Diablo Archive
fantasy, sf, opowiadania, powieści, diablo
Wioletta

W świecie Diablo jedyną nadzieją może być tylko ścieżka potępienia. Od zarania dziejów zastępy aniołów z Wysokich Niebios i diabelskie sfory z Płonących Piekieł toczą wojnę o los wszelkiego stworzenia. Walka ta wniknęła do świata ludzi. Już żaden Człowiek, Anioł ani Demon nie będzie mógł stać na uboczu... Najemnik Norrec Vizharan poszukując magicznych skarbów, trafia na starodawną zbroję...

W świecie Diablo jedyną nadzieją może być tylko ścieżka potępienia.

Najemnik Norrec Vizharan poszukując magicznych skarbów, trafia na starodawną zbroję Bartuca, legendarnego Krwawego Władcy. Ścigany przez demony pożądające skarbu, Norrec musi pokonać własną żądzę krwi i dowiedzieć się prawdy o ciążącej na nim klątwie, zanim pochłonie go mrok na wieki wieków.

Magia, miecze i odwieczna walka!

Wszystko to, co kochacie w uniwersum Diablo.

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/diablo-archiwum-ks-i-526

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/ksiazki/diablo-archiwum-ks-i-526

Syn | 2019-02-09

Na wstępie napiszę że nie grałem w gre, dlatego inaczej ją mogłem odebrać.

Kupiłem ją bo była przeceniona i to grubo ,a stwierdziłem czemu by nie spróbować. W sumie była to dobra decyzja, jeśli chodzi o pierwszą powieść w niej zawartą. Dziedzictwo Krwi autorstwa Richard'a Knaak była bardzo wciągająca i taka typowo Rpg. Konkret.Jeśli chodzi o drugą powieść to niestety nie wciągneła mnie na tyle bym mógł powiedziec że jest dobra. Ale dla pierwszej ,napewno warto i tyle...

matt4e | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

Diablo książka napisana poprzez inspirację bazująca na grze komputerowej pod tym samym tytułem
Książka składa się z dwóch opowiadań , które w żadnym wypadku nie są połączone fabułą , jedyne co mają wspólnego to miejsca. ludzi. artefakty które czytelnik kojarzy po wcześniejszym zapoznaniu się z grą.
Opowiadania same w sobie są mało porywające , akcja rozkręca się w mozolnym tempie bez fajerwerków , momentami miałem wrażenie po przeczytaniu 10 stron,że wciąż czytam to co było parę stron wstecz :) deja vu? aby nie bombardować samymi minusami plusem którym niewątpliwe są postacie autorzy stworzyli nie tylko barwnych bohaterów głównych , ale również kilka postaci z drugiego czy trzeciego planu , przewijające się kilka razy podczas przygód naszych liderów świadczy to o tym ,że zapadają w pamięć.

Reasumując Archiwum Diablo jest książka z gatunku mogę przeczytać, ale nie muszę , jak najbardziej obowiązkowa pozycja dla ludzi mających styczność z kultową grą jaką niewątpliwie jest Diablo...

hongi | 2016-05-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 01 marca 2016

Pod wpływem impulsu oraz alkoholu postanowiłem skompletować wszystkie książki z serii Diablo. Zamawiając Diablo: Archiwum księgę pierwszą nie sprawdziłem jednak, o czym ta książka jest. Teraz zastanawiam się, czy było warto wydać kasę, na coś, co już posiadam w swojej kolekcji? Jedno trzeba przyznać, książki z serii Archiwum związane ze światami Blizzarda mogą być czymś obiecującym, ale nie muszą. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza, gdzie przedstawię Wam kolejną książkę ze świata Sanktuarium.

Reszta tekstu na gameplay.pl. Zapraszam.

Filip | 2016-02-19

Niewymagająca wielkiego nakładu myślowego książka. Lekka, do czytania z przymrużeniem oka.

Lucyna Markowska | 2015-05-02

"Powieść z czystym sumieniem można dedykować fanom komputerowej serii, jak również wszystkim, którzy chcą się nieco rozerwać, nie wkładając w lekturę zbytniego wysiłku. Fabuła jest na tyle nieskomplikowana, że odnajdziecie się w niej łatwo, bez znajomości uniwersum Diablo. Bo chociaż „Czarna Droga” porusza nieco trudnych tematów, nie robi tego w sposób na tyle nachalny, aby zanudzić. Jeśli więc nie nastawicie się na zawiłe intrygi, a szukacie czegoś, gdzie miecze śpiewają, a nekromanci hasają, nie powinniście czuć się rozczarowani. Z drugiej strony jeśli już wyrośliście z opowieści o awanturnikach i demonach, to „Diablo. Archiwum – Księga I” nie będzie miało wam nic więcej do zaoferowania."
Całość recenzji na: http://www.qfant.pl/review/richard-a-knaak-mel-odom-diablo-archiwum-ksiega-i/

Szponiasty | 2014-09-21

Bardzo ciekawa nawet osoby nie zaznajomione z uniwersum mogą się odnaleźć co stanowi rzadkość, przeczytałem ją dość dawno a do tej pory pamiętam motywy jakie kierowały bohaterami oraz ich imiona i nazwiska, co samo z siebie dobrze świadczy.

Longinus | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Książka średnia i dość przewidywalna, niektóre zdania średnio związane z kontekstem wyrywały mnie z nurtu lektury i tworzyły zgrzyt. Pozycję tą, można przeczytać ale jest to zwykłe czytadło z wyższej półki. "Dziedzictwo Krwi" nawet mi się podobało, "Czarna Droga" była średnia.