w tej książce. I to głównie przez nich ocena jest tak wysoka.

Mówiąc uczciwie, nad tą pozycją nieco się męczyłam.
A mimo wszystko, ocena...

• Forgotten Realms
  • Zapomniane Krainy