Nocny Orszak

Tłumaczenie: Natalia Łajszczak
Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
The night parade

Przez dziesiątki lat koszmarny Nocny Orszak nawiedzał sny wielu mieszkańców Krain. Większość ludzi sądziła, że to wytwory zmęczonej wyobraźni. Mylili się. Myrmeen Lhal, piękna władczyni Arabel, zostaje uwikłana w wojnę z Nocnym Orszakiem, w której jej jedynymi sojusznikami są Harfiarze. Musi pokonać żywiące się ludzkim strachem i cierpieniem potwory, bowiem w rękach ich przywódców znajduje się...

Myrmeen Lhal, piękna władczyni Arabel, zostaje uwikłana w wojnę z Nocnym Orszakiem, w której jej jedynymi sojusznikami są Harfiarze. Musi pokonać żywiące się ludzkim strachem i cierpieniem potwory, bowiem w rękach ich przywódców znajduje się jej córka, którą od czternastu lat uważała za martwą.

//Opinia do przeczytania na: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/02/57-nocny-orszak-scott-ciencin.html

Zapomniane Krainy znów zapraszają nas do wizyty w swym świecie. Tym razem musimy stanąc do walki z Nocnym Orszakiem, tajemniczą ale i niebezpieczną grupą istot, które zagrażają całemu Faerunowi.
Znów musimy wyruszyć wraz z agentami Harfiarzy do walki. Cała drużyna, skompletowana przez władczynię Arabel, piękną i niebezpieczną Myrmeen - musi stawić czoła najgorszym koszmarom. I to bardzo dosłownie...
Nocny Orszak od lat nawiedzał sny mieszkańców Krain. Przerażał, wzbudzał panikę i koszmary. Ale nie tylko - Myrmeen wie, że Nocny Orszak porywa też dzieci; sama straciła w ten sposób i siostrę i córkę. Teraz, po latach, wszystko wskazuje na to, że może choć tą ostatnią odzyskać. Nie spodziewa się jednak, jaką przyjdzie jej za to zapłacić wysoką cenę. Zbiera więc grupkę przyjaciół, będących jak i ona, Harfiarzami, a następnie wyrusza w niebezpieczną podróż, na końcu której czeka na...

Engelsstaub | 2016-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Przyjemne czytadło do poduszki, ale nic wybitnego.

Grzegorz | 2013-06-10

Pomysł na historię oceniam jako świetny, koncepcja Nocnego Orszaku jest naprawdę sensowna. Jednak warsztat pisarski i fabuła mniej porywają. Gdyby tą książkę napisał R.A Salvatore to była by dużo lepsza.

Adrian Kubik | 2015-12-28

Przyjemnie się czytało. Nieźle napisane postaci. Ciekawie zbudowana fabuła, pełna zwrotów akcji. Czasem opis wydarzeń był trochę chaotyczny, tak samo jak działania postaci. Książka OK, ale bez szału.

Rafał Splisteser | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Pomysł na książkę rewelacyjny. napisana prostym językiem. szybko się ją czyta. polecam

Swaróg | 2018-06-02
Nortstar | 2018-05-13